|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: odlazak zubaru
25.2.2009 7:04:55   
poetesa
Naff su tablete fluora koje se trebaju piti mislim od kraja 3 mjeseca. Međutim ja sam čula da i nisu toliko bitne jer fluora ima sasvim dovoljno u zubnoj pasti

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: odlazak zubaru
25.2.2009 20:59:43   
ena23
Naf je natrijum florid, ja ga evo pijem, propisala mi ginic, od kraja treceg mjeseca.. hehe, od tad otprilike mi i jesu pocele krvarit desniuser posted image
Hvala na odgovorima drage moje, ma i jesam pretpostavila da je do trudnoce.

Hehe, citav dan hodam po kuci, muci me zgaravica i muka i bole me ledja i desni mi krvare na dodir a ja samo pogledam u sve veci stomak i nasmijem se i kao prijetim "samo dok izadjes, dacu ja tebi po guzi" i onda mi sve bude lakseuser posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
20.3.2009 19:13:46   
MAZA 84
Haj svim članicam prvi put pišem.user posted image sam 17.sedmica i imam upalu desni bila sam kod zubara i rekao mi da koristim kadulju za ispiranje i ništa više ali ja sad trpim bolove imam brigu izdržati noć.Doktorica koja mi vodi trudnoću preporučila za bolove samo paracetamol.user posted image  

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
20.3.2009 19:17:44   
Visnja RR
uradi sto su ti rekli... i pokusaj izdrzati noc... vjerujem da ti nije lako al izdrzi... upala ce se sigurno brzo povuci samo cesto ispiri usta kaduljom...
nadam se da ce sve brzo biti ok i da ces uzivati u svojoj trudnoci

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu MAZA 84)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
20.3.2009 19:19:27   
MAZA 84
Hvala puno.user posted image


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
20.3.2009 19:45:30   
Visnja RR
i ne brini puno ...bebi nece biti nista ... samo ces se ti morat malo strpiti dok sve prodje...ja sam u istoj sedmici vadila zivac sestice ... bez anestezije i imala bolove 3-4 dana... hB sve proslo kako treba...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu MAZA 84)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
21.3.2009 13:17:04   
Anoniman
Ja sam radila zub u 8 mjesecu i meni je zubar rekao da je rizičan period za popravku zuba do 4 mjeseca a poslije možeš, čak mi je dao i anesteziju. Samo sam imala gađenje na one supstance pa se zubar izmučio i rekao mi je "ne dolazi više dok se ne porodiš ".user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
24.3.2009 11:36:12   
Anoniman
rođak od MM je zubar dr.Bajrović i ja kod njega radim zube,on mi nije htio raditi ništa dok nisu prošla prva 4 mjeseca,poslije toga sam popravljala zube normalno sa anestezijom.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
24.3.2009 23:22:32   
Apotekarka
joj meni se veceras slomila 6,a ne znam smiju li mi ista raditi s njega sad u trudnoći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
25.7.2010 12:34:28   
Lara83
trudna sam drugi mjesec i imam termin sutra kod zubara. jedan zub za popraviti, ciscenje kamenca i poliranje. ne znam da li treba da to otkazem ili mogu ici???
sad sam malo cackala po internetu i negdje se spominje kao da je najbolje popravke raditi u drugom tromjesecju? kakva su vasa iskustva sa nasim BH stomatolozima?
unaprijed vam se zahvaljujem

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
25.7.2010 13:31:56   
koka i po
Koliko ja znam sve ove popravke možeš raditi bez anestezije i ne vidim razlog zašto nebi išla zubaru.Čak je u trudnoći preporučljivo održavati higijenu i zdravlje zubiuser posted image .Sretno.

(odgovor članu Lara83)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
25.7.2010 20:28:09   
Lara83
ma neko kaze da ne treba ici do 12. sedmice jer do tog perioda plod je najpodlozniji infekcijama. ne znam ni sama sta da radim, nazvacu ujutru zubara pa cu pitati kakva je praksa kod njega. ali ako i postoji mogucnost infekcije radije cu pricekati jos mjesec i po pa onda otici.
koka i po hvala ti u svakom slucaju user posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
25.7.2010 22:23:18   
rose
IZVORNA PORUKA: Lara83

ma neko kaze da ne treba ici do 12. sedmice jer do tog perioda plod je najpodlozniji infekcijama. ne znam ni sama sta da radim, nazvacu ujutru zubara pa cu pitati kakva je praksa kod njega. ali ako i postoji mogucnost infekcije radije cu pricekati jos mjesec i po pa onda otici.
koka i po hvala ti u svakom slucaju user posted image


meni je moj zubar rekao da me ne bi primio niti sta radio dok ne predjem 12-u...a poslije toga samo uz potvrdu ginekologa...pa ti sad vidi...ako mozes sacekaj bar da predjes 12 sedmicu user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Lara83)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
28.7.2010 16:13:48   
Lara83
zaboravila sam vam javiti da sam ipak bila kod zubara, ocistio mi kamenac, ispolirao zube i jednu malu popravku uradio. prije toga sam razgovarala s njim i on kaze da je najbolje prije planirane trudnoce sve zavrsiti (ako se takvo sto i moze planirati) ili u ranoj trudnoci jer sto se vise ide u trudnocu sve su vece vjerovatnoce da ce se zubi pokvariti, naravno ne kod sviju ali ko ima slabije zube - sto mogu reci i za sebe. 
i preporucio mi je da kupim naf tablete od bosnalijeka ili fluoretten-d (mislim da se tako zovu), ali ove druge se ne mogu kupiti ovdje vec samo u Njemackoj valjda.
tako da svaki zubar izgleda ima svoju teoriju o trudnicama.
nadam se da nije skodilo user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
28.7.2010 16:15:47   
rose
IZVORNA PORUKA: Lara83

zaboravila sam vam javiti da sam ipak bila kod zubara, ocistio mi kamenac, ispolirao zube i jednu malu popravku uradio. prije toga sam razgovarala s njim i on kaze da je najbolje prije planirane trudnoce sve zavrsiti (ako se takvo sto i moze planirati) ili u ranoj trudnoci jer sto se vise ide u trudnocu sve su vece vjerovatnoce da ce se zubi pokvariti, naravno ne kod sviju ali ko ima slabije zube - sto mogu reci i za sebe. 
i preporucio mi je da kupim naf tablete od bosnalijeka ili fluoretten-d (mislim da se tako zovu), ali ove druge se ne mogu kupiti ovdje vec samo u Njemackoj valjda.
tako da svaki zubar izgleda ima svoju teoriju o trudnicama.
nadam se da nije skodilo user posted image


naf je i meni doktorica prepisala...i pocinjes s njima tek nakon 3-eg mjeseca trudnoce

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Lara83)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
28.7.2010 16:19:11   
Lara83
e hvala na toj info user posted image  da znam!

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
28.7.2010 16:28:51   
emma.L
Ja sam popravljala nekoliko zuba kad sam bila 4/5 mjesec, a onda mi se par dana pred porod smrska zub i odem i popravim taj i susjedni. Sjećam se da je zubarka umirala od straha da ne krene porod, a ja kao gromada u onoj stolici user posted image . Ne bi trebalo davati anesteziju, ali to samo kod nas praktikuju. U Americi i Europi uredno daju anestezije trudnicama nakon 3. mjeseca/12. tjedna.
Ja sam pitala dr. Divanovića i rekao je da je poželjno popraviti sve ranije u drugom tromjesečju, ako već nisi stigao prije planirane trudnoće. Dakle, u nečemu nam se ginekolozi ipak slažu.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Lara83)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
4.8.2010 11:35:45   
ajnur
Interesuje me jel koja od vas vadila zub u trecem tromjesjecju?Ima li opasnosti za bebu?  Molim da odg hitno mi je!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
4.8.2010 13:43:31   
tajcika
draga ajnur izvadila osmicu kod dr. Prohica 5 dana pred porod,dr.kaze bolje je zub izvaditi nego se patiti,prosla za 10,toplo preporucujem ovog zubara

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
30.10.2011 23:04:58   
Skvo RR
prenos postova

IZVORNA PORUKA: mostarka82

Nisam naišla nigdje na ovu temu pa ako ima negdje uputite me , zanima me da li je neko od vas imao problema sa zubima u trudnoci ? Meni je neki dan iz čista mira otpala plomba i sada mi se sve više taj zub rasipa i strah me postalo da mi se to ne desi sa još više zuba. MOzda sam izgubila nešto kalcij ili slično ? Znam da u dosta zena odu zubi u trudnoci i htjela bih se zaštititi ali kako ? Preporuča li se odlazak zubaru i moze li se zub u trudnoci popraviti ? Neko mi govori da moze neko govori da ne moze da se ne smije primiti inekcija? jel neko imao iskustva neka mi napiše. hvala unaprijed


IZVORNA PORUKA: noa

otiđi kod svog zubara i pitaj,ja nisam pa sam poslije poroda i dojenja morala vaditi zub,sva sreca nije me bolio..
meni je moja zubarica rekla da sam dosla da bi ga spasili bez ikakvih problema



IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: mostarka82

Nisam naišla nigdje na ovu temu pa ako ima negdje uputite me , zanima me da li je neko od vas imao problema sa zubima u trudnoci ? Meni je neki dan iz čista mira otpala plomba i sada mi se sve više taj zub rasipa i strah me postalo da mi se to ne desi sa još više zuba. MOzda sam izgubila nešto kalcij ili slično ? Znam da u dosta zena odu zubi u trudnoci i htjela bih se zaštititi ali kako ? Preporuča li se odlazak zubaru i moze li se zub u trudnoci popraviti ? Neko mi govori da moze neko govori da ne moze da se ne smije primiti inekcija? jel neko imao iskustva neka mi napiše. hvala unaprijed


Ta sam E ovako, u trudnoci ne samo da smijes nego se i preporucuje odlazak zubaru. Samo je jos jedna bapska ili sta vec da je to na neki nacin zabranjeno Smijes takoder primiti lokalni anenestik, jedino sto ne smijes to je snimanje. Da malo sacuvas zube preporucila bih ti da pijes flour natri ( e znam bas tocan naziv ali tako nekako), to su ti male tabletice koje se sisaju u ustima i dobre su u trudoci i dojenju.Mozes o tome pitati i svog stomatologa.



IZVORNA PORUKA: emy24

i ja mislim da se moze otici kod zubara,takođe sam i citala da se svakako treba otici ako se ima problema sa zubima,eh mene sad zanima nesto o kamencu na zubima pa da nebi otvarala novu temu da se nadovezem na ovu
Naime,sinoc sam imala goste i tako kroz pricu dođe tema kamenac na zubima kaze meni prijateljica da ga je ona ocistila na prirodan nacin bez odlaska kod stomatologa??? i ja naravno pitam kako i na koji nacin
kaze par dana je sodom bikarbonom trljala zube,i pusti da malo odstoji,pa onda uzme limun i natrlja po zubima i opet saceka,i na karaju opere zube sa cetkicom i pastom za zube,i naravno kamenac nije odma nestao,ali kaze nakon par dana cuje kako pucketa kamenac,i kako se odvaja od zuba....kaze da stomatolog nije mogao da vjeruje da je tako ocistila kamenac...eh ja sam sad u nedoumici,strah me reko da sta ne bude zubima,a oni su meni bolna tacka,i smatram da su zubi jedno veliko bogatstvo i ukras covjeka eto htjela sam da podijelim ovaj savjet sa vama i da vas naravno pitam za misljenje ili ako ima neko jos koji savjet



IZVORNA PORUKA: ElmaB

Mostarka, ja sam lično išla i popravlja zube uz dogovor sa ginekologom koji je rekao da ne može biti štetno. Desilo mi se i da moram vaditi zub u prvoj trudnoći, te sam i to uradila a anesteziju koju su mi dali bila je bez adrenalina, tj. prilagođena trudnicama. Tako bez straha slobodno otiđi zubaru.


IZVORNA PORUKA: aya 05

Ja sam isla stomatologu u trudnoci,popravljala zub.Ne smije se samo snimati.


IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Naravno da mozes ici, popravljat, vadit, lijecit, primit anesteziju, samo nemoj slikat rtg snimak. Cak se i preporucuje posjeta zubara pogotovo u prvom tromesecju


IZVORNA PORUKA: mala75

po mojoj dr zubaru se mož ići ali ne u prvom tromjesečju i ne poslije 34. sedmice a u periodu između smije se vaditi i popravljati uz anesteziju, što sam i sama radila jer su mi zubi prilično stradali u trudnoći.


IZVORNA PORUKA: vjestica

IZVORNA PORUKA: aya 05

Ja sam isla stomatologu u trudnoci,popravljala zub.Ne smije se samo snimati.

ovako i ja
veća šteta može biti od pokvarenog zuba, nego od popravljanja istog



IZVORNA PORUKA: cmok

haj. jeli neko imao problema sa desnima, kod mene se vec nekoliko dana pojavilo to da su mi desni veoma osjetljive i krvare. pogotovo kada perem zube ali i kada jedem osjetim nelagodu. imam namjeru posjetiti stomatologa slijedece sedmice. inace sam u 28 nedjelji . pozzz svima




IZVORNA PORUKA: selebriti

IZVORNA PORUKA: mostarka82

Nisam naišla nigdje na ovu temu pa ako ima negdje uputite me , zanima me da li je neko od vas imao problema sa zubima u trudnoci ? Meni je neki dan iz čista mira otpala plomba i sada mi se sve više taj zub rasipa i strah me postalo da mi se to ne desi sa još više zuba. MOzda sam izgubila nešto kalcij ili slično ? Znam da u dosta zena odu zubi u trudnoci i htjela bih se zaštititi ali kako ? Preporuča li se odlazak zubaru i moze li se zub u trudnoci popraviti ? Neko mi govori da moze neko govori da ne moze da se ne smije primiti inekcija? jel neko imao iskustva neka mi napiše. hvala unaprijed


Ja sam išla, dosuše nisam znala da sam trudna, dali su mi anesteziju, sve ok bilo.


IZVORNA PORUKA: mikica24

IZVORNA PORUKA: cmok

haj. jeli neko imao problema sa desnima, kod mene se vec nekoliko dana pojavilo to da su mi desni veoma osjetljive i krvare. pogotovo kada perem zube ali i kada jedem osjetim nelagodu. imam namjeru posjetiti stomatologa slijedece sedmice. inace sam u 28 nedjelji . pozzz svima




I sama imam isti problem tokom čitave trudnoće, ali sam čitala da je to normalno za trudnice. Heh, nije džaba "drugo stanje" pokušaj prati zube nježnijom četkicom, kad kupuješ traži "soft", meni je bar pomoglo.



IZVORNA PORUKA: mostarka82

puno vam hvala olakšali ste mi evo poslala sam upit u jednu ordinaciju pa čekam da mi jave



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
4.11.2011 13:36:03   
raja_ringe
Ja danas od zubara i da sa vama podjelim savjet zubarke. Kaže da se poslije povraćanje ne smiju prati odma zubi, nego se malo sačeka da pljuvačka neutralizira kiselinu (koja nagriza caklinu) pa onda... eto možda je to opće poznata stvar, ali ja je nisam znala..

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
1.4.2012 16:29:20   
ajla86
ja sam neku noc zaglavila u hitnoj,naime ja sam prije 5-6 god operisala gnojne apcese u desnima i receno mi je da su mi zubi u korjenu svi losi i da ce mi kad tad otici kao kost mi bolesna laicki receno.
sad se to upalilo a ja u 14 sedmici ...odem kod zubarke...kaze zena da cemo sve lagano pregledati naravno naslijepo jer nema slikanja idemo zub po zub otvarati da vidimo gdje je proces-svi su mi vecinom pod plombom.
i da ce mi dati anesteziju bez adrenalina koja se daje trudnicama,kaze pusti price da se nesmje nista raditi oko zuba u user posted image puno je veca steta od pokvarenog ili upaljenog zuba nego anestezije....
a meni kaze kolegica-mlada mama- nebudali kakav zubar svako tvoje grcenje je skoro pa kobno za bebu kao njoj to reko zubar i sad sam u dilemi???
otici cu sutra pa cemo vidjeti....

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
1.4.2012 16:34:24   
vjestica
ja sam u trudnoći išla zubaru i popravljala zube sa lokalnom anestezijom
naravno da je veća šteta od pokvarenog zuba nego od anestezije
a na kakvo grčenje misli ta tvoja drugaricauser posted image
tokom popravljanja zubauser posted image user posted image
pa popravićeš pod anestezijom
ili zbog bola pokvarenog zuba user posted image
u svakoj varijanti popravi zub


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
1.4.2012 16:35:24   
vjestica
eh da, ima i zubara koji ne vole popravljati zube trudnicama,jer obično trudnice popravljaju zube kod dječjeg stomatologa

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Odlazak zubaru u toku trudnoce
1.4.2012 16:38:01   
eko beba
ja sam vadila živac petice u 5. mjesecu sa anestezijom .. nije mi se dalo da trpim bolove ... sve za 5 bilo

_____________________________

Mjesec i Sunce - 23.01. 25.08.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *