|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   nenormalno ponašanje...
4.5.2009 23:33:20   
teta berta
Drage mame želim od vas čuti neke savjete vezane za meni jako dragu osobu. Naime radi se o jednoj majci koja je "opsjednuta" svojim jednogodišnjim sinom. Nitko pa ni od bliže rodbine (bake dede tetke) ga ne smije dotaknuti da nebi ne do Bog prenjeli neke bakterije, ljubiti ga se ne smije ni u kom slučaju, a uzeti nemoguća misija. Po cijeli dan ga nosa na rukama, čak i vani kad izađemo, nikome ga nikad nije ostavila na čuvanje, a u vrtić će ga kaže dati kad bude imao pet godina. U autu uvijek sjedi naprijed, jer nazad plače... Opravdava se time da su jako povezani. Pokusala sam joj sto puta reci da njeno ponasanje nije u redu, no mi smo svi za nju ludi, a samo je ona pametna. Njeno ponasanje doista prerasta u opsesiju prema tom djetetu, ne znam na koji nacin da joj pokazem da se malo opusti jer ona ne popusta...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: nenormalno ponašanje...
4.5.2009 23:51:29   
NANICA
Nije ona dobra nikako. Moja prijateljica je bila takva. Jednom smo setale i ona je vozila user posted image  u kolicima. Naisla je djevojcica, i kako to obicno biva , dok je njena mama uspjela reagovati djevojcica je pipnula malenog po licu. Ova moja je odmah izvadila iz bebi torbe alkohol i maramice i pocela trljati djetetu lice. Ja joj velim da svratimo do granapa da kupi domestos.
Uzas, pretjerano i mislim da se tu nista ne moze jer moja prijateljica jeste popustila ali ne potpuno. mali diktira sve ali apsolutno sve. Bilo je situaacija kada se bacao po ulici dok ne postignesvoje. Ne daj Boze nikome.
Svi mi naravno brinemo o svojoj djeci i sve bi ucinili za njih ali to pretjerivanje pravi problem i takva djeca su nesposobna ili ne zele biti ona druga.

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: nenormalno ponašanje...
4.5.2009 23:59:44   
adannn
Mislim da ta gospođa ima ozbiljan problem...
Ali,draga teta berta takođe mislim da ti ne možeš nikako uticati na njeno ponašanje a samim tim niti promijeniti ga..I sama znaš da kad nešto sami sebi umislimo,niko nas ne može odgovoriti od toga...Zato,bolje se držati po strani:)Mogla bi samo napraviti veći konflikt..


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 0:00:57   
tweety
Od djeteta pravi debila,jadna joj majka kasnije.Imam u komšiluku dječaka od 9 godina koji svojoj majci psuje i govori svašta,a da ne kažem da je udara i to.Ispada da je on nju rodio,a ne ona njega.

Mislim da se takvim ljudima teško može objasniti,jedino ostaje nada da će sama skontati da tako ne ide.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 0:05:01   
remzy
IZVORNA PORUKA: tweety

Od djeteta pravi debila,jadna joj majka kasnije.Imam u komšiluku dječaka od 9 godina koji svojoj majci psuje i govori svašta,a da ne kažem da je udara i to.Ispada da je on nju rodio,a ne ona njega.

Mislim da se takvim ljudima teško može objasniti,jedino ostaje nada da će sama skontati da tako ne ide.




u potpunosti se slazem sa tweety!!!!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 0:05:32   
teta berta
mm isto kaze da ce napravit debila od djeteta. isto mu sve zivo dopusta, i naljuti se na svoje roditelje kad mu nesto brane, kao razmotavanje toalet papira po kući i otvaranje i diranje posuda i tako to...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 0:07:30   
veeseelaa
a nek svako radi s djecom šta mu je volja, ja nikad ne diram tudju djecu jer znam da takvih budala ima na stotine, stoga zašto da me neko upozorava?! a i malo mi je glupo ćapati tuđe dijeteuser posted image  ne kontam ni one što imaju želju da diraju djecu, pomalo me nervira i kad meni gosti dodju pa dijete prosto ide u krug pa mu skinu kapu pa bla bla bla da ne dužim, meni je to nekulturno strašnouser posted image  

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 0:08:33   
tweety
Ako nastavi tako,gadno joj se piše jer će taj mali raditi samo gore i gore stvari.Vidi da mu sve dopušta i naravno da će raditi šta hoće.A ona će ga i dalje "bodriti" svojim ponašanjem.Opet kažem jadna joj majka kasnije,nije ni svjesna šta je čeka ako ne prestane što prije.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 0:13:09   
teta berta
Ali tu se ne radi o tuđinuuser posted image  Svekrva ne smije uzeti unuče u ruke meni je to nenormalno... A  na njoj se vidi da je totalno iscrpljena smršala nenormalnouser posted image   Jednostavno ne dopusta da joj neko pomogne.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 0:14:57   
veeseelaa
teta berta a ko voli da mu svekrva uzima dijete user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 0:28:18   
Saraya
Ama pusti, to su, po meni, bolesnici; pa ne moze se cijeli zivot brinut o tom djetetu da ga neko ne "pipne"... Sta ce da se, ne dao Bog, moradne odvojiti od djeteta(bolnica ili sl.), pa obolit ce skroz naskroz. Ne kontam takve ljude nikako... user posted image  

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 0:36:15   
remzy
jao teta berta ,
situacija je pravo delikatna!!!
samo tu se je najbolje izolovati ,a sto se tice licno njenog stava,ja mislim da ona nije normalna i da veliku gresku cini ,nedaj Boze ali takvi ma se najcesce sve olupi o glavu!!!
neka joj je Bog na pomoci!!!




_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Saraya)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 8:37:14   
simba
Hm....na neki nacin i zao mi te zene jer ona nije svijesna sta ce joj kasnije to donijeti ako se ne promijeni...Svi mi volimo svoju dijecu i zeljeli bi biti stalno uz njih...pruziti im sve al to je samo po nas gore,jer ipak kad se upusti dijete u tolikoj mjeri kasnije sve postaje nemoguce i za mamu i za dijete...neznam koliko je pametno ali njoj neko mora dokazat da to sto radi nije uredu,pokazat joj recimo necijim primjerom i kako se zavrsilo.Nije jedina koja je "opsjednuta "svojim dijetetom ali od tih drugih koji su kroz to prosli i prolaze mogla bi izvuc nesto korisno.
A Boze sjecam se dok sam bila mala svog rodjaka user posted image user posted image hehehe otiso se igrati napolje i pravio rucak od pijeska heheheh.....pa mu eto nije nista bilo,a to sto ona svojim bliznjim neda da diraju i vole njeno dijete to je pomalo bolesno nemoze mu se nista lose desiti..... hm mogla bih pisati al koliko to ima efekta neznam....


_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 8:51:44   
Anoniman
draga teta berta, razzumijem te skroz. Imam isti takav primjer, i moj ti je savjet da se ne mijesas. kolko god govorila i imala cvrst dokaz za to sto govoris, ti ljudi c postupit po svom. znam da ti je vise zbog djeteta, ali nema nacina doprijet do tih ljudi. Cak sam gledala dokumentarac, da ima dosta ljudi koji se tako ponasaju, koji bi dijete pod stakleno zvono stavili zbog bakterija.

(odgovor članu simba)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 8:56:39   
mišur
Vjerovatno će vremenom skontati da je griješila i da joj je sad kasno da te greške popravi...
A do tada, ja se ne bih miješala...
Znam, sad kad sam postala majka, da svaki komentar koji mi neko uputi, a koji se tiče mog djeteta, i koji je dobronamjeran, ja shvatam puno drugačije i, u većini slučajeva, kao napad na mene i moj način vaspitanja mog djeteta....
Znam da je čudno i glupo, vjerovatno se i vama dešava isto, ali tako je...
Svaki roditelj misli da zna šta je najbolje za njegovo dijete...

(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 9:01:47   
Nedi
Ja takvim ljudima prican pricu koju sam vidjela svojim ocima i vrlo cesto je prepricavam. Moja strina je bila opsjednuta svim i svacim kad se rodica rodila.....isto tako.... kad idu setati mala je sva ispeglana i bijela i ona nosi mokru gazu i suhu gazu i sta god mala dodirne ona joj brise rukicu prvo mokrom (natopljena je necim sto dezinficira) pa posuši suhom gazom. NIje smejla ni u pijesak ni nigdje....i rodica se razboli neka zarazna bolest, i pita strina dr od cega se to dobije? KAze dr od prljavstine i pesinluka, tu bolest obicno dobiju romska djeca jer su stalno prljava i zive u neuslovnim i prljavim kucama a i stalno su po ulici. Od tada, cim je mala ozdravila strina je odnese pred zgradu u blato neka radi sve sto i druga djeca.  (da napomenem mala je lezala na zaraznom u bolnici tri sedmice )

Nadam se da nisam predugacka


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 9:21:13   
tweety
To i jest ono najgore,što se više pazi na čistoću veća je mogućnost da će se razboliti.Ne kažem da djete treba pustiti da jede zemlju ili šta ja znam već,ali ono standardno pranje ruku po dolasku u kuću,nakon nužde itd. je sasvim normalno i treba tako biti.A da ja sad okolo hodam sa dezinfekcijskim sredstvima i trčim za djecom ne pada mi na pamet.Samo polako,osjetit će to ona i to vrlo dobro.Nisam ni ja za da neke nepoznate osobe pipkaju djecu,ali kad su u pitanju dječica koja pritrče kolicima i to,nemam ništa protiv,a da ne govorim za svekrvu/svekra i ostalu rodbinu/prijatelje/poznanike.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 10:15:27   
Anoniman
a imala sam jednu kolegicu koja je bila takva al malo blaža,ja sam joj govorila,pričala al ona po svom na kraju sam prestala da joj idem i da se družim sa njom jer nisam mogla gledati njeno ponašanje.
Da dodam izgubila je skoro sve drugarice a rodbina pa skoro da i ne dolaze.

(odgovor članu tweety)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 10:17:34   
Nunichi
Ma ima toga puno...nasi poznanici imaju izoliranu totalno sobu za svoju kcerkicu.
Od njenog rodjenja dijete nije uslo ni u jednu drugu sobu u kuci,niko je nije dotakao osim njih dvoje,a ko im dodje dobije masku i samo s njom moze uci u sobi i sa odredjene razdaljine samo pogledati bebu. user posted image user posted image
Strasno...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 10:23:46   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Ma ima toga puno...nasi poznanici imaju izoliranu totalno sobu za svoju kcerkicu.
Od njenog rodjenja dijete nije uslo ni u jednu drugu sobu u kuci,niko je nije dotakao osim njih dvoje,a ko im dodje dobije masku i samo s njom moze uci u sobi i sa odredjene razdaljine samo pogledati bebu. user posted image user posted image
Strasno...user posted image


Zezaš?!user posted image To mi baš ne ide u glavu?
user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 10:29:03   
Nunichi
Majke mi user posted image user posted image user posted image
A doticna dok je bila trudna pisala je svaku mogucu kaloriju koja je pojela...a nije bilo nikakvih zdravstvenih problema pa da je morala. Jednostavno kaze nista ne prepusta slucaju user posted image user posted image
Nosala je rokovnik 9 mjeseci i sve upisivala,kad,koliko,sta. user posted image

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 10:29:50   
mala mu
user posted image user posted image user posted image a što ima čudnih ljudi.....

_____________________________

Ahmed -11.07.2009.
mrvica mamina

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 10:33:01   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Majke mi user posted image user posted image user posted image
A doticna dok je bila trudna pisala je svaku mogucu kaloriju koja je pojela...a nije bilo nikakvih zdravstvenih problema pa da je morala. Jednostavno kaze nista ne prepusta slucaju user posted image user posted image
Nosala je rokovnik 9 mjeseci i sve upisivala,kad,koliko,sta. user posted image



Ljudi moji,meni to ko marsovko ponašanje nikako ne ide u glavu da ljudi toliko daleko idu i sa djecom i sa trudnoćom i sa kalorijama.Svašta pa hajd.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
To s maskom još nisam čula,možda predvidjela svinjsku gripu pa da se osigurauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 10:34:38   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: manuela



Ljudi moji,meni to ko marsovko ponašanje nikako ne ide u glavu da ljudi toliko daleko idu i sa djecom i sa trudnoćom i sa kalorijama.Svašta pa hajd.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
To s maskom još nisam čula,možda predvidjela svinjsku gripu pa da se osigurauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Pa izgleda je vidovita Zorka user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: nenormalno ponašanje...
5.5.2009 10:54:14   
new mama
E ima cudnih ljudi,predju svaku granicu sa svojim glupostimauser posted image ,e cuj sa maskamauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,po meni ja se ne bih ni mogla druziti sa takvim ljudima,jer bi mi isli na zivceuser posted image user posted image ,ne bi mogla gledati kako pate djecicu,pa ih je zato bolje izbjegavati

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *