|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   ne razmaziti bebu
22.7.2008 17:49:44   
Anoniman
Da se i ja polahko prebacujem na ove teme oko novorodjenceta, jer se blizi..
Razmisljala sam dosta o roditeljima koji ne ispustaju svoje bebe iz ruku, koji na svaki pokret skacu i cije su bebe navikle da se nosaju i ljujaju..
Ja bih voljela da naviknem bebu da je ne uzimam ako nema potrebe, a u isto vrijeme da joj ne uskratim ljubav i bliskost.. Posto ne znam kako to sve izgleda u praksi, da vidim sta kazu iskusne mame, da li je to moguce kontrolisati i da li je moguce uticati na to? Plus ako neko ima neke korisne savjete i trikove oko toga, npr. kako uspavati bebu bez ljuljanja, šta činiti kada plače a sita je, suha i ne boli je ništa?
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: ne razmaziti bebu
22.7.2008 17:59:03   
mazalica
To vam prije svega zavisi od bebe i njenog karaktera. Od mog brata mali nikada nije volio da lezi i odrastao je na rukama, jer je za malo sta plakao pa nisu znali sta bi drugo nego ga nosati i ninati.
Moj hamza je dobrica, upste ga ne ljuljam kada hoce spavati samo mu dam pipicu i on zaspe, kada se probudi zna i po sat vremena se valjuskati i igrati, naravno bude perioda kada hoce da se nosa ali nista strasno...




_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: ne razmaziti bebu
22.7.2008 18:01:31   
suncan_dan
mi nasu bebu ne nosamo uvijek, to smo radili od pocetka, ako i ponekad place, neuzimam je uvijek u ruke, nego joj pijevam ili skrecem s necim drugim paznju to super funktionise.a da beba spava od uvijek je legnem, dadnem cuclu i odmaknem se od nje, da me nevidi  ( al da ja nj vidim).lijezem je na razlicita mijesta da se i na to navikne.ponekad pustim muziku kad spava, ili usisajem a ponekad je i potpuno mir. A ritual nam je na vecer navikla sam je da lijeze u 20.30 oko 20 sati legnem je na njezinu dekicu za igranje pa je dobro izmazim i izgram se sa njom, poslije toga joj obucem pidamu stavim je u njezin krevetac upalim joj njezino roza sviijetlo (to prepoznaje od drugog svijetla, i pallim ga samo na vecer) i upalim joj njezinu igracku. I ona fala Bogu spava sve do u jutro. 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: ne razmaziti bebu
22.7.2008 18:03:04   
suncan_dan
Ja ipak mislim da se beba moze nauciti uz neki ritual svasta.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: ne razmaziti bebu
22.7.2008 18:20:24   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Shee

trikove oko toga, npr. kako uspavati bebu bez ljuljanja, šta činiti kada plače a sita je, suha i ne boli je ništa?



Pustiti je da plače....šalim se naravno.

Prvo i osnovno, beba se ne može razmaziti, to je velika obmana i laž.

Drugo, a kako bi ti se beba drugačije obratila nego plačem??
Treće, moja djeca nisu plakala, na svaki plač išla sam da vidim šta im je.
Četvrto, beba zavisi od tebe jedno vrijeme, kada počne puzati već joj ne trebaš ni ti niti tvoje krilo. Kad počne hodati, počinje otkrivati svijet oko sebe, kada napuni dvije godine trčat ćeš i moliti je da te pusti da je uzmeš u krilo.
Peto, moja kćerka od 4 godine ne dopušta mi više da je gnjevim kako bih ja htjela, a ja se sa nostalgijom sjećam vremena kada sam je nosala po stanu da podrigne.
Šesto, imam opet bebu od 3,5 mjeseca i nosala bih je po cijeli dan kada bi mi dala. Ali dijete neće na ruke.

Ovaj bebački period prodje takvom brzinom, da se ne stigneš okrenuti. Vjeruj mi. Zato uživaj što ćeš imati priliku da nosaš svoje dijete.


< Poruku je uredio hanabanana -- 22.7.2008 18:22:23 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: ne razmaziti bebu
22.7.2008 18:30:48   
lida
Irhana je bila pravo dobra bebica prva tri mjeseca je samo jela i spavala tako da nije bilo potrebe da se nosa i ljulja,Mirza je drugaćiji traži da mu se prića ćesto kenjka ali ja ga ne dižem stalno nego pokušavam da se igram s njim dok on leži,par puta dnevno ga uzmem da mu izmasiram leđa i on to strašno voli ali kad je vrijeme spavanja stavim ga u krevetić dam dudu i on se umiri i zaspe.

Nisu sva djeca ista neka opet traže stalno da su u rukama ne zato što su ih roditelji razmazili nego su jednostavno takvi.

Ja eto imam sreće da su moji paćići prave dobrice.


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: ne razmaziti bebu
22.7.2008 18:39:41   
suncan_dan
nasa je od pocetka uvijek htijela na ruke, a mi odma pretrci, onda smo tako radili kako sam gre napisale i eto f.B funkcionise :))))

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: ne razmaziti bebu
22.7.2008 19:36:31   
nely
i ja sam citala da se bebe nemogu razmaziti.samo traze blizinu svojih roditelja...koliko je to tacnouser posted image

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: ne razmaziti bebu
22.7.2008 20:16:11   
Amrino
Male bebe nisu svjesne ni sebe ni svoje okoline- ali eto ipak hoce da se nosaju samo zato da bi maltretirale roditelje. E pa onda one price tipa...beba je ljuta, ters, zajebant...naucili ste je na ruke...i sl.
Sve su to "narodne mudosti" ja bih rekla.
Ja sam se na takve gluposti samo znala nasmijati. Nikada svoju bebu nisam pustila da place. Nosala sam ga i nosam ga kad god hoce. Dajem mu da jede kad god hoce. I totalno se podredjujem njegovim potrebama. I mogu slobodno reci da je super!  Mnogi su mi solili pamet time kako cu ga razmaziti i sl. a eno sada njihova djeca samo hoce da su na rukama (zeljna djeca roditeljske topline i dodira- jer su ih od malena "ucili" na NE nosanje) a moj Hamza uziva igrajuci se na podu.
Samo sebe stavi u bebinu poziciju i sve ce ti biti jasno.
Mislim da se djeca tek kasnije razmaze...popustanjem, kupovinom igracaka, slatkisa, ugadjanjem i odsustvom dosljednosti.

I jos nesto- beba nikada- ali nikada ne place bez razloga!



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: ne razmaziti bebu
22.7.2008 21:02:36   
laracroft
Kada samo cujem tu gupost:"Uhhh naucen je na nosanje."Pa sta????Roditelj nikada nece razmaziti svoje dijete ako ga nosa,ljubi,gli,mazi...Razmaziti podrazumijeva nesto posve drugo,a to je da kada je dijete sposobno raditi neku stvar,mii to radio za njega npr.vezemo cipeliceZato naprijed slobodno ljubite i grlite svoje pacice.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: ne razmaziti bebu
22.7.2008 21:19:52   
itsme
Ovaj bebački period prodje takvom brzinom, da se ne stigneš okrenuti. Vjeruj mi. Zato uživaj što ćeš imati priliku da nosaš svoje dijete.


Potpisujem! Ja sam svog pravo razmazila i da mogu jos bi. Mene je najvise strah onih ljudi koji nisu "razmazeni".

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: ne razmaziti bebu
22.7.2008 21:19:56   
Visnja RR
Prije nego sam se porodila svi su mi govorili: samo je nemoj nauciti na ruke... i ja sam mislila da necu... ali...
Asja od prvog dana u budnom stanju nije zeljela lezati... odmah bi plakala... vec sam o tome pisala, njen plac nije kao kod svake bebe vec bi taj plac nakon par sekundi presao u onu fazu "zakocenula se"...
vjeruj mi kad ti se to desi jednom pa drugi put onda ti nista drugo ne preostaje nego da je nosas...
tako je bilo prva dva mjeseca... sreca moja pa je bila lagana...user posted image
A sada... mnogo vremena provodi u lezaljki, vrlo malo na krevetu, hoce malo da bude na krilu...
Uvece je uvjek uspavljujem tako sto je nosam... sad je to malo teze jer ima 6,300 ali ona se tako okaci meni rukicama na rame da nije strasno... nosam je pjevusim joj ili nesto njezno nabarajam dok se male klapnice ne zatvore... i jos bar desetak minuta nakon toga dok "ne utvrdi" san ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: ne razmaziti bebu
22.7.2008 21:38:58   
nikka
Da, i ja sam mišljenja da se mala beba nemože razmaziti,pa to bi značilo da zloupotrebljava našu dobrotu,što nema veze sa zdravom pameću,ima veze tamo oko3 -4god.
A mene zanima kako objasniti to da jedna majka uspavljuje bebu tako što je,ne da ljulja u naručju nego doslovno skače po kauču i tako drmajući dijete zaspi nakon nekih pola sata i poslije kaže odpadoše mi ruke.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: ne razmaziti bebu
22.7.2008 21:44:12   
Emina*
Smatram da se beba ne moze razmaziti....  
Dijete da, ali beba ne...
Beba nikada ne place bez razloga, to je ipak jedini nacin da nam pokaze da joj nesto ne godi...
Bebu moramo umiriti na neki nacin, da li to bilo nosanje, ljuljkanje, pjevusenje i sl....
Ja navece ne uspavljujem i ne nosam...  
Stavim ga u krevetic, i on odmah zaspi....
Ako ne zaspi odmah, dok lezi u kreveticu,
stavim ruku na njegova prsa, i saputam mu na uho,
dok kako Visnja rece  "se male klapnice ne zatvore" user posted image    user posted image
(Visnja, ovo si preslatko rekla)

< Poruku je uredio Eminica -- 22.7.2008 21:45:28 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: ne razmaziti bebu
22.7.2008 23:47:04   
proud mom
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ovaj bebački period prodje takvom brzinom, da se ne stigneš okrenuti. Vjeruj mi. Zato uživaj što ćeš imati priliku da nosaš svoje dijete.


user posted image potpisujem!!! prva mi je beba ali se slažem s ovim.... danas svakako živimo 200 na sat i treba iskoristiti svaki momenat koji možemo provesti sa našim anđelima... bilo to da ih nosamo ili bilo što drugo... ja sam, prije nego sam se porodila, isto tako razmišljala kao i ti, ali kad sam se porodila okrenula sam ploču... ja svakako, nažalost, imam samo 6 mjeseci porodiljskog tako da želim da 100% budem bebina i da joj se posvetim... poslije sigurno neću moći...

< Poruku je uredio proud mom -- 22.7.2008 23:50:24 >


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: ne razmaziti bebu
23.7.2008 9:07:40   
makana
sve su prethodno rekle i da ne ponavljam, slažem se
osim što bih dodala da ako mogneš akbgd da ne skačeš baš odmah kada zaplače, jer će ti se desiti situacije kada nećeš moći, iz objektivnih razloga, odmah prići svojoj bebi
više je to psihološki za majku nego "trening" za bebu
a za uspavljivanje ti je najbolje od prvih dana da je stavljaš, posebno naveče, u krevetac i pustiš je samu da zaspi
kasnije svakako dolaze faze i faze i moraćeš se prilagođavati njima


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: ne razmaziti bebu
23.7.2008 10:49:45   
Suzana
Uf cure,
 
Ja bih rado nosala, ali imam dva decka kojima ce sada 2 mjeseca aBd, tako da... nije moguce da ih nosam. user posted image
 

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: ne razmaziti bebu
23.7.2008 11:11:21   
ElmaB
Ja takodjer, curu i decka i malo je teze nosati u odnosu na prvi put, a jos sam od nosanja i dobila kilu na pupku. Mada trudim se da sam stalno u njihovoj blizini.

Pozdrav!user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: ne razmaziti bebu
23.7.2008 17:23:39   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: amrino

Male bebe nisu svjesne ni sebe ni svoje okoline- ali eto ipak hoce da se nosaju samo zato da bi maltretirale roditelje. E pa onda one price tipa...beba je ljuta, ters, zajebant...naucili ste je na ruke...i sl.
Sve su to "narodne mudosti" ja bih rekla.
Ja sam se na takve gluposti samo znala nasmijati. Nikada svoju bebu nisam pustila da place. Nosala sam ga i nosam ga kad god hoce. Dajem mu da jede kad god hoce. I totalno se podredjujem njegovim potrebama. I mogu slobodno reci da je super!  Mnogi su mi solili pamet time kako cu ga razmaziti i sl. a eno sada njihova djeca samo hoce da su na rukama (zeljna djeca roditeljske topline i dodira- jer su ih od malena "ucili" na NE nosanje) a moj Hamza uziva igrajuci se na podu.
Samo sebe stavi u bebinu poziciju i sve ce ti biti jasno.
Mislim da se djeca tek kasnije razmaze...popustanjem, kupovinom igracaka, slatkisa, ugadjanjem i odsustvom dosljednosti.

I jos nesto- beba nikada- ali nikada ne place bez razloga!






Izvini al to nije istina, da bebe nisu svjesne ni sebe ni svoje okoline...
Bebe vrlo dosta uce, svijesne su sebe i toga sta rade. Ako si primijetila da beba pocinje od 2-3 mijeseca da stavlja ruke u usta ili druge stvari.... A znades zasto to rade? Ja svoju hranim na flasicu, a od dakle ona to zna kada joj ja pravim flasicu, pa vidi termosku i vec se pocne da raduje, il ako vidi plavu kascicu u kojoj joj istopim d3 tanletu i odma se smrkne, a kad vidi narandzastu iz koje jo dajem mrkvicu ili slicno pocne da se raduje.ili naprimijer moja je svekrva uvijek nosa i ona dok nju vidi to ocekuje i pruza joj ruke, a ako je slucajno neuzme odma place, dok kod mene to naprimijer neradi.bebe vrlo dosta znaju, samo nemogu da se sporazume s nama, a ako neko svoju bebu dobro zna onda zna sta ona hoce.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: ne razmaziti bebu
23.7.2008 17:28:54   
Emina*
IZVORNA PORUKA: amrino

Male bebe nisu svjesne ni sebe ni svoje okoline- ali eto ipak hoce da se nosaju samo zato da bi maltretirale roditelje.
E pa onda one price tipa...beba je ljuta, ters, zajebant...naucili ste je na ruke...i sl.
Sve su to "narodne mudosti" ja bih rekla.
Ja sam se na takve gluposti samo znala nasmijati.



Semi, mislim da si je potpuno pogresno shvatila...
Procitaj ponovo pa ces da vidis user posted image   user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: ne razmaziti bebu
23.7.2008 17:31:47   
suncan_dan
hmmm...moze naravno i tako da se shvati user posted image user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: ne razmaziti bebu
24.7.2008 7:58:03   
mišur
Moj maleni je , sreća, od početka htio da leži miran, i uspavljujem ga tako što ga spustim u krevetac i dođem svakih par minuta da ga pomazim i poljubim dok ne zaspi. A nije ni imao grčeve, pa ga nismo morali nosati.
Ali svaki put kad zaplače, odmah ga uzmem i privijem uz sebe i nosam...
A muž galami na mene da ću ga razmaziti...I neka ga i razmazim!!! To sam ja rodila, i imam pravo i da ga razmazim!user posted image
Već me sad hvata strah od razdvajanja od njega kad se budem vraćala na posao i hoću da uživam u svakom trenutku sa njim dok sam na porodiljskom. Pogotovo sad dok je još mala beba...Mada više i nije tako lagan, mamin guzonja ima skoro 7 kg...Mašala!user posted image

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: ne razmaziti bebu
24.7.2008 10:08:14   
proud mom
IZVORNA PORUKA: mišur

Već me sad hvata strah od razdvajanja od njega kad se budem vraćala na posao i hoću da uživam u svakom trenutku sa njim dok sam na porodiljskom. Pogotovo sad dok je još mala beba...Mada više i nije tako lagan, mamin guzonja ima skoro 7 kg...Mašala!user posted image

i zaista mašallah!!! a koliko je maleno pile staro??? moj ima 2 i pol mjeseca i ima skoro 7 kg...

čuj, pišeš ovo a kao da si meni misli čitala... do kada si na porodijskom, mislim do kojeg mjeseca? ja moram natrag kada bebač bude imao 6 mjeseci i već kontam kako ću sve to, prije svega podnijeti, a onda i organizovati... ja imam u planu, aBd, da ga i dalje dojim pa sad... a o razdvajanju ne smijem ni da mislim... user posted image

< Poruku je uredio proud mom -- 24.7.2008 10:09:02 >


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: ne razmaziti bebu
24.7.2008 10:32:11   
mišur
Uh mašala za tvog malenog! Bogami, mama ga samo šopa..user posted image user posted image   A vidjela sam na slikama one slatke bebele nogice....user posted image user posted image  
Luka ima 3,5 mjeseca, i ja mislila da je on mali bucko...Ali kad vidim tvog guzonjicu....user posted image

Ja sam na porodiljskom godinu dana, i već mi je teško kad pomislim na vraćanje na posao, mada će i to proletiti, a mogu misliti kako je i tebi jer ćeš biti s njim 6 mjeseci. Najbolje bi ti bilo da ganjaš neko bolovanje kad se vratiš na posao,ako imaš nekog dr od povjerenja.

Evo sad dok kucam, on galami u ležaljci i morala sam ga uzeti sebi. Sad sjedi sa mnom i gleda šta radim, lopuža moja....

Malo smo skrenuli sa teme, izvinjavam se...


(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: ne razmaziti bebu
24.7.2008 11:01:51   
Mrka
Da, da, sve je moguce samo treba biti uporan, a  uz malo volje sve to da uskladiti.
Moje dijete je naucila najvise svekrva na ruke, pa tako i pomalo  mi. A onda je nastupilo ono...dreci, place, a cim ga stavimo na ruke nista. Onda smo ga znali ostavljati da place neko vrijeme dok nije shvatio da mu to ne pomaze. No, mazenje je bilo obavezno, a najvise u tom smislu da on lezi na krevetu, a mi ga mazimo. Naravno, moras ga nekad uzeti i na ruke.
Sto se tice spavanja, kada sam pocela raditi svekrva ga e ljuljala na nogama, a do tada je on ili sam zaspao u kreveticu ili bi muz ili ja legli pored njega. A onda muka, majko moja. Kako je poceo rasti i sve svasta znati, ljuljane na nogama je postalo katastrofalno, jer smo ga znali ljuljati dugo, a on nece spavati, a pada od umora. Onda smo citavu jednu sedmicu gotovo i ne spavali. Ostavljali smo ga da place dok ne zaspi i tako se naucio spavati sam. I dan danas je tako. Ja koje olaksanje. presvucem ga, nahranim i samo stavim u krevetic on zaspi.
 
Sve to draga moja mozes izbjeci ako se na pocetku postavis kako treba. A ako zivis sama s muzem, vidjet ces sta znac kada lezi igra se sam, a tebe ceka puno posla ili pak moras praviti rucak nosajuci bebu u rukama ili bilo sta drugo.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *