|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko bebe spavaju??
13.4.2009 16:28:36   
Anoniman
ja bih se samo voljela naspavati u životu. Rekla sam da ću se početi dopingovati, kako bih izdržala tempo.user posted image

(odgovor članu lejlaze)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: koliko bebe spavaju??
14.4.2009 10:11:06   
Mrva
Nakon kupanja ako 7.30 pm zaspe oko 8, u prvom bloku spava nekih 3.5 do 4 sata, a tokom noci je budjenje svakih 2 sata. Zaista, tempo je zastrasujuci!
Kupila sam neke knjige, medju kojima je i 'The no-cry sleep solution', navodno knjiga koja je jedna od najboljih u toj kategoriji u USA, svela sam je na nekih 15 stranica metoda kako osigurati noci bez budjenja. Oni garantiraju uspjeh u 10 dana, pa eto, budem javila ako uspje!


_____________________________

Lovely

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: koliko bebe spavaju??
14.4.2009 10:23:25   
Anoniman
Mudrost, da li ti dojis ili hranis svoju bebicu na flasicu?
Bili smo jutros kod doktora. Sve u redu. Bebica ima grceve. Malo zelenkasta stolica znaci da su grcevi u pitanju. Ih, sad mi je pao kamen sa srca. Samo neka je zdrav. Lahko cu sa nespavanjem user posted image

(odgovor članu mudrost)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: koliko bebe spavaju??
14.4.2009 10:27:20   
Anoniman
Mrva, isti slucaj je kod mene. Na pocetku odspava malo duze, ali onda je budjenje svaka dva sata. Nije mi tesko da ga podojim. Naprotiv! Ali mi je tesko da ga gledam kako stenje, place. Izgleda grcevi. Tako da i izmedju podoja prakticno ne spavamo. Ma, samo neka su nam zdravi. Ima li tvoja bebica grceve ili u toku noci zaspi izmedju hranjenja?

(odgovor članu Mrva)
  Neposredna veza do poruke: 79
   RE: koliko bebe spavaju??
14.4.2009 11:58:07   
mudrost
bas mi je drago da je sve ok sa bebacem, dindin*..
dojim, ne dajem flasicu nikako.. po dani joj dam malo kamilice jer je imala tvrdu stolicu.. sad otkako joj dajem kamilicu sve je ok, hvala Bogu. joj, meni je tako moje duse zao kad ima grceve, ne zna insan kako da joj pomogne.. sve uradim, masiram stomak, nosam je, cak i kapi joj dajem, ali izgleda to kod nje dok ne odradi svoje ne prestaje.. po par sati ima bolove i onda odjednom se smiri.. a za to vrijeme mi je stalno na rukama.. tako da je moguce da je to izmori i onda navece lijepo spava.. jedva cekam da ovi grcevi prodju,aBd, da se vice ne muci.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: koliko bebe spavaju??
14.4.2009 14:21:19   
lejlaze
Mrva, ako ti uspje obavezno nam reci kako. Pozelila sam se naspavat user posted image

_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu mudrost)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: koliko bebe spavaju??
1.5.2009 22:17:12   
Nadja08
vidim da bebe uglavnom idu na spavanje najranije u 20h. zanima me da li je iko probao da bebu uspava u 19h. citala sam da vecina beba duze spava ako ranije idu na spavanje, kao i da bi bebe do prve godine zivota trebale u toku noci da spavaju 11-12 sati. je li neko uspio u tome?

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: koliko bebe spavaju??
1.5.2009 23:50:07   
Pankica
Ma kakvo uspavljivanje u 19 h?! Ovaj moj je tad najaktivniji, a ako ga uspijem uspavati oko 22,30 h, to je premija! Kažu da san na san ide, ali za ovog mog zafrkanta ne važi ni jedna narodna niti bilo koja druga! Ovo kod mene je univerzalna vrsta!Čini mi se da mu ni jedan dan niti noć ma ni ne liči jedno na drugo! Pa više sam izludila, taman pomislim evo ga promjenio se na bolje, on sutra naveče opet po starom.Neku veče mi je zaspao u 23 h i ja se probudim u 04,00 h ujutro, ne mogu da vjerujem da se nije budio, ustanem da poslušam diše li mi dijete, a on ko klada spava. Ma ja ne mogu sebi da dođem od sreće i samo što sam se ja zavela u san, a on u dreku! Da mi se bar takva noć hoće još koji put ponoviti. A i po danu sve manje spava...user posted image .Ali kako ste rekle, nek su nama naša djeca živa i zdrava, sve će ovo proći začas, valjda ćemo se jednog dana, jedne noći naspavati...user posted image

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: koliko bebe spavaju??
2.5.2009 0:21:26   
juni
Emil zaspe izmedju 20,00 i 21,00 h, i spava sve do 7-8 h, s tim da se u toku noci nekoliko puta budi da doji. Nekad me obraduje pa se samo jednom probudi da se nafiluje user posted image
Kad je bio manji uopce nije dojio po noci (interesantno), prespavao bi cijelu noc, a sad je druga prica.
Ipak, nije mi tesko ustati po nekoliko puta, nekako i uzivam u tome jer znam da nece dugo trajati pa ce mi mozda i nedostajati user posted image


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: koliko bebe spavaju??
2.5.2009 7:20:52   
Anushka
moj alen zaspi najcesce oko 7, nekad i ranije, a nekad kasnije, ali svaku noc se budi najkasnije u 5. juce je cijeli dan bio vani, zaspao oko 8 jeo dva puta i probudio se u 2, jutros je uhvatio jos 15 minuta, i eno ga skace, galami, vrti se, naspavan raspolozen odmoran. nema bas pravila, ali koliko toliko redovno uvece spava naravno, budi se da jede svakih 1,5-2 sata a nekad me pocasti i sa 3-4 sata..

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: koliko bebe spavaju??
2.5.2009 7:56:33   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Nadja08

vidim da bebe uglavnom idu na spavanje najranije u 20h. zanima me da li je iko probao da bebu uspava u 19h. citala sam da vecina beba duze spava ako ranije idu na spavanje, kao i da bi bebe do prve godine zivota trebale u toku noci da spavaju 11-12 sati. je li neko uspio u tome?


Uma je prije pomjeranja sata isla na spavanje u 19 h.....sada 19:3o...max..20:00, budi se u intervalu od 6:30: -  7:30.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: koliko bebe spavaju??
2.5.2009 8:39:56   
manuela RR
Moj Emir je izgleda noćna ptica  user posted image user posted image user posted image
Zaspi u 22:00 a buđenje oko 7:00 nekad i prije i onda ponovo zaspi ni spava negdje do 9:00user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: koliko bebe spavaju??
2.5.2009 9:14:08   
tweety
Ja ne znam kako vaše bebe spavaju,jeli se bude tokom noći?

moja zaspe oko 22,budi se oko 02:30,jede,i onda oko 06:30-07 ustaje user posted image

< Poruku je uredio tweety -- 2.5.2009 9:15:20 >


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: koliko bebe spavaju??
2.5.2009 9:28:56   
Daja_sa
Moja bebe je sa malo jace od 4 mjeseca uhvatila taj nocni ritam spavanja...Obicno bi zaspala oko 21h i budila se oko 01h da jede i jednostavno je sama izbacila to nocno hranjenje...spava po citavu noc...ujutro do 8-8.30h...
Mada kako nas sada muce zubici zna se probuditi nekad...ali pije vode i opet zaspiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: koliko bebe spavaju??
2.5.2009 9:35:34   
Anushka
i moj je poceo sa nocnim spavanjem od 4.mjeseca, ali se svejedno budi non stop da jede, nekad i svaki sat, a rijetko 3 sata izdrzi..tako da ako racunam da je zaspao u 7, doji u 8-8.30, pa oko 9.30. pa oko 11, pa tu odspava do 1-2, pa opet oko 3 i ustajanje oko 4-5 kada obicno kaki i sit je i spreman za igru pa onda nema spavanja..

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: koliko bebe spavaju??
2.5.2009 9:44:45   
manuela RR
Emir je uhvatio neki ritam spavanja kako je počeo da jede čvrstu hranu,sa nekih 5 mjeseci i onda je počeo po noći da spava duže periode bez buđenja.user posted image user posted image user posted image user posted image
Sad se skoro i ne budi da doji preko noći,a prije se svaki sat- dva budio.
Već sedam dana skoro nikako se ne budi po noći,zna spavati čak 9 sati u komadu.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: koliko bebe spavaju??
4.5.2009 14:35:35   
Nadja08
uma je bas dobra spavalica. pretpostavljam da spava bez prekida. kad je prvi put prespavala noc? nadja je dva mjeseca mladja i svaku noc ide na spavanje oko 19h, ali joj dan pocne vrlo rano, izmedju 5.30 i 6 najcesce. dva puta je spavala do iza 6 sati, jednom do 7, ali se opet vratila na staro. imas li kakav recept ili da jednostavno ocekujem da ce sama produziti to spavanje?

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: koliko bebe spavaju??
4.5.2009 17:09:34   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Nadja08

uma je bas dobra spavalica. pretpostavljam da spava bez prekida. kad je prvi put prespavala noc? nadja je dva mjeseca mladja i svaku noc ide na spavanje oko 19h, ali joj dan pocne vrlo rano, izmedju 5.30 i 6 najcesce. dva puta je spavala do iza 6 sati, jednom do 7, ali se opet vratila na staro. imas li kakav recept ili da jednostavno ocekujem da ce sama produziti to spavanje?

Pa ima 1,5-2 mjeseca da se ne budi, a to sto se budi malo ranije, to je sasvim normalno jer one ranije legnu...npr. juce mi je Uma zaspala u 21:00, i probudila se jutros u 6:00, bili smo na vikendici i odmah smo poremetili ritam...
Pa mislim da se budi zato sto ti je bebe gladna, probaj mozda da je nahranis kroz san oko 4:00...pa ce ti garant produziti, i nemoj je presvaciti, sve to obavi veomaaaa tiho...
Bebe od 6 mjeseci mogu izdrzati bez hranjenja oko 11h....tako da bi se trebala uklopitit u taj ritam...


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: koliko bebe spavaju??
4.5.2009 20:07:02   
Nadja08
hvala na brzom odgovoru... nisam napomenula da je podojim oko 23h, prije moga spavanja, pa sam mislila da bi joj je to trebalo biti dovoljno do 7h. kada se probudi sama od sebe oko 5, onda jede i spava do 7, 7.30h. medjutim, ako se probudi iza 5.30h, tad joj dan pocne, bez obzira na dojenje. nema spavanja vise. a ne znam je li pametno da je budim oko 4h na jos jedno dojenje kada joj ocigledno nije vise potrebno. cini mi se da bi na taj nacin produzavala nocni podoj kojeg vec dugo nema. mozda ce sa dohranom produziti i taj ranojutarnji san, pa cemo vidjeti.
interesantno mi je to sto se uma ranije probudila, jer smo se i mi uvjerili da se ranije budi kad kasnije lijeze i obratno. vecina mama ne vjeruje u to, ali bebama stvarno treba dosta sna.
hvala jos jednom na savjetu!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: koliko bebe spavaju??
4.5.2009 20:52:40   
Dinkica
Moja bebi malo mladja od tri mjeseca spava od oko 20:00 pa do 4, kratko se probudi, kenjka i brzo je kao sto skvo rece naranim kroz san i nastavi spavati ali samo do 7. Iskreno voljela bi da spava duze ali ne mogu ni ocekivati kad je povalim da spava u 20:00 user posted image . Mozda bi je mogla jos malo uninanti ali uhvati me srklet da je presvucem jer pelena preko noci bude poprilicno mokra i tako dok je presvucem ona se i razbudi, oci ko fildzani tako da oko 7 zapocinje nasa dnevna turneja. Ako uspje po danu odspavati 2 sata u komadu to je super u najgorem slucaju spava 3-4 puta po pola sata user posted image

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: koliko bebe spavaju??
4.5.2009 21:10:31   
magde
eeeeeeeh moja beba spava noci odlicno ali isto probudise u 7 ujutro ali zaspi okolu 9 kad se napije mleko a preko ceo dan ok spava ali samo u rukama preko dana samo da je neko drzi to je malo tesko ali kuci smo mnogo ljudi pa pomalo svi i beba se naspava i preko dan.ako nije naspana beba je nervozna bar mojauser posted image

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: koliko bebe spavaju??
5.5.2009 11:29:18   
mzmarija
Mom je malcu 1,5 mjesec i od prvog dana se oko 3 probudi kroza san pojede i nastavi spavat,preko dana isto vecinu bi prespavo,al sad je poceo kroza san kenkat u toku dana noc i dalje prespava sa jednim hranjenjem,neznam sta bi moglo biti vjerovatno grcevi al mi ga je skroz neobicno i zao vidjeti ga takvog neznam sta bi mu ?!

_____________________________

Bebać dosao 20.03.2009

(odgovor članu magde)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: koliko bebe spavaju??
6.5.2009 16:10:34   
lejlaze
zadnje tri noci Daris cesto po noci place. ne budi se, nije gladan da bih jeo, nego samo place.
ne znam sta mu je. ne boli ga nista, pipala sam stomacic, usi. temperature nema, nije prehladjen (nos je ok).
da li je neko imao slicna iskustva user posted image


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu mzmarija)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: koliko bebe spavaju??
6.5.2009 16:46:27   
Suzana
lejlaze, mislim da "proživljava" dan i sve ono što mu se dešavalo, tj. sanja. user posted image
To nije ništa strašno.


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: koliko bebe spavaju??
6.5.2009 16:56:28   
belmac
a baš ,mašAllah,imam sreće sa svojom bebanom.zaspe oko 21. budi se da doji oko ponoći i ujutro oko 6-7. onda budu budna nekih sat vremena, pa opet zaspe i spava do oko 10. onda ponovo ima jedan interval igre i oko 12-pola 1 opet spavanjac, spava sve do 18-pola 19 s tim što se par puta budi da bi jela. kada se probudi u 19 bude budna do večernjeg spavanja u 21. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image super sam zadovoljna mašAllah,s obzirom da je moja bebara ušla u drugi mjesec i normalno bi bilo da je sve duže budna.

_____________________________

Aiša, mamina velika princeza - 1997.
Harun, mamin momak - 2000.
Amna, mala guzara - 21.3.2009.

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *