|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   nocna lampa
7.9.2009 20:56:35   
mala ma
Drage moje,
zanima me da li ostavljate upaljenu lampu ili neku drugu svjetlost tokom noci?
Ja sam od rodjenja moje bebice, sada mu je 3 mjeseca, prakticirala da ostavljam upaljenu lampu tokom cijele noci. Cinilo mi se lakse jer sam ga mogla odmah vidjeti (neko sam bila na pocetku totalno nesnadjena). Sada mi pocinje smetati ali ne znam kako ce reagovati moj bebac na mrakuser posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: nocna lampa
7.9.2009 21:00:07   
mamanaa
ja sam isto tako ostavljala upaljenu lampu, ali sam onda imala problema u odvikavanju moga bebaca od iste i sada se malo vise boji mraka nego sto bi trebao i njegova doktorica mi kaze da je to zbog toga, zato ti ja toplo preporucujem da sto prije ugasis lampu kako kasnije ne bi imala problema....

_____________________________

kako je fino biti mama........

(odgovor članu mala ma)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: nocna lampa
7.9.2009 21:03:15   
Anushka
posto mi ustajemo nocu puno puta meni treba ikakav izvor svjetlosti prosto da vidim gdje je beba i u kojem polozaju u kreveticu, da vidim kuda hodam i sl. u pocetku ali kratko je to bila lampa, sad je svjetlo u hodniku ili tv na mute - zavisi gdje smo. I ne boji se mraka a ima 10 mjeseci.

(odgovor članu mamanaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: nocna lampa
7.9.2009 21:08:12   
Anoniman
ja se sjecam da sam se ja kao mala uzasno bojala mraka i da su mi uvijek vrata morala ostati otvorena i svjetlo u hodniku upaljeno. Zato Andreju gasim svjetlo i skroz pritvaram vrata 

(odgovor članu Anushka)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: nocna lampa
7.9.2009 21:09:30   
mojbebac
i ja se slazem da je najpametnije da pocnes gasiti svjetlo nocu, ja sam takodje mojoj bebi do skoro tri mjeseca drzala priguseno svjetlo cijelu noc, ali mi je onda drugarica rekla da je bolje da ga gasim ( posto se njen sincic bio navikao na svjetlo pa nije htio da zaspe bez njega ), tako da ja mojoj bebici  od tada cim zaspe ugasim svijetlo, a posto se ne budi nocu nemam potrebu ni da ga palim!
probaj postepeno, prvo da ugasis u sobi a da upalis u hodniku ili tako nesto da ne bude odmah totalni mrak, pa nakon par dana ugasi totalno pa vidi kako ce reagovati, mada licno mislim da nece primjetiti nikakvu promjenu, nego samo moze bolje spavati! srecno!!!

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu mamanaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: nocna lampa
7.9.2009 21:16:14   
veeseelaa
meni lampa gori zbog mene a ne zbog bebe, ja se bojim mrakanauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: nocna lampa
7.9.2009 21:19:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

meni lampa gori zbog mene a ne zbog bebe, ja se bojim mrakanauser posted image


a jel' provjeris svaki put ispod kreveta ima li gremlinauser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: nocna lampa
7.9.2009 22:05:04   
almai
Necete vjerovati da meni vec svijetlo gori pet punih godina!!!
Od kad je se Hana rodila od tad je svjetolo upaljeno.U toku noci i malac obavezno dode kod nas u krevet i ja kad se budim da mogu vidjet dali su svi pokriveni i sad nemogu ni ja zaspati bez svjetla.Gori nam u kuhinji halogena sijalica.Nedavno smo jednu noc je ugasili posto je vec Adin zaspo kod nas i  on se buti u toku noci imene zove'mama,mama...meni se oci pokvarile nista nevidimuser posted image user posted image user posted image '


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: nocna lampa
7.9.2009 22:10:09   
Ex Yu
Ja sam ostavljala svjetlo 40 dana i to malu lampu pored krevetca od 40 vati i nije puno osvjetljavala ... od tada sam ugasila svjetlo i nepalim ga ni dok nezaspe naruca se oko 7 i spustim ga u sobu jos ima malo dnevne svjetlosti i do 7 i 15 on zaspe sam, po noci se budi vise puta jesti al tad nepalim svjetlo u sobi nego u hodniku ili wcu koji je malo dalje al se vidi tolko da mu pogodim usta user posted image


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: nocna lampa
7.9.2009 22:11:25   
Anoniman
I ja sam držala lampu upaljenu više radi sebe nego radi Esme... ona je odavno počela spavati po cijelu noć, ali sam se zato ja budila i provjeravala je li sve ok. Kad je napunila 6 mjeseci, na nagovor MM smo jednu noć ugasili tu lampu... nije ništa primijetila i lijepo je zaspala. Više nikako ne palimo lampu, mada ja imam malu baterijsku lampu pored kreveta i upalim je nakratko kad provjeravam Esmu. Ona fino spava u mraku, ne smeta joj... rekla bih čak da i prije zaspe... no, Bogu hvala, ja nikad nisam ni imala problema sa njenim spavanjem!

(odgovor članu almai)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: nocna lampa
7.9.2009 22:13:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: almai
'mama,mama...meni se oci pokvarile nista nevidimuser posted image user posted image user posted image '


Mačak mali user posted image

(odgovor članu almai)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: nocna lampa
7.9.2009 22:13:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ex Yu

Ja sam ostavljala svjetlo 40 dana i to malu lampu pored krevetca od 40 vati i nije puno osvjetljavala ... od tada sam ugasila svjetlo i nepalim ga ni dok nezaspe naruca se oko 7 i spustim ga u sobu jos ima malo dnevne svjetlosti i do 7 i 15 on zaspe sam, po noci se budi vise puta jesti al tad nepalim svjetlo u sobi nego u hodniku ili wcu koji je malo dalje al se vidi tolko da mu pogodim usta user posted image



user posted image user posted image user posted image isti smo tiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ex Yu)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: nocna lampa
7.9.2009 22:16:01   
Ex Yu
e moja dadada ja kad bi upalila svjetlo on bi mislio dernek i poceo se igrat nebi zaspo za sat ovako se i nebudi skoro pojede podrigne i nastavi u mraku nit pricamo nit se gledamo ... jedva cekamo da papamo i da nastavimo, samo ga vratim u krevet on i dalje spava 

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: nocna lampa
7.9.2009 22:16:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pingpong

IZVORNA PORUKA: almai
'mama,mama...meni se oci pokvarile nista nevidimuser posted image user posted image user posted image '


Mačak mali user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: nocna lampa
7.9.2009 22:17:14   
nikita
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

meni lampa gori zbog mene a ne zbog bebe, ja se bojim mrakanauser posted image


a jel' provjeris svaki put ispod kreveta ima li gremlinauser posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: nocna lampa
7.9.2009 22:19:03   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

meni lampa gori zbog mene a ne zbog bebe, ja se bojim mrakanauser posted image




Isto i još + TV user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: nocna lampa
7.9.2009 22:20:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ex Yu

e moja dadada ja kad bi upalila svjetlo on bi mislio dernek i poceo se igrat nebi zaspo za sat ovako se i nebudi skoro pojede podrigne i nastavi u mraku nit pricamo nit se gledamo ... jedva cekamo da papamo i da nastavimo, samo ga vratim u krevet on i dalje spava 


znam, znam..jednom sam tu gresku napravila i nikada vise..upalila svjetlo a on jedva docekao i poceo kokodakati...puna tri sata mi je trebalo da ga opet uspavam...sada ga bukvalno napipam u mraku, doduse nekad flasica zavrsi u nosu, uhu, oku...ali na kraju uvijek nadje siroko otvorena usta mog piletauser posted image

(odgovor članu Ex Yu)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: nocna lampa
7.9.2009 22:22:30   
Ilhana RR
ja sam prestala da palim lampu cim je Lamiji bilo mjesec dana... sada imam jednu mini lampu koja samo da malkice svjetlosti da bih vidjela u mraku gdje je kad joj dajem flasicu...

imaju slicne lampe da se kupe u Fisu u Sarajevu kostaju 1,79 KM i utakne se direkt u uticnicu ima na njoj prekidac da se gasi a trosi minimalno... to je za mene idealno za djecije nocne lampe...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: nocna lampa
7.9.2009 22:50:06   
batterfly
Eh, bas ja sad htjedoh spomenuti te male lampice sto se ustekaju u uticnicu(da me ubijes sad, ne mogu se sjetiti kako se "to" cudouser posted image zove...user posted image ..
I ja sam sa prvim djetetom ostavljala priguseno svjetlo, ali kao sto neko rece, vise radi sebe(da se snadjem u mraku i da ga vidim), nego radi njega...A sa drugim sam vrlo kratko koristila ovu vrstu lampice i onda sam skontala da mi je "suvisna"...Uvijek djeca idu prije mene na spavanje, tako da mi uvijek gori svijetlo ili u kuhinji ili u dnevnoj i kad krenem na spavanje sve pogasim...Tako da, u principu, djeca ni ne skontaju...A meni dopire i svjetlost s vana(bandere), tako da mi nije potpuni mrak...
A ako ti se bebica cesto budi, onda mozes i ovu rucnu baterijicu koristiti...(ee i to sam znala i ja cesto koristiti....)

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: nocna lampa
7.9.2009 22:55:17   
Amrino
Mi smo imali neku lampu tek na pocetku i to ne radi bebe nego radi mene...da mogu da se snadjem. I to nije bila upaljena cijelo vrijeme nego bih je upalili kada bih ga trebala presvuci i sl.
Mislim da nije dobro navikavati djecu na bilo kakvu svjetlost jer tako mogu da stvore strah od mraka- strah od nepoznatog.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: nocna lampa
8.9.2009 9:42:44   
M kao Mama
Ne znam tačno, kada smo ugasili lampu, ali i mi smo je imali i kada smo je ugasili nikakve reakcije nije bilo. Hvala Bogu Lajla je kao beba, a i sada super spavala, kako zaspe, tako se probudi ujutro, mislim okreće se ona, ali se ne budi po noći.

Sada kada hoće da spava kaže upalimi tiziju (TV) ja joj upalim, ona se malo provrti i samo se okrene na stanu i hrka nastane, hahahaha.



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: nocna lampa
8.9.2009 10:26:12   
Suzana
I mi smo imali lampicu sa prigušenim svjetlom jedno vrijeme... Ne mogu tačno da se sjetim kada smo počeli spavati po mraku user posted image , ali negdje od 3. mjeseca...

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: nocna lampa
8.9.2009 10:50:53   
dady
Mi smo držali svjetlo do neku noć,a sad imamo malu lampicu na baterije i ona nam jejjako zgodna!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: nocna lampa
8.9.2009 11:25:55   
emma.L
mala ma, mi smo ostavljali lampu nekih dva mjeseca, onda je ugasili, ali je bilo svjetlosti s ulice. Nedavno sam joj počela ostavljati lampu, ali zato što je ostavimo u sobi i ne zaspi odmah, pa se igra medom ili prebire nešto po dekici, ili skuplja dude po krevetu. Ostavimo joj i muziku tiho, a kad zaspi sve pogasimo i to je to. Nadam se da će biti ok i mislim da je bolje da to što ranije uradite, uvjerena sam da neće primijetiti user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mala ma)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: nocna lampa
8.9.2009 13:15:45   
HanaBana
Mi ostavimo upaljeno svjetlo u hodniku a pritvorimo vrata jer nam je krevetac iza vrata tako da do Hane ne dopire svjetlost. Tako radimo od rodjenja. Gdje god odem uvjek gledma da joj upalim neko svjetlo da joj ne smeta ali ipak da gori i zbog meneuser posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

al sad iskreno


smatra te li da ima na rr.podsmijavanja i laganini podjeb.... sa neslanim salama i kako na to reagujete kad vidite da se to na vas mozda odnosi

nezelim komentarisati (79%)

vratim istom mjerom (21%)


Broj svih glasova: 155

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *