|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
24.10.2009 22:44:58   
denyy
u današnje vrijeme je previše stvari naopako postavito,ljudi hoće da se naprave neke face pa sazivaju kojekakve fešte i skupove da se dokažu po komšiluku,a zanemare vrijednost onu pravu radi koje su se i okupili.
i tako se i od suneta digne pompa a zaboravi se zašto se to radi i šta to znači svakom pravom čovjeku i vjerniku.
što se tiče alkohola mnoge ste već napisale i podržavam vas-alkohol je zabranjen bio sunet ili ne.
ali svako se zatvara svojim vratima i odlučuje o tome.
ja osobno to ne držim u kući,moj je stav jasan o tome.user posted image

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 8:42:13   
Srculence
IZVORNA PORUKA: _melina_

Poslije suneta sumnjam da ce mi biti do mene a kamoli do festanja...
Treba da se posvetim babyboyu a ne festi...
za mene je festa poslije suneta glupost...


potpisujemuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 10:53:00   
jasmin
Sto se tice festanja kad se dijete osuneti,to je povezano sa svim onim sto se radi 7 dan nakon rodjenja,a medju tim propisima je i sunecenje.Dakle nadjevanje imena,klanje akike,sisanje kose i podjela sadake u tezini kose.Akika moze da se uradi kao razanj i da se pozovu rodbina,komsije i prijatelji.Mi smo tako uradili,tj napravili skup,ali ne 7 dan,vec sa curicinih 4 mjeseca.
Zanimljivost je u jednom hadisu gdje se navodi kojem djetetu se zakolje akika nece oboljeti od epilepsije.
Mozda je zato sve to povezano s festom tokom sunecenja,jer se u pravilu 7 dan i suneti dijete i kolje akika,s tim da ja nisam 7 dan.Ali bih sljedeceg sina makar 21 dan sunetila,jer najlakse prodje.
Sto se tice akike uz alkohol,to je poznata stvar,alkohol je haram muslimanu ne samo za vrijeme feste,nego opcenito u zivotu.
Sve one koje ce uskoro imati akiku da prodje u najboljem redu akobogda.user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 11:13:30   
salmy
Mi ako Bog da imamo nijet klati kurban na bebijevo zdravlje( ali to mozemo u bilo koje doba godine)ili kad ga osunetimo! ali svakako poslije sunetluka 7-10 dan ce biti "festa" jer sam sigurna da taj dan kad se osuneti bice on nervozan a i nas dvoje! Tako da smo odlucili nikome ne reci taj dan vec poslije!
A svakako to treba obiljeziti pa na bilo koji nacinuser posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 11:20:10   
M kao Mama
Ja se unaprijed izvinjavam jer moje pitanje nije direktno vezano za sunečenje, ali me zanima akika. Naime, muževa porodica nije toliko učevna i oni ne znaju baš za red, a ni ja nisam znala za akiku, do unaprije možda dvije godine, malo jače.

Imam curicu, njoj je tri godine i mjesec dana nazdravlje, učim je i odgajam u duhu našeg lijepo Islama, onoliko koliko i ja znam, sve u granicama normale, 7 dan po rođenju učili smo joj ime na Ezan, ali akiku nismo klali. Zanima me da li se akika može naknadno zaklati, i kako to ide.

Unaprije hvala na odgovorima.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 12:10:49   
jasmin
Nista draga Almice,zakoljite cim mognete.Meni je babo zaklao akiku na dan moje svadbe,jer prije nije znao da je to od propisa,pa smo taj dan svakako imali razanj,ali s nijjetom akike.Znaci,nema problema da zakoljes cim mognes,za one koji nisu znali nije kasno kad god saznaju.Kao sto napisah,mozete sazvati rodbinu na akiku,a mozete je podijeliti.Ili npr,oboje.
Da ti Allah pozivi tvoju curicu,da ti bude hairli na oba svijeta.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 12:25:36   
M kao Mama
Hvala puno na informaciji, baš mi je drago što to može i kasnije, znači uredu je da se rodbina okupi i da se to meso pojede, a ispravno je i da se kao kurban podjeli, je li tako, i je li to sve ili imaju još neke obaveze.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 12:33:37   
jasmin
Ma,bitno je da se to meso pojede,dakle da se nahrani narod od njega.Nije obaveza da se podijeli,s tim da mozes.
Evo neki kratki opis:Znacaj klanja ‘akike za dijete je veliki, jer ona donosi koristi djetetu, kao i cinjenje dove za njega. Kurban koji se zakolje za dijete u sebi nosi znacenje zrtvovanja, iskupljenja, sadake i zahvale na blagodati novorodjenceta koje je cilj zenidbe. Na taj nacin se djetetu pruza zastita od sejtana i njegova djelovanja na njega, tako da kurban biva njegovim iskupom, a ukoliko se ne zakolje za dijete ‘akika, ono postaje pod sejtanskim djelovanjem i zato kaze Resulullah, sallallahu ‘alejhi we sellem: "Za dijete je (duznost) ‘akike, pa za njega pustite krv i otklonite od njega ono sto ga uznemirava." (Buhari) . Time nam hadis potvrdjuje da se ‘akikom od djeteta otklanja sve ono sto ga uznemirava.

Meso od ‘akike je pozeljno skuhati, a moze da se i sirovo podijeli.
Sunnet je da se skuha meso od ‘akike, a ukoliko se prilozi uz drugu hranu to biva jos vece dobrocinstvo prema siromasima, komsijama i prijateljima.
Kada se uzima ovca za ‘akiku, ona ne smije biti slijepa, hroma, niti bolesna. Od nje se ne smije nista prodati, pa ni koza. Roditelji djeteta ce jesti od ‘akike, a dozvoljeno im je da je podijele kao sadaku, ili kao hediju.
Onaj za koga roditelji nisu zaklali ‘akiku dok je bio mlad, uradice to kasnije, jer je Resulullah, sallallahu ‘alejhi we sellem, zaklao za sebe ‘akiku nakon sto mu je objavljeno vjerovjesnistvo sto biljezi el-Bejheki.
Prenosi se od ‘Aise, radijallahu ‘anha, kaze: "Zakoljite na ime njegovo (ime djeteta) i recite: "Bismillah, Boze ovo je Tebi i od Tebe. Ovo je ‘akika toga i toga." Ukoliko bi covjek zanijetio klanje ‘akike, a ne bi nista rekao, Allah ce ga, ako Bog da, nagraditi
Ovo za kuhanje nije nuzno,mozes i razanj.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 12:49:22   
M kao Mama
Hvala puno na odgovorima, evo iskopirala sam i ove, a i neke druge odgovore, pa ću kući ponijeti.

Akobogda zaista imam nijet, nadam se da će me muž podržati, da Lajli zakoljemo akiku.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 13:02:26   
Mirkica
ja koliko sam citala o Akiki kada sam  bila trudna prosli put da se Akika pravi 7 14 ili 21 dan od djecijeg rodjenja sve posle nije Akika .
Sto se tice suneta ja nista sto ima veze s mojim djetetom nebih slavla s alkoholom sunet je jedno vjersko obiljezje  i tu nema mjesta alkoholu.
Da za akiku da dodam za musko djete se kolje dva kurbana a za zensko jedan.



_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 13:12:45   
sara.at
Mirkice sunet bi ja vise prepisala higijenskim razlozima nego vjerskim jer moj mm nije musliman al mu je otac ginokolog pa je obojicu svojih sinova sunetio i sam je rekao bez mog nagovora da ako se rodi piso da ce i njega odmah na sunacenje vise zbog higijenskih razloga nego vjerski ...
I sto mi dize zivce da prostite ta vjera koja kaze da muskima idu dva kurbana a zenskima jedan ZASTO pa i mi zene smo isto ljudska bica pa to je omalovazavanje user posted image znaci oni su bolji jer su muski a mi nosimo cjelo breme zivota al nama ide samo jedan user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 13:13:57   
jasmin
Onaj za koga roditelji nisu zaklali ‘akiku dok je bio mlad, uradice to kasnije, jer je Resulullah, sallallahu ‘alejhi we sellem, zaklao za sebe ‘akiku nakon sto mu je objavljeno vjerovjesnistvo sto biljezi el-Bejheki. Ovo je jasan dokaz da moze biti akika kad insan za nju sazna.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 13:17:23   
salmy
Kurban se moze zaklati i nanjetiti na bilo sta ili koga! ali ja koliko sam upucena (a mislim da jesam dovoljno) znam da se treba zaklati jedan,a ako imas sredstava mozes i 3 kurbana!podjeliti rodbini komsijama i ljudima slabog imovinskog stanja.Jednu trecinu ostavljas sebi a ostalo djelis.
Obiljeziti ili ti slaviti sunetluk ne znaci uzeti flasu alkohola i napiti se!
Jako lijepo se da proslaviti u krugu najblizis sa dobrim šerbetom ili ti limunadom!user posted image

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 13:17:28   
jasmin
Nije problem i za djecaka jedan kurban,medjutim bolje je dva.
I to ja,dusice moja,ne bih gledala kao ponizenje za zenu,nego kao ponos.Ako si mogla vidjeti akika je iskup,lijek...dakle zeni je dovoljan jedan za iskup,muskarac mora dva da bi se iskupio.Nadam se da se muski rod nece naci uvrijedjen.:)

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 13:19:08   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Mirkica

ja koliko sam citala o Akiki kada sam  bila trudna prosli put da se Akika pravi 7 14 ili 21 dan od djecijeg rodjenja sve posle nije Akika .
Sto se tice suneta ja nista sto ima veze s mojim djetetom nebih slavla s alkoholom sunet je jedno vjersko obiljezje  i tu nema mjesta alkoholu.
Da za akiku da dodam za musko djete se kolje dva kurbana a za zensko jedan.




Izvinjavam se na off topicu ali vidim pise sei oAkiki ne samo o Sunetu pa evo vam par podataka ipak covjek teba raditi kako pise i kako oni uceni govore da treba a ne mi obicni smrtnici.

Propisanost akike


Akika je pritvrdeni sunnet za djetetove staratelje koju su u mogucnosti, jer je Allahov Rekao je Poslanik, a. s.: "Za (život) svakog novorodenog djeteta zalog je njegova akika, koja se kolje sedmi dan po njegovu rodenju, kad mu se daje ime i brije (šiša) kosa" (hadis bilježe Ebu-Davud, Nesai i drugi).

U hadisu se kaže da je svako dijete privezano za svoju akiku, što po mišljenju uleme znaci da ce djetetu kojem nije priredena akika biti onemoguceno da se zauzima za svoje roditelje, dok neki kažu da ce to uticati na njegov odgoj (hadis bilježe autori “Sunena” i Ahmed, koji kaže da je hadis sahih).

Za akiku važe propisi kurbana u pogledu starosne dobi, nepostojanja mahane i podjele, izuzev što pri klanju akike nije dozvoljeno udruživanje (jer govece i deva mogu vrijediti kao kurban za sedam osoba, ukoliko su se one udružile).

Podjela mesa


Mustehab je meso akike, kao i meso kurbana podijeliti na tri dijela:

jedan dio ostaviti za ukucane,

jedan dio podijeliti kao sadaku siromasima i

jedan dio pokloniti prijateljima i komšijama.

Mustehab je dati babici mesa od akike. Ebu-Davud prenosi da je Poslanik, s. a. v. s., rekao, kad je Fatima klala akiku za Hasana i Husejna, da pošalju babici mesa od akike.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 13:19:34   
sara.at
ja nikad nebi razdvajala svoju djecu ako je musko dobice dva ako je zensko isto dva ista ljubav ista mati i nema razdvajanja ja to nekontam user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 13:24:14   
sara.at
a jest zaboravi i ovo reci da se uvijek kod nas proslavljao sunet al nikad nije bilo alkohola u tome, nego kafe, rucak,kolaci sokovi i sl al ruku na srce nikad alkohol.user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 13:25:25   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: salmy

Kurban se moze zaklati i nanjetiti na bilo sta ili koga! ali ja koliko sam upucena (a mislim da jesam dovoljno) znam da se treba zaklati jedan,a ako imas sredstava mozes i 3 kurbana!podjeliti rodbini komsijama i ljudima slabog imovinskog stanja.Jednu trecinu ostavljas sebi a ostalo djelis.
Obiljeziti ili ti slaviti sunetluk ne znaci uzeti flasu alkohola i napiti se!
Jako lijepo se da proslaviti u krugu najblizis sa dobrim šerbetom ili ti limunadom!user posted image


bas tako i treba ,

Sara za sunecenje jeste vjesrka stvar ali su mnogi uvidjeli danas da je to jako bitno za  zdravlje posebno zene kojaspava s muskarcem a naravno i za samog muskarca .
Sto se tice kurbana nisi upravu nije to nikakvo omalozavanje samo i sama zans da svaki musakrac ima vecu duznost i odgovornost od zene prema roditeljima samim tim i veca Akika.
Poslanik jeste sebi zaklao AKiku ali kad je on bio rodjen nije ni bilo tog obicaja , i zato ga je on nadoknadio tako isto procitaj kad je on svojoj djeci i unucadi kalo  Akiku i nes pogresiti, a li opet bolje ikada neko nikada pa makar se upisalo u najmanji sevap al se upisalo.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 13:30:41   
jasmin
Nije to duso Sara izdvajanje.Dakle ovdje se konkretno radi ono sto je propisano vjerom.Muskarci se razlikuju od zena i fizicki i psihicki.Dakle zena se kroz cijeli zivot priprema za veliki zadatak a to je donosenje novog zivota i znas i sama sta donosi trudnoca,koje mucnine,tegobe,cijeli organizam trpi...tvoj Stvoritelj to zna,pa kad se rodi curica,njenim roditeljima je materijalno olaksanje da zakolju samo jedan kurban.Muskarac treba dva,ne zato sto je od manjeg znacaja kod roditelja,nego jer je u tome Bozija mudrost u onom sto njega ocekuje kroz zivot.Npr,naci ces po islamu da imetak kad se dijeli vise pripada muskarcu,ne zbog toga sto je on na nekom vecem stepenu,nego zato sto u islamu imetak zene je samo njen,nema pravo niko da joj ga uzima i ona kad se udaje taj imetak ostaje s njom,dok muskarac kad se zeni pola tog imetka mora dati u mehr(vjencani dar),tako da zeni opet ostade vise.Dakle,sve stvari propisane vjerom imaju neku svoju mudrost i mi obicni smrtnici ne trebamo ulaziti u to,svidjalo nam se ili ne.Isto sto si pomenula sunecenje.Mi to radimo iz vjerske obaveze,a danasnja medicina je potvrdila da je to iz jake higijenske vaznosti po muskarca,pa je to jedan plus za vjernike koji su otkrili mudrost tog propisa.Nadam se da shvatas.
Isla sam od teme da bih jasnije objasnila,izvinjavam se :).

< Poruku je uredio jasmin -- 5.3.2010 13:35:14 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 13:32:52   
jasmin
IZVORNA PORUKA: jasmin
:)

< Poruku je uredio jasmin -- 5.3.2010 13:34:37 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 13:40:53   
sara.at
aha sad kontam ja znam da je mama klala za mene i brata uvijek isto i dobivali smo isto nije nas htijela odvajati nipocemu
al sad znam...hvala cure user posted image i sorry za offtopic user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 14:12:48   
Emica_sa
Ja moram reći da ja nikada za to čula nisam dok nisam došla u sarajevo,isto kao da sam živila na drugoj planeti,pitala sam mamu,kaže da nama niko ništa nije učio,ništa nije klala,jedino je brata osunetila ali i tada je bilo nigdje veze nikakvih običaja 

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
5.3.2010 17:57:34   
frenkoza
iako je OT evo i ja da napisem nasa iskustva.... mi smo 7. dan po rodjenju Abdulaha okupali (imali smo i malo zemze, vode pa smi ga prvo s njom saprali), onda smo zovnuli MM-ovog najboljeg prijatelja koji je hafiz i on mu je proucio ezan i ikamet.... onda mu je MM odsjekao pramen kose ( mada je po propisu da se izbrije glava)
tu su bili i nasi roditelji i jos nekioliko najblizih prijatelja... napravili smo rucak, kafu, kolace, sokic i sjeli fino to pristojno obiljezili....
akiku smo zaklali jednu - u skladu s mogucnostima - jer je 10 dana iza toga bio kurban bajram pa smo onda zaklali i kurban - akiku smo svu podijelili nismo uzimali ni jedan dio.... dok smo kurban standardno kako to i ide....
pravilo je pravilo.... ali meni su ezan, ime i akiku obavili sa 16 godina.... bolje ikad nego nikad....

sad sto se sunecenja tice planiramo insallah isto okupiti nase najblize - simbolicni rucak, kolaci, sve sto ide.... bez alkohola uvijek.....

ja na zivot gledam kroz oci vjere i ne pitam puno zasto... jednostavno vjerujem da ono sto je propisano nije bezveze propisano a to se dokazalo eto i sa sunecenjem.... mislim da se vjerske stvari trebaju obiljezavati na vjerski nacin...

ko obavlja sunecenje samo iz higijenskih razloga, a ne iz vjerskih onda nek slavi kako hoce ili nikako.... al ko to radi iz prvenstveno vjerskih razloga ne bi smio festati uz alkohol i pjevaljke.... to je moj stav


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
2.5.2010 12:48:18   
Anoniman
Mi smo pravili akiku objema kćerkama i jako sam sretna i ponosna zbog toga. Kod nas to još uvijek nije baš uobičajeno i monogi se ibrete a svi završavaju pitanjem: Pa zar je nećete kumovati?     - koje izražava njihovo razočarenje.user posted image

(odgovor članu frenkoza)
  Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Sunet(slavljenje-festanje)
2.5.2010 13:33:51   
dinciii
A de mi recite,jel stvarno istina ako nisi uradio odmah akiku da ti se ne broji ako je uradis kasnije????Kod nas je svekar proucio Ezan maloj samo sto smo tek ove godine planirali akiku,nismo mogli ranije..Pa sad ne znam sta da radim??

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *