|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: da li ste sebicne?
14.7.2011 16:07:04   
InLove

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

To što brinem o sebi i što sma sebi na prvom mejstu nije sebičnost...ja je ne doživljavam tako definisanom.

Ja da ne birinem o sebi, svom miru, svojim potrebama nebih valjal ni drugima...djeci, suprugu, mami, sestri, prijateljima itd....

U principu nisma škrta ni u čemu sem u svojim momentima...kad ja pijem kafu smao je moja i neću d ami je kvari ni rođena mater u mojoj tišini, kad s etuširam, depiliram, kada čitam knjigu...kada sma na interentu, kada sam kod frizera u šhopingu...to je moje vrijeme i nedam ga nikome...jer da ga nemam nebih bila nikome dobra.

Tako da u tom segmentu sebičnost i ne nalazim kdo sebe...ovo mi je škrtost višeuser posted image

Ja cu te samo potpisati user posted image

P.S Mantije su pukle odma user posted image user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: da li ste sebicne?
14.7.2011 16:08:35   
Lejla Ka
Znaš ono "dans ko je dobar ili je glup ili nesposoban". E tako si se i ti trebala natandarit na tron, ti si slabiji pol i nek te nosaju ko malo vode na dlanu user posted image

P.S. Gledaj ko te savjetuje user posted image Legnem po podne da odmorim, nakon dvije sekunde su se obadvoje popeli na mene.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: da li ste sebicne?
14.7.2011 16:09:46   
InLove

IZVORNA PORUKA: Lady26

Da to nije moj muz user posted image user posted image user posted image user posted image

Al ovo se ne zezam, stvarno, lijepo mi hoce zlo doci kad mi neko uzme, ma i komadic ispred mene... user posted image


I meni isto user posted image
Helena tako i ja mog pitam, kaze ma necu ja to, ja podjem jesti njega eto i jos uzima ispred mene tad sam ko user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: da li ste sebicne?
14.7.2011 16:19:24   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Iman83

Sebična sam u hrani... samo tu. Kad jedem nešto slatko, smažem do kraja, ni mm ne ostavljam. Kad mi neko traži komad torte ili kolača, hoće nešto da mi bude user posted image user posted image user posted image poguzija, pa eto.
Osim toga, nisam sebična, bar mislim da nisam, teško je biti objektivan.



i kod mene kada je slatko u pitanju tu saim sebicna i gladne oci, smazat cokoladu u sekundi, kad mi Igo dodje i hoce kockicu nekako mu dam onu jednuuser posted image
a inace mislim da nisam sebicnauser posted image


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: da li ste sebicne?
14.7.2011 16:21:40   
Skvo RR
Da li sam sebicna tj. da li sam egoista?....hm..pa u jednu ruku jesam..imam sve predispozicije za to... jedinica u roditelja...mozda neka takva inicijalna razmazenost je dovela do sebicnosti sada u malo zrelijim godinama.

Ovde se malo brkaju pojmovi jedno je biti sebican, a drugo je kada nesto radimo iz ljubavi prema nama samima. Po meni je sebicnost...kada neko pravilo vazi samo i iskljucivo za mene....i za nikoga drugoguser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...to bi npr. bilo da kada je MM bolestan on ide u drugu sobu...da nam ne prenese zarazu...a kada sam ja bolesna...sta fali ako duvam u njega...eto to je jedan od primjera...
U drugu ruku iz ljubavi prema samoj sebi..nekada ta ljubav dovede do toga da samu sebe "cas_tim" po vas dan...user posted image ...ili ponekad je ta ljubav tako jaka da ja i samo ja trebam da provedem negdje jedan dan slobodan......prije bebca je ta ljubav znala se projecirati na slobodan vikend.. od kuce obaveza, svega...Sta zelim reci ponekad sam sebicna, ali u vecini slucajeva user posted image samu sebe.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: da li ste sebicne?
14.7.2011 16:22:38   
sheri
IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: Iman83

Sebična sam u hrani... samo tu. Kad jedem nešto slatko, smažem do kraja, ni mm ne ostavljam. Kad mi neko traži komad torte ili kolača, hoće nešto da mi bude user posted image user posted image user posted image poguzija, pa eto.
Osim toga, nisam sebična, bar mislim da nisam, teško je biti objektivan.



i kod mene kada je slatko u pitanju tu saim sebicna i gladne oci, smazat cokoladu u sekundi, kad mi Igo dodje i hoce kockicu nekako mu dam onu jednuuser posted image
a inace mislim da nisam sebicnauser posted image


ja ne podnosim, ali zaista ne podnosim kad mi neko uzme moj komad hljeba dok jedemo. sve ostalo , ma sve bih dala, samo me eto ovaj hljeb proganja user posted image user posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: da li ste sebicne?
14.7.2011 16:33:46   
malena.

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Da li sam sebicna tj. da li sam egoista?....hm..pa u jednu ruku jesam..imam sve predispozicije za to... jedinica u roditelja...mozda neka takva inicijalna razmazenost je dovela do sebicnosti sada u malo zrelijim godinama.

Ovde se malo brkaju pojmovi jedno je biti sebican, a drugo je kada nesto radimo iz ljubavi prema nama samima. Po meni je sebicnost...kada neko pravilo vazi samo i iskljucivo za mene....i za nikoga drugoguser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...to binpr. bilo da kada je MM bolestan on ide u drugu sobu...da nam ne prenese zarazu...a kada sam ja bolesna...sta fali ako duvam u njega ...eto to je jedan od primjera...
U drugu ruku iz ljubavi prema samoj sebi..nekada ta ljubav dovede do toga da samu sebe "cas_tim" po vas dan...user posted image ...ili ponekad je ta ljubav tako jaka da ja i samo ja trebam da provedem negdje jedan dan slobodan......prije bebca je ta ljubav znala se projecirati na slobodan vikend.. od kuce obaveza, svega...Sta zelim reci ponekad sam sebicna, ali u vecini slucajeva user posted image samu sebe.


hahah...e to mogu potpisati,a jesam li sebicna nemam pojma.


_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: da li ste sebicne?
14.7.2011 16:49:46   
Anoniman
Svi smo mi na neki način sebični ...neki možda manje neki više...ali svi mi želimo dobro prvo sebi pa tek onda drugima, svi mi volimo prvo sebe ...svi mi želimo i imamo potrebu za vremenom provedenim samim sa sobom...

samo treba se kontrolisati a ne ići u krajnost kao ovi naši političari-7000KM mjesečna plata + prevoz + "poslovna putovanja"  i opet se grebu od sirotinje malo im user posted image ...

(odgovor članu sheri)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: da li ste sebicne?
14.7.2011 17:01:39   
aazra
To sto oni rade nije sebicnost vec pohlepauser posted image Sve im je malo ali dusa me boli sto znam da se oni provode na ustrb ostalih gradjana, penzionera...user posted image

_____________________________








(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: da li ste sebicne?
14.7.2011 19:05:03   
klemzi
E sad će ispasti da ja nešto foliram, ali uopće nisam sebična...svima koje volim bih prije da ugodim, pa tek onda sebi...sreća oni koji me vole to ne iskorištavaju..a voljela bih ovo promijeniti, bar malo user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: da li ste sebicne?
14.7.2011 19:07:06   
jasmin
Ako sebicnoscu zovete to sto sam sebi na prvom mjestu,onda sam jako sebicna :).Ali,ja to ne smatram sebicnoscu,brinem se o sebi,bitna sam sebi,jer znam da udovoljavanjem sebi bivam na usluzi i onima oko sebe.Sve sto volim da imam ja,drugima od srca zelim i vise,sto ne zelim sebi ne zelim nikome na ovom svijetu.Da mogu pomoci,svima bih pomogla.Ako treba danas necu jesti,dat cu svoj rucak onome kome vise treba,no necu sjediti skrstenih ruku,nego cu si traziti nacin da i ja ponovo dodjem do rucka.Jednostavno...gdje god se nalazim,jako se trudim da se osjecam dobro,da mi nista ne fali,da je sve sto mi treba negdje oko mene...ne znam zasto,ali takva sam,priustim si uzitak u svemu sto radim.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: da li ste sebicne?
14.7.2011 20:37:43   
Lulu_08
Zaista ne znam, balansiram nekako, ponekad da a ponekad ne. Neka sredina!

A koko ima i onih sa 3 muskarca u kuci a one dame, i te kakve...Imam 2 takve u blizini, ajme, zlo mi je od njih hahahhaha...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: da li ste sebicne?
14.7.2011 21:47:19   
henna ze
voljela bih jako barem malu dozu sebičnosti..jer bi makar tada učinila nešto za sebe...a ne meni su svi bitniji od same sebe..prvo svima da ugodim..pa ako nešto ostane za mene dobro i jeste..ako ne.nikom ništa..a vjerovali ili ne jedinica sam..cijeli život bolešljiva..ali kod mojih roditelja uvijek jednako ravnopravno u donošenju odluka od malih nogu..
u životu sam mnogo toga ružnog doživjela...a kao i koka i po..željela bih recept..da se promijenim...no ko zna možda vremenom dodje...ono bitno..sada sam sretna..jako i ovo što su mi svi bitniji od mene..to su ljudi koji zaslužuju..mnogo više..


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: da li ste sebicne?
14.7.2011 21:50:59   
ElmaB
Jesam, svoju porodicu i prijatelje sebično čuvam i nikome ih nedam!user posted image

< Poruku je uredio ElmaB -- 14.7.2011 21:51:19 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: da li ste sebicne?
14.7.2011 22:04:17   
vjestica
jesam , sebična sam i ne smatram to manom uopšte user posted image



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: da li ste sebicne?
14.7.2011 22:14:04   
Medić*
 Jesam sebicna ali opet to zavisi o cemu se radi, npr ja mogu dijeliti neke materijalne stvari, volim pruzati i volim dobivati, ali ako neko dirne u nesto sto zelim za sebe, sto je samo moje ( npr u ljubavi ) a svjesno znam da to zeli iskoristiti ili radi kako bi naskodio necemu e onda volim pokazati svoju sebicnu stranu. Uglavnom, mislim da sebicnost moze biti i mana i vrlina i da je sastavni dio zivota.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: da li ste sebicne?
14.7.2011 23:03:48   
D_K
http://www.depo.ba/zabava/pet-navika-sretnih-ljudi

kafica samo za moj ceif, frizura kad mi je ceif, robica kad mi je ceif..
to su samo moje stvari i ja sam veoma sebicna za to. tako punim baterije jer smo sve mi prijemnici potreba, zahtjeva, zelja a stigne vala i pokoja naredba od malih nasljednika ;))


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: da li ste sebicne?
15.7.2011 9:13:12   
kolacic
tesko pitanje, jos tezi odgovor.

mislim da nisam, mada ima trenutaka kada ne volim da mi se iko uplice, npr u sadrzaj mog novcanika.. ne volim da trosim svoje pare, vise volim da trosimo mm..hahhahh sta cu, to mi je mana. ne dam svoj dinar, pa kud puklo da puklo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: da li ste sebicne?
15.7.2011 11:35:05   
Anoniman
Da sam ko sto nisam zivot bi mi puno laksi bio, user posted image

(odgovor članu kolacic)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: da li ste sebicne?
15.7.2011 12:00:28   
Blue rose RR
Ovisno u situacijama i ovisno o ljudima koji se nalaze "preko puta".

Samo prema djetetu i majci nisam sebična, a ostali ... po zasluzi. 

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: da li ste sebicne?
15.7.2011 13:35:02   
sarisari
mnoge ste napisale da ste sebicne po pitanju hrane, u mom slucaju to nije hranu bih uvijek rado podijelila, bilo to cak i ono sto najradije jedem, ali u nekim drugim stvarima...ono neko me zamoli nesto ja nikada ne pristajem " na prvu" ok evo uradit cu nego prvo provjerim svoj raspored da li meni to odgovara i ako mi ne pase onda kazem ok ali mogu to zavrsiti recimo sutra dok neki ljudi rado urade nesto pa i kada im nije zgodno samo da bi drugome udovoljili i zaista ne znam je li to vrlina ili mana nekada pomislim da je to zaista krasno a dok drugi put mislim " dobar i budala isto" i da napomenem da sam prema sebi bliskim ljudima   ( mm, roditelji... ) jako, jako zastitnicki nastrojena pa nekada pomislim da je i to odlika sebicnosti

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: da li ste sebicne?
15.7.2011 13:36:26   
sarisari
recept za sebicnost:

ja, ja ,ja,ja,ja,ja,ja,ja,ja,ja,ja,...........................................i opet ja

salim seuser posted image

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: da li ste sebicne?
15.7.2011 13:38:22   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Ovisno u situacijama i ovisno o ljudima koji se nalaze "preko puta".

Samo prema djetetu i majci nisam sebična, a ostali ... po zasluzi. 


Identicno, samo sto je u mom slucaju dijete i nana jer mame nemam, ostali takodjer po zaslugama.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: da li ste sebicne?
25.7.2011 15:20:04   
Bebica11
Eh ja po ovom pitanju imam veeliki problem. Sve osobe koje su mi i mrvicu drage stavljam ispred sebe i to nije moje licno misljenje o sebi vec konstatacija ljudi oko mene, mm, moje naj drugarice itd.
Problem je u tome sto sam ja tako i "odgojena", jer moja seka je bila favorizovano dijete a ja ono starije koje mora sve razumijeti i tako je i ostalo.
Imala sam cak problema s tim. Npr stavljala sam svoje roditelje u svemu u prvi plan. Pa npr. kad sam se udavala jaaako sam htjela jednu vjencanicu da kupim i imala dobru ponudu i novac a onda je moj otac negodovao ideji klasicne vjencanice i poceo praviti problem pred vjencanje znajuci da sam ja popustljiva i onda sam ja odustala od toga i kupila malo svecaniju haljinu. Takva sam i prema drugim ljudima. Imala sam cesto i problema s tim, da to ljudi iskoriste al hvala Bogu mm je prema meni jako dobar i to ne iskoristava, stavise stavlja mene u prvi plan. Al polahko moram to da mijenjam...to je jaaako tesko promijeniti.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: da li ste sebicne?
25.7.2011 16:44:31   
R&T@
Moja Bebica11, to ces vrlo tesko promijeniti, pogotovo sada kad ispod tvog srca raste novi centar svijetauser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *