|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kad je beba nervozna......
13.3.2009 8:18:05   
Anushka
kad se moj mali zaplace onako bez razloga (sit, suh, ne boli ga nista) pomaze mi glasna muzika - MTV obicno, plesanje i pjevanje, cak sam plesala i indijanske i africke plesove pa su mi se svi smijali, onda ogledalo cuda cini -skrene mu paznju i uz blagu i intenzivnu pricu se smiri, u zadnje vrijeme mu glasno cmacem nogice i rukice i odmah se smiri, ili ako ga vec drzim u rukama ljubim mu vrat isl, onda pomogne nekad cucla od flasice, rijetko i obicna cucla (pokusali smo sa 7-8 oblika i samo jednu rijetko prihvati na kratko).. promjena temperature - iz tople u hladnu sobu.. i najcesce ga skinem i pustim da gologuz dize nogice i skoro uvijek se tako smiri.. jos ako mu briblizim grijalicu odmah je druga prica.. ima jos kojekakvih trikova koje pokusam sa proizvodjenjem raznih zvukova, zvecke, ima dvije najdraze igracke koje kad vidi ozari se, hvata i trpa u usta, itd..  ili upalim ili  ugasim svjetlo.. pokusaj i sa cajem ja sam koristila prvo samo kamilicu, a sad hippov instant caj za dojencad od 4mjeseca gdje ima i drugih trava, doduse jednom u 3-4 dana ali i to djeluje.. sve sto stigne da prebaci paznju.. samo budi kreativna i vrlo vrlo smirena, ako si ti imalo nervozna i beba se nece smiriti.. nekako je osnovno da si ti smirena i da imas kontrolu, a prodje sve pa i to.. sretno

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kad je beba nervozna......
15.1.2010 21:55:40   
teacher75
moja lana je bila mirna do sada, nismo nikad imali problema sa uspavljivanjem. sad ima 3 mjeseca i par dana i vec 3. noc pred spavanje oko 7.30 place i histerise, jedva je uspavamo. to traje neki h 2 sata- vise manje, uspavam je na kraju jedva, dojeci i molim boga da se ne probudi uskoro. preko dana je mirna i nema nikakvih problema. ne znam sta je u pitanju, jel je stomak muci (nesto mi kasno za grceve, pogotovo sto prije nije imala problema s njima) il su vec krenuli zubici (stalno gura rukice u usta i sve sto joj se nadje pri ruci i bali). cudno mi je sto je preko dana mirna a navecer tako nervozna. ima li neko slican problem sa bebom koja je ove starosti?

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kad je beba nervozna......
15.1.2010 21:58:57   
myb@by
Draga teacher nase bebe kao da su sestre blizanke.Moja se tako ponasala prosle sedmice.Trajalo je tri-četiri noći i sad se sve vratilo u normalu.Danas smo bili na boci i super podnosimo temperaturu mada nije visoka37.7.

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kad je beba nervozna......
15.1.2010 22:03:30   
teacher75

IZVORNA PORUKA: myb@by

Draga teacher nase bebe kao da su sestre blizanke.Moja se tako ponasala prosle sedmice.Trajalo je tri-četiri noći i sad se sve vratilo u normalu.Danas smo bili na boci i super podnosimo temperaturu mada nije visoka37.7.

a jesi li skontala sta je bilo u pitanju? mozda je prehladila stomak, nemam pojma. i mi trebamo na kontrolu i bocu za 7 dana. prosli put nije imala temperaturu ali je bila kenjkava taj dan, pa se nadam da ce i ovaj put biti tako, mada sam joj ja bila za svaki slucaj dala malo paracetamol sirupa cim smo dosli kuci, preventive radi i jos jednom pred spavanje i to je bilo smirilo i fino je bila zaspala

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kad je beba nervozna......
15.1.2010 22:05:03   
muby
teacher75 i mi smo imali tu fazu kad je Haris imao 3 3,5 mj.
Preko dana je bio OK ali je uspavljivanje bilo problem. Inace ga uspavljujem dojeci ali u tom periodu doji dok se najede i onda pocne da place. Pomagalo je samo nosanje i pjevanje uspavanki. Nekad sam ga nosala i po sat vremena dok zaspi. To se desilo par puta i proslo samo od sebe.
I dalje se desava da se par puta probudi ja ga brzo ponovo konektujem na siku dok se nije razbudio i zaspi za par minuta.
A ista stvar za guranje rukica u usta i baljenje. Pocelo je sa 3 mjeseca i traje jos uvjek. Sad u usta gura sve sto dohvati. Jos ni traga od zubica.
Tako da mislim da su to sve neke faze koje treba izdrzati pa prodje samo od sebe.


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kad je beba nervozna......
15.1.2010 22:08:01   
Hanady RR
Mene su u tim fazama spasila kolica, ja je podojim i stavim u kolica i ljuljuškam nogom ili rukom. Preme, peglam, kuham ručak i sve namjestim kolica na desnu nogu i ljuljuškam ona spava do narednog hranjenja. Sve mi kolica u kući bila. Kako ko dođe kaže ona ti je gladna , navićeš je na kolica i bla bla...al ja bila pametna na jedno uđe na drugo izađe i ona i dalje doji i sad svašta jede a kolica samo za šetnju, voli svoj krevetac.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kad je beba nervozna......
15.1.2010 22:08:18   
myb@by
Prdepostavljam da je stomacici mucio ili je promjenila mjesto jer smo prije nego sto se to desilo nocili tri dana kod mojih roditelja.Ma sve su to neke faze.Moja beba je recimo pravo bila nervozna prilikom dojenja u zadnje vrijeme.Prije par dana sam kupila banana jastuk i odtada ponovo fino i mirno doji.

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kad je beba nervozna......
15.1.2010 22:10:02   
teacher75

IZVORNA PORUKA: myb@by

Prdepostavljam da je stomacici mucio ili je promjenila mjesto jer smo prije nego sto se to desilo nocili tri dana kod mojih roditelja.Ma sve su to neke faze.Moja beba je recimo pravo bila nervozna prilikom dojenja u zadnje vrijeme.Prije par dana sam kupila banana jastuk i odtada ponovo fino i mirno doji.

ja lanu od pocetka dojim lezeci, tako smo navikle i ja i ona, pa kad sjedeci dojim nece bas puno da pojede, buni se

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kad je beba nervozna......
15.1.2010 22:11:39   
Hanady RR
teacher grčevi kod beba inače se javljaju u večernjim satima i svako veče u isto vrijeme. Moguće da je to...pogledaj temu Grčevi kod beba ima raznih savjeta vrlo dobrih i iskustava pa možda pronađeš adekvatniji odgovor i dobar savjet da malenoj a i sebi bogami olakšaš.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kad je beba nervozna......
15.1.2010 22:12:12   
teacher75
i sinoc i veceras je zaspala na kraju na siki, nudila joj siku svaki sat, a inace uglavnom doji svaka 2 sata, a ja sva sretna, molim boga da se ubrzo ne probudi

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kad je beba nervozna......
15.1.2010 22:13:42   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Hanady

teacher grčevi kod beba inače se javljaju u večernjim satima i svako veče u isto vrijeme. Moguće da je to...pogledaj temu Grčevi kod beba ima raznih savjeta vrlo dobrih i iskustava pa možda pronađeš adekvatniji odgovor i dobar savjet da malenoj a i sebi bogami olakšaš.

99% su grcevi u pitanju, meni je bilo cudno jer do sad nije imala problema sa grcevima a uglavnom kazu da oni traju do 3. mjeseca, al sam sada saznala da moze i kasnije. sinoc dok je dojila pokakila se i poslije je odmah fino zaspala, valjda joj se smirio stomak

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kad je beba nervozna......
15.1.2010 22:17:31   
myb@by
Grcevi su cesti i do sest mjeseci.Znam bebu koja je imala grceve do prvog rođendanauser posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kad je beba nervozna......
15.1.2010 22:21:01   
Hanady RR
Eh draga moja kod nas su grčevi trajali do 6 mjeseca, a kod moje kolegice do 10. mjeseca u 8. mjesecu je neki sirup čak iz engleske naručila. ( doduše ona je baš panična da joj je ko reko da ode 1 dan u afriku i da će proć ona bi i to uradila) tako da ti grčevi pravila nemaju.

Po tvojim postovima ja mislim da je to u pitanju...primjeni po koji savjet sa teme grčevi...olakšaj joj.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kad je beba nervozna......
20.1.2010 10:38:21   
Anoniman
mom nikolu ce 28. 4mjeseca a jos uvijek ima grceveuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kad je beba nervozna......
20.1.2010 10:40:14   
noaa

IZVORNA PORUKA: marijanna

mom nikolu ce 28. 4mjeseca a jos uvijek ima grceveuser posted image

jesi li probala sirup baby colic mene je spasio.

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kad je beba nervozna......
20.1.2010 10:41:11   
LUNA4
nama su grcici tek nedavno prestali sa tim da nasznaju uhvatit jos tu i tamo...a jos malo pa 5 mj.....

_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kad je beba nervozna......
20.1.2010 10:43:40   
LUNA4
jesi li probala sirup baby colic mene je spasio


za taj su sirup i meni rekli da je super skoro svi sa rr-a ali mogla sam se samo slikat kad kod nas toga nema....zena u apoteci me samo bljedo gledala...


_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kad je beba nervozna......
20.1.2010 10:46:15   
noaa
znam Luna al da si rekla netko od zena sa RR bi ti poslao evo prva ja jer slala sam ga rodici u Norvesku i sad me ona i njen muz dizu u nebo kako sam ih spasilauser posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kad je beba nervozna......
20.1.2010 11:11:04   
teacher75

IZVORNA PORUKA: myb@by

Grcevi su cesti i do sest mjeseci.Znam bebu koja je imala grceve do prvog rođendanauser posted image

a mene pedijatrica ubjedjuje da je to nemoguce, da prodju nakon 3 mjeseca

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kad je beba nervozna......
20.1.2010 11:12:48   
Mya_81 RR
Česti grčevi koji traju tako dugo znaju biti povezani sa GER-om, samo kod nas su pedijatri user posted image pa ti niko ništa ne govori user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kad je beba nervozna......
20.1.2010 11:14:15   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Anushka

kad se moj mali zaplace onako bez razloga (sit, suh, ne boli ga nista) pomaze mi glasna muzika


I kod nas je ovako, samo mi slušamo RHCP...učimo od malih nogu user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kad je beba nervozna......
20.1.2010 11:15:26   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Mya_81

Česti grčevi koji traju tako dugo znaju biti povezani sa GER-om, samo kod nas su pedijatri user posted image pa ti niko ništa ne govori user posted image

a sta je GER?

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kad je beba nervozna......
20.1.2010 11:23:19   
Mya_81 RR
Gastro (nešto?) refluks...vraćanje hrane gore, tj. kiseline koja kod beba izaziva žgaravicu...doduše, testovi kojima se to otkriva su dosta invazivni pa se ne rade osim ako beba ne napreduje jer puno bljucka, ali roditeljima puno znači kad te pedijatri upute u neke stvari pa onda otprilike znaš šta se dešava s tvojom bebom...ja sam tek nedavno otkrila da mi sigurno imamo GER i značilo bi mi to da sam prije znala...sad nemamo s tim problema osim što i dalje bljucamo i ponekad imamo stomačne tegobe i vraća nam se kiselina, ali ne tako strašno kao prije...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kad je beba nervozna......
20.1.2010 11:30:56   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Mya_81

Gastro (nešto?) refluks...vraćanje hrane gore, tj. kiseline koja kod beba izaziva žgaravicu...doduše, testovi kojima se to otkriva su dosta invazivni pa se ne rade osim ako beba ne napreduje jer puno bljucka, ali roditeljima puno znači kad te pedijatri upute u neke stvari pa onda otprilike znaš šta se dešava s tvojom bebom...ja sam tek nedavno otkrila da mi sigurno imamo GER i značilo bi mi to da sam prije znala...sad nemamo s tim problema osim što i dalje bljucamo i ponekad imamo stomačne tegobe i vraća nam se kiselina, ali ne tako strašno kao prije...

ja mislim da je to slucaj i sa mojom bebom, jer se nateze i stomak je izgleda boli povremeno i jedino je tad nervozna. a bljucne kao sirasto mlijeko, poslije toga joj bude lakse

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kad je beba nervozna......
20.1.2010 11:33:14   
Mya_81 RR
Ne znam ima li tema o GER-u na forumu, ali simptomi su ako beba bljuca i 3,4 sata nakon obroka, ako bljuca tekućinu koja izgleda kao voda (to je kiselina), a izmedju ostalog ima i čudan zadah iz usta...i naravno traju obično duže i češće od običnih kolika user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *