|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   primanje hrane
27.6.2008 21:00:21   
moni
Pozzz

Molim vas za savjet ako je neka od vas imala slično iskustvo. Naime moj Tarik ima 2 mjeseca i doji. Zadnjih nekoliko dana dijete teško prima hranu, muči se pravo, plače. Čim primi hranu prestane plakati. Je li neka od vas imala slično iskustvo.

Hvala unaprijed
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: primanje hrane
27.6.2008 21:06:57   
mamuška
moj bebač je stalno plakao prije dojenja,  nakon jela sutio je neko vrijeme  a onda oper plakanje. tada sam shvatila da da zapravo nemam dovoljno mlijeka te se on zato muči tokom dojenja i zato kratko traje period između dva dojenja. nakon toga uvela sam dohranu. nadam se da ti imaš dovoljno mlijeka  i da nije slučaj kao u mene. pozdravuser posted image

(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: primanje hrane
27.6.2008 21:08:05   
Emina*
Draga moni, jel on place za vrijeme hranjenja ili??
Da nisu grcevi??
Jel se napinje pa pocne da place...
Ajd malo opisi user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mamuška)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: primanje hrane
27.6.2008 21:10:05   
moni
Nije kod mene problem nedostatak mlijeka, on pravo napreduje. Za dvije sedmice dobio je kilogram. Samo me muči to što teško prima hranu Kontam da nije zbog toga što je jako halapljiv.

(odgovor članu mamuška)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: primanje hrane
27.6.2008 21:12:01   
moni
On fino jede, doduše halapljiv je mnogo. Napinje se, počne plakati i kad glasno primi hranu( podrigne) prestaje plakati.

(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: primanje hrane
27.6.2008 21:32:42   
Emina*
Moni, da nisu grcevi??
Jel mu dajes neke kapi??
Jel place samo za vrijeme hranjenja na taj nacin ili??
Kakav je bebin plac???
Jel isprekidan, moze li doci do daha??


< Poruku je uredio Eminica -- 27.6.2008 21:38:50 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: primanje hrane
28.6.2008 10:16:25   
travnicanka
Kao sto si i sama rekla tvoja bebica je  halapljiva,brzo doji i tako se naguta puno zraka,pa ga muci,jer zrak stvara pritisak u crijevima a samim tim i bol.
Obzirom da dojis i imas puno mlijeka probaj ga dojiti cesce a da manje popije tokom jednog dojenja,tako ce crijeva lakse stici preraditi mlijeko a i lakse ce izbaciti zrak odnosno podrignuti.
Pozdrav!!!!

(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: primanje hrane
28.6.2008 13:26:39   
haidy
I ja imam slican problem. moja beba u posljednjih nekoliko dana place samo kad jede, u stvari napinje se, grci, crveni, odbija flasicu i jako slabo jede. A cim je spustim normalno se ponasa. Ona takodje skoro nikad ne trazi da jede, mogla bi cini mi se 12 sati da ne jede i tek bi tad zaplakala. Ja je hranim svaka dva sata, ali to je sve na silu. Zabrinuta sam jer slabo napreduje, ima 40 dana, a nije ni punu kilu dobila i nisu joj ni vakcinu dali. Hranim je kombinacijom mog mlijeka i HIPP-a. Nocu spava 6 sati i ne jede, ako je probudim nece da jede. Bas se brinem. Inace ima redovnu stolicu.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: primanje hrane
28.6.2008 13:29:52   
Emina*
Haidy, koliko je beba dobila na kilazi??
Koliko pojede u jednom obroku, mislim kolicinski??
Kakve joj je boje stolica?


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: primanje hrane
28.6.2008 13:30:39   
Visnja RR
cini mi se da su to grcevi... probaj sa hipp-ovim cajem od komoraca sa dva-tri zrnca kima ... obzirom da je vrucina dobro je svakako davati malo caja izmedju oborka..
i naravno obavezno espumisan par puta dnevno...

< Poruku je uredio Visnja -- 28.6.2008 13:31:11 >

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: primanje hrane
28.6.2008 13:35:17   
haidy
Dobila je 800 grama plus je povratila 200 sto je izgubila poslije rodjenja. A stolica je zuta. Kad joj dajem moje mlijeko pojede 100ml jer nemam vise, a HIPP bi trebala 150ml, ali nekad pojede jedva 50user posted image

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: primanje hrane
28.6.2008 13:39:19   
Emina*
Ama bona, beba ti super napreduje, ne brini se nista....
800 grama je super.......  user posted image   user posted image
Beba mjesecno bi trebala minimalno da dobije oko 410 grama, zato se ne brini nista...
A ako se budes vodila onim sto pise na kutiji, to ti zaista nije mjerilo nikakvo....
Po kutiji moj Bakir bi trebao da pojede pa negdje oko 150 ml, a on navece (posto mu navece dajem flasicu) popije samo 90, a i to jedva, i spava ko bubica....
Nista ti ne brini, beba ce plakati kad je gladna, a ti joj daji onoliko koliko moze, nemoj forsirati, jer zaista je sve individualno od bebe do bebe......
U prvom mjesecu bebe koje doje uglavnom (ne kazem sve) dobiju manje na kilazi, i kasnije se to povecava...

Bakir je isto dobio oko 850 grama u drugom mjesecu, sto je super, meni ni previse ni premalo...
Mila moja ti se ne brini, i time se ne opterecuj.....
Plakati ce ona tebi kad bude gladna user posted image   user posted image

< Poruku je uredio Eminica -- 28.6.2008 13:41:01 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: primanje hrane
28.6.2008 14:10:38   
haidy
Ma mene su nasekirali u domu zdravlja sa pricom da beba slabo napreduje, vec dva puta sam isla nisu hteli da joj daju vakcinu, sad su mi rekli da dodjem za 15 dana pa ce vidjeti. Ja je sad prvo stavim na sisu, pa ako nema dovoljno, a obicno nema, onda dodam HIPP.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: primanje hrane
28.6.2008 14:36:16   
Emina*
Ja sam isto tako radila, i on je sam sebi navukao, cak sam poslije apsolutno svakog obroka davala mu jos Hipp-a....
i postepeno, jednostavno nije htio vise flasice poslije hranjenja, haman je sebi navukao dovoljno...
I tako smo postepeno ukidali flasicu, i ostali smo na ovoj navece....
I nju nekad popije, nekad ne....
Sinoc nije nista pio, samo siku user posted image
Juce smo mi bas bili na pregledu mjsecnom, i za mjesec je kako sam napisala gore dobio 850 grama, a narastao cak 5,5 cm...
Niko mi nista nije rekao, ali mislim da i nije imao sta da kaze....
Zato, mila moja, ne sekiraj se nista....
Kad kazemo da beba ne napreduje, tada uglavnom dobija manje od oko 410 grama mjesecno, odnosno negdje manje od 21 gram dnevno.....

Nemoj se ti meni sekirati nista, vidjeces da ce sve biti ok...
Mi kad smo isli na prvu vakcinu, i pregled, on se bio udebljao malo vise od 1 kg, ali mu opet nisu htjeli da daju vakcinu jer kako kazu da misic noge mora jos malo da ojaca...
Dosli smo nakon 7 dana i dali su mu vakcinu....

Vidjeces da ce sve biti ok...
Ljubi srecicu svoju......


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: primanje hrane
28.6.2008 14:39:20   
haidy
Hvala ti Eminice puno, stvarno si divna, sad mi je puno lakse.user posted image user posted image user posted image
Pusa od nas.


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: primanje hrane
28.6.2008 23:48:51   
Ivona
Meni je pedijatar rekao da ne dajem bebici kim protv grceva,jer on djeluje kao "narkotik".
Navodno usporava rad mozga,djeluje sedativno i na taj nacin joj samo odvraca paznju od grceva,a ne pruza stvarnu pomoc user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: primanje hrane
29.6.2008 17:49:01   
Visnja RR
cudna neka doktorica :)

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *