|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: noci bez budjenja
28.4.2009 13:55:23   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: mišur

Evo da malo podignem temu...
Samo da pitam mame koje imaju bebe preko godinu dana, kako im spavaju???
I kada će već jednom početi spavati???user posted image user posted image user posted image



MOja spava od kraja februara skoro čitavu noć. Od 19.30. do 05.00. Nekada do pola šest, a nekada malo ranije " zove " oko pola pet.
Ne hvalim se. user posted image
Doji i nastavi spavati do sedam.

IZVORNA PORUKA: mišur

I u zadnje vrijeme je počeo plakati u snu i to baš često..Plače, a ne budi se...
Ja sve mislim da je to od zubića, jer su mu krenule i gornje dvojke, ali nije se tako ponašao kad su mu prethodni zubići nicali...



Ovo je zbog zuba. Žigne ga u snu, i tada zaplače.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: noci bez budjenja
28.4.2009 14:02:29   
mamana
Moja djevojčica ima skoro dvije godine i uredno se budi dva puta naveče da pije hapu, nekad se desi da jednu-dvije noći prespava u komadu i ja se taman mislim evo prestalo je kad ono ponovo. Ujutru ustajem na posao slomljena, jedino vrijeme kad se naspavam je vikend. Pokušavala sam na razne načine da je odviknem od tog noćnog hranjenja,jer mislim da joj je to samo navika, pošto u toku dana jede fino, ali nismo dosad postigli nikakav rezultat. Ako joj ne napravim hapu to plakanje od iznemoglosti i odustala sam od toga. Samo mi ostaje da će ovo uskoro prestati i da ću se i ja jednom naspavati.

(odgovor članu aammina)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: noci bez budjenja
28.4.2009 15:02:36   
mišur
hanabanana, koliko ima tvoja Hana?
Čini mi se da je tu negdje kao moj Luka, samo u aprilu...
Znači, i ti misliš da je ovaj plač u snu od zubića...
A ne da mi da mu stavim malo gelića na desni, mada ni on nešto ne pomaže, ali bar malo da ga smiri...
A valjda će sve ove neprospavane noći jednom ostati iza nas...
U tom će i drugo dijete, pa sve ponovouser posted image

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: noci bez budjenja
28.4.2009 15:20:53   
hanabanana
Hani će biti 5 godina u junu, a Sajra je rodjena u aprilu. user posted image

Meni je Hana spavala od trećeg mjeseca, a evo Sajra je počela od 11-tog.
Ja nisam stavljala gel, ako baš vidiš da ga muči, radje mu daj pola kašike paracetamola. Paracetamol je i protiv bolova.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: noci bez budjenja
28.4.2009 15:32:23   
mišur
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Hani će biti 5 godina u junu, a Sajra je rodjena u aprilu. user posted image

Meni je Hana spavala od trećeg mjeseca, a evo Sajra je počela od 11-tog.
Ja nisam stavljala gel, ako baš vidiš da ga muči, radje mu daj pola kašike paracetamola. Paracetamol je i protiv bolova.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Znala sam da imaš dvoje djece, ali sam uvijek mislila da je Hana mlađa...user posted image
Dobar ti je savjet za paracetamol...Meni to nije palo na pamet...
Kad primjetim da mi se baš budi, i da plače, pokušaću mu dati da se malo smiri...
Na stranu što ja ne spavam, nego mi je i njega žao, jadničak mali...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: noci bez budjenja
6.5.2009 19:16:52   
Romali
Evo pročitah šta su zadnje pisale mišur i Hanabanana. I nama se dešava isto, nakon  10 predivnih noći sa jednim ili nijednim buđenjem.


Kako su noćas vaše bebe spavale?? Nama je noć bila katastrofa, baš sam se isprepadala. Omar se budio 4 puta uz vrisku, kao da ga nešto boli. Nosali smo ga i nak kraju mu namazala desni Calgelom i malo se smirio. Onda je pogledao Noddy-jauser posted image i zaspao.
Jesu li uzrok zubići? Iznikla mu je jedna četvorka, uh kako ga je namučilauser posted image
Vjerovatno je krenula i druga.
Ili je možda do punog mjeseca koji se približava...?


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: noci bez budjenja
6.5.2009 23:03:22   
Romali
Halo žene, jesu li ovo sva mala raja dobro spavala osim mog Omara??
Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeuser posted image

Ozbiljno, danas u razgovoru na poslu više mama je spomenulo da su im djeca loše spavala. Kako je bilo  s vašim potomcima?


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: noci bez budjenja
7.5.2009 8:45:26   
mišur
Ne brini, Romali, moj Luka nikad ne spava, tako da nisi jedinauser posted image user posted image
Spava malo bolje ovih dana...Budi se jednom i dam mu dudu i on nastavi spavati...
Ali zato ustaje oko 5h i vrti se jedno sat vremena i onda se vrati na spavanje...
A mama ustaje i sprema se za posaouser posted image user posted image
Juče se probudio oko 5h i plače, jedva sam ga smirila...Spava, a plače...
Ili je jadničak nešto sanjao, ili su ga zabolili zubići...Sad mu rastu gornje dvice...
Prije par dana kad mu je nicala donja dvica, dala sam mu pola kašike Paracetamola, i cijelu noć se nije budio do 7 h ujutro...
To se nije desilo ne pamtim od kada...
Duša moja...


(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: noci bez budjenja
7.5.2009 22:17:44   
Romali
Hvala ti, mišure, pravi si drug user posted image
Noć nakon te lude je bila suuuuuuuuper, prespavao je. Buđenje tek kad je već svanulo user posted image Vidjet ćemo još noćas ...
Btw, i ja sam Omaru jednom dala malo Paracetamola, ma super pajkiouser posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: noci bez budjenja
7.5.2009 22:31:45   
Anoniman
Moj Davud ima 11 mjeseci, i nikako ne spava. Ma budi se svaki sat.
Pomagajte zene drage
Ja i ne spavam do nekih doba jer lakse mi je ne spavati nego se budit svako malo.

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 160
   RE: noci bez budjenja
7.5.2009 22:34:04   
Romali
Pa šta radiš kad se budi svako malo? Je li ga podojiš ili ...?
Moj je bio takav do prije 15-ak dana, sad je bolji kuc-kuc. Mada smo imalli mali izlet prije 2 noći, ma nikad im se ne zna.

Izdrži, ne bi trebalo da nastave nakon rođendana user posted image Pa kad ova djeca misle spavati???


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: noci bez budjenja
7.5.2009 22:36:15   
lely
Draga Maida,pa dobro ti izdrzisuser posted image user posted image user posted image
Ja ti bas nemam iskustva sa budjenjem po noci,jer Anes od treceg mjeseca spava po cjelu noc.

Jel Davud u zadnje vrjeme ne spava ili je tako od pocetka?Jel ti spava po danu i koliko ?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: noci bez budjenja
7.5.2009 22:40:31   
Ilhana RR
Moja mala se isto budi po noci, ali jednom u 2:25 svako vece... isto ko da je sat navijen u njoj i tada se budi... a zaspi inace u do devet svako vece... i onda sledece budjenje je oko 8-8:30 kako kad... nekad zna i do 9 da spava...

kad se probudi u 2:25 hoce da jede... pokusala sam dvije sedmice da joj nedajem da jede nego vodu ili cucu ali onda se budi svako 15 minuta tako da joj dajem flasicu u to doba... sta cu neka jede... ali voljela bih se u cugu naspavati kako treba...

neznam sta joj bi pa ovo promjeni...  dok je bila manja spavala je svu noc od 11 do 8-9 ujutru u cugu... i samo najednom poce da se budi...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: noci bez budjenja
7.5.2009 22:49:05   
Anoniman
Ma dok je bio  manji zaspe u 8 i probudi se u 4, jede i opet nastavi.
Onda je poceo u dva, a sad, pa zna se do 3 probudit 6-7 puta.
Pa podojim ga i zaspe. On nece ni cuclu ni flasicu, sve sam probala ali dzaba. Jednom sam ga probala nosat i ninat da ga utjesim bez dojenja, ma nista, to traje dok ninam, cim stanem vriska. Pa kad kontam da je tako evo godina, uh, a sta cu.


A moja Merjem se nikad nije probudila, od 10 do 7 ujutro, doji i nastavi o 10. Mamina pribceza, a ovu barabicu malu cu malo puc puc po guzaniuser posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 164
   RE: noci bez budjenja
7.5.2009 22:49:41   
remzy
maida28 rado bi ti pomogla jer znam kroz sta prolazis,meni je Lamija tako spavala,Fatih je bio bolji ,a Ambera spava ,hvala Bogu po citavu noc!!!samo da ovako ostane!!!!


a jeli on,Davud, ustaje da doji ili ...????

pricala sam ti kako je nama dr rekla jos sa Lamijom da djeca kasnije ustaju iz navike ,a ne da su gladana ,da se igraju...
draga moja bas mi je zao sto te to spopala,nadam se da ces izvuci deblji kraj i da ce Davud poceti da spava ,ali bez budenja!!!

drzim ti fige!!!!

p.s. jesi pokusala da ga umoris pred spavanje,...mozda ce on ,maida,poceti da lijepo spava ,jer evo idu topliji dani i vise ce da bude napolju i da se umara ,jer je i prohodaouser posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: noci bez budjenja
7.5.2009 22:53:03   
Ilhana RR
ja sam svoju lamiju navikla da leze u devet na taj nacin da je smorim pred spavanje i plus da joj nedam da spava po danu... bilo je dosta dana vrsike i tako toga ali uspijelo je... sada spava 1-2 put dnevno... ako je 2 puta onda krace ali njoj sasvim dovoljno...

spava li ti po danu?

moja dok je spavala po danu puno onda je sjelila po svu noc... sada vise nesjeli, samo se budi da jede...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: noci bez budjenja
7.5.2009 22:56:27   
Romali
Pa to sam i ja skontala, otkad Omar spava samo 1x po danu, noći su nam malo bolje. I to spavanje je od otprilike 14h- 16, 16.30 h. Puno bolja kombinacija nego prijeuser posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: noci bez budjenja
7.5.2009 22:58:31   
Ilhana RR
u mene Lamija ako se probudi prije osam mora da odspava jednu kratku turu u 11 sati... onda spava jedno 30-40 minuta... i onda sledece spavanje je oko 14-15 sati.. tada spava sat ipo... tako da je sasvim dovoljno a koliko je sada aktivna kako je prohodala ona jedva izdrzi do osam =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: noci bez budjenja
9.5.2009 14:17:37   
idana_85
Uh, Rijad nekad spava 3-4 puta dnevno, nekad samo po pola sata,a nekada oturi...uh,evo spava vise od sat...Joj a kad spava dva...ustajanje u 4 ili 5. obicno spava tri puta po pola sata ili sat dnevno, zaspe navece oko 9h i probudi se oko pola 5 da jede i spava negdje do pola sedam. Zadnjih dana se budi u pola pet da doji, mrlja do pet i onda sav happy. Eh sinoc je preskocio jedno dnevnos pavanje, zaspao u osam i jutros do pola 6,doduse dva puta se budio da jede. Kad mi fino pred spavanje jede, nije puno nervozan budi se jedno. Sinoc je kratko dojio,nije nista drugo jeo i odmah zaspao i dva puta se budio...Uh...i ja kontala da ga pocnem varati cucom,al mi zao, ocito ima jos potrebu nocu da jede, ne budi se iz navike...pa necu, neka...ustajacu do kad se mora.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: noci bez budjenja
12.5.2009 13:20:12   
Nadja08
Maida28, i mi smo imali takvu fazu, ali smo regulisali dnevno spavanje prije svega. otkako je pocela spavati redovno po danu i ranije se kupati i ici na spavanje oko 19h, nocu spava odlicno i dugo. mozda vam ne smeta probati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: noci bez budjenja
12.5.2009 13:35:45   
Amrino
I mi se jos uvijek budimo user posted image . Eto, za 16 mjeseci nije jos prespavao noc u cugu . Meni nije toliko tesko jer sam navikla ali  bude onih noci kada se , valjda zbog zubica, budi po hiljadu puta...kenka...prevrce...Tad se ujutro sudaram sa zidovima po kuci.user posted image user posted image user posted image
Preko dana spava jednom izmedju 11- 13 i spava oko 1-2 sata, ponekad bi on malo i poslije podne ali ja nedam jer tad bude uzas nervozan. Sada navece zaspe oko pola 9. U pola 8- 8 kupanje...pidjama...vecera i gotov. Budi se onda oko 11 da doji i jos jednom ili dva puta ali ugl. samo stavi siku u usta i nastavi spavati (posto spava s nama to je ko samoposluga user posted image user posted image user posted image ). Ustaje izmedju 7 i 8.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: noci bez budjenja
12.5.2009 14:12:49   
mišur
Ja sam sam u fazi regulisanja jutarnjeg ustajanja, i uvođenja bilo kakvog reda u njegovom spavanju...
Čitala sam u knjizi "Šta da očekujete u drugoj i trećoj godini" savjete po pitanju ustajanja ujutro, pa ponešto počela primjenjivati...user posted image Čisto da probam...
Pošto ovaj moj ustane nekad u 5.30, nekad u 7, ali nikad poslije 8h, onda se, zavisno je zavisno kada ustaje, nekada spavao jednom, nekada dva puta u danu, a nikada u istom periodu...
Recimo, ako ustane u 6h, ide spavati oko 9h, pa opet u 13h...Nikakvog reda...
Pa mi pomjeri i doručak i ručak...
E ja pročitam da ujutro kad se probudi, ne treba reagovati u smislu da odmah i ja ustanem i presvučem ga...Ja sam, naravno, uvijek odmah ustajala čim bi ga čula da je ustao...
Probam ja za vikend ovu metodu...Luka se probudio u 5.15, i ja sa njim, ali nisam ustala, već sam ga ostavila u krevetiću...Poslije pola sata, on je sam zaspao i spavao do 9.05huser posted image
To je najduže što je spavao od rođenja...
Onda je išao spavati oko 12.30-13h i spavao 2.5-3 sata...Milina...
Naveče je zaspao oko 21h i spavao do 5h, bez ijednog buđenja...
Opet smo primjenili istu metodu i spavao je do 8h...Opet super!
I evo zadnjih dana super spava, da ga ne ureknemuser posted image user posted image user posted image
Jeli to zbog ovog "reda" u jutarnjem ustajanju i dnevnom spavanju, ne znam...
Bitno je da on meni spava po noći, pa makar nekoliko noći u komadu,
jer više sam bila na ivici snage i razuma...
Kako sam počela raditi, smršala sam 5 kguser posted image
Sad čekamo nove zubiće i nove neprospavane noći...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: noci bez budjenja
17.5.2009 15:54:07   
Crazy little thing
Evo pošto tema već postoji pa da ne pokrećem novu, nego da se nadovežem. Da li je rano da svoju bebu (koja ima mjesec ipo) pokušam "UČITI" spavanju tako da je puštam da malo i otplače jer me ovo buđenje izmara, lice mi je bijelo, a ostatak mene žut, i bliže se ispiti, a ja bi da sve to ulovim.. Da li je pretjerano očekivati od tako malene bebe nekakav red ili da je pustim ovako i odustanem od pokušaja da budem supergirl i da sve stignem. jer ovako je raspad sistema..

_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: noci bez budjenja
17.5.2009 16:39:47   
Amrino
Rano je. Beba stice neke "navike" tek od treceg mjeseca a i to je sve od bebe do bebe...

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: noci bez budjenja
29.5.2009 15:18:48   
mzmarija
U mene je moj mili djecak od 2mj. vec ima par noci poceo spavati po citavu noc zaspe u 22h a probudi se oko 8 ujutro,on spava a ja cekam kad ce se probuditi ja sam taman izasla iz stosa da spavam svu noc bez prekida,dan isto prespava budi se samo kad treba bocica,al je zato navecer budan od 19-22 ,imamo vec pravi protokol...

_____________________________

Bebać dosao 20.03.2009

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

pita
salmy

Ponukana jednim filmov,odlucih da pitam koliko nas zenica razvija jufku za pitu?a koliko pravi od gotove jufke

razvijam/gdje ces me to pitat (62%)

koje crno razvijanje-Salmy ne lupaj (14%)

ne pravim pitu ama bas nikada:) (8%)

kupim gotovu pitu (16%)


Broj svih glasova: 204

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *