|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razlike u ad-mlijeku
13.8.2008 17:15:56   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: Visnja

IZVORNA PORUKA: semi83

normalno i jeste ponuda i potraznja, al sam sama dozivijela da nije uvijek tako, ni kod mene ni kod moje mame, znaci ima malo i sa genama.... beba je super vukla, bolje nego pumpa user posted image al nije nista izlazilo user posted image ti mozes meni stvarno vijerovat, jer sam sve moguce probala, al ako je susa onda nepomaze nista user posted image


draga semi nikom se ne moras pravdati i ne osjecaj se nista manje majkom... ima nas koji su sve isto prezivjele kao ti... a jako nervira recenica "nisi istrajala" jer mi je Asja bila 24 sata na siki pa je mlijeko nestajalo iz dana u dan.. kod mene "potrosnja i potraznja" nije pila vode... i zivot bih dala za nju a da ne govorim da bi mi bilo mrsko dojiti...
Od kad je samo na flasici moje djete je postalo mirna vesela , uvjek nasmjesena bebica... ima dnevni ritam, po noci se samo jednom budi... a prije je sunce moje samo plakala jer je bila gladna iako je obozavala siku i vukla halapljivo , ali nije imala sta...user posted image   zar da patim djete?...
(al o ovoj temi se vec pisalo)...



vijerujem ti, jer i kod mene nije bilo drukcije. nije da se pravdam, nego samo probam pojidinima neke stvari da objasnim, zbog cega je to tako.... a tu nepomaze ni sos-tel. jer su  uz mene bila moja babica i dr. i znaci kad mi one nemogu da pomognu, onda mi nemoze ni sos-tel pomoc. a kao sto si ti rekla  visnja, dijete se ne treba da pati! znaci samo zbog svoje tvrdoglave glave, da ja dijete u opasnost dovodim...ni posto.... takode ima i zena i koje nece da doje, i to je za mene ok, svak mora za sebe sam da odluci, i cak zene koje nece da doje nisu losije majke, mozda su neke od njih, cak i bolje od onih koje doje....kakva je se majka, nezavisi od mlijeka! a da je ad-mlijeko toliko lose to isto nebi rekla, jer poznajem i doc. koje su mogle da doje, a nisu htijele.

ps. moja namijera i nije bila da se sad o dojenju i dodavanj prica, htijela sam samo da napisem, te neke razlike o ad-mlijeku, s kojima sam i ja imala problema kad odem u trgovinu i vidim sve te produkte, pa covijek nezna sta da uzme. i htijela sam buducim majkama da malo olaksam.

pozz


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Razlike u ad-mlijeku
14.8.2008 0:12:37   
kana
kad smo kod AD mlijeka:kako to da je nektarmil na bazi meda,a med se ne smije davati bebi do godine danauser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Razlike u ad-mlijeku
14.8.2008 0:32:46   
suncan_dan
nektarmil jeli to od milupa??? user posted image ili od ko ga proizvodi??

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Razlike u ad-mlijeku
19.8.2008 12:40:51   
mivica
Ja imam isti problem sa mlijekom. Bebi je 2 mjeseca. ja se zaista i sada trudim da ga dojim, ali on najcesce izvuce u 2 min. sve sto ima i onda pocne da place. Nakon toga svaki put pokusam sto rucno, sto sa pumpicom da izvucem, ali najvise sto izadje je kapljica-dvije mlijeka. Mislim da to stvarno znaci da mlijeka nemam dovoljno. Ja ga dohranjujem sa HIPP pre. Ja sam zadovoljna sa njim, beba ima grcice, ali je imao grceve i prije dohrane. To mu regulisem sa sirupom Nurce Harveys i nevjerovatno kako pomaze. Nisam htjela mijenjati hranu, jer mi je jedan stari pedijatar preporucio da to ne treba raditi, da u svakom slucaju beba treba da se adaptira na to mlijeko. Sada mijenjati svakih malo hranu, to je ipak opterecenje za bebin organizam. Navodno, sva ta mlijeka su manje vise ista, samo postoje neznatne razlike u okusu. Postoje i ad mlijeka sa nekim dodatkom protiv grceva, ali ako se bebi daje bilo sta protiv grceva, to mlijeko ne treba uzimati. I sta jos radim, nikad ne pravim bebi tacno po onim mjerama kako je naznaceno na kutiji, uvijek za nekih 5-10 ml dospem vise vode. Sta ja znam, jer na kutiji stoji upozorenje kako se treba drzati striktno mjerila sa kutije, pa mi je sigurnije da naspem malo vise vodice, nego da prekoracim u kolicini praha!!! user posted image

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Razlike u ad-mlijeku
19.8.2008 13:05:37   
Emina*
I sta jos radim, nikad ne pravim bebi tacno po onim mjerama kako je naznaceno na kutiji, uvijek za nekih 5-10 ml dospem vise vode. Sta ja znam, jer na kutiji stoji upozorenje kako se treba drzati striktno mjerila sa kutije, pa mi je sigurnije da naspem malo vise vodice, nego da prekoracim u kolicini praha!!!


Draga moja, to nikad ne radi, jer time razblazujes samo mlijeko, i beba ti se nece zasititi od tolike kolicine vode.....
Na uputstvu fino pise kako i sta treba da se pravi, pa postupi prema uputstvu, uzmi noz pa kad u onu kasikicu naspes prah, malo je protresi, i poravnaj nozem, a ni slucajno onako otprilike!!!!

A to sto pumpicom nista ne mozes izvuci, apsolutno nista ne znaci...
Ja prva mogu ispumpati oko 30-ak ml kad pokusam, a dojim malog.....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Razlike u ad-mlijeku
19.8.2008 13:15:50   
mivica
Ma nije samo pumpica, pokusam i rucno istisnuti , ali ne ide. A upravu si za vodu, vidis nisam ni ramisljala tako. Ma jednostavno me samo strah da ne prekoracim kolicinu praha, jer na kutiji stoji npr 3 kasike praha na 105 ml vode, ali kada naspem te tri mjerice u flasu, to je vec izvjesna kolicina sadrzaja u bocici!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Razlike u ad-mlijeku
19.8.2008 13:41:41   
Ivona
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Morate me shvatiti meni je jako zao kad majka ne dojiuser posted image


E pa,mozes li onda zamisliti kako je tek nama,majkama koje zelimo dojiti svoju djecu,a ne mozemo????!!!!
Do sada se nisam javljala ni na jednu temu ovoga tipa,jer nemam potrebu da se bilo kome pravdam(kao sto rece Visnja) zasto ne dojim svoje dijete...,ali neke od vas stvarno vrse stravican pritisak.
Izjave tipa:"...kravlje mlijeko je za telad...","...ne mogu dojiti samo one zene koje nemaju mlijecne zlijezde..." ,malo prelaze granicu pristojnosti i te lazne suosjecajnosti.

Pozdrav!

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Razlike u ad-mlijeku
19.8.2008 13:46:34   
Emina*
IZVORNA PORUKA: mivica

Ma nije samo pumpica, pokusam i rucno istisnuti , ali ne ide. A upravu si za vodu, vidis nisam ni ramisljala tako. Ma jednostavno me samo strah da ne prekoracim kolicinu praha, jer na kutiji stoji npr 3 kasike praha na 105 ml vode, ali kada naspem te tri mjerice u flasu, to je vec izvjesna kolicina sadrzaja u bocici!user posted image user posted image user posted image


heheh, ma ne brini se ti nista user posted image    user posted image ....
Strucnjaci su to pravili, tako da ti samo postupi po uputstvu.... 
   Sretno........




_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Razlike u ad-mlijeku
17.11.2008 8:59:30   
Daja_sa
Drage iskusne mame...treba mi jedan savjetuser posted image
Moja bebara rucka Aptamil 1...i kad citam upute na kutiji tamo pise da bebe sa 2 mjeseca ruckaju 120 ml ( s tim da te bebe po njihovom imaju u prosjeku 3.5 do 4 kg)...Moja Sara je je presisala tu kilazu davno a danas joj je 48 dana i nekih 4.5 kg ( mozda sad i vise user posted image ) ...tih 120 ml Aptamila je njoj jednostavno malo...Sljedeca kolicina je 150 ml...ali to je navodno za bebe od 3 mjesecauser posted image user posted image  i bebe koje imaju 4-5 kguser posted image user posted image ...
Bojim se da joj to ipak nije previse za obrok...da joj se ne "razvali " zeludac...
Probala sam da joj dajem cesce ali manje obroke medjutim to ne pomaze...ona jede dok se ne najede i gotovo.
Jel neko imao slicno iskustvo za ovimuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Razlike u ad-mlijeku
17.11.2008 9:22:35   
ElmaB
Jesam ja! Moj Deni je sa tri mjeseca jeo 150-180 ml i Lana takodjer. Ljekari su mi rekli da je to previse, pa sam ja bila na mukama, jer kako da im smanjim kada su gladni. I nisam smanjila. Uvijek su jeli koliko su mogli. Nekad su pojeli sve, a nekada ne! Sada su na Aptamilu 2 i opet jedu mimo tih tabelica. Ne sekiraj, nego daj djetetu koliko moze. Nece uvijek sve pojesti, ali bolje da je sito nego da place jer mu nije dovoljno!

Pusa!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Razlike u ad-mlijeku
17.11.2008 11:03:51   
Visnja RR
Moja Asja je jela manje obroke ali cesce...U tom periodu od 50 dana je papala 90 ml iako je pisalo 120...
A kasnije  jednostavno nikad nije mogla popiti vise od 120 ml... ali zato umjesto 5 (cini mi se) ona je imala 7 nekad i 8 obroka....
bebe nisu roboti svaka ima svoj ritam i svoju potrebu za njam njam... uzmi u obzir da ne prelazi previse dnevnu potrebu za mlijekom i onda po nekom njenom ritmu rasporedi kolicinu... Mozda je bolje da joj dajes svakih 2-2,5 sata 90 ml nego svaka 4 sata 120 ml... skontaj sama user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Razlike u ad-mlijeku
17.11.2008 11:08:57   
ElmaB
Ali, kada na kraju saberes ukupnu kolicinu koju je dijete pojelo u toku dana dodje isto. Da li hranis cesce sa 90 ml ili svaka cetiri sata po 120-150 ml!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Razlike u ad-mlijeku
17.11.2008 11:16:34   
D_K
Puno pozdrava zabrinutoj mami.
Ja bi joj pustila da pojede koliko ona zeli nego da je mozda mucis dajuci joj manje a cesce obroke ako ona zeli 'jedan ali vrijedan' obrok :). Ja sam tako svojim davala. Nekad pojedu manje nego sto je preporuceno a nekad vise ali sam mirnija kad napravim vise nego sto se preporucuje i ona pojede koliko hoce nego kad cicam po preporukama pa ona sve pojede i jos vuce iz prazne flasice user posted image ..
A da smiris savjest pokusaj izracunati koliko ona ukupno pojede aptamila dnevno i uporedi sa onim na kutiji - broj obroka*preporucena kolicina - pa vidi da li ima znacanih odstupanja..

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Razlike u ad-mlijeku
17.11.2008 11:46:05   
Daja_sa
Hvala na odgovorima user posted image user posted image user posted image
Meni se neki ljudi smiju sto ja zapisujem kada ona i koliko jedeuser posted image ... i onda kad sve saberem moja smizla u prosjeku jede izmedju 700 i 780 ml dnevno.
Mene pomalo buni tabela na kutiji...jer kilaza i starost djeteta nigdje veze...kao sto sam vec napisala dijete od 3 mjeseca sa kilazom od 4-5 kg bi trebalo da rucka 150 ml svaka 4 sata...a ona je presisala davno 4 kg a nema jos ni puna dva mjesecauser posted image user posted image user posted image
D_K i meni se upravo to desava...ona popije 120 ml i vrska...hoce jos...valjda kad se ona ispodriguje lijepo se slozi  hrana i ona trazi jos...Probala sam je malo zavarati sa cajicem ali jok...ne pomaze nego samo da napravim jos malo aptamila koji ona popije i smiri se. Doduse nekad popije 120 ml i spavanjac a nekad vriska...i to mi se nekad zna desiti da je gladna odmah nakon sat vremena...ja kontam grcevi pa ljuljaj...nosaj...pjevaj...a ona ustvari gladna...jer uslast pojede cim joj napravim flasicuuser posted image user posted image user posted image ...
Zbunjena i zabrinuta jesam...jer se bojim da u necemu grijesim...pokusavam da joj stvoriti ritam i urednost hranjenja sa spavanjem...Ovako je borba preko dana...pojede svoju flasicu ...malo spava pa opet jede...pa onda spava 3-4 sata...i tako u krug...user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Daja_sa -- 17.11.2008 11:47:39 >


_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Razlike u ad-mlijeku
17.11.2008 12:10:17   
žana o8
Ivona, otela si mi riječ iz usta user posted image . Čitam ove ranije postove i kontam da nije sve u dojenju. Da se razumjemo, ja dojim Žanu evo već skoro 2,5 mjeseci i to uspješno. Nikada nisam dala AD mlijeko, ali u januaru počinjem raditi i namjeravam joj uvesti AD mlijeko dok sam ja na poslu. Emocionalna povezanost majke i djeteta nije samo niti isključivo preko dojenja . Najlakše je dijete staviti na siku , pa eto sine mama je tu......Teže je i zahtjeva više vremena i truda pričati sa djetetom, igrati se, maziti i sl. Mene mama nije dojila i zdrava sam, a imam najbolju i najposvjećeniju mamu na svijetu i nikada nisam bila emocionalno zapostavljena, a bogami ni zdravstveno -bolesna. Znači, dojile ili ne, mi najviše volimo svoje bebice.  

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Razlike u ad-mlijeku
17.11.2008 12:13:41   
Visnja RR
Daja_sa i ja sam zapisivala u pocetku svaki put koliko pojede ... jer nekad ne bi htjela sve pojesti pa sam zeljela znati koliko dnevno pojede ...
uvjek me bilo strah da ne jede malo... mada je patronazna govorila da se malo vise deblja (nidje veze)... pa me bilo strah da nepotrebno ne udebljam djete...
al na kraju eto i sama vidis da je dnevni unos mlijeka bas kako treba
I ta kilaza na kutiji je vrlo diskutabilna... Evo bas sam sad gledala u svoj tefter user posted image  i Asja je sa 50 dana imala oko 4, 5 kg...
I tada jos uvjek nije imala poseban ritam ...tek je pocela nakon 2 m da hvata taj neki ritam... dakle uskoro ce i tvoja bebica ...
pusa maloj njam-njam bebaniuser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Razlike u ad-mlijeku
17.11.2008 12:34:01   
D_K
Pa izgleda da je tvoja Sarah jedna mala njapalica. I moje su bile - nisam im mogla bas po preporukama uvoditi ritam iako sam probala - one su imale svoj ritam i to je otprilike bilo kao kod tebe - vise pojedu u manjem broju obroka.. Nemoj samo da stresas - nisi prva koja je to prosla i nemoooj da mi mucis djete - daj joj da pojede koliko hoce i uzivaj(te)..
Joj kad se ja sjetim ovakvih stresova sa prvim djetetom - jos sam se borila da dojim, pa dohrana, pa briga da mi nije gladna, pa da nije previse pojela, pa ovaj mi kaze de ovako, pa onaj onako.. - ti sigurno sad to prolazis i moj ti je savjet nemoj da se brines, slobodno prati samo njene signale i hrani je koliko ona hoce. Ja sam tako uradila i nisam se pokajala..
Pusa

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Razlike u ad-mlijeku
17.11.2008 12:37:51   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Ivona

IZVORNA PORUKA: mamina cura

Morate me shvatiti meni je jako zao kad majka ne dojiuser posted image


E pa,mozes li onda zamisliti kako je tek nama,majkama koje zelimo dojiti svoju djecu,a ne mozemo????!!!!
Do sada se nisam javljala ni na jednu temu ovoga tipa,jer nemam potrebu da se bilo kome pravdam(kao sto rece Visnja) zasto ne dojim svoje dijete...,ali neke od vas stvarno vrse stravican pritisak.
Izjave tipa:"...kravlje mlijeko je za telad...","...ne mogu dojiti samo one zene koje nemaju mlijecne zlijezde..." ,malo prelaze granicu pristojnosti i te lazne suosjecajnosti.

Pozdrav!


No coment.user posted image


A što se tiče određivanja količine AD-mlijeka, ili hrane uopšte, meni uopšte nije padalo napamet da djetetu određujem koliko će pojesti.
Pratila sam njenu kilažu, i to da li će jesti manje nego uobičajeno (što se do sada hvala Bogu nije desilo), ali jednostavno bilo mi je lakše napraviti više mlijeka, i pored toga što neće nekada sve popiti. Nego da pravim još jednu flašicu, ako joj se apetit povećao.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Razlike u ad-mlijeku
17.11.2008 13:26:48   
Daja_sa
Draga Visnja, D_K ...hvala na utjesnim rijecima...

< Poruku je uredio Daja_sa -- 17.11.2008 13:28:25 >


_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Razlike u ad-mlijeku
17.11.2008 23:24:56   
dacy
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

I ja sam upoznata sa istim informacijama. i meni je apsolutno logicno.
Kada majka doji bebu nema apsolutno nikakve potrebe za dodavanjem  i dodavanje je u najvecem broju slucajeva upravo razlog prestanku dojenja.


Znaci ja koja imam svoga mlijeka jedva za jedan obrok bebi, ne trebam davati formulu jer ce mi beba prestat dojit? Ma dajte molim vas ne pisite gluposti, moja beba jednako prihvaca i flasicu i sisu. Normalno, da imam dovoljno mlijeka samo bi ju dojila, ali posto nemam trebam ju pustiti da gladuje....?
A te izjave tipa: "Zao mi je majki koje ne doje..." da nisu smjesne bile bi tragicne
Uostalom to sto ja dajem svome djetetu da doji tice se samo mene i nemam namjeru nikome se objasnjavat i pravdat

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Razlike u ad-mlijeku
18.11.2008 9:03:23   
ElmaB
Dojenje je zaista najbolji nacin ishrane bebe, ali ako ne moze, onda ne moze! Na zalost, ja nisam mogla dojiti niti jedno svoje dijete i bez obzira na to ne mislim da sam losija majka od onih koje su dojile! I od AD mlijeka djeca super napreduju i zdrava su, sto mogu potvrditi iz vlastitog iskustva!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Razlike u ad-mlijeku
18.11.2008 22:01:42   
Suzana
Cure,
 
Ja dojim i planiram dojiti sto duze, ali kako se vracam na posao, od januara cu morati uvesti jedan mlijecni obrok (AD mlijeko) jer me tada nece biti po 8 h.
Vec sam pisala da mi je pedijatrica rekla da taj obrok ne mora biti klasicna militraza na flasicu, nego kombinacija sa zitaricama i sl. ili cak na casu sa kljunom.
Eh sad, ja im planiram kombinovati casu i obrok na kasiku, a ne znam koje AD mlijeko da uzmem.
Dr mi je savjetovala Novalac, kao oni imaju i formulu i za "produzenu sitost".
Malo sam gledala ovih dana, npr. u Mercatoru uopste nema ove formule.
Htjela bih je ranije uzeti, pa pomalo dodavati u cvrstu hranu koju im dajem da se navikavaju na ukus.
Da li znate nesto o ovom brandu i da li preporucujete neke druge?
OK, Aptamil je najpoznatiji i ja cak imam jednu kutiju broj 1 u kuci, koju hB nisam otvarala.
 
Hvala unaprijed na odgovorima svim iskusnim mamama u ovoj oblasti. user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Razlike u ad-mlijeku
18.11.2008 22:18:52   
almai
Draga Suzana,
Novalac imas uzeti u gotovo svim apotekama,
a sto se tice Aptamila moje je iskustvo grozno bilo.
Beba nikako nije podnosila Aptamil i kad bi god flasu popi odmah bi sve povrati.
Probala sam mnoga AD-mlijeka i jedino sto joj je pasalo bilo je Hipp.
Moje ti je savijet da uzmes ono koje ima gotovo svugdje uzeti i da probas.
Nemora da znaci da ono najskuplje i odgovara bebi.Neke user posted image podnose,a neke ne.
Sva ad-mlijeka sadrze u sebi neophodne vitamine i minerale.Stoga odluci majcinskom intuicijom i neces pogrijesitiuser posted image


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Razlike u ad-mlijeku
18.11.2008 23:18:45   
Visnja RR
Suzana Aptamil1 je za bebe do 6 mjeseci... moja Asja je sa 6 m presla na Aptamil2... Ima lijep ukus i jedan i drugi  - isto kao i Hipp...
Moja patronazna mi je u pocetku rekla da koristim Hipp ...i korisitila sam ga par sedmica ali stalno je bila gladna... pa sam po preporuci prijateljice presla na Aptamil 1 ... I od tada je Asja bila "druga beba"...
Ja sa apatamilom pravim i Nestle kasice ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Razlike u ad-mlijeku
26.11.2008 22:05:28   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Suzana Aptamil1 je za bebe do 6 mjeseci... moja Asja je sa 6 m presla na Aptamil2... Ima lijep ukus i jedan i drugi  - isto kao i Hipp...
Moja patronazna mi je u pocetku rekla da koristim Hipp ...i korisitila sam ga par sedmica ali stalno je bila gladna... pa sam po preporuci prijateljice presla na Aptamil 1 ... I od tada je Asja bila "druga beba"...
Ja sa apatamilom pravim i Nestle kasice ...


Draga Visnja,
 
Evo da tebe pitam...
Mojim djecacima je sutra 6 mjeseci.
Ima ovih hapica koje se prave sa mlijekom, a svakako cu im od januara morati nadomjestiti jedan podoj kada se vratim na puno radno vrijeme, pa me sada strah kako ce reagovati na AD mlijeko.
Znaci, ja njima trebam da kupim Aptamil 2?
Mozda zvucim ko neka glupka, ali sta cu kad nemam iskustva sa AD mlijekom, sto je dobro. user posted image

Hvala unaprijed. user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *