|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko bebe spavaju??
22.7.2008 19:03:34   
kana
Evo da se i ja javim.

Ovaj moj nestasko spava jedva dva sata dnevno i na vecer od 21:30 do 6 ili 7 ujutro sto bi bilo super da ga jos uvijek ne moram hraniti nocu 1X,inace je prevrtanje na stomak i kenjkanje....Inace,kako je otkrio cari prevrtanja na stomak,staaalno ali bas staaalno se prevrce na stomak i nakon 5 minuta brizne u plac jer se ne zna vratiti na ledja huhhhh a i zubici cine svoje..sinoc je jedva zaspao i budio se vise puta.onako..sta ja znam zbog cega..
Evo sad je zaspao u 19:00 jer ne izlazimo vani(groozno je vrijeme) pa se bas pitam do kad ce spavati dusa mamina..preumorna sam danas ali nadam se da ce se i ovo jednog dana zvati laniuser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: koliko bebe spavaju??
22.7.2008 19:23:38   
nely
bas vam hvala na odgovorima...
ja mislila da sam sama u borbi sa ovim mojim nespavankomuser posted image
ihh da mi je samo ovih prvi mjeseci kazu da se kasnije znaju napapati pa prespavati noc..jer ovako sam ko zombi,strah me po ulici hodat da u koga ne bubnem..user posted image bas nisam znala da se covjek ovako zrtvuje za bebu,ma znam ne jesti,samo da je njemu finouser posted image pusa vam

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: koliko bebe spavaju??
23.7.2008 13:37:04   
haidy
Moja beba ima dva mjeseca i nocu spava od 6 do 8 sati odjednom, ja se sad brinem da to nije mnogo jer je jos mala i ne budi se nocu da jede. Ona tako cvrsto spava da je meni prosto zao da je budim, sta vi mislite, da li bi trebala? Inace i preko dana dosta spava. Sve u svemu, jedna mirna bebica, mada je za dva mjeseca dobila samo kilogram i po. user posted image A od rodjenja spava dobro nocu i jos uvijek nema grceve. Sad je potpuno prestala da doji i jede HIPP 1.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: koliko bebe spavaju??
23.7.2008 13:53:49   
Blue rose RR
Beba svoje potrebe izražava plačem. S obzirom da tvoja mala princeza tokom spavanja ne traži da jede, niti plače, to je znak da nije gladna.
I moja je uvijek bila spavalica, i nije tražila mnogo da jede po noći.
Ako je bebača vesela, zdrava i napredna, haidy nemaš potrebe za zabrinutost.
A što se tiče grčeva - ne dozivaj ih. Mi nismo nikada imali problema sa grčevima. A takođe smo jeli adaptirano mlijeko. Zato osmijeh na lice i uživaj.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: koliko bebe spavaju??
23.7.2008 14:36:17   
ebru
Draha Heidy,i moja Mona je sa navrsena 2 mjeseca pocela da spava po citavu noc,nikad je nisam budila da je hranim!A isto je bila na adaptiranom mlijeku!Tako je i do dana danas!Sad zna odspavat nekad i do pola 9,9 kako kad!I po danu odspava ponekad i 3 sata ukupno.
Zato moje misljenje,no sikiriki i uzivaj!

pusa user posted image

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: koliko bebe spavaju??
23.7.2008 14:42:29   
amdi
Bebe treba buditi samo ispocetka, kad se tek rode jer zbog zutila koje dobiju vise spavaju nego sto bi trebalo. Inace, kako ti je ebru napisala- no sikiriki i uzivaj, odmaraj se.
Ja imam kolegicu koja ne moze da odmori nikako, umorna je stalno, neispavana a djetetu je 10 mjeseci. Beba jako lose spava i po noci a i po danu-svaka beba na svoj nacin

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: koliko bebe spavaju??
23.7.2008 14:44:03   
lida
haidy nemoj da brineš moja patronažna kaže da je za bebu od dva mjeseca normalno da u komadu spava osam sati.Budi sretna jer je tvoja bebi prava dobrica.
Mislim da je dovoljno dobila na kilaži,na jednoj temi je Eminica napisala da je 700g mjesečno dovoljno.


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: koliko bebe spavaju??
23.7.2008 15:56:15   
makana
afskroz
neko će čak savjetovati da nema brige ako beba dobija 400-500 gr mjesečno, glavno da dobija
nego za ovu mirnu bebicu jedna velika pusa
to što spava znak je da je zadovoljna
u suprotnom bi primijetila da nešto nije ujdure, da je cendrava, nervozna, ne da se uzeti, plače... i to sve traje i beba je neutješna...e to su razlozi za zabrinuti se i odmah potražiti ljekara


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: koliko bebe spavaju??
24.7.2008 11:54:46   
lamka
kad procitam kako vase bebice spavau po cijelu noc zavidim vam moja curica ima 23 mjeseca i jos uvijek se budi po noci vise puta da pije sok.posto mlijeko slabo pije i ne sjecam se kad sam cijelu noc prespavala.sanjam kad ce doci ta noc.sve sam pokusavala ali ona nije prestajala sa placom dok joj ne dam sok
a kada joj dam samo nastavi spavati.eh sada ovisi koliko je u toku dana popila ako je manje cesce se budi navece
vise ne znam sta da radim
ako neko ima savjet javite molim vas jer sam nenaspavan vec jako jako dugo vremena


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: koliko bebe spavaju??
24.7.2008 11:58:43   
makana
uh i sama znaš šta ti je raditi
odvići je od traženja tečnosti po noći
mislim da je slična situacija bila kod m. amine i odgovorila je na to pitanje ali se ne sjećam na kojoj temi, valjda će vidjeti ovo tvoje pitanje ovdje



_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: koliko bebe spavaju??
24.7.2008 12:06:53   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: maryam amina

Što se tiče noćnog buđenja..žao mi je što ću te razočarati, mene je moja kikica budila do dvije i pol godine. U tom vremenskom periodu, mislim da nisam satavila mjesec dana (da zaokužim), da nisam ustajala da je uzmem u naručje 2-3 puta.
Jedino što ti mogu savjetovati jeste, da sat-dva prije spavanja joj ne dopustiš pretejrano izlaganje uzbuđenju (smijanju, pretjeranom ispoljavanju osjećanja u igri, ...), jer sam i sama iste izbjegavala, pa sam u najgoru ruku ustajala jednom tokom noći. Bila sam se haman u zombija pretvorila.

Sretno.



Helem, nejse što se tiče tečnosti, to smo riješili prije mislim nekoliko mjeseci. Lijepo sam sjela pred nju prije spavanja i objasnila joj kako nije lijepo da pije flašicu kada spava, jer se može ukapati, i uprljati svoju spavaćicu, kao i da će biti ujutro nenaspavana...i za divno čudo ona me je slušala.
Da li je šta shvatila ne znam, ali znam da sada prije spavanja popije malo vode, i to je to...
Eventualno, ako je jela dobro prije spavanja, možda se probudi jednom tokom noći, ali rijetko.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: koliko bebe spavaju??
25.7.2008 20:32:04   
Hannah
Bebe se mogu buditi stalno po noći i do 3. godine.
Moj bebac na početku nije spavao ni 8-9 sati u 24 časa, ali sad je bolje. Otprilike odspava 5-6 sati po danu i od 8- pola 9 naveče do 6 ujutru sa nekoliko buđenja.
Ovdje je nekoliko savjeta za bolje spavanje beba:
-Uspavljivanje između 19 i 20 sati
-Više spavanja po danu znači bolje spavanje po noći
- Sat prije spavanja lagane aktivnosti i rutina
- Bebe spavaju sa mnogo kratkih buđenja, nakon kojih ne uspijevaju da zaspu, ukoliko se priskoči u trenutku kad se beba budi i ponovo se uspava na neki način, beba nastavlja da sava
-Napraviti bebi razliku između dnevnih i noćnih spavanja


Usput, jel vi uspavljujete vaše bebe, ja se ne sjećam kad je moj zaspao bez uspavljivanja user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: koliko bebe spavaju??
25.7.2008 20:47:46   
Amrino
Moj je jedan period znao da zaspe sam...Stavim ga u krevetic, ukljucim one mede sto se vrte, poljubim ga...malo se okrece i komesa i onda zaspe...Medjutim mede se pokvarile (a ja nisam otisla odmah da kupim druge) i opet stara taktika- sisa! user posted image
Mada mislim da mi je sada mozda i lakse. Kada zijevne- bez obzira gdje se nalazili- ja ga "konektujem" na siku user posted image ...lagano lupkam po guzi i on zaspe. Onako s medama je mogao zaspati samo u svom kreveticu ( pa je bilo problema kda negdj odemo) a ovako zaspe gdje stigne. Stvarno nemamo problema sto se toga tice.
Noci se i dalje budi dva- tri puta i da jede...I to bas jede momacki i po desetak minuta sto znaci da bas bude gladan.
Ma svaka beba je drugacija.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: koliko bebe spavaju??
25.7.2008 21:35:44   
Emina*
Kada zijevne- bez obzira gdje se nalazili- ja ga "konektujem" na siku


Identicna situacija, i hvala Bogu kad postoji sika  user posted image  user posted image  user posted image
Ne znam kako bih drugacije ga uspavala.....

< Poruku je uredio Eminica -- 25.7.2008 21:36:48 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: koliko bebe spavaju??
25.7.2008 22:03:08   
nesanica
moj maleni od kako se rodio(sad mu je 7 mjeseci) nije nikada puno spavao. sad preko dana odspava 2 puta po 1 - 1.5 ali evo vec duzi period se budi tokom noci svako 1-1.5. nece bez sike da ponovo zaspi. on popapa u vrh glave 5min i ponovo u krevet. ja ne pamtim kada sam spavala tokom noci vise od 2sata. ovo njegovo budjenje mi je ono postalo kao normalno.zavidim svim mamama koje kazu da njihovo bebce se probudi 1-2 puta tokom noci user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: koliko bebe spavaju??
25.7.2008 22:29:20   
amdi
Mozda je to samo faza ili skok u razvoju, pa trazi vise da jede. Mozda da mu pojacas veceru, ja kako sam to uradila kcerka mi je pocela spavati cijelu noc. Jednostavno joj dam hapu pola sata prije spavanja i pred spavanje mlijeko, pa sam mirna.

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: koliko bebe spavaju??
1.4.2009 22:00:28   
ringeraja
Eeee, ljudi, upomoc!
Bebica mi inace umu e da odspava sat-dva pre podne, a onda jos u par navrata tokom dana. Nocu se ne budi, ali je ja dojim oko 3h i onda oko 6h. Uvece zaspe oko 23h.
Medjutim... danas je sve drugacije...Preko noci se budila sama u 2h, pa u 4h, pa u pola 6, i onda na svaki sat do 8h. Onda je bila budna skoro ceo dan, sa spavanjem otprilike sat-dva ukupno.
Rucka dobro i vesela je.
Sta li je razlog budnosti?

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: koliko bebe spavaju??
1.4.2009 22:06:50   
ziki
Koliko ima bebi, moze da bude od zubica, mozda je stomacic muci...a mozda je i previse uzbudjenja preko dana. Uglavnom jedna noc nije razlog za brigu, opusteno sacekaj da vidis par noci kako ce bit.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ringeraja)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: koliko bebe spavaju??
1.4.2009 22:12:56   
ringeraja
Ne rekoh da ce imati za neki dan 2 meseca ako Bog da.
Aha, danas sam primetila da joj je stolica malo zelenkasta, ali ne shvatam zasto, jer skoro da je nemoguce da je prehladila. Nisam je izvodila, nisam je kupala, nije hladno u sobi gde spava...???
Hvala unapred!

(odgovor članu ringeraja)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: koliko bebe spavaju??
1.4.2009 22:14:21   
ringeraja
Hvala ti na brzom odgovoru!user posted image
Ima grceve, ali ih je imala i pre, pa mi sad malo cudno...
Nista, sacekacu do sutra ako Bog da.
 

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: koliko bebe spavaju??
1.4.2009 22:18:43   
neki
Ringeraja ne sekiraj se.I moj Said s vremena na vrijeme bude takav,a inace je veseo,nasmijan...Nekad spava zaredom po sedam dana u komadu (navece) po osam sati,a nekad se zna desiti da se budi svako2-3 sata...I ja sam primijetila zadnjih par dana zelenkastu stolicu,s tim da on straasno bali i vec odavno gura rukice u usta i to se tako zna igrati i po pola satauser posted image On ima dva mjeseca i 13 dana,uglavnom,mislim da nemas razloga za brigu,oni su jos mali i s vremena na vrijeme su nervozni,traze nasu blizinu i to je to...Jedino ako ti neprestano place i sl.,onda ne znam...

(odgovor članu ringeraja)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: koliko bebe spavaju??
1.4.2009 22:19:27   
adja
IZVORNA PORUKA: nesanica

moj maleni od kako se rodio(sad mu je 7 mjeseci) nije nikada puno spavao. sad preko dana odspava 2 puta po 1 - 1.5 ali evo vec duzi period se budi tokom noci svako 1-1.5. nece bez sike da ponovo zaspi. on popapa u vrh glave 5min i ponovo u krevet. ja ne pamtim kada sam spavala tokom noci vise od 2sata. ovo njegovo budjenje mi je ono postalo kao normalno.zavidim svim mamama koje kazu da njihovo bebce se probudi 1-2 puta tokom noci user posted image


e draga moja nisi jedina i kod mene je tako, i jos se probudi u 5 ujutro cura se fol naspavala.

_____________________________

NASA PRINCEZA JE STIGLA 06.06.2008

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: koliko bebe spavaju??
1.4.2009 22:20:23   
neki
Jao recenice...Htjela sam reci da spava inace po cijelu noc,ali se zna desiti da se u jednoj noci budi svako 2-3 satauser posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: koliko bebe spavaju??
1.4.2009 22:21:13   
adja
ma haj razumjeli smo se


_____________________________

NASA PRINCEZA JE STIGLA 06.06.2008

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: koliko bebe spavaju??
1.4.2009 22:22:03   
adja
e kad sam ja zadnji put spavala citavu noć vise i nepamtimuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

NASA PRINCEZA JE STIGLA 06.06.2008

(odgovor članu adja)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *