|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 13:19:31   
škorpija
ja sam se uvijek vodila, kad mu se spava neka spava, kad je gladan neka jede, niakd nisam striktno u sat gledala kad je vrijeme za nešto, to mi je služilo sam da otpriliek oredim kad je čemu vrijeme.

svako za srbe neka odredi režim koji mu odgovara, a i njegovom djetetu, no najbolji svajet koji sma dobila i kojeg sma se strogo pridžavala je : kad beba spava i ti spavaj, ali neko to ne može hoće ručak, čistu kuću, ispeglan veš itd idt, e mene je za tim prvih mjeseci baš bilo briga, ajdin i ja smo spavali, jeli i igrali se u isto vrijeme i baš mi je drago zbog toga


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 13:29:36   
megi
evo mene da se slozim sa skorpijom bar oko ovoga spavanja kad i beba spava
i ja sam uvijek spavala kad i ona, tako da su me znali zezati kad god me nazovu ja u krevetu, ali to mi je pomoglo da budem koliko toliko naspavana

sto se tice uspavljivanja ispocetka je dojila pa bi odmah zaspala, kasnije se to promijeno i jos uvijek se mijenja, imali smo daze uspavljivanja u rukama, pa ljuljanja na nogama, sad ja legnem pored nje ona popije mlijeko, okrene se zagrli medu i spavanac, nekad trazi da joj otpjevam neku pjesmicu i ja u tome uzivam


_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 13:35:10   
Gucci
Sto se tice ljuljanja stvarno sam veliki protivnik toga... od brata kcerkica je naucena na ruke i na ljuljanje, od prvog dana ona se ljuljala da bi zaspala a kasnije je jos imala grceve pa to sve islo u nedogled, nosanje po cijeli dan, ljuljanje kad treba da spava itd. Na kraju su morali kupiti kolica i vozati je po stanu u kolicima dok ne zaspi, ma to je bas patnja bila, po sat vremena su je znali vozati dok ne bi zaspala... i jos uz to sve naravno morala je biti tisina, komarac se nije smjeo cuti a da ne pricam o muhiuser posted image
I sad dijete ima 2,5 godine i jos uvijek se mora ljuljati kad hoce preko dana da spava i naravno mora joj se pjevusiti... navece je sad malo drugacije, mama legne s njom i tako zaspi...
Poucena tim iskustvom rekla sam da kod mog dijeteta nece biti ljuljanja, pretjeranog nosanja, tisine i svega toga... ima da joj muzika drma po cijeli danuser posted image

(odgovor članu MaloCrnoZlatoo)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 13:42:05   
vila_7
Ja sam svoju umazila! hehehe al mi nije nimalo zao ni tesko da odmah kazem.
Ispocetka se uspavljivala kako je htjela-nekad ljuljanjem nekad sama.
Od kad sam ja pocela raditi, nece da zaspe ako ja ne legnem sa njom u krevet,a iskreno meni odgovara i ostavim je cijelu noc sa nama,jer tako dobijem priliku da se mazukamo,pa malo nadoknadim sto sam na poslu!
Al sto je najsmjesnije,kad mene nema,ostali je normalno uspavaju-ili malo pronosaju ili stave u krevet sa bilo kakvom majicom,dekicom,i ona se mazi sama i zaspe.
A da ne pricam kako i ja ljepse spavam otkako je s nama u krevetu jer cesto doji,pa ni ne probudimo se,ona papa i zaspe opet a ja nista ni ne kontam! user posted image

Naravno , ovo je samo kako meni i mojoj bebici odgovara! Svako radi kako misli da je najbolje!


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 13:46:40   
Anoniman
moj savet kao iskusna mama user posted image   ne uspavljavat !  Kad se probudi  nosit i igrat se i grlit je  , vazni su ti roditeljski mirisi, uzdasi a kad hoce da spava spusti u krevetac i toliko , mozda neki medvedici uz muziku i toliko user posted image

a za cuclu sto ispada iz usta , stavi bebi kakvu pelenicu nezno oko vrata da samo sa gornjim delom dodiruje, cuva cucu da ne ispadne i spavancija boli glava i beba odmorna , ne kenka

(odgovor članu MaloCrnoZlatoo)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 13:50:14   
Lady26
IZVORNA PORUKA: triputmama

a za cuclu sto ispada iz usta , stavi bebi kakvu pelenicu nezno oko vrata da samo sa gornjim delom dodiruje, cuva cucu da ne ispadne i spavancija boli glava i beba odmorna , ne kenka


Gdje si bila kad je mojoj cuca ispadala user posted image user posted image user posted image user posted image sa ovim savjetom...
Sad je sama nadje u kreveticu - ljepota user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 13:51:16   
veeseelaa
a za cuclu sto ispada iz usta , stavi bebi kakvu pelenicu nezno oko vrata da samo sa gornjim delom dodiruje, cuva cucu da ne ispadne i spavancija boli glava i beba odmorna , ne kenka


isto sam ja radila dok je malena koristila dudu, mislim taj mjesec dana prvi user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 13:51:37   
vila_7
triputmama,džaba je sad govoriti user posted image ,sta cu kad sam je vec umazila! AL kazem i ja sam velika maza pa mi odgovara! A i da hocu,ne mogu sad mijenjati jer bi plakala a meni se stvarno neda da puno plače.
Zato ću aBd drugo nauciti,ako ne,veliki je krevet 2x2 pa mozemo svo 4 zajednouser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio helena_7 -- 20.5.2011 13:52:09 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 13:55:51   
isabella
moja curica bogami cijelu noc prespava rijetkost je da se 1 probudi ali nije ni cudo koju energiju potrosi tokom dana user posted image user posted image a preko dana imamo mali problem spava joj se upada koliko je zadrijemala a nece i onda na noge i ljuljaj,,pa bjezi i dok ne spustim roletne ko da je pola noci u sobi e onda zaspi,,user posted image

_____________________________

Naida 25.04.2010.g dusa moja


Priroda nije fer! Psima nije dala mogucnost da govore, dok neki ljudi odlicno laju.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 14:20:41   
Anoniman
Gdje si bila kad je mojoj cuca ispadala user posted image user posted image user posted image user posted image sa ovim savjetom...


ih lejdi ma sa srednjim sinom muka bila ona padaj a ja ko navijena vracaj u usta  i tako po citavu noc jedva ziva stajala  te izmislih moju taktiku user posted image   eh kad se treci sin rodi odma je primenih i spava stvarno super, spustim ga u krevetac on  malo dira rukama medvedove povise glave malo guguce  i zaspe, od muke se covek nauci user posted image user posted image user posted image user posted image

helena  i ja sam sa prvim sinom sve u spavacoj zajedno nas troje spavali pa posle muka nece u krevet  a ja trudna sa drugim on udara ma uf

nakupila sam se iskustava jadno moje cetvrto dijete kad se rodi user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu isabella)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 14:33:46   
zeze
Neko protiv, neko za ljuljanje. I ja sam govorila nece se nosati, nece se ljuljati, nece ovo nece ono. Pa sta imam od toga? Ja nju mogu uspavat i kad legnem kraj nje i drzim je za ruke, ali to traje i trajeee. Ona je nemirna od rodjenja i uzasno glasna. Nece dudu.
Mislim da je svako dijete prica za sebe. da u  njoj ima ne znam koliko kila, moje je dijete i nije mi je tesko ljuljat.
Ima vremena, naucit ce i sama se uspavat.


_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 14:36:31   
vjestica
IZVORNA PORUKA: škorpija

ja sam se uvijek vodila, kad mu se spava neka spava, kad je gladan neka jede, niakd nisam striktno u sat gledala kad je vrijeme za nešto, to mi je služilo sam da otpriliek oredim kad je čemu vrijeme.

svako za srbe neka odredi režim koji mu odgovara, a i njegovom djetetu, no najbolji svajet koji sma dobila i kojeg sma se strogo pridžavala je : kad beba spava i ti spavaj, ali neko to ne može hoće ručak, čistu kuću, ispeglan veš itd idt, e mene je za tim prvih mjeseci baš bilo briga, ajdin i ja smo spavali, jeli i igrali se u isto vrijeme i baš mi je drago zbog toga


ovako sam i ja  i baš me bilo briga za kuću
nisma je nikad ljuljala,ali je nosam kad god treba
uspavljuje se dojeći naveče,a po danu sama zaspe
nije se naučila na ruke, koliko god sam pokušavala user posted image user posted image
a već sam ranije rekla, koliko sam je čekala, nosaću je i na trepavicama ako treba user posted image
i taj savjet umori dijete da bolje spava, možda nekima pomaže,a li nije definitivno univerzalan
moja što se više umori, lošije spava



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 14:37:42   
zeze
Moja sto se vise umori, e tek onda je problem uspavat user posted image

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 38
   [Obrisana poruka]
20.5.2011 14:46:18   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu zeze)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 14:48:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Iman83

Lako je reći 'protivnik samo ljuljanja' kad se beba zna sama uspavati.
Al da ste mama bebe koja se drugačije ne može uspavati i kojoj to pomaže, sve biste posegnule i za tom metodom. Po svojim prijateljicama znam da postoje i bebe kojima jednostavno nije dovoljno da je samo spustiš u krevet situ i presvučenu i da ona sama zaspe, već im mame malo pomognu.
Po meni je i to bolje nego da slušam i gledam svoje dijete da plače.
Moja I kad je svega par puta imala grčeva, ja i mm nosili smo je po 3-4 sata bez prestanka, na smjenu.
Ja svoju hvala Bogu samo spustim u krevetac i ona zaspe, al da sam morala, ne bi mi bilo teško nositi je, ljuljati ili nešto treće.
Niko nije rekao da je lako, al i to je u opisu posla user posted image

kako si ovo lijepo sve rekla user posted image
Kod nas je bilo,i ljuljanja i nosanja do besvjesti jos kad su ga grcevi mucili user posted image to je bilo uzas . Da je makar cutao dok sam ga nosala ninala ma jok toliko su ga patili , nosala bi do jutra samo da mu pomognem (sto se tice grceva) , Nije bio beba koja se nahrani i spusti da sam zaspi.
Ninala sam ga na rukama kao mali,. Sad ga ninam samo poponevni san al uvecer sam zaspi pored mene user posted image


(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 14:49:30   
zeze
IZVORNA PORUKA: Iman83

Lako je reći ''protivnik samo ljuljanja'' kad se beba zna sama uspavati.
Al da ste mama bebe koja se drugačije ne može uspavati i kojoj to pomaže, sve biste posegnule i za tom metodom. Po svojim prijateljicama znam da postoje i bebe kojima jednostavno nije dovoljno da je samo spustiš u krevet situ i presvučenu i da ona sama zaspe, već im mame malo pomognu.
Po meni je i to bolje nego da slušam i gledam svoje dijete da plače.

Moja I kad je svega par puta imala grčeva, ja i mm nosili smo je po 3-4 sata bez prestanka, na smjenu.
Ja svoju hvala Bogu samo spustim u krevetac i ona zaspe, al da sam morala, ne bi mi bilo teško nositi je, ljuljati ili nešto treće.
Niko nije rekao da je lako, al i to je u opisu posla user posted image

A isto mislim da nije pametno bebu umarati tokom dana kako bi bolje spavala po noći. Maloj bebi treba više sna jer spavanjem beba napreduje...
Po meni je bolje jednostavno pratiti potrebe bebe i to je to.



O da, ovo sam htjela da kazem user posted image user posted image user posted image Nikako da dodjem do pravih rijeci user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 14:50:00   
Majčica
IZVORNA PORUKA: Iman83

Lako je reći ''protivnik samo ljuljanja'' kad se beba zna sama uspavati.
Al da ste mama bebe koja se drugačije ne može uspavati i kojoj to pomaže, sve biste posegnule i za tom metodom. Po svojim prijateljicama znam da postoje i bebe kojima jednostavno nije dovoljno da je samo spustiš u krevet situ i presvučenu i da ona sama zaspe, već im mame malo pomognu.




_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 14:50:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: triputmama

a za cuclu sto ispada iz usta , stavi bebi kakvu pelenicu nezno oko vrata da samo sa gornjim delom dodiruje, cuva cucu da ne ispadne i spavancija boli glava i beba odmorna , ne kenka


Gdje si bila kad je mojoj cuca ispadala user posted image user posted image user posted image user posted image sa ovim savjetom...
Sad je sama nadje u kreveticu - ljepota user posted image

OVAKO SAM ja radila user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 14:52:27   
Majčica
IZVORNA PORUKA: Iman83

Lako je reći ''protivnik samo ljuljanja'' kad se beba zna sama uspavati.
Al da ste mama bebe koja se drugačije ne može uspavati i kojoj to pomaže, sve biste posegnule i za tom metodom. Po svojim prijateljicama znam da postoje i bebe kojima jednostavno nije dovoljno da je samo spustiš u krevet situ i presvučenu i da ona sama zaspe, već im mame malo pomognu.

...
Po meni je bolje jednostavno pratiti potrebe bebe i to je to.



Htjela sam reci da ovo potpisujem k'o kuca. Nisu sva djeca ista, neka teze a neka lakse zaspu, a teze zaspu pogotovo ona koja nikakva pomagala ne koriste tipa cuclu ili flasicu - mi nikad nismo koristili ni flasu ni cuclu i vjerujte mi, itekako je teze to dijete uspavati.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 14:55:59   
vila_7
IZVORNA PORUKA: zeze

Moja sto se vise umori, e tek onda je problem uspavat user posted image


i moja,samo postane nervozna i placljiva i treba joj i sat da zaspe



_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 45
   [Obrisana poruka]
20.5.2011 14:56:08   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 15:01:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: Iman83

Lako je reći 'protivnik samo ljuljanja' kad se beba zna sama uspavati.
Al da ste mama bebe koja se drugačije ne može uspavati i kojoj to pomaže, sve biste posegnule i za tom metodom. Po svojim prijateljicama znam da postoje i bebe kojima jednostavno nije dovoljno da je samo spustiš u krevet situ i presvučenu i da ona sama zaspe, već im mame malo pomognu.
Po meni je i to bolje nego da slušam i gledam svoje dijete da plače.
Moja I kad je svega par puta imala grčeva, ja i mm nosili smo je po 3-4 sata bez prestanka, na smjenu.
Ja svoju hvala Bogu samo spustim u krevetac i ona zaspe, al da sam morala, ne bi mi bilo teško nositi je, ljuljati ili nešto treće.
Niko nije rekao da je lako, al i to je u opisu posla user posted image

kako si ovo lijepo sve rekla user posted image
Kod nas je bilo,i ljuljanja i nosanja do besvjesti jos kad su ga grcevi mucili user posted image to je bilo uzas . Da je makar cutao dok sam ga nosala ninala ma jok toliko su ga patili , nosala bi do jutra samo da mu pomognem (sto se tice grceva) , Nije bio beba koja se nahrani i spusti da sam zaspi.
Ninala sam ga na rukama kao mali,. Sad ga ninam samo poponevni san al uvecer sam zaspi pored mene user posted image




Ma sve u rok službe, i sve se to preživi.
I moja je plakala, kad se sjetim. Odakle joj samo ona snaga da po 4 sata plače bez prestanka. user posted image
Moja voli po danu ponekad da se umazi kod mene, da legnem pored nje, al uglavnom sve sama uradi. Mema, duda i laku noć drugari.

uh suti kad se sjtim samo sta sem puta otisla ped. bezveze user posted image user posted image user posted image moje djete ne usucuje a ja vise neznam sta cu odnesem ga one se meni smiju kao nije mu nista grcevi ga muce ispuse iz guze zrak i hajd kuciuser posted image Mislila sam da nikad tome nece doci kraj al sve bude i prodje user posted image .


(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 15:03:16   
Đenifer
Moj paša nikad nije volio baš nešto dugo spavati, što kući , a pogotovo u kolicima kad smo vani. Uvijek sam zavidila naravno pozitivno svojim kolegicama čija djeca dugo spavaju, pa stigno u međuvremenu sve uraiti, odmoriti i sl, a ja to nikad nisam, i pogotovo kad ujutro duže odspavaju(kod mene nije bio slučaj) , Od početka smo ga nosali, ljuljuškali, na noge  i sl, i sve dok nije napunio 16-17 mj.sad mu je 19 mj i kad mu se spava ja ga spustim u krevetac,  dadne malo čaja-sok, cucu i on se okrene i zaspi.
Nekad iako je pospan,a spustim ga jednostavno neće da se sam uspava, i ja pređem na staru tehniku uspavljivanja na noge, jedno par minuta i on je koma,prenesem ga u krevetić i on nastavi.Idem za parolom " Snađi se u trenutku".user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 15:03:18   
zeze
Da, sve bude i prodje. user posted image user posted image

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 15:08:48   
ena23
IZVORNA PORUKA: zeze

Moja sto se vise umori, e tek onda je problem uspavat user posted image


isto je ovako i kod mene. i onda se budi po noci puuuuuno vise engo kad je odmoran i naspavan i kad smo se drzali njegove dnevne rutine.


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *