|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razlike u ad-mlijeku
9.9.2012 10:18:29   
Alma_27
sa mjesec dana su grcevi najjaci a ako ima sklonost ka grcevima, to nema puno vezez sa AD mlijekom. samo podrigivanje, cajevi, sirpui i sl.
za koju sedmicu ce proci i to :)


a vidim da gore kazes da ti je doktorica preporucila novalac user posted image koliko ja znam, doktori i medicinske sestre ne smiju preporucivati niti reklamirati AD. samo dojenje. drugo je kad mi majke ovdje na osnovu naseg iskustva savjetujemo

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Razlike u ad-mlijeku
9.9.2012 11:15:47   
Miimy
ma pedijatrica meni nije nametnula samo je rekla da postoji na trzistu i nabrojala. u mom slucaju nije mogla potencirati dojenje jer je meni dojenje prekinuto od strane ginekologa, i po njegovoj preporuci sam otisla da se s njom konsultujem oko kolicine koju ce bebac jesti a ne o vrsti jer je on vec bio na aptamilu...
nadam se da cemo konacno pronaci mlijeko da nam odgovara da bude rahat i on i mi....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Razlike u ad-mlijeku
9.9.2012 11:57:35   
mayra
Ne vidim ili bar rijetko neko spominje AD mlijeko od DM-a, Babylove. Mi smo u pocetku bili na Hipp-u, tvrda stolica, tamno zelena, mucenje haos, i probamo Babylove, ostali na njemu i dan danas. Nama je odgovarao, pa eto probajte mamice. user posted image

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Razlike u ad-mlijeku
13.9.2012 15:10:48   
Candy
I moj maleni je bio na Babylove ali mu je stolica toliko tvrda da kad sadrzaj izadje, bude tvrdo kao kamen... Narucila sam u apoteci onaj Novalac protiv zatvora, sutra ce stici pa cu vidjeti reakcije, ako bude isto necu mijenjati AD. De mi recite, sta mislite, moze li beba naslijediti to da ima problem sa stolicom? Jer ja imam sa tim problem od djetinjstva, tvrdu stolicu, bez obzira koju hranu pojela...

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Razlike u ad-mlijeku
2.10.2012 18:34:50   
ajla86
curke da vas pitam koliko cesto dajete ad?
i koje su mjerice...
buni me sto dajem 2 mjerice na 50 ml aptamila i do danas bilo dovoljno cim pojede to zaspe a danas nista...
kad pocinjem povecavati mjericu i jel sve ok sto nespava nakon 2 sata sto je budna,presvucen,kakila.jela.....

(odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Razlike u ad-mlijeku
2.10.2012 22:31:43   
animagical
ti povecavajuci ad smanjujes svoje mlijeko

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Razlike u ad-mlijeku
12.10.2012 12:23:37   
ajla86
imal iko iskustvo sa Humanom 1???
bebu dojim ali je moram dohranjivati..do sad smo koristili aptamil ali zanima me kakva je humana...
kako da poznam da bebi negodi ad??
po stolici,grcevima....
stolicu imam redovno nekad i 3 puta na dan zlatno zute boje,grceve imamo isto tako a prvo vaganje je nakon 10 dana je dobila 300 gr na tezini...dal da nastavim sa aptamilom ili da krenem sa Humanom..da naglasim da mi je prijateljica dosla iz njemacke koja dohranjuje bebu sa Humanom i poklonila mi 3 paketa koji imaju po 4 kutije humane...
puno bi mi znacilo ako bi ta hrana bila dobra i kvalitetna a ako je beba prihvati....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Razlike u ad-mlijeku
12.10.2012 17:23:52   
Candy
Ja sam curici davala humanu 1 do 6 mjeseca i bilo joj je super.... Ne cini mi se uopste losa u odnosu na druge ad...

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Razlike u ad-mlijeku
12.10.2012 18:35:55   
ajla86
pocet cu i ja sa njom....
ako nebude djelovala oept se vratim na aptamil i to je to...

(odgovor članu Candy)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Razlike u ad-mlijeku
28.10.2012 11:58:04   
sweet
Ako moze jedan savjet. Mi smo na aptamilu, bebi je nepunih 3 mjeseca. Moje pitanje je vezano za vodu i caj. Kada je beba samo na ad-mlijeku da li se voda redovno daje? A cajevi? Moja beba nekako par kapljica vode hoce (naravno prokuhana ili flasirana), vecinom ispljuje i caj i vodu. Ali eto valjda po par kapljica nece skoditi ?! Ako pitanje nije na pravom mjestu molim moderatorice da prebace upit. Hvala

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Razlike u ad-mlijeku
28.10.2012 12:18:47   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: sweet

Ako moze jedan savjet. Mi smo na aptamilu, bebi je nepunih 3 mjeseca. Moje pitanje je vezano za vodu i caj. Kada je beba samo na ad-mlijeku da li se voda redovno daje? A cajevi? Moja beba nekako par kapljica vode hoce (naravno prokuhana ili flasirana), vecinom ispljuje i caj i vodu. Ali eto valjda po par kapljica nece skoditi ?! Ako pitanje nije na pravom mjestu molim moderatorice da prebace upit. Hvala


slobodno joj daj vodu da pije koliko hoce.
jesi li joj davala onaj instant hipp caj? on je malo sladak pa ga bebe rado piju

(odgovor članu sweet)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Razlike u ad-mlijeku
28.10.2012 12:43:32   
sweet
Jesam. Davala sam i taj caj posebno kada je bilo grceva (kojih nema otkada dajemo espumisan kapi user posted image ), ali nekako ispljuje. Davacu mu pomalo, mozda je samo stvar navike :) Hvala na odgovoru user posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Razlike u ad-mlijeku
28.10.2012 12:49:13   
ajla86
ovo za vodu me buni....
moja malenoj je mjeswec i par dana....
malo se dojimo malo smo na ad-u pa vidim da dajete vodu bebi...
ja do sad sam davala caj od komoraca...ali sam prestala jer nije djelovao espumisan je sve rijesio...sad nekad znam dati malo kamilice ali koju kapljicu...vodu ne....
od kad se daje voda i koliko???
mlaka ili malo hladnija..kako to ide...

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Razlike u ad-mlijeku
28.10.2012 12:57:47   
Hanady RR
Oh Bože.....

beba koja doji ima dovoljno vode i ne treba joj je davati....
ako daješ čaj od komorača daješ ga kapikom po malo...
vodu ne i ne treba...
bebe na Ad mogu dobiti vodu al relno njima je potrebna tek sa 4, 4 i pol mjeseca....
i Ad mlijeka su koncipirana na način da su zamjena za mjčino mlijeko i imaju dovoljan udi vode u sebi...
sa uvođenjem krute hrane nastaje potreba za vodom...
dobar dio isključivo dojenih beba vodu mjenja sikom...pa nakon jedenja krute hrane vodu ne uzima dugo nego sikom isto nadomjeti...

koju vodu uzeti...izbor je vaš...ili u dogovoru sa pedijtarom...
al sa mjesec i pol...nikakav je najbolja draga ajla...

a kamlica...
sad mi daje nove ieje u tvom porblemu...
kamilica je ono što će vam grčeve povećati...još ako je pošećeriš...smao možete is tolicu zeznuti...
uh...draga moja...

to je male od mjesec i pol...
ne žuti, odrast će ona...ne mora sa dva mjeseca sve porbatiuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Razlike u ad-mlijeku
28.10.2012 13:04:33   
ajla86
meni patroznazna rekla da dajem kamilicu ali da nesecerim..da joj smiri crijeva i grceve user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image to sam davala jako malo koju kap onda sam ovdje procitala da zene daju i malo kim+kamilica i to sam davala par kapljica jer caj zamjenjuje obroke a eto u trazenju spasa od grceva sam probala to....
samo par kapljica....
hanady ma da samo hoce narasti jos malo da pocnem uvodzenje krute hrane....da se sjete najede posteno sta ce od ovih flasica i ovih mojih suhih sisa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Razlike u ad-mlijeku
28.10.2012 13:14:33   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ajla86

meni patroznazna rekla da dajem kamilicu ali da nesecerim..da joj smiri crijeva i grceve user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image to sam davala jako malo koju kap onda sam ovdje procitala da zene daju i malo kim+kamilica i to sam davala par kapljica jer caj zamjenjuje obroke a eto u trazenju spasa od grceva sam probala to....
samo par kapljica....
hanady ma da samo hoce narasti jos malo da pocnem uvodzenje krute hrane....da se sjete najede posteno sta ce od ovih flasica i ovih mojih suhih sisa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image
tvoja mi se patronažna uopće ne sviđa...ne volim je ni malouser posted image

kamislica i nezašećerena nije njoj potrebna...
a znaš zašto...
jer je jak alergen...
zato treba paziti....

imaš fin hipp čaj od komorača...pa njega daj al malko kašikom i to smaoooooooooo nakon podpoja...nikako prije...
zamisli tolipacni je želudac bebi...jedna kašika ona mala napuni ga čajem...
zato polako draga moja...

tebi s ečini vječnost da naraste...
a nije...
za sekudnu od mreve porastu ua velike cure koja te ''istjera iz sobe'' jer sada želi sama da zaspeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Razlike u ad-mlijeku
2.11.2012 21:41:12   
Suncica_
Bebi je 3 sedmice... prwo smo koristili hipp ad ali od nje mu je bila twrda stolica, i jake grcewe je imao...stalno je bio gladan... sada smo uzeli nowalac i imao je stolicu odmah ali sad imamo problem sto nakon obroka puno bljucne, s obzirom da popije izmedju 60 do 90 ml?? :S Jel imao neko jos owakaw slucaj :S

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Razlike u ad-mlijeku
2.11.2012 21:54:27   
R&T@

IZVORNA PORUKA: Suncica_

Bebi je 3 sedmice... prwo smo koristili hipp ad ali od nje mu je bila twrda stolica, i jake grcewe je imao...stalno je bio gladan... sada smo uzeli nowalac i imao je stolicu odmah ali sad imamo problem sto nakon obroka puno bljucne, s obzirom da popije izmedju 60 do 90 ml?? :S Jel imao neko jos owakaw slucaj :S


Ima li na toj kutiji tablica koliko je potrebno za jedan obrok?

Meni se cini da je prva mjera oko 30ml bila za "nase" AD mlijekouser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Suncica_)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Razlike u ad-mlijeku
2.11.2012 21:57:25   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Suncica_

Bebi je 3 sedmice... prwo smo koristili hipp ad ali od nje mu je bila twrda stolica, i jake grcewe je imao...stalno je bio gladan... sada smo uzeli nowalac i imao je stolicu odmah ali sad imamo problem sto nakon obroka puno bljucne, s obzirom da popije izmedju 60 do 90 ml?? :S Jel imao neko jos owakaw slucaj :S



ja imam bebu kojoj će akobogda za 9 dana punih 5 mjeseci, bebara ima refluks (u početku je povraćala u ključevima, sada je to puno bolje, do 7, mjeseca to će proći) i ona je meni na specijalnoj HIPP-ovoj AR hrani i od nje zaista ne bljuca, prije toga sam joj kupovala Novalac oavj anti refluksi , ali i od njega je puno povraćala, a ne bi trebla, tako da sam joj Novalac ukinula, što se tiče stolice kod naj je uredna i zaista OK, ali moja L evo za mjesec dana je popila onu HIPP-ovu kutiju čaja od komorača, vjerujem da joj on puno pomae sa stomačićeć, zaista ovaj čaj od komorača je biri lač, preporučujem ga svim mama.

akobogda uskoro trebamo preći na drugu hranu i pedijatrica mi je savjtovala da nastavimo sa HIpom da joj ne bi napravila kršlus u stomi.

nekako pelene mogu uzeti i Dm, i violeta i konzum, ali ipak kada je hapa upitanju, gledam da je to ili hip ili aptamil, nešto njima najviše vjerujem

(odgovor članu Suncica_)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Razlike u ad-mlijeku
2.11.2012 21:58:36   
M kao Mama
I da ovo oko mjera svaka beba je priča za sebe, moja i dan danas jede 90 ili 120 ML, nikada više

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Razlike u ad-mlijeku
2.11.2012 22:00:46   
felix

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

I da ovo oko mjera svaka beba je priča za sebe, moja i dan danas jede 90 ili 120 ML, nikada više

upravu si moj je do godine i više pio 120ml nikad ni centa više ....

Al ako puno bljucka smanji dozu hrane tak meni receno jer kao to što bljucne je višakuser posted image

_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Razlike u ad-mlijeku
2.11.2012 22:03:59   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: tajra


IZVORNA PORUKA: Suncica_

Bebi je 3 sedmice... prwo smo koristili hipp ad ali od nje mu je bila twrda stolica, i jake grcewe je imao...stalno je bio gladan... sada smo uzeli nowalac i imao je stolicu odmah ali sad imamo problem sto nakon obroka puno bljucne, s obzirom da popije izmedju 60 do 90 ml?? :S Jel imao neko jos owakaw slucaj :S


Ima li na toj kutiji tablica koliko je potrebno za jedan obrok?

Meni se cini da je prva mjera oko 30ml bila za "nase" AD mlijekouser posted image



e, da te posavjetujem kko su mene na Pedijatri kada sam nosla L zbog refluksa, znači beba kada jede obavezvno je podigni usparvno da je prema tvom ramenu, i lupkaj je lagano po leđima dok ne podrigne, ja sam znala nosati i lupkati i po sat Bogami, e onda bebu spustiš obavezno na desnu stranu i tako jedno 10 minuta nakon toga ne bi trebala bljuckati

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Razlike u ad-mlijeku
4.11.2012 21:28:46   
yasemin
ma one tabele na ad hrani su samo okvirne moja bevba je tek ima semica počela za 1 obrok piti 120 ml., inače 90 ml je mjera pijemo Novalac ¸1 (prije dk je bilo grčeva pili smo AC Novalac) sada mu u 1 stavim 2 kapi espumisana 1-2 u 24h i grčevi koji su ujutro od 5 h7h (jako neobično ) bili naj jači su prestali

_____________________________

yasemin

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Razlike u ad-mlijeku
4.11.2012 21:32:19   
yasemin

IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: tajra


IZVORNA PORUKA: Suncica_

Bebi je 3 sedmice... prwo smo koristili hipp ad ali od nje mu je bila twrda stolica, i jake grcewe je imao...stalno je bio gladan... sada smo uzeli nowalac i imao je stolicu odmah ali sad imamo problem sto nakon obroka puno bljucne, s obzirom da popije izmedju 60 do 90 ml?? :S Jel imao neko jos owakaw slucaj :S


Ima li na toj kutiji tablica koliko je potrebno za jedan obrok?

Meni se cini da je prva mjera oko 30ml bila za "nase" AD mlijekouser posted image



e, da te posavjetujem kko su mene na Pedijatri kada sam nosla L zbog refluksa, znači beba kada jede obavezvno je podigni usparvno da je prema tvom ramenu, i lupkaj je lagano po leđima dok ne podrigne, ja sam znala nosati i lupkati i po sat Bogami, e onda bebu spustiš obavezno na desnu stranu i tako jedno 10 minuta nakon toga ne bi trebala bljuckati


mama Alma ako beba bljucne 2-4 puta u 24h neznaći da ima refluks , moj prdijatar kaže da je normalno da beba do navršene 1 godine bljucka poslije 1 godine je problem .
jel neko koristio Novalac NF i ima li ga igdje kupiti u BIH??

_____________________________

yasemin

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Razlike u ad-mlijeku
4.11.2012 21:42:49   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: yasemin


IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: tajra


IZVORNA PORUKA: Suncica_

Bebi je 3 sedmice... prwo smo koristili hipp ad ali od nje mu je bila twrda stolica, i jake grcewe je imao...stalno je bio gladan... sada smo uzeli nowalac i imao je stolicu odmah ali sad imamo problem sto nakon obroka puno bljucne, s obzirom da popije izmedju 60 do 90 ml?? :S Jel imao neko jos owakaw slucaj :S


Ima li na toj kutiji tablica koliko je potrebno za jedan obrok?

Meni se cini da je prva mjera oko 30ml bila za "nase" AD mlijekouser posted image



e, da te posavjetujem kko su mene na Pedijatri kada sam nosla L zbog refluksa, znači beba kada jede obavezvno je podigni usparvno da je prema tvom ramenu, i lupkaj je lagano po leđima dok ne podrigne, ja sam znala nosati i lupkati i po sat Bogami, e onda bebu spustiš obavezno na desnu stranu i tako jedno 10 minuta nakon toga ne bi trebala bljuckati


mama Alma ako beba bljucne 2-4 puta u 24h neznaći da ima refluks , moj prdijatar kaže da je normalno da beba do navršene 1 godine bljucka poslije 1 godine je problem .
jel neko koristio Novalac NF i ima li ga igdje kupiti u BIH??



na žalost naš prvi mjesec, je prošao na Pedijatriji, Radiologiji, gdje nam je utvrđen refluks, a da je bogdo bljuckala dva do četri puta, ona je u ključevima povraćala svaki put kad jede

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *