|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 15:22:57   
sabinos
sve je receno,uglavnom potpisujem lady...
i jos samo da dodam:za mnoge stvari sam rekla da necu koristiti ali sam ipak koristila.muka te natjera!ja bi svog na glavi drzala samo da spava,toliko je bio nemiran na pocetku....ali zato sad imamo ritam koji nikome ne dozvoljavam da remeti i sve super.nadoknadio je sve sto kao bebica nije spavao...


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 15:49:14   
sabinos
IZVORNA PORUKA: veeseelaa


ne da dušu isplače, al negdje kad odem pa vidim da se dijete non stop drži po rukama i tako u krug nije mi dobro..... a i ako malo zaplače a nije ti na rukama ništa strašno, ako nije gladna, bolesna i mokra nema razloga za paniku i nosanje do besvijesti
to je moje mišljenje, nemojte poslije da kukate kako ste umorne, samo neke prave takvu situaciju i bez ikakve potrebe ninaju, ljuljkaju, cupkaju dijete
pa i ja imam dijete i volim je iznad svega al prije svega sam joj potrebna čila i zdrava....

imala sam priliku gledati da majka djetetu od godinu dana drži flašicu dok dijete pije iz iste, meni je to van pameti, pa ja bi se sva iskrivila
Moja je Ajša pila sama iz flašice sa 4 mjeseca, ne što je fenomen nego što sam ja radila na tome da je osamostalim
Dudu nikada nismo koristili, odnosno samo prvi mjesec..... u biti za sve što sam smatrala lošim i što mi je bilo tupavo izbacila sam u startu


zaista je fenomen,da me ubijes,ja ne kontam da beba od 4 mjeseca drzi flasicu sebi iznad glave i pije mlijekouser posted image user posted image ja svom jos uvijek dajem flasicu,jesam li normalnauser posted image


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 15:51:43   
Lady26
IZVORNA PORUKA: sabinos

]
zaista je fenomen,da me ubijes,ja ne kontam da beba od 4 mjeseca drzi flasicu sebi iznad glave i pije mlijekouser posted image user posted image ja svom jos uvijek dajem flasicu,jesam li normalnauser posted image

Nisi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 15:57:18   
sabinos
IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: sabinos

]
zaista je fenomen,da me ubijes,ja ne kontam da beba od 4 mjeseca drzi flasicu sebi iznad glave i pije mlijekouser posted image user posted image ja svom jos uvijek dajem flasicu,jesam li normalnauser posted image

Nisi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




user posted image jesi okrutnauser posted image


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 15:57:30   
N_N

IZVORNA PORUKA: dadada

Djetetu je potrebna majka, bliskost, tvoji otkucaji srca, tvoj ritam disanja...podici dijete nije lako i to trebas shvatiti...sigurno najtezi posao u zivotu...sve su zene iscrpljene i umorne u pocetku...jedan veliki dio zbog kojeg tako reagujes je i tvoj ego...jer si shvatila da tebe vise nema nigdje...ni na mapi...da se ne mozes naspavati kad i koliko ti to zelis...sve ce to proci...ali sada se 100% trebas posvetiti djetetu...nek je sto vise uz tebe... ja zagovaram i nosanjei i njihanje...djeca brzo odrastu...a na taj nacin sticu sigurnost i vezu tj.povjerenje...djeca su tu da ih mazimo i razmazimo...barem na pocetku..i potpisujem vjesticu...jos hiljadu puta ce promijeniti ritam...a grcevi jos nisu ni poceli




Potpisujem ama baš sve! user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 15:59:01   
reallove
ja svog malenog ljuljam kako se rodio..prva 3 mjeseca nije spavao nocu nikako,pa smo ga nosali mm i ja na smjenu..sad kad je malo veci nekad zaspe sam,uz crtani ili pjesmice,ali mi cesto dodje sa jastukom i hoce da ga "jujam"user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 16:01:16   
Lady26
IZVORNA PORUKA: sabinos

IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: sabinos

]
zaista je fenomen,da me ubijes,ja ne kontam da beba od 4 mjeseca drzi flasicu sebi iznad glave i pije mlijekouser posted image user posted image ja svom jos uvijek dajem flasicu,jesam li normalnauser posted image

Nisi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




user posted image jesi okrutnauser posted image


Pa ocigledno nisam ni ja, zato ja to user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 16:09:07   
sabinos
IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: sabinos

IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: sabinos

]
zaista je fenomen,da me ubijes,ja ne kontam da beba od 4 mjeseca drzi flasicu sebi iznad glave i pije mlijekouser posted image user posted image ja svom jos uvijek dajem flasicu,jesam li normalnauser posted image

Nisi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




user posted image jesi okrutnauser posted image


Pa ocigledno nisam ni ja, zato ja to user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


moramo se uzajamno tjesitiuser posted image


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 16:09:29   
sheri
IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: sabinos

IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: sabinos

]
zaista je fenomen,da me ubijes,ja ne kontam da beba od 4 mjeseca drzi flasicu sebi iznad glave i pije mlijekouser posted image user posted image ja svom jos uvijek dajem flasicu,jesam li normalnauser posted image

Nisi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




user posted image jesi okrutnauser posted image


Pa ocigledno nisam ni ja, zato ja to user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


ja potvrdjujem da nisi user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 16:10:10   
Lady26
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 16:11:02   
ena23
Brate dragi ako neces nosati i ninati kada su bebe, kada ces? Kad ti djeca odu od kuce i ostanes sama sa sobom i svojim mislima i uspomenama na njih kasno je govoriti "Boze, kako su brzo odrasli" i "da sam Bogdo vise mazila a manje galamila". Sve mi zelimo da ne odgojimo umazena derista koja nece znati za granice i odgovornosti ali bebe od godinu-dvije-tri su stvorene za mazenje i ljubav. Kako kaze pjesma, kasno ce biti kasnije...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 16:13:57   
Lady26
Ena, sad kad Lana pozeli da je uzmem u narucje pred spavanje i da joj pjevam, meni hoce suze na oci majke mi....jos mi da rukicu da je ljubim u dlan i to je uspava....
Taj tren sve drugo zaboravim, i koliko sam ljuta na nju zbog (ne)jela ili sto je bila neposlusna....


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 16:15:25   
sheri
mi se nismo ninali,. ljuljali, ali smo se itekako nosaliuser posted image .  uspavljivala se dojeci dok je dojila, a sad poreda svoje bebe na krevet, pokrije njih pa se i ona ususka kod njih i zapajki user posted image .
niti sam ju razmazila sto sam ju nosala, niti time sto je spavala sa nama, niti sam ja nesto na gubitku. naprotiv, nista mi ljepse nego kad me ujutro poljupcem probudiuser posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 16:17:18   
sabinos
IZVORNA PORUKA: Lady26

Ena, sad kad Lana pozeli da je uzmem u narucje pred spavanje i da joj pjevam, meni hoce suze na oci majke mi....jos mi da rukicu da je ljubim u dlan i to je uspava....
Taj tren sve drugo zaboravim, i koliko sam ljuta na nju zbog (ne)jela ili sto je bila neposlusna....


isto ovako.posto spava kraj mene u toku noci se uvuce pod moj jorgan i zagrlimo se.vala najcudesniji osjecaj na svijetu,pa neka bude kako god


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 16:19:18   
Lady26
IZVORNA PORUKA: sheri

naprotiv, nista mi ljepse nego kad me ujutro poljupcem probudiuser posted image



Moja mene lupi rukom po glavi iz krevetica user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 16:20:41   
sheri
IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: sheri

naprotiv, nista mi ljepse nego kad me ujutro poljupcem probudiuser posted image



Moja mene lupi rukom po glavi iz krevetica user posted image user posted image user posted image user posted image


pa imali smo i mi takvih momenata, guranja prsta u oko, podizanja kapka al uhvati mi trepavice, ili guranja prstiju u nosuser posted image user posted image . ali, bilo i proslouser posted image user posted image user posted image . sad uzivamo u budjenju


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 16:24:20   
ena23
upravo to. ma ni ja svog nikada nisam nosala, napisala sam vec ranije, on je mogo zaspati samo u svojoj autosjedalici u kolicima prvih godinu dana ili uz dojenje, poslje samo uz dojenje a sad sam mene vuce za rukav, odemo u sobu i on mene zagrli i zaspi za dvije minute.  a vidim da mi vec odrasta i da ce mozda do godine vec sam spavati i buditi se u drugoj sobi i to me vec sad cini pomalo tuznom, kad prije prodjose dvije godine, majka mu stara, nisam ga se ni nagrlila ni izljubila dovoljno.


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 16:38:08   
Honey3
IZVORNA PORUKA: ena23

Brate dragi ako neces nosati i ninati kada su bebe, kada ces? Kad ti djeca odu od kuce i ostanes sama sa sobom i svojim mislima i uspomenama na njih kasno je govoriti "Boze, kako su brzo odrasli" i "da sam Bogdo vise mazila a manje galamila". Sve mi zelimo da ne odgojimo umazena derista koja nece znati za granice i odgovornosti ali bebe od godinu-dvije-tri su stvorene za mazenje i ljubav. Kako kaze pjesma, kasno ce biti kasnije...

pa zato sam ja i rodila trece,nakon duze pauze,brate dragi tako brzo porastu pa se tacno zazelila majusne bebice a mashallah evo i ovo naraslo haman,moram razmisljati i o cetvrtomuser posted image uf da me cuje ova najstarijauser posted image
a ozbiljno vam kazem uzivajte u njima za cas ce porastiuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 17:35:11   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Majčica

IZVORNA PORUKA: Iman83

Lako je reći ''protivnik samo ljuljanja'' kad se beba zna sama uspavati.
Al da ste mama bebe koja se drugačije ne može uspavati i kojoj to pomaže, sve biste posegnule i za tom metodom. Po svojim prijateljicama znam da postoje i bebe kojima jednostavno nije dovoljno da je samo spustiš u krevet situ i presvučenu i da ona sama zaspe, već im mame malo pomognu.

...
Po meni je bolje jednostavno pratiti potrebe bebe i to je to.



Htjela sam reci da ovo potpisujem k'o kuca. Nisu sva djeca ista, neka teze a neka lakse zaspu, a teze zaspu pogotovo ona koja nikakva pomagala ne koriste tipa cuclu ili flasicu - mi nikad nismo koristili ni flasu ni cuclu i vjerujte mi, itekako je teze to dijete uspavati.


user posted image svako je djete prica za sebe, moje ima tri i po godine i jos ni jednu noc nije u komadu zaspao a sad bi trebalo rec da sam ja losa majka ne ljuljam ga probali ne voli al jednostavno djete se po cjelu noc budi i ja bi voljla znati resenje ne sto sam umorna pa kukam nego mi i njega zao nikad nije naspavanuser posted image


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 18:13:09   
zeze
Svaka od nas bi uradila sve za svoje dijete. Zato izjava da vam ne pada na pamet ljuljat je user posted image

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 19:09:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sabinos

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


ne da dušu isplače, al negdje kad odem pa vidim da se dijete non stop drži po rukama i tako u krug nije mi dobro..... a i ako malo zaplače a nije ti na rukama ništa strašno, ako nije gladna, bolesna i mokra nema razloga za paniku i nosanje do besvijesti
to je moje mišljenje, nemojte poslije da kukate kako ste umorne, samo neke prave takvu situaciju i bez ikakve potrebe ninaju, ljuljkaju, cupkaju dijete
pa i ja imam dijete i volim je iznad svega al prije svega sam joj potrebna čila i zdrava....

imala sam priliku gledati da majka djetetu od godinu dana drži flašicu dok dijete pije iz iste, meni je to van pameti, pa ja bi se sva iskrivila
Moja je Ajša pila sama iz flašice sa 4 mjeseca, ne što je fenomen nego što sam ja radila na tome da je osamostalim
Dudu nikada nismo koristili, odnosno samo prvi mjesec..... u biti za sve što sam smatrala lošim i što mi je bilo tupavo izbacila sam u startu


zaista je fenomen,da me ubijes,ja ne kontam da beba od 4 mjeseca drzi flasicu sebi iznad glave i pije mlijekouser posted image user posted image ja svom jos uvijek dajem flasicu,jesam li normalnauser posted image

cekala sam da se neko javi da nebudem jedina user posted image user posted image user posted image user posted image I ja dajem mlijeko drzim flasu, mada kad dodje ostane jos 50ml on preuzme user posted image user posted image


(odgovor članu sabinos)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 19:58:18   
SailorMoon
Vi sad recite da sam ja losa majka ali moja mala vec od 3 mjeseca spava u svojoj sobi u svom krevetcu. Ujutru je samo donesem sebi a preko noci nikad nije zaspala kod nas. I iskreno ja nebi mogla bracni zivot voditi a da moi je djete u sobi. ta 3 mjeseca dok je u besici  kod nas spavala mi nikad nismo po noci ..., samo preko dana kad ona spava u svojoj sobi. Nekako nemogu se opustiti. A sad svi smo drugaciji.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 21:29:15   
teacher75

IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Vi sad recite da sam ja losa majka ali moja mala vec od 3 mjeseca spava u svojoj sobi u svom krevetcu. Ujutru je samo donesem sebi a preko noci nikad nije zaspala kod nas. I iskreno ja nebi mogla bracni zivot voditi a da moi je djete u sobi. ta 3 mjeseca dok je u besici  kod nas spavala mi nikad nismo po noci ..., samo preko dana kad ona spava u svojoj sobi. Nekako nemogu se opustiti. A sad svi smo drugaciji.

i moja isto takouser posted image ja sam presretna zbog toga, ne remetimo jedna drugoj san, niti udise nase mirise i gasove, mislim da je puno zdravije za user posted image user posted image a sto se tice mazenja izmazimo se mi dovoljno tokom dana

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 21:46:34   
Anoniman
ma svaka majka radi onako kako ona sama misli da je najbolje za svoje dijete to nekako iz osecaja. Ja imam troje dece i mogla bih vam isricat tri razlicite price a ja asam ista , sviju sam ih rodila i davala sve od sebe al deca su razlicita pa onda sam se i ja  vodila  po njihovim "zahtevima" i mislila da to tako treba i ne mze me niko ubedit da nisam ovako ili onako trebala. user posted image

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Uspavljivanje - da ili ne?
20.5.2011 21:53:32   
Super Beba
IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Vi sad recite da sam ja losa majka ali moja mala vec od 3 mjeseca spava u svojoj sobi u svom krevetcu. Ujutru je samo donesem sebi a preko noci nikad nije zaspala kod nas. I iskreno ja nebi mogla bracni zivot voditi a da moi je djete u sobi. ta 3 mjeseca dok je u besici  kod nas spavala mi nikad nismo po noci ..., samo preko dana kad ona spava u svojoj sobi. Nekako nemogu se opustiti. A sad svi smo drugaciji.


A što bi bila loša majka? Po meni, loša majka je ona koja tuče, galami, zanemaruje i sl. svoju bebu...Moj bebač spava  svom krevetiću pored našeg kreveta, jer nemamo dodatne sobe...Kad ga podojim navečer, vratim ga u krevetac...U biti, svako ima svoj način odgoja djece i ne postoji ispravan ili pogrešan način (manje - više)...Srećom, moj se sam uspavljuje, dovoljno je da je sit, ja ga smjestim u krevetac i on zaspe...Ne znam kakva bi bila situacija da ga moram ljuljati i sl, pa ne mogu to ni komentarisati...Al nikad ne bih mogla pustiti dijete da mi plače do iznemoglosti zato što ja ne želim da ga nosam i sl...I mislim da svako nalazi svoje načine da se mazi sa svojim djetetom - neko navečer puštajući dijete da spava s roditeljima u krevetu, neko po danu...I ponovo, mislim da niko od nas nije loša majka ako postupa drugačije od druge majke, jer svi mi imamo različite odgojne metode...Svako dijete je različito i individua sama po sebi, tako da ne postoji savršeni šablon odgoja, pa tako ni uspavljivanja...


_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *