|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
3.10.2011 12:53:06   
DISANA
Vidim da spominješ propolis kapi a ja trenutno imam dilemu u vezi istih.
Nisam sigurna smijem li propolis kapi mješati sa mlijekom pa me interesuje jesi li ti mješala odnosno kako di ih davala?
Unaprijed hvala

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
3.10.2011 12:54:08   
R&T@
Bebacha, moje piju medex Omega-3 sirup...
on je i za trudnice i za dojilje, tako da mogu tvoji oboje...

http://www.ceneje.si/lepota-in-zdravje/hrana-in-prehranska-dopolnila/prehranska-dopolnila/medex-sirup-omega-3_-_CX0018FDE4



_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
3.10.2011 12:56:07   
bebacha
Alen trenutno pije pikovit a Ajla pila pikovit i redapin.ja ni cim nisam zadovoljna.i danas sam kontala im kupit nesto a sad tek neznam stauser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
3.10.2011 12:58:48   
Malenaoduvijek
tajra
Luka je pio ovaj sirup i ja se bavim mislju da mu njega ukljucim opet a i Igoru i da im uzmem royal zele kao i prosle godine.
Luka je bio zdrav, samo u januaru se jednom razbolio i to je to.

bebacha sto i ti ne probas ovo?

a kod L.pikovit nije nista popravljao apetit, a redapin posebno, njega dok je pio nije nista htio da jede.
sto se apetita tice to definitivno ima veze sa voljom djeteta i zeljom da jede i ni jedan preparat mu nece pomoci (moje misljenje) nakon toliko preparata.

< Poruku je uredio MALA1994 -- 3.10.2011 13:01:01 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
3.10.2011 13:01:50   
bebacha
sad se kontamuser posted image
a koje je Lluka pio rojal zele,ove medexove jel.
jel junior il s aronijom


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
3.10.2011 13:05:45   
Malenaoduvijek
junior, dr rekla da pije pola ampule onog obicnog ili cijelu junior.ja je poslusala i dala mu.e sada njemu se bio pojavio proljev jer sam mu ukljucila oboje odjednom i pitam dr kaze ona dajite jedno jednu sedmicu, drugo drugu.

a tada mi je za Igora preporucila od ESI.ja imuno(nesto) sirup jer je on imao tek 13 mj. i nije htjela da mu daje preparat sa medom jer je ona sumnjala kod njega na alergijski bronhitis.
ja taj preparat nisam nigdje mogla naci pa sam mu davala isto sto i Luki samo rojal zele.a samo kasikicu, nisam vise iako je bio probao med vec.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
3.10.2011 13:08:54   
d.dita
Već sam pisala na ovoj temi ali evo me opet! Mi smo isprobali sve za jačanje imuniteta što se može naći u našim apotekama ali mi se najefikasnije pokazao domaći pripravak od meda, polena, matične mliječi, propolisa. Ako imate nekog pouzdanog pčelara da vam to smućka, mi smo stvarno zadovoljni, ipak sve je to prirodno!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
15.1.2012 23:06:15   
Dida79
Imal iko da je kupovao maticnu mlijec kod pcelara

Malenom dajem vec drugu kutiju Medexove maticne mlijeci u ampulama i super nam ide hb.Ali moja sveki zeleci najbolje svome unuku kupi mu domacu maticnu mlijec

Ja to nikad prije nisam vidjela i pojma nemam kako bi trebala izgledati.Uglavnom ova nasa nije puno gusta i djeluje kao izmiksana jer na vrhu teglice se skupilo bas podosta bijele pjene user posted image
I da li bi ja to njemu smejla kombinovati sa ovim nasim ampulicama jer bi mi bas bilo zao da mu prekinem kad bas vidim napredak od njih

(odgovor članu d.dita)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
15.1.2012 23:08:57   
M kao Mama
Dido posavjetuj se sa dr. za tu matičnu, zbog njegovog trenutnog stanja, a medeks ampule su odlične, ako si u mogučnosti uključi mu barem još dvije kutije najmanje, meni su one l izvukle iz mrtvih, sad sam joj uzela imunoglukan malo za promjenu, jer je dosta dugo bila na tim ampulama

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
15.1.2012 23:11:44   
Dida79
Pa dr Snjeza nam je savjetovala da mu kupimo maticnu mlijec.Njezin savjet je bio ako imamo provjerenog pcelara da mu kupimo domacu a ako ne i Medexove su odlicne

I zaista jesu on je vec pri kraju druge kutije i ne bi da mu prekidam ali sta sad da radim sa ovom domacom pojma nemam.
Smijem li kombinovati to dvojeuser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
15.1.2012 23:11:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dida79

Imal iko da je kupovao maticnu mlijec kod pcelara

Malenom dajem vec drugu kutiju Medexove maticne mlijeci u ampulama i super nam ide hb.Ali moja sveki zeleci najbolje svome unuku kupi mu domacu maticnu mlijec

Ja to nikad prije nisam vidjela i pojma nemam kako bi trebala izgledati.Uglavnom ova nasa nije puno gusta i djeluje kao izmiksana jer na vrhu teglice se skupilo bas podosta bijele pjene user posted image
I da li bi ja to njemu smejla kombinovati sa ovim nasim ampulicama jer bi mi bas bilo zao da mu prekinem kad bas vidim napredak od njih




ja jedem tu ''maticnu mlijec'' izgleda kao bijela pasta i ima u njoj meda,nije to samo m.mlijec.
mene je zena pitala hocu li to davati djetetu jer ima poseban naputak kad su djeca u pitanju..moja Noa je jednom polizala moju kasiku i iskocile joj fleke oko ustauser posted image
tako da ti ne preporucujem da mu dajes dok se ne posavjetujes s nekim strucnim

(odgovor članu Dida79)
  Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
15.1.2012 23:12:42   
new mama
Ja Ajni isto kupjem te medeksove ampule u zadnje vrijeme i zadovoljna sam,malo sam pauzirala s njima jer sam joj jedno vrijeme davala domaci propolis i sad sam opet pocela da joj dajem,ja mislim da joj djeluje,hB kako ih pije manje je bolesnauser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
15.1.2012 23:13:41   
Hanady RR
Dido meni je starija uzimala matičnu mliječ...mlađoj nisma smjela jer nemam 100% rezulate alergotestiranja pa sma nekao bila bojažljiva.
ha je uzimala ...
mi smo uzeli malu bočicu od 10 gr kod pčelara...

to je moj suprug nabavio iz pouzdane ruke...
Matična mliječ čista je gorak i kao gusto mlijeko izgleda...
ona se uzima na način da se pola grama daje pod jezik...znači kako je nama rečeno čačkalice pola umočiš u to koliko se zautavi to dijete poliže...

eh sad sa matičnom mliječi čistom i orginalnom treba biti i pažljiv...pčelati imaju preporuku u vezi čega s epije koliko da se pije i kako pauze da se prave...

mi smo uzimale tako 21 dan...

ja sam uvela čisto radi one ešerihije koju je imala i čestih gnojnih angina...

ja sad ne znam sigurno ali matične mliječi ima sada za uzeti...ali ono što znam da je rijetak za uzet je čistu jer se teško sakuplja...

i da nama su rekli d aje držimo u frižideru... stim što ja nisam nikada primjetila da se zapjenila...ali kad otvorim tu malu bočicu jeste po površini znalo biti po koji mjehurić.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
15.1.2012 23:20:08   
Dida79
sad sam jos vise zbunjena
Ova nasa nije gorka slatka je i tacno se na med osjeti a jeste bjelkasta ma ne znam kako da objasnim uglavnom u dvije boje donji dio je nekako zuci a gornji bas bijel ako ste ikada varile domace mlijeko pa kad se ona pjena uhvati e tako je
Njoj je ovaj ciko savjetovao da mu dajem svako jutro po jednu kasikicu user posted image
Ma sta joj je ovo trebalo u Pm da mu kupuje zaista nisam nezahvalna ali u situaciji u kojoj se mi trenutno nalazimo ja bas nisam raspolozena da eksperimentisem.Niej ona ni ovo jeftino platila 30 km je dala za malu teglicu a ja sad pojma nemam sta da radim sa njom

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
15.1.2012 23:23:59   
Hanady RR
Dido kod nas je to upravo ovako izgledalo...
mala bočica
http://www4.slikomat.com/11/0115/d74-maticn.jpg

a vidi sad kod Noe je napisla je gore to bio med sa matičnom mliječi....
i ona uzima po kašiku istoga...

eh sad ima tema...odoh ti naći...gdje sma ja pitala i jedna mi forumašica pisla da je davala i djetetu do 2 godine...al kao d aje to dijete uradilo alergotestiranje...odoh d avidim pa ti javim

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
15.1.2012 23:24:16   
MajkaTereza
Kako bona slatko? Ja sam misila da je maticna mlijec onaj otrov koji izvuku iz zaoca pcele-- Grijesim li? Nisam bas strucna u pcelarstvu...user posted image

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
15.1.2012 23:24:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dida79

sad sam jos vise zbunjena
Ova nasa nije gorka slatka je i tacno se na med osjeti a jeste bjelkasta ma ne znam kako da objasnim uglavnom u dvije boje donji dio je nekako zuci a gornji bas bijel ako ste ikada varile domace mlijeko pa kad se ona pjena uhvati e tako je
Njoj je ovaj ciko savjetovao da mu dajem svako jutro po jednu kasikicu user posted image
Ma sta joj je ovo trebalo u Pm da mu kupuje zaista nisam nezahvalna ali u situaciji u kojoj se mi trenutno nalazimo ja bas nisam raspolozena da eksperimentisem.Niej ona ni ovo jeftino platila 30 km je dala za malu teglicu a ja sad pojma nemam sta da radim sa njom




e kod mene je ta i isto kostauser posted image pise pola kasikice djeca i trudnice a dobila sam drvenu kasikicu za ovo..nazovi i pitaj tog ko prodaje,on bi morao znatiuser posted image

(odgovor članu Dida79)
  Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
15.1.2012 23:26:43   
Hanady RR
evo dido...u pravu sma...d.dita mi s ejavila...dijete 2 god i 4 mjeseca med sa matičnom davala al prije toga uradila alaergotestiranje
http://www.ringeraja.ba/forum/m_355255/mpage_3/key_/tm.htm

ja bih ipak bila pažljiva...

ili se posvajetuj sa pedijatrom najprije...
Mislim medexove ampule su ipak djeci namjenjene...ovi prirodni preparatai jaki su alergeni...
u vašoj situaciji i bojazni koju imaš ja bih bila posebno oprezna

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
15.1.2012 23:26:50   
Dida79
Pa ovako je i kod nas dole zuto a gore bijela pjena..Joj sama sam sebi smjesna sa ovom bjelom pjenom user posted image user posted image
Samo je kod nas veca teglica..Ima tema naslov maticna mlijec ili tako nesto i pisala sam na njoj ne davno ali sad je ne mogu naci

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
15.1.2012 23:27:50   
dinaa
Dido ne nerviraj se,to ti je sigurno maticna mlijec s medom,to su i moja djeca koristila od provjerenog pcelara i u redu je da ima ta pjenica na vrhu.
Mi smo je drzali u frizideru i isto tako nam je receno jedna kasikica dnevno,ja sam djeci davala onako preventivno s pocetkom jeseni.
Ako maleni nije alergican daji mu sigurno mu nece odmoci.Ja u familiji imam pcelara pa tako znam sta i od koga dajem djeci.
I jos da dodam to i jeste slatkog ukusa jer nije cista maticna mlijec.


< Poruku je uredio dinaa -- 15.1.2012 23:29:56 >


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
15.1.2012 23:29:04   
Dida79

IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: Dida79

sad sam jos vise zbunjena
Ova nasa nije gorka slatka je i tacno se na med osjeti a jeste bjelkasta ma ne znam kako da objasnim uglavnom u dvije boje donji dio je nekako zuci a gornji bas bijel ako ste ikada varile domace mlijeko pa kad se ona pjena uhvati e tako je
Njoj je ovaj ciko savjetovao da mu dajem svako jutro po jednu kasikicu user posted image
Ma sta joj je ovo trebalo u Pm da mu kupuje zaista nisam nezahvalna ali u situaciji u kojoj se mi trenutno nalazimo ja bas nisam raspolozena da eksperimentisem.Niej ona ni ovo jeftino platila 30 km je dala za malu teglicu a ja sad pojma nemam sta da radim sa njom




e kod mene je ta i isto kostauser posted image pise pola kasikice djeca i trudnice a dobila sam drvenu kasikicu za ovo..nazovi i pitaj tog ko prodaje,on bi morao znatiuser posted image



I on je rekao da mu dajem plasticnom ili drvenom kasikicom.Morat cu je ujutru nazvati da nekako nadje broj od tog cike da ga nazovem a do tada neka ove teglice u frizideru

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
15.1.2012 23:29:19   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: MajkaTereza

Kako bona slatko? Ja sam misila da je maticna mlijec onaj otrov koji izvuku iz zaoca pcele-- Grijesim li? Nisam bas strucna u pcelarstvu...user posted image


u pravu si...čista je grka ko čemeruser posted image
ali ova njihova je pomješana sa medom...i to je priravaka za imunitet.

nosa je također u pravu...inače se sugeriše da se med i svi poizvodi od pčelica milih jedu drvenom kašikom (ili drvenom čačkalicom) jer u susretu sa metalima gubi ljekovita svojstva



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu MajkaTereza)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
15.1.2012 23:33:27   
Visnja RR
MM pojedo citavu teglu te maticne mlijeci sa medom... par dana nakon se razboli, jaka upala grla i dvije ture antibiotika ...doslo mu da onom praznom teglom pukne covjeka od kojeg je kupio...

za djecu meni se najbolje pokazao Imunoglukan



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
15.1.2012 23:37:25   
Dida79
Joj visnja

Ni ja ne volim eksperimentisati sa domacim preparatima narocito kad su djeca u pitanju nekako mi je apoteka najsigurnija

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Preparati za jačanje imuniteta
15.1.2012 23:38:18   
Hanady RR
ja nešto i ne smijem naglas da pričam da ne ureknem...al moje kako Imunolukan popiše majkemi ni nos im nije procuiro još u ovoj sezoni...
zamislite nama ...ali nama babyvac u peMzijiuser posted image

sad ja nemama pojma il su one stekle neki jak imunitete u onom mjesecu i pol teške bolesti ljetos...
al da vam kažem ja ni knjižice nisma ovjerila odavnouser posted image

A nosi u staklenom zvonu ni slučajno...satlno su s adjecom i dva puta sedmično idu među djecu i u šetnju po tržnom centru...nema šanse da su svi tamo zdravi vazad...
al eto nama je Imunoglukan pomogao...

Inače naša dr. je nama dala imunoglukan u trenutku kada su one pile i antibiotik...dali je jače njegovo djelovanje bilo tada u borbi sa virusima i abkterijama ili nešto drugo...al mi smo zadovoljne

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *