|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   prva setnja sa bebom
16.4.2009 14:09:54   
shejla
drage zene,
evo mojoj maloj Lamijici je 20-tak dana... uskoro cemo i u prvu setnju, a mene sve nesto strah. Sta ako pocne plakat na sred Ferhadije, sta cu joj? Ne mogu je staviti na sisu bas na sred ulice... Da li se to nekome desavalo? Kaze mi mama da ponesem u flasici caja, ako se probudi beba gladna u setnji, ali ja joj ne dajem nista, samo je dojim, pa ne znam je li to ok, s' obzirom da svi kazu da ne treba davati nista prvih 6 mjeseci??? Kako su prosli vasi prvi izlasci???
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: prva setnja sa bebom
16.4.2009 14:20:34   
manuela RR
Meni su prvi izlasci bili stresni,i to kad smo išli samo do pedijatra stalno je nešto plakao i meškoljio se tako da sam izbjegavala da igdje idem sa njim,jednom sam kad je imao mjesec i po otišla do Modiane u Merkator da sebi kupim farmerke,a mm ga čuvao i čekao me,taman što sam ja počela da oblačim farmerke on se toliko rasplakao,tako da sam izletila iz radnje što prije a on i dalje vrištao nenormalno,ma haus živi svi se okretali za nama,tako da više nisam s njim ni išla nigdje dok nije malo porastao,a sad je već druga priča,stavim ga u kolica i to je to.
Unače tako male bebe bi non stop sisale i kad nisu gladne pa ako ti beba neće cucu,mislim da bi još malo trebala da sačekaš za šetnju.


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: prva setnja sa bebom
16.4.2009 14:21:19   
emma.L
Shejla, ne želim te plašiti, ali ...user posted image  
Mi smo imali urnebes. Izišli smo 25. dan i nismo išli u šetnju, nego do nane i dede. Auto je bio noćna mora, kod njih je preplakala sve. Onda smo svratili u Visu da pogledamo kolica (kao ja ću sutra s njom po Dobrinji)- elem kupili navratnanos i bježi doma. Došli umorni kao da smo kopali user posted image , a onda se smirila čim smo ušli u njenu sobu.
Sutra ja krenula s njom i kolicima sama- stigli smo ispred ulaza, spustila je, sačekala i pokušala je umiriti, pa smo se fino popeli u stan za 3 minute.
Dakle, neke bebe ne vole kolica, auto, AS i sl. A to što će plakati, nemoj se samo ti uznemiriti, briga te za sve oko vas i što će neko reći. Samo ćeš prenijeti nervozu na nju i još gore. Polako, uvijek je možeš uzeti iz kolica i nositi dalje. Ili se vratiti doma i pokušati drugi put.
I ne dozvoli da se okupe babe i dijele ti savjete, ja sam tu fino davala do znanja da nas ostave na miru, jer je Ema još više divljala kad se ljudi nadnose na nju, pogotovo stranci.
Sretno! Želimo vam ugodnu šetnju, možda i prespava sve fino, hehe.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: prva setnja sa bebom
16.4.2009 14:23:28   
merima_s
E nas prvi izlazak je prosao katastrofalno. Nakon 40 dana provedenih u kuci ja sam minute brojala kad cu izaci. Halima je nakon pola sata pocela da place i nista je nije moglo smiriti. Cak ni dojenje. Ali se na srecu ubrzo navikla.
Sto se tice dojenja ja sam je uvijek dojila kad je htjela. Bilo da smo u setnji ili negdje drugo. Sjednem na neku klupicu ili u kafic i problem rijesen. Kad smo nabavile sling situacija je bila jos laksa. Nekad je trazila siku svakih 15-20 min onda sam ja znala setati i razgledati izloge dok ona doji u slingu jer nisam mogla piti kafu u svakoj basti :-)
Meni nije bila prepreka dojenje a nisam joj davala nista do 6. mjeseca.
Sretno sa prvom setnjom,mogu misliti koliko jedva cekate vani.user posted image







_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: prva setnja sa bebom
16.4.2009 14:39:33   
Skvo RR
Ja sam rodila Umu u oktobru, tako da mi u pocetku nismo puno setali...tek mogu reci da sa proljecem smo poceli izlaziti..ali sjecam se odlazaka na vakcinuuser posted image user posted image .....dok je spremim, iznesem, pa u auto, pa vriska.....uvijek mi nervozni...ja mokra...ma nigdje mi se nije ni islo.....Ti imas srece pa je lijepo vrijeme, kolica, setnja.... mozda duda....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: prva setnja sa bebom
16.4.2009 14:42:42   
anitaMO
mi smo izašle 30 dan.Laura nije ni primjetila da je vani,samo je spavala.tako da je to meni uživancija bila.uvjek bi išle kad je jela.ili joj ponesem termosicu i AD.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: prva setnja sa bebom
16.4.2009 14:48:56   
emma.L
Eh AnitaMO, ja sam ti Mostarka koja je završila u Sarajevu user posted image . Koliko sam samo puta spomenula sunce i klimu našu, mislim da bi sve bilo potpuno drugačije s njom i da bi se lakše i naviknula na izlaske dolje. Za Božić sam je držala golu pored prozora i otškrinutih vrata da se malo sunča, koliko je sunce jako bilo.  
A ovdje... Kao i Skvo, evo tek sad smo počeli izlaziti svaki dan, ali zato sada 3 puta dnevno, napokon.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: prva setnja sa bebom
16.4.2009 14:54:22   
manuela RR
Pa ja mi smo oktobarske bebeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: prva setnja sa bebom
16.4.2009 14:58:15   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: skvo

Ja sam rodila Umu u oktobru, tako da mi u pocetku nismo puno setali...tek mogu reci da sa proljecem smo poceli izlaziti..ali sjecam se odlazaka na vakcinuuser posted image user posted image .....dok je spremim, iznesem, pa u auto, pa vriska.....uvijek mi nervozni...ja mokra...ma nigdje mi se nije ni islo.....


Upravo ovako, kasno-jesenja beba, dok je prošlo famoznih 40 i više dana, onda stiže zima i snijeg.
Helem nejse izlazak nam se svodio do doma zdravlja, malo ispred kuće, na balkon, i to je to.
Tek sa proljeća smo počeli da se bavimo vankućnim aktivnostima.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: prva setnja sa bebom
16.4.2009 15:47:31   
mišur
Ja sam Luku izvela u prvu šenju kad je imao 25 dana...Do tad smo izlazili na balkon...
I sva sreća, odmah je zaspao, a i kasnije je baš volio kolica, pa nikada nismo imali problema po tom pitanju...
Moj ti je savjet da ne ideš daleko od kuće, da bi se mogla lako i brzo vratiti ako se beba unervozi...
Tako sam ja radila u početku dok se Luka nije navikao na šetnjice i kolica...
I izvodila sam ga nakon dojenja, znači kad je bio sit... i vratili bismo se do sljedećeg dojenja kuću...
A i ako ti zaplače, i budeš je morala podojiti, obavezno ponesi pelenicu da se zagrneš i siku na izvoliteuser posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: prva setnja sa bebom
16.4.2009 22:52:22   
magde
eeeeeeeee pa moja beba uzasno smeta sunce i place sta d aradim da joj kupim naocareuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ali prva prosetka je bila nakon 50 dana tako nesto iiiiiii plakala je pa kupili smo kolicu i ok je bilo nekoliko minute i ondak bilo joj je dosadno zasto moja beba e puno aktivna pa sad moram da nosim i zvecke po meni ali loso je zasto je na vestacko mleko pa sad imam termos pa ako nesto moram da negde rastvorim hranu ili odmah kuci.ali ok je sad cu poceti sa hranom.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: prva setnja sa bebom
16.4.2009 23:15:22   
Anoniman
Joj i mene je bilo strah na početku kako ću ja, šta ako se usplače, pa šta ako ogladni?A sad visim na polju. Sisu mi uopše nije crnjak izvadit nit me briga za nečije mišljenje to je hrana mome djetetu (normalno pristojno negdje sjednem okrenem se i dojim) ne šepurim se sa sisamauser posted image ...
Prva šetnja nam je prošla super beba prespavala sve do vakcine a onda .

(odgovor članu magde)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: prva setnja sa bebom
16.4.2009 23:18:42   
Romali
IZVORNA PORUKA: shejla

Kako su prosli vasi prvi izlasci???


Ma ne želim se ni sjećati user posted image , vriska, cika, nervozan mm, nervozna ja...
Eh da  sam tada imala ovu pamet user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: prva setnja sa bebom
17.4.2009 8:57:40   
mišur
Magde, što se tiče sunca, kupi sebi suncobran za kolica i problem ti je riješen..
Mene je to spasavalo, cijena im je oko 25 KM, samo pazi da li se može montirati na tvoja kolica..
Dok nisam nabavila suncobran, nosila bih pelenu pa je raširim preko onog gornjeg dijela na kolicima...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: prva setnja sa bebom
17.4.2009 9:26:59   
anitaMO
mi smo suncobran platili 11 km,i izgubili ga usput.eto mu kvaliteta.u TLkupljenuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: prva setnja sa bebom
17.4.2009 11:28:27   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Romali

IZVORNA PORUKA: shejla

Kako su prosli vasi prvi izlasci???


Ma ne želim se ni sjećati user posted image , vriska, cika, nervozan mm, nervozna ja...
Eh da  sam tada imala ovu pamet user posted image



Isto 'vako, ali puta 2. user posted image Nervoza, haos, a prva dva mjeseca zaista nisu podnosili ni kolica ni AS...
Sad su malo bolji hehe.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: prva setnja sa bebom
17.4.2009 12:59:31   
mudrost
i kod mene je prvi izlazak bio katastrofalan.. obavljali mi shopping i u po frke krene plakat..cak joj ni duda nije pomagala..i mi ti sa onim kolicima sa stvarima, brze bolje u sobu za presvlacenje.. dotad je sve plakala.. malo je smirimo,jer nije bila gladna i nabrzaka zavrsimo sta smo jos trebali dok je bila mirna i gas kuci... i ja i mm sm bili nervozni ma ja se u golu vodu pretvorila,sto nas narod kaze..sad je malo lakse,razgleda vec, i kad se umori zaspi..user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: prva setnja sa bebom
17.4.2009 13:55:18   
noaa
Noa ima tek mjesec dana a vec 2 puta setala po gradu,ona spavala a mama ceifila,bila sam se zabrinula kako cu sad kad smo morali uvesti dohranu al spasi nas anitamo kaze nosila termosicu i ad pa cemo i mi..

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu mudrost)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: prva setnja sa bebom
19.5.2009 8:12:50   
shejla
evo samo da vam javim (obzirom da sam bila zabrinuta i postavila temu) da smo bili u setnji i proslo je suuuuuuupeeeeeeeeeer!!!
Lamijica zaspala u korpi u autu dok smo dosli do grada (sa Vratnika), onda je prebacila u kolica, malo se probudila, ali odmah zaspala cim smo krenuli.... I tako smo se provozali, pa onda sjeli u bastu na kafu.... elem bili smo vise od 2 sata vani.... :):):) Sad setamo svaki dan...

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: prva setnja sa bebom
19.5.2009 9:20:25   
emma.L
Sretnice user posted image . Super beba.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: prva setnja sa bebom
19.5.2009 9:30:58   
tea lana
IZVORNA PORUKA: Romali

IZVORNA PORUKA: shejla

Kako su prosli vasi prvi izlasci???


Ma ne želim se ni sjećati user posted image , vriska, cika, nervozan mm, nervozna ja...
Eh da  sam tada imala ovu pamet user posted image


nama je  Lana pravi horor priredjivala ,mi nismo mogli prvih dva mjseca do coska zgrade sa njom ona u vrisku,sto u nosiljci,kolicima,rukama.Nista nije pomagalo.Ni poslije nije voljela nikakd kolica al je bilo lakse al ta dva mjeseca se sjecam kroz srklet i nervozu ljeto uziovancija a moja dama neda nam da maknemo.Uf kad se sjetim

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: prva setnja sa bebom
19.5.2009 13:17:41   
Nunichi
Zarica svaku setnju prespava u kolicima...pa tako je i prvu. user posted image
Mada ja svaki put strepim da nece krenuti u ciku i vrisku. user posted image user posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: prva setnja sa bebom
19.5.2009 14:00:08   
belmac
mi uživamo u šetnjama user posted image user posted image user posted image tek joj je 2 mjeseca a u šetnjama je aktivno od 20 dana, skoro svaki drugi-treći dan.user posted image najčešče ih prespava, ali i ako je budna onda gleda okolo, kada je vrijeme za hranjenje uvijek se nađe neki parkić i klupica u njemu da se mala bebara naruća i onda idemo dalje. skoro svake nedelje je na darivi i budemo u šetnji i po 4-5 sata. za to vrijeme se hranimo 2-3 puta i sve super.user posted image user posted image nikada nismo imali problema. mislim da je vrlo važno da se ti pripremiš. ako si ti nervozna i babara će biti, a ako ti ideš spremna ništa te neće iznenaditi. uživajte u lijepom vremenu, jer za koji dan možda nećemo moći u šetnjice prekodana, bit će prevrućeuser posted image user posted image

_____________________________

Aiša, mamina velika princeza - 1997.
Harun, mamin momak - 2000.
Amna, mala guzara - 21.3.2009.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: prva setnja sa bebom
19.5.2009 14:16:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tea lana

IZVORNA PORUKA: Romali

IZVORNA PORUKA: shejla

Kako su prosli vasi prvi izlasci???


Ma ne želim se ni sjećati user posted image , vriska, cika, nervozan mm, nervozna ja...
Eh da  sam tada imala ovu pamet user posted image


nama je  Lana pravi horor priredjivala ,mi nismo mogli prvih dva mjseca do coska zgrade sa njom ona u vrisku,sto u nosiljci,kolicima,rukama.Nista nije pomagalo.Ni poslije nije voljela nikakd kolica al je bilo lakse al ta dva mjeseca se sjecam kroz srklet i nervozu ljeto uziovancija a moja dama neda nam da maknemo.Uf kad se sjetim



e zato i radi jos par razloga ja se ne micem od zgradeuser posted image

(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: prva setnja sa bebom
19.5.2009 14:29:42   
veeseelaa
moj prvi izlazak u šetnju s malenom bio je prije 6-7 dana i super je prošao, dijete je uživalo, inače ona nikad ne plače.... bili smo na Vrelu Bosne, kasnije na ručku a ona samo sjedi u kolicima i glasa ne pušta. U jedno doba je počela da tako glasno guče da su svi buljili u nas, mojoj malenoj je bitno da samo nije gladna i onda nema problema.
Kad se slučajno nekad zaplače mi se svi ibretimo user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *