|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Diranje i nosanje bebica
30.1.2010 14:25:05   
lila25
Sad bih i ja drugacije reagovala hladne glave a obicno i mi praktikujemo da muz svojim objasni a ja svojim i tako svi budemo zadovoljni,ali sinoc sam pobjesnila valjda mi se od prije na nju nakupilo pa sam samo cekala trenutak i povoduser posted image

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Diranje i nosanje bebica
30.1.2010 14:35:48   
Hannica
E nek' si joj se negovorila...kad je takva...user posted image user posted image user posted image user posted image
Nije dobro ni sutit uvijek,ponekad covjek bas mora burno reagovat....Jedna rodica vise-manje...sigurno ih ima jos 100...

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Diranje i nosanje bebica
30.1.2010 18:57:36   
hampsi
IZVORNA PORUKA: Hannica

Pa efikasno je....Bar kada idemo kod njegove familije,a kada idemo kod mojih onda ja objasnim sta se smije a sta ne...user posted image


Moram odreagovati user posted image
Zasto smo mi uvijek otvorene prema svojima i smijemo se i izvikati i biti "odvratne", mozda cak i povrijedimo nekoga, a oni su fini, sutljivi, kao"lijepo" pokusavaju rijesiti sve?! Nekad mrzim samu sebe kad vrisnem na mamu ili nekog drugog "od mojih"

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Diranje i nosanje bebica
30.1.2010 19:17:50   
niki83
IZVORNA PORUKA: hampsi

Moram odreagovati user posted image
Zasto smo mi uvijek otvorene prema svojima i smijemo se i izvikati i biti "odvratne", mozda cak i povrijedimo nekoga, a oni su fini, sutljivi, kao"lijepo" pokusavaju rijesiti sve?! Nekad mrzim samu sebe kad vrisnem na mamu ili nekog drugog "od mojih"



e bas si upravu!! ja sam ista takva..znaci sve pazim sta cu reci pred ostalima..ali zato prema svojima bas znam biti "odvratna" i bezveze..i to sam upravo neki dan shvatila i rekla muzu da mi je najvise zao moje mame, ponekad mi se cini ogrijesit cu se o nju..user posted image


_____________________________

N&N

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Diranje i nosanje bebica
30.1.2010 19:19:41   
Dinkica
lila25 ma neka si tako reagovala, da hoce ta rodica ostalim prenijeti pa da se vise niko ne usudi da ti na taj nacin hrani dijete, uzas zivi, jos mogu misliti kako si osjetljiva poslije poroda (ja sam uzasno bila), samo mi je zao sto si se iznervirala i uzbudila zbog te situacije. Ja i dan danas ko papagaj ponavljam da beba ne jede sto i mi, da joj sve posebno kuham tako da joj niko nista i ne daje.
A za nosanje ako vam bas smeta recite da necete da  dijete navikavate na ruke i da nema izuzetaka ako neko hoce da se poigra neka pridje kreveticu i neka pricauser posted image . To upocetku stvrno smeta ali vjerujte mi kad dijete ojaca i oteza i kad negdje odete ili vam neko dodje dobro ce vam doci da je neko pricuva i pronosa user posted image


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 10:22:33   
entinte
Možemo li malo osvježiti ovu temu user posted image  ja sam jako alergicna na nosanje i diranje bebice. Kako ja nicije dijete nisam "drndala" ocekujem i od ostalih isto to. Ako je dijete mirno nema potrebe da se povlaci po rukama a najmrze mi je kad diraju djetetu rucice koje stavlja u usta user posted image  pa zar ljudi nemaju nimalo obzira user posted image  sta ja znam sta su oni sve radili sa tim rukama... samo steku od vrata da uhvati prije bebinih rucica eto bakcila ma fujjjj user posted image  

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 10:47:33   
Lejla Ka
Nikad mi nije smetalo da mi diraju djecu, i ja uvijek imam potrebu da se tuđoj djeci obratim, nasmješim uspostavim kontakt očima, mada se u zadnje vrijeme jako suzdržavam jer vidim da sve većem broju roditelja to smeta. A moram priznati da sam i ja po malo paranoična (u potpuno drugačijem smislu od staha od prljavštine) prema stranim osobama.
Što se tiče familije, i bliže i dalje nikad mi nije smetalo. Ne smeta mi ni kad neko dodirne ruke djetetu, ni kad ga poljubi ni pomiluje. Naravno, sve u granicama umjerenosti.
Ja održavam normalne higijenske mjere, a krećem se u društvu sličnih meni pa me čistoća i higijena drugih ljudi nikad nije brinula, uvijek sam je podrazumjevala. Meni nekako teza tihe imunizacije zvuči logično.



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 10:54:14   
vjestica
potpis na lejlu ka
jedino bih dodala da ne volim kad mi se totalno nepoznate osobe zalete ka bebi, to mi se gadi user posted image
ne znam kakve su higijenske navike te osobe i zato mi se gadi da dira bebu, jer ima nevjerovatno puno ljudi koji ne peru ruke nakon što su bili u toaletu user posted image



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 10:56:07   
vila_7
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Nikad mi nije smetalo da mi diraju djecu, i ja uvijek imam potrebu da se tuđoj djeci obratim, nasmješim uspostavim kontakt očima, mada se u zadnje vrijeme jako suzdržavam jer vidim da sve većem broju roditelja to smeta. A moram priznati da sam i ja po malo paranoična (u potpuno drugačijem smislu od staha od prljavštine) prema stranim osobama.
Što se tiče familije, i bliže i dalje nikad mi nije smetalo. Ne smeta mi ni kad neko dodirne ruke djetetu, ni kad ga poljubi ni pomiluje. Naravno, sve u granicama umjerenosti.
Ja održavam normalne higijenske mjere, a krećem se u društvu sličnih meni pa me čistoća i higijena drugih ljudi nikad nije brinula, uvijek sam je podrazumjevala. Meni nekako teza tihe imunizacije zvuči logično.




potpisujem!

smeta mi samo kad joj je npr.nedavno nas prijatelj koji je okorjeli pusac stavljao njene rukice u usta -ona mu davala kao da je ugrize i on se tako igrao-mislim,pusi,ja sam bila pusac i znam kako ostane u ustima poslije cigare,i onda ce ona svoje rucice u usta. Naravno dijete sam odvojila i obrisala namjerno pred njim vlaznim maramicama rucice. E sad da li je skontao ili ne...svejedno.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 10:57:34   
vila_7
P.S. a za nosanje mi je smetalo kad je bila mala samo iz razloga sto sam mislila da ce svima osim meni ispasti! user posted image Al to je vec druga prica. I ne mogu je gosti naviknuti na ruke ako dodju na sat-dva.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 11:08:24   
entinte
Mojoj bebi su tek 3 mjeseca user posted image  ne smeta ni meni da se obracaju djetetu ili da gledaju ali rucice user posted image  pa on je jos mali... postoje drugi dijelovi tijela... ne držim ga pod staklenim zvonom ali to je tek mrvica mala, dok jos malo ojaca... bar ja tako mislim...

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 11:10:20   
vila_7
ma meni je najsmjesnije sto svi ljube u rucice kao nece u obraze jer je mala, a ja bih radije da su je ljubili u obraze bas zato sto rukice odmah u usta!user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 11:12:09   
vjestica
a taj strah da će se navići na ruke mi je presmiješan user posted image
pa šta ćeš drugo raditi sa malom bebom, nego je nosati
ne msilim non stop nosati
druga je stvar veliko dijete koje hoda


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 11:21:37   
jasmin
Meni smeta ako se bebica uzme nosati bez razloga.Jednostavno mi smeta.Dijete cuti,uziva u svom nekom miru,razgleda svijet oko sebe i neko bas tad pozeli prekinuti taj mir.Volim i ja bebu i uzivam da mi je u narucju,ali volim i da pustim bebu na miru.I moze nekome biti smijesna cinjenica da se navikne,ali vjerujte ima toga.Imam par prijateljica koje su imale bebice s grcicima i naravno,nosanje je bilo neizbjezno.Sada su bebe vece i kad nisu na rukama-vriska.Nije pravilo,ali ima i toga.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 11:22:41   
škorpija
ja sma za nosanje bebica, taj period tako brzo prođe i dijete s epočen otimati kad ga želiš uzeti u naručje, obično čim stane na svoje nogice.

e sad ka d je u pitanju diranje, tu nisma dosljedna, kad je A. bio maji to mi je jako smetalo, ali kad je kasnije počeo da liže rukohvat od kolica u supermarketuuser posted image , shvatila sam koliko sam pretjerivala. vjerujem da sa drugim djetetom neću biti toliko isključiva, i ja sad jako volim da diram bebe čak i nepoznate, ali stvarno su roditelji toliko naoštreni da nekad kontam da će me neko istući ako bebu uhvatim za ručicuuser posted image , pa se sad suzdržavam od takvih izljeva nježnostiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 11:23:07   
vila_7
IZVORNA PORUKA: vjestica

a taj strah da će se navići na ruke mi je presmiješan user posted image
pa šta ćeš drugo raditi sa malom bebom, nego je nosati
ne msilim non stop nosati
druga je stvar veliko dijete koje hoda



potpisujem te.
Mislim da sve to zavisi od bebe do bebe.Ja sam svoju nosala kad god je ona to htjela ili kad je grceve imala, i evo uvijek vesela beba,nikad ne place, nikad se nije navikla da se nosa,ni ne uspavljivam je nosanjem -a npr.moj MM je pretjerivao-stalno je nosao-i znaci beba bas nekad cak i hoce da ostane sama da se zaigra.
Vjerujem da postoje zahtjevnije i manje zahtjevne bebe.



_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 11:33:21   
vjestica
pa sve bebe imaju grčeve i valjda smo svi mi nosali svoje bebe u tom periodu
i  ja s,atram da postoje manje i više zahtjevne bebe i da to nema veze sa navikavanjem na ruke
i naravno da ću nosat bebu dok mogu
mojoj curi je godina dana i već počinje nekad da mi bježi iz ruku


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 217
   [Obrisana poruka]
12.7.2011 11:34:08   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 218
   [Obrisana poruka]
12.7.2011 11:37:21   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 11:38:46   
jasmin

IZVORNA PORUKA: vjestica

pa sve bebe imaju grčeve i valjda smo svi mi nosali svoje bebe u tom periodu
i  ja s,atram da postoje manje i više zahtjevne bebe i da to nema veze sa navikavanjem na ruke
i naravno da ću nosat bebu dok mogu
mojoj curi je godina dana i već počinje nekad da mi bježi iz ruku



Nemaju sve:).Moji oboje nisu imali,bili su mirne bebice.
Naravno da cu nosati svoje dijete,ali cu ga pustiti i da miruje i trudicu se da niko ne prekida taj mir.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 11:45:32   
Skvo RR
Uzasavam se diranja malih bebica...ne diram tudje bebe..nisam davala da mi se Umce dira, da joj se duva u lice i slicno..a ne mislim ni akoBogda kada rodim...opet dati da mi se bebce dira... user posted image



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 11:47:39   
vjestica
pa ne nosam je ni ja kad ne želi
kad želi svoj mir, pustim je, kad želi da puže i ustaje , pustim je
pratim potrebe djeteta, trudim se ne biti nijedna krajnost, ni ovi što ne ispuštaju dijete iz ruke, iako ono neće, kao ni ovi što puštaju dijete da plače, da se en daj Bože ne navikne na ruke


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 222
   [Obrisana poruka]
12.7.2011 11:49:21   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 11:50:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Uzasavam se diranja malih bebica...ne diram tudje bebe..nisam davala da mi se Umce dira, da joj se duva u lice i slicno..a ne mislim ni akoBogda kada rodim...opet dati da mi se bebce dira... user posted image







user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image da poDapisem Skvouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nikad se ne zalijecem na tuđu djecu niti ih ljubim po licu i rukicamauser posted image
ako vec drzim neciju bebu poljubim je u glavicuuser posted image


(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Diranje i nosanje bebica
12.7.2011 11:51:38   
jasmin

IZVORNA PORUKA: vjestica

pa ne nosam je ni ja kad ne želi
kad želi svoj mir, pustim je, kad želi da puže i ustaje , pustim je
pratim potrebe djeteta, trudim se ne biti nijedna krajnost, ni ovi što ne ispuštaju dijete iz ruke, iako ono neće, kao ni ovi što puštaju dijete da plače, da se ne daj Bože ne navikne na ruke


Isto.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *