|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ispadanje sluznog cepa
22.12.2008 15:13:14   
neki
Ipak da odem doktoru?OK,hvala na savjetuuser posted image

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ispadanje sluznog cepa
22.12.2008 15:14:45   
mamyca
Ja bih da sam na tvom mjestu,bit ces mirnija.Sretno dragauser posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ispadanje sluznog cepa
22.12.2008 15:16:18   
neki
Onda odem cim prije....Hvala ti mamycauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ispadanje sluznog cepa
22.12.2008 15:21:11   
mamyca
Nema na cemu,tu smo jedni za druge.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ispadanje sluznog cepa
22.2.2009 23:19:14   
Babyy
user posted image user posted image cao, u cetvrtak sam bila u bolnici jer ujutru oko jedanaest sati sam primetila krv na vesu,nesto vise kao roze boje... s bjelim pranjem... otisla sam u bolnici rekli su mi da ctg nepokazuje kontr... i da je beba u redu, ja sam otvorena tri prsta i rekli su mi najkasnije za sedam dana da cu se poroditi sad mi nista nije jasno, dali je ta krv na vesu , sluzavi cep iliuser posted image i kako porod za sedam dana kad mi je termin 18marta,,brinem se...

ako je pitanje postavljeno na pogresnom mjestu..izvinjavam seuser posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.9.2009 10:03:03 >

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ispadanje sluznog cepa
22.2.2009 23:31:05   
ziki
Nema potrebe da se brines, bila si kod dr i pregledo te da nesto nije u redu ostavili bi te u bolnicu. Vec si usla u 9 mjesec i mozes kad hoces da se porodisuser posted image  4-5% beba se rodi na termin ostale ili rane ili kasne, to sluzavo je najvjerovatnije cep. Srteno, spremaj torbu ako vec nisi i brz i lagan porod ti zelim.

< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.9.2009 10:03:26 >


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ispadanje sluznog cepa
22.2.2009 23:32:49   
Babyy
hvala punoooouser posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.9.2009 10:03:43 >

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ispadanje sluznog cepa
22.2.2009 23:35:38   
camm
uskoro ces ti roditi a ja ti zelim brz i lagan poroduser posted image
 

< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.9.2009 10:04:11 >


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ispadanje sluznog cepa
18.8.2009 13:29:04   
Junior
evo da opet aktueliziram ovu temu...user posted image maloprije sam na vesu primijetila nesto gusto zuto zelene boje...nemam bolove, niti krvarim...pomalo me zigucka, ali to vec traje ima koja sedmica, tako da nije nista neobicno...jucer sam bila kod dr, kaze sve ok, moze svaki dan...inace, termin je 2.9. aBd...ne znam da li da cekam ili da se javim dr????

< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.9.2009 10:04:30 >

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ispadanje sluznog cepa
24.9.2009 15:04:51   
seka87
Drage moje ja sam juce bila na pregledu i otvorena sam 2 prsta oli nemem nikakve bolove i doktr mi je gledao plodnu vodu kase sve super ako me imalo zaboli da idem u bolnicu, e od juce mi se na vesu pojavljuje smedjkesti ljigavi iscjedak pa me zamima je li to taj cep ili??????????????
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.9.2009 10:04:52 >


_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ispadanje sluznog cepa
24.9.2009 15:16:00   
milenium
Može biti da je početak ispadanja,inače je sluzav i prozira prožet krvavim žilicama,to je medicinsko objašnjenje i kod mene je bilo baš tako.

< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.9.2009 10:05:17 >

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Ispadanje sluznog cepa
24.9.2009 16:48:46   
MELLI
može biti i čak potrajati i do dvije sedmice koliko se sjećamuser posted image
Meni je to nakon amnioskopije izletilo,a porodila sam se nekoliko dana poslijeuser posted image
Sretno,sad će tvoje sunce, još malouser posted image
Nek ti je sa srećom,da nam se ne napatiš punouser posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.9.2009 10:05:45 >

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Ispadanje sluznog cepa
24.9.2009 17:19:24   
Mya_81 RR
Eh, kod mene je ispadalo u par navrata...prvo sam imala roskasti iscjedak, a poslije zelenkasti....

Moguće je da ti je počelo, ali u svakom slučaju porod se očito bliži user posted image

Sretnooooooo user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.9.2009 10:06:01 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Ispadanje sluznog cepa
24.9.2009 18:08:55   
Atarka
IZVORNA PORUKA: seka87

Drage moje ja sam juce bila na pregledu i otvorena sam 2 prsta oli nemem nikakve bolove i doktr mi je gledao plodnu vodu kase sve super ako me imalo zaboli da idem u bolnicu, e od juce mi se na vesu pojavljuje smedjkesti ljigavi iscjedak pa me zamima je li to taj cep ili??????????????
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Ista stvar i kod mene, jucer pregledom utvrdjeno da sam 2 prsta otvorena i sinoc na vesu smedje, a kasnije sluzavo crveno, zuto i prozirno (nejednako obojeno). Jutros jos malo smedje i evo sad nista. Ja mislim da je to taj cep koji je dr. pokrenula sa pregledom. Sad samo cekam bolove.
Ima li kakvih promjena kod tebe? Sretno!

< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.9.2009 10:02:02 >


_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Ispadanje sluznog cepa
25.9.2009 13:00:29   
Junior
Taj cep nekada ispadne odjednom, u komadu...meni je ispadanje cepa trajalo oko 10ak dana, sve malo po malo...onda pocne lagano krvarenje koje je trajalo 6 dana...tih 6 dana sam imala i bolove...tako da se oduzilo....ali, rodila masala djecacica, svom malog princa, pa nista nije tesko...user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.9.2009 10:01:27 >

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Ispadanje sluznog cepa
26.9.2009 8:53:48   
seka87
IZVORNA PORUKA: Atarka

IZVORNA PORUKA: seka87

Drage moje ja sam juce bila na pregledu i otvorena sam 2 prsta oli nemem nikakve bolove i doktr mi je gledao plodnu vodu kase sve super ako me imalo zaboli da idem u bolnicu, e od juce mi se na vesu pojavljuje smedjkesti ljigavi iscjedak pa me zamima je li to taj cep ili??????????????
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




Ista stvar i kod mene, jucer pregledom utvrdjeno da sam 2 prsta otvorena i sinoc na vesu smedje, a kasnije sluzavo crveno, zuto i prozirno (nejednako obojeno). Jutros jos malo smedje i evo sad nista. Ja mislim da je to taj cep koji je dr. pokrenula sa pregledom. Sad samo cekam bolove.
Ima li kakvih promjena kod tebe? Sretno!


juce sam bila na predledu i otvorena 2.5 prsta i ali nemam nikakve bolove i slao me doktor u bolnicu da ni ukljuce ind. da izazovu bolove i da se porodim, i ja nisam htjela radije bih cekala prirodne bolove  NADAM SE DA NISAM POGRIJESILA !!! ima li sta kod tebe novo


< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.9.2009 10:01:03 >


_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Ispadanje sluznog cepa
26.9.2009 8:54:31   
misko
drage moje,pomagajte napola sam luda ionako a ovo ce me  dokrajciti!Juce sam na toalt papiru primjetila roze boje dvije grudvice,kroz glavu mi je proslo mozda je sluzni cep,odmah sam zvala dr.inace sam 26 nedelj tek ulazim u 27ned,dr mi je raekao da popijem apaurin sto vise brusnice.Poslusala sam ga al nakon nekog vremena me posla boliti leda isti bol me pratio cjelu noc a evo i sad.luda sam pravo samo bi plakala a bebara ko da zna pa me stalno gura udara dusa moja.Jedva cekam 11 sati da ga zovem da odemo vidjeti sta je nadam se da ce sve biti ok ABD.sad nemam nikakvih curkanja sve je ok al ja poludi, dajte mi molim vas neki savjet ili ako je neko imao nesto slicno da mi rekne jer nemam snage vise da se borim Boze daj sabura to ga samo molim. 

< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.9.2009 10:00:47 >

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Ispadanje sluznog cepa
26.9.2009 8:56:13   
seka87
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Eh, kod mene je ispadalo u par navrata...prvo sam imala roskasti iscjedak, a poslije zelenkasti....

Moguće je da ti je počelo, ali u svakom slučaju porod se očito bliži user posted image

Sretnooooooo user posted image user posted image user posted image user posted image



hvala ti ma ja se nada da ce sve biti uredu

< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.9.2009 10:00:32 >


_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Ispadanje sluznog cepa
26.9.2009 8:59:55   
seka87
IZVORNA PORUKA: misko

drage moje,pomagajte napola sam luda ionako a ovo ce me  dokrajciti!Juce sam na toalt papiru primjetila roze boje dvije grudvice,kroz glavu mi je proslo mozda je sluzni cep,odmah sam zvala dr.inace sam 26 nedelj tek ulazim u 27ned,dr mi je raekao da popijem apaurin sto vise brusnice.Poslusala sam ga al nakon nekog vremena me posla boliti leda isti bol me pratio cjelu noc a evo i sad.luda sam pravo samo bi plakala a bebara ko da zna pa me stalno gura udara dusa moja.Jedva cekam 11 sati da ga zovem da odemo vidjeti sta je nadam se da ce sve biti ok ABD.sad nemam nikakvih curkanja sve je ok al ja poludi, dajte mi molim vas neki savjet ili ako je neko imao nesto slicno da mi rekne jer nemam snage vise da se borim Boze daj sabura to ga samo molim. 


nemoj se samo prinuti puno jer mozes tako samo naskoditi i sebi i bebi, a to znam da ne zelis!! samo polahko sad ces eto doktoru pa ce ti on reci sta i kako dalje !!
znam da nemozes da se  ne brines ali .... misli nauser posted image

< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.9.2009 9:59:41 >


_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu misko)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Ispadanje sluznog cepa
26.9.2009 9:02:11   
bubuli
misko nemas se tu sta misliti...idi u hitnu,uzmi uputnicu i idi u bolnicu na pregled...ako je sve ok lako ti se vratiti kuci...
rano je za "cepove ikakve" ....neka ti urade UZV i pregled da vide jel sve ok sa bebom i nalaz dole obavezno...mozda si se malo otvorila pa se to desilo ili je neka upala...
s obzirom na to i bolove trebas se javiti doktoru...
ja sam imala ranije bolove i otvarala se al hvala Bogu nikakvog iscjetka nisam imala...uz terapiju i mirovanje stalo je sve a ja nisam puno vise trudna od tebe...

< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.9.2009 9:59:21 >


_____________________________



(odgovor članu misko)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Ispadanje sluznog cepa
26.9.2009 9:09:03   
misko
bubuli,hvala puno na savjetima,rano mi je da zovem dr jer idem u bolnicu a neznam koja je smjena pacu sacekati 11sati a puno se brinem za bebaru jer sam vec dvije izgubila pa eto sta da ti dalje pricam evo kuckam i placem jer vise nisam ni pametna a luda 100%garant.

< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.9.2009 9:59:06 >

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Ispadanje sluznog cepa
26.9.2009 9:13:53   
bubuli
ako tvoj doktor nije dezurni danas ga gore neces ni naci-vikend je...
dezuraju po 24h i smjena im je vec bila...znaci dosli sad taze friski neki...dva-stariji i mladji...
s obzirom na sve to ja nebi cekala...nezelim da te plasim ali bolje sprijeciti nego lijeciti...
poslije se javi svom doktoru da mu kazes nalaz...

< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.9.2009 9:58:49 >


_____________________________



(odgovor članu misko)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Ispadanje sluznog cepa
26.9.2009 9:21:21   
bubuli
svako ti moze uraditi UZV i pregled...ako je ok ides kuci a ako ne ostave te na trudnickom odjelu...tamo ima milion trudnica...
vikend je pa kontam hocel ti se i javiti doktor(hoce i oni slobodno vrijeme) ili da makar nazoves porodjajno i pitas ko je dezurni 409-238 ti je broj...
sretno!!!

< Poruku je uredio Amrino RR -- 26.9.2009 9:58:35 >


_____________________________



(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Ispadanje sluznog cepa
26.9.2009 11:28:19   
Atarka
IZVORNA PORUKA: seka87

IZVORNA PORUKA: Atarka

IZVORNA PORUKA: seka87

Drage moje ja sam juce bila na pregledu i otvorena sam 2 prsta oli nemem nikakve bolove i doktr mi je gledao plodnu vodu kase sve super ako me imalo zaboli da idem u bolnicu, e od juce mi se na vesu pojavljuje smedjkesti ljigavi iscjedak pa me zamima je li to taj cep ili??????????????
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




Ista stvar i kod mene, jucer pregledom utvrdjeno da sam 2 prsta otvorena i sinoc na vesu smedje, a kasnije sluzavo crveno, zuto i prozirno (nejednako obojeno). Jutros jos malo smedje i evo sad nista. Ja mislim da je to taj cep koji je dr. pokrenula sa pregledom. Sad samo cekam bolove.
Ima li kakvih promjena kod tebe? Sretno!


juce sam bila na predledu i otvorena 2.5 prsta i ali nemam nikakve bolove i slao me doktor u bolnicu da ni ukljuce ind. da izazovu bolove i da se porodim, i ja nisam htjela radije bih cekala prirodne bolove  NADAM SE DA NISAM POGRIJESILA !!! ima li sta kod tebe novo



Kod mene se nista ne desava. Bila jucer na ctg-u i sve ok, nisu me opet pregledali, niti su radili amnioskopiju, cak ni uzv. Malo me to nervira, prozovu te i samo ti potpisu ctg papir i onako s nogu ti kazu dodji opet tad i tad. Haman sto te ne istjeraju iz ordinacije, a ti se gotova poroditi!
Nego, jesi li pitala dr.zasto ti predlaze indukciju? Da li postoji neka opasnost za bebu ili je to njima rutina "haj ti na drip"? Ako je sve ok s tobom i bebom mislim da nema razloga za indukciju i da nisi pogrijesila. Ja jos nemam bolova, povremeno kao blagi menstrualni, ali nisu redoviti. Pozz

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Ispadanje sluznog cepa
26.9.2009 12:37:33   
MELLI

Kod mene se nista ne desava. Bila jucer na ctg-u i sve ok, nisu me opet pregledali, niti su radili amnioskopiju, cak ni uzv. Malo me to nervira, prozovu te i samo ti potpisu ctg papir i onako s nogu ti kazu dodji opet tad i tad. Haman sto te ne istjeraju iz ordinacije, a ti se gotova poroditi!
Nego, jesi li pitala dr.zasto ti predlaze indukciju? Da li postoji neka opasnost za bebu ili je to njima rutina "haj ti na drip"? Ako je sve ok s tobom i bebom mislim da nema razloga za indukciju i da nisi pogrijesila. Ja jos nemam bolova, povremeno kao blagi menstrualni, ali nisu redoviti. Pozz


Ajd sad da ti kažem,a da me ne shvatiš pogrešno.
Tebi je termin 2.10(iz tvog potpisa),do termina doktori te ne prakticiraju pregledati(osim u slučaju nuždeuser posted image ),do tada se radi samo CTG.

Amnioskopiju obično rade kada trudnica puno prenese(poslije 7 dana),ranije ako nedaj Bože nešto nije u redu.
UZ su ti valjda odradili u 8-om mjesecu,a do poroda možda hoće,a prije da neće još jednom.Meni su ga odradili još jednom ,jer sam prenijela 13 dana.

Zato se opusti i ne zamaraj nepotrebnim stvarima.Ako ti je doktor rekao da je sve o.k  prihvati to i uživaj još malo u trudnoći.
user posted image

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *