|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ispadanje sluznog cepa
26.9.2009 19:02:09   
Atarka
Melli, hvala na komentaru, u pravu si, ne trebam se zamarati s tim. Nego, ocekivala sam pregled ili nesto vec zbog toga sto sam otvorena, a sluzni cep ispao. Ali, sto kazes, znaju oni sta i kad rade. Pozz

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Ispadanje sluznog cepa
26.9.2009 19:13:28   
Skvo RR
A sve ti je to razlicit pristup doktora, ne valja ni kada te cesto vaginalno pregleda, mene je moj doktor jedno 5 puta prije poroda pregledao vaginalno i uvijek sam nakon toga krvarila, oni rade i vaginalne preglede da ubrzaju otvaranje!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Ispadanje sluznog cepa
26.9.2009 19:21:22   
seka87
moze li koja od vas reci sta tacno dodje indukcija i cemu sluzi a sta drip i cemu sluzi

_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Ispadanje sluznog cepa
26.9.2009 20:14:54   
Atarka
O tome se puno pisalo, ukratko indukcija ti je provociranje poroda ako nema trudova ili sredstvo za ubrzavanje poroda koji je vec poceo, ali se odvija sporo. Inducirati se moze infuzijom oksitocina (tzv.drip), koji dovodi do kontrakcija ili gelom, koji ubrzava otvaranje grlica maternice. U svakom slucaju, to su NEPRIRODNE metode i cesto se kod nas koriste rutinski bez stvarne potrebe. Eto, nadam se da sam pojasnila bar malo.user posted image

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Ispadanje sluznog cepa
26.9.2009 20:17:59   
Atarka
IZVORNA PORUKA: skvo

A sve ti je to razlicit pristup doktora, ne valja ni kada te cesto vaginalno pregleda, mene je moj doktor jedno 5 puta prije poroda pregledao vaginalno i uvijek sam nakon toga krvarila, oni rade i vaginalne preglede da ubrzaju otvaranje!


Imas pravo, sve vise mi se cini da je meni ispao samo dio tog cepa i to bas zbog vaginalnog pregleda.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Ispadanje sluznog cepa
26.9.2009 20:47:02   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: seka87

moze li koja od vas reci sta tacno dodje indukcija i cemu sluzi a sta drip i cemu sluzi


Indukcija sluzi za brze otvaranje i brzi porod, u biti ti kao infuziju (dakle u venu) prikljuce lijekove i onda nastupa brzi porod.
Ja sam rodila 20 minuta poslije ukljucene indukcije, da, brzina poroda zavisi od stepena propustanja lijeka u venu, meni su npr. pustili maximalnu koncentraciju , i rodila sam nakon 20 minuta.  Nije prirodno, strasno boli i grozno se osjecas nakon poroda!



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Ispadanje sluznog cepa
26.9.2009 20:51:20   
Anoniman
indukacija ili ti drip il' jos kako oni to vole da kazu "infuzija"

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Ispadanje sluznog cepa
27.9.2009 7:52:25   
seka87
hvala vam na odgovorima !!

a po pricama drugih sam vec shvatila da u nas u vecini slucajeva ukljuce da se prije porodis umjesto da malo pricekaju pa prirodno sve pa ako bas nemoze onda !!

ma to ti je kod njih da im sto prije isadnemo iz ruku!user posted image


_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Ispadanje sluznog cepa
27.9.2009 20:45:57   
misko
drage moje,evo me ponovo,bila sam u bolnici juce i otvorena jedan prst sa kontrakcijama i beba mi jako nisko ma nize nego sto je uobicajeno,dala mi tabete i hvala Bogu kontrakcije prestale.malo me leda bole pregled je bio vaginalni nakon cega mi je rekla da je vodenjak ok i grlic maternice ocuvan.ni sama neznam sta da mislim al opet uz Boziju pomoc se nadam njboljem,ostavljalame u bolnici al ja nisam htjela mislim da bi me to dokrajcilo tako da sam kuci i strogo mirujem.svog dr sam odmah zvala i  idemo na kontr u utorak. kolko vidim niko nije imao slican problem u ovom periodu trudnoce.i usput da pitam jel normalno da nakon njenog pregledami se pojave ko neke smedkaste niti slicne bjelom pranju,nema ih puno nego poneka se javi kad mokrim nisam krvarila nikako osim onih par kuglica st su se pojavile na toal papiru mozda od toga ostalo pa se cisti.pusa od mene i nemirne bebe koja mi se stalno javlja user posted image kao da  mi govori da je s njom sve ok hvala Bogu.

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Ispadanje sluznog cepa
27.9.2009 20:47:29   
Skvo RR
Draga meni se znala pojaviti prava krv poslije vaginalnog pregleda! Meni je doktor uvije govorio da to ocekujem! Samo miruj!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu misko)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Ispadanje sluznog cepa
27.9.2009 20:57:20   
misko
draga moja, hvala na svemu a dajmi jos reci jeli moguce da se sve vrati na svoje ili sta biva poslije pijem gynipral i apaurin a sta cu moram nekoga pitati jer sam duduk za to mada sam svasta predeverala a ovo me sad snade,jednostavno imli nade za nas!!!!!!!user posted image Znam da je sve u Bozijim rukama al trba mimalo podrske snage za dalje!!!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Ispadanje sluznog cepa
27.9.2009 21:00:51   
Amrino
I mene je nakon svakog vaginalnog jaaaaako bolilo sve...i imala sam iscjedak...Zato sam ja protiv tih pregleda. Sto manje- to bolje. Proslu trudnocu sam imala jedno tri pregleda a ovu cu se potruditi da ih bude manje- ili nikako. Ma sta me ima cackati i gledati...Valjda se sve nabitnije vidi na uvz? user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Ispadanje sluznog cepa
27.9.2009 21:27:00   
Skvo RR
I ja sam pila citavu trudnocu i za pritisak lijekove i krvarila i imala hematom, i zrelu posteljicu i sta biva na kraju-dodje curica!
Misko samo opusteno i slusaj doktore!


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu misko)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Ispadanje sluznog cepa
28.9.2009 18:48:39   
de_de
Mene na svakoj kontroli od pocetka trudnoce (svake tri sedmice) pregleda vaginalno. Ma bude mi i smjesno i zalosno kad se popnem na onu stolicu i ona krene da me pregleda a ja se pomalo uspinjem uz stolicu, a dr onda kaze: spustaj guzu doleuser posted image user posted image user posted image   Da nije onako neugodan osjecaj svaki put bi se smijala. A kaze da me mora svaki put pregledati vaginalno zbog skracenog cerviksa.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Ispadanje sluznog cepa
28.9.2009 18:53:05   
nikita
potpisujem de_de ...tako je i meni svaki put , samo mi glavom pokaze stolicu a ja znam sta trebam :penji se i siri noge , sto kaze de_de da nije neugodno bilo bi smjesno 

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Ispadanje sluznog cepa
28.9.2009 19:24:10   
Aldyy
Ja se dobro sjećam tog sluznog čepa jer mi je ispao u bolnici, u pripremi. Otišla sam jer sam imala bolove ali sam se slabo otvarala pa mi je babica dala neku bocu u venu i za sat vremena sam sa 3 prsta otvorila se 10, i kada sam otišla u WC prije nego u salu primjetila sam puno sluzi,smeđkasto blijeda sluz....babica mi je rekla da je to čep....a vodenjak mi je doktoe probio na stolu...nakon toga možda je prošlo 10 ili 15 minuta....da bih za nekih sat vremena poslije navedenih procedura rodila sinčinu..:)

Usput mnogo sreće na porodu...


_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Ispadanje sluznog cepa
12.10.2009 12:01:27   
my_little_baby
uh...evo malo gledam ovu temu i moguce je da je i kod mene ispao taj sluzni cep...sad me malo uhvatila panika ..jer nista me ne boli...bila je to kao neka slina ..ali bez krvi i bijelle boje..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Muhamed-23.10.2009
Ahmed-10.06.2007
Merjema-22.11.2003

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Ispadanje sluznog cepa
12.10.2009 12:15:49   
malinica
Meni je sinoc ispao taj sluzni cep i nista me ne boli, a doktor kaze da cekam bolove, mene je pravo strah, kod prvog djeteta nakon ispadanja sluznog cepa porod je krenuo za 4 sata.user posted image

(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Ispadanje sluznog cepa
12.10.2009 15:27:52   
my_little_baby
e malinice i ja i ti cekamo znaci sljedece sta ce se desit...ta neizvjasnost..ja evo citav dan gledam da se zanimam necim da ne mislim puno o porodu...zelim ti puno srece i lak porod..aBd

_____________________________

Muhamed-23.10.2009
Ahmed-10.06.2007
Merjema-22.11.2003

(odgovor članu malinica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Ispadanje sluznog cepa
29.12.2009 17:25:46   
milenium
može li se zbog ispadanja sluzavog čepa krvariti cijeli dan zbog toga?

(odgovor članu my_little_baby)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Ispadanje sluznog cepa
29.12.2009 17:28:28   
milenium
ja znam kako je meni bilo ali nije kod svakog isto pa molim vaša iskustva?prijateljica mi treba roditi i jutros joj je ispao sluzavi čep i od tada ima malo krvarenja koje je isto sluzavo.a jučer je išla na pregled pa je li moguće da je od tog pregleda.a i kaže da je malo ''žigne'' svako sat vremena,prvo joj je user posted image  pa još ništa ne zna.zvala je svog dr ali se ne javlja.da ide u bolnicu ili?

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Ispadanje sluznog cepa
29.12.2009 17:48:38   
milenium
odgovarajte!!!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Ispadanje sluznog cepa
29.12.2009 17:53:24   
amela2208
da znam pomogla bih tiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  mada ako toliko krvari kao sto kazes citav dan neka ide dr. Mislim da to nije normalno, ja sam cula za malo nesto ko sukrvica izadje a sad krvarenjeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Ispadanje sluznog cepa
29.12.2009 17:58:18   
lilix
meni je sluzni čep ispao dan nakon ginekološkog pregleda, po malo sam krvarila 7 dana nakon toga ali ne čistu crvenu krv nego tamnu a kasnije je bilo samo smeđkasto, ja sam tada bila u bolnici rekli su mi da je to normalno, ali u svakom slučaju neka tvoja prijateljica ode do ginekologa

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Ispadanje sluznog cepa
30.12.2009 15:54:36   
milenium
rodila jeuser posted image ,evo samo da javim da je krvarila sve do poroda do zadnjeg trena,sve je ok hB.user posted image

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *