|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 14:48:45   
NandaT

IZVORNA PORUKA: ziel

Meni je dr.rekao u petak kad me pregledao da je grlic poprilicno skracen,uloziv,da smatra da ce porod krenuti prije termina, da cu se vrlo uskoro poceti otvarati... nije mi tad rekao kad da dodjem na porod, i on je misljenja da cemo ici sto duze da beba provede u maternici, ali nije siguran koliko cu moci, valjda je to zakljucio po pregledu... Eh sad, ja cu mu ici na preglede dok ne kaze da me ne smije pustiti kuci, da moram ostati, pa da li je to petak ili neki dan nakon toga, nemam pojma.

Nisam ni ja nesto za te inducirane porode ako ne mora, ni to ne znas kako ce se odvijati. Cak i ako se dogovoris s doktorom kad je dezurni ne znas kako ce se sve odvijati, mozda se ne zavrsi dok je on u smjeni pa te opet potrefi neko drugi. Ne znam, to je moje misljenje pa sad kako ko hoce. A to sto je grlic skracen, mekan i ostalo nema nikakve veze. Kod mene je bila takva situacija da su mislili da ce puno prije vremena, cak sam i deksametazone isprimala u 28 sedmici radi bebinih pluca za svaki slucaj jer sam bila kriticna. Pa evo me dogurala gotov do termina. Neka beba u pupi dok im ne dodje vrijeme

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1401
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 14:52:40   
*pcelica*
Sto sam se ja umorila. Ne osjecam noge od stajanja. Dok sam po kuci pocistila pa tri masine vesa rasirila pa rucak. Tek sam sjela. Jos da Atiju kasnije odvedem u predskolsko pa s drugaricama na kaficu zzasluzila sam user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu NandaT)
Neposredna veza do poruke: 1402
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 14:55:48   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: Travelove

Zaduzit cemo supruga za to. A kako se to tacno zove? Kakvo je ovo osiguranje u pitanju?

Zove se Zahtjev za ostvarivanje prava na novcanu naknadu zeni-majci koja je u radnom odnosu. A nije to nikakvo osiguranje dodatno, nego uz Ugovor o radu treba priloziti i prijavu na obavezno osiguranje po osnovu radnog odnosa, tj od poslodavca ces traziti da ti daju kopiju tog obrasca da su te prijavili na PIO i ZZO, to stoji u tvom personalnom dosjeu kod poslodavca 😊😊

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 1403
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 15:04:30   
Arya

IZVORNA PORUKA: Isha


IZVORNA PORUKA: Arya

Helloo lejdiz

Nas odavno nije bilo, radim po 12-15 sati, umorna sam, ne stignem ni proviriti šta se ovdje dešava.
Sutra idem na jezero raditi briseve i UZV




Hoce li taj tempo popustiti malo, puno je zaista?


Još par dana pa će biti malo lakše.

Koliko kod nas koštaju Maclaren kolica? Gdje ih ima?
Meni se sviđaju ova http://www.kiddies24.de/shop/images/product_images/big_images/1010103_0.jpg
Razmišljala oko Božića da odemo u Split ali ako je ovdje cijena slična ne isplati se ići.



(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 1404
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 15:33:46   
ziel

IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Sto sam se ja umorila. Ne osjecam noge od stajanja. Dok sam po kuci pocistila pa tri masine vesa rasirila pa rucak. Tek sam sjela. Jos da Atiju kasnije odvedem u predskolsko pa s drugaricama na kaficu zzasluzila sam user posted image

Pcelice mi samo cekamo da nam se javis da te je zaboljelo, da si u putu ka bolnici user posted image I ti vrijedna, da pospremis dok nije dosla nova mrvica. Sve zaboravim pitati , kako se izgovara ime tvoje kcerke Atije? Jel kratko slovo i, ili je dugo iiii ? user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1405
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 16:05:59   
*pcelica*
Neko izgovara kratko i mi iii user posted image
A sto se tice bolnice izgleda nista do sljedece sedmice. Mene non stop krsta bole i prepone i rodnica. Kobtala sam da ce mi juce reci da sam vise otvorena a ono samo jedan prst. Pocela sam jesti hurme user posted image da prodjem sto bezbolnije user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1406
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 16:09:21   
ziel
IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Neko izgovara kratko i mi iii user posted image
A sto se tice bolnice izgleda nista do sljedece sedmice. Mene non stop krsta bole i prepone i rodnica. Kobtala sam da ce mi juce reci da sam vise otvorena a ono samo jedan prst. Pocela sam jesti hurme user posted image da prodjem sto bezbolnije user posted image

Eeee kad se ti porodis onda mi nastupamo aBd user posted image
Koliko pojedes hurmi dnevno?
Ja pocela piti caj od maline, pise po netu da dobro djeluje na porodjajni kanal,nezz kako ali eto ja pijem svaki dan , zajednoi sa brusnicom i cajem za dojilje user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1407
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 16:10:41   
Amani12
Pcelice kad je termin?

Ja sam svog prvog djecaka a ti drugu curicu rodile nesto ublizu,ako se dobro sjecam.
Samo sam ja tad bila Secerlemica,pa zaboravila sifru i postala Amani. user posted image

Kad god da krene drzimo fige.
Ti ces u Vojnu? Taman da nam preneses friske info s poroda tamo.
Ja sam prvog djecaka tamo rodila,tezak porod,ali prezadovoljna tretmanom I uslovima.
Planiram opet tamo abd.

_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1408
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 16:30:15   
minie
Dancek i od mene,

Cijeli dan nesto hodam vani, jutros po kuci pospremala, Boze sacuvaj, kao da nas je 10ero, a ne dvoje. Nered na sve strane, nikako da stignem.

Ima li neko ucinkovit lijek za zgaravicu, bila me popustila 3-4 dana, ali opet sad udavi.

I ja sam prije 4 god bas bila prezadovoljna osobljem u Vojnoj, a nikome marke nisam dala. Nadam se da se nista nije promijenilo.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 1409
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 18:17:43   
Travelove
Jel ide caj od maline ili od lista maline? I gdje se ima uzeti?
Za zgaravicu pokusaj mlijeko ili sir trapist, bademe- tako sam cula.

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 1410
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 18:21:35   
ziel
IZVORNA PORUKA: Travelove

Jel ide caj od maline ili od lista maline? I gdje se ima uzeti?
Za zgaravicu pokusaj mlijeko ili sir trapist, bademe- tako sam cula.

Pa citala sam od lista maline, ali ne znam koja apoteka ima taj caj , pitala sam ovdje u komsiluku u apoteci nemaju, pa sam uzela onaj sto pise na njemu samo MALINA

< Poruku je uredio ziel -- 27.10.2015 18:22:04 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 1411
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 18:31:46   
UmmuHamza2305
minie Mene kad uhvati malo žgaravica pojedem nekoliko badema ili žvačem listiće svježeg bosiljka, ali kad me uhvati baš dobro, ono kao da vatru bljujem, onda popijem kašiku senfa u čaši vode.. To mi uvijek, Allahovom voljom , pomogne..

(odgovor članu Travelove)
Neposredna veza do poruke: 1412
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 18:40:40   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: ziel

IZVORNA PORUKA: Travelove

Jel ide caj od maline ili od lista maline? I gdje se ima uzeti?
Za zgaravicu pokusaj mlijeko ili sir trapist, bademe- tako sam cula.

Pa citala sam od lista maline, ali ne znam koja apoteka ima taj caj , pitala sam ovdje u komsiluku u apoteci nemaju, pa sam uzela onaj sto pise na njemu samo MALINA

Ide caj od lista maline. U Sar ima u Butik bademu, a sigurno i u nekim drugim specijaliziranim biljnim apotekama.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 1413
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 18:43:09   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

minie Mene kad uhvati malo žgaravica pojedem nekoliko badema ili žvačem listiće svježeg bosiljka, ali kad me uhvati baš dobro, ono kao da vatru bljujem, onda popijem kašiku senfa u čaši vode.. To mi uvijek, Allahovom voljom , pomogne..

Meni bademi nisu nikad pomogli, a znam da drugima pomaze. Probacu ovo sa senfom.

Je li ti ono ides na GAK, pitala sam te u jednom postu, mozda si i odgovorila ali nisam vidjela. Znam da si u pocetku spominjala i Vojnu.

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 1414
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 18:49:48   
*nur*
Dan zene,
Do koliko se ono sati radi CTG na GAK-u,mislim do koliko primaju za ctg?

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 1415
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 19:05:37   
zirafic
Cure da vas pitam, koliko je vas pilo folnu kiselinu i nakon koliko vremena ste uspjele zatrudnit ? Kokiko pomaze i za sta pomaze ?

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 1416
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 19:07:26   
minie
Sve navedeno probala osim ovo sa senfom, moracu i to. Probala jos i djumbir, zvakati zvaku, mlijeko hladno piti... Jesino da nista ne jedem i ne.pijem :(

Mislim da na CTG primaju do 10.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 1417
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 19:07:36   
Leptirica87
Vecer i od mene,vidim danas se pravo raspisale ovdje a ja se zadala u skitnju heheh
Bila sam danas na kontroli,dobila uputnicu za UKC ako krene porod,al cu imat opet za 7dana kontrolu.Sve hvala Bogu dobro,beba se fino cuje,grlic skracen a otvorena vrh prsta,jedino sto sam imala malo otoka na nogama al i to je sad prvi put bilo.
Uglavnom mi je rekla da sad setam do iznemoglosti,pa sam ja danas shodno tome bila kao s lanca pustena hehe poslije 2mj lezanja.
Sto se tice hurmi,ja od kad se nakanjujem ih pocet jesti al ne mogu jer sam ih pocela jest na pocetku i pocela povracat i ostalo mi to...pokusat cu opet al sam mislila i taj caj potraziti...mozda ima u Dramaru na Sjenjaku u onoj radnjici gdje ima tog bilja,cajeva ,zacina i sl.Ako nadjem javim Tuzlanskim trudnicama 😊

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 1418
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 19:11:29   
Farah 00

IZVORNA PORUKA: *nur*

Dan zene,
Do koliko se ono sati radi CTG na GAK-u,mislim do koliko primaju za ctg?


Rose je spominjala da je cak oko 12 gore isla na ctg (ako se sjecam dobro). Kad ti trebas, jel to prvi put? Ja cu od sljedece sedmice aBd.

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 1419
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 19:19:18   
Farah 00
IZVORNA PORUKA: zirafic

Cure da vas pitam, koliko je vas pilo folnu kiselinu i nakon koliko vremena ste uspjele zatrudnit ? Kokiko pomaze i za sta pomaze ?

Mislim da skoro sve trudnice piju folnu kiselinu, ako same ne znaju da trebaju, doktor im to na prvom pregledu kaze. To je najvazniji vitamin u prva tri mjeseca trudnoce. Nedostatkom tog vitamina moze doci do nepravilnog razvoja sredisnjeg nervnog sistema fetusa. Ko planira trudnocu pozeljno je da odmah podje piti kako bi organizam bio snadbjeven odredjenom kolicinom folne kiseline.

Leptirice user posted image za pregled, eto odmirovala si svoj dio, sad mozes da se kreces, a bebica ce odluciti kad ce izaci da upozna mamicu 😊😊💟

< Poruku je uredio Farah 00 -- 27.10.2015 19:22:00 >

(odgovor članu zirafic)
Neposredna veza do poruke: 1420
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 19:32:25   
UmmuHamza2305

IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

minie Mene kad uhvati malo žgaravica pojedem nekoliko badema ili žvačem listiće svježeg bosiljka, ali kad me uhvati baš dobro, ono kao da vatru bljujem, onda popijem kašiku senfa u čaši vode.. To mi uvijek, Allahovom voljom , pomogne..

Meni bademi nisu nikad pomogli, a znam da drugima pomaze. Probacu ovo sa senfom.

Je li ti ono ides na GAK, pitala sam te u jednom postu, mozda si i odgovorila ali nisam vidjela. Znam da si u pocetku spominjala i Vojnu.

Meni pomognu kad me samo malo uhvati, u suprotnom samo senf.. možda može i bez vode, nisam probala
Idem na GAK.. a mislila sam u Vojnu.. meni je u suštini svejedno, samo sam se mislila iz vjerskih razloga.. radi spavaćice i ženskog dr.. Kako sam se rapitala i u Vojnoj i na GAKu iz prve ruke, kakvi su uslovi za mene, odlučila sam se za GAK.. U Vojnoj mi sama dr Aida reče da mi je bolje na GAK da idem, jer su dr skoro svi muškarci,u dežuri nema ženskog dr.. a na GAKu mi dr Fatima kaže da se ne brinem ništa, skoro u svakom timu ima bar jedna žena, samo kad dođem da naglasim da hoću žensko da me porodi, u sali imaju zastori, ali i da me odvoje u posebnu sobu- nije nikakav problem, reče mi..Tako da sam se , naravno , odlučila za GAK.. Od kako idem gore na preglede i na CTG,stvarno, elhamdulillah, nisam imala nikakvo loše iskustvo..nadam se da neću ni u budućnosti, in shaa Allah
Trebala bih ja prva, pa da tebi pišem utiske, ali nikada se ne zna user posted image

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 1421
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 19:36:13   
Farah 00
UmmuHamza da li nosis samo uputnicu za ctg gore ili ti treba i uputnica za pregled? U koliko odes gore za ctg? Ctg rade sestre, ne doktori, kako sam skontala.

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 1422
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 19:45:13   
UmmuHamza2305

IZVORNA PORUKA: Farah 00

UmmuHamza da li nosis samo uputnicu za ctg gore ili ti treba i uputnica za pregled? U koliko odes gore za ctg? Ctg rade sestre, ne doktori, kako sam skontala.

Zadnji put nisam nosila uputnicu za CTG, jer mi je dr s GAKa prošli put napisala CTG svaki 3. dan.. međutim, kada sam otišla na blagajnu tražili su mi, reko' nemam, imam nalaz, kaže imaš li uputnicu za porod, reko' nemam ( imam, ali mi ostala kući) Kaže, hajd donesi naredni put.. Tako da izgleda može s uputnicom za porod.. samo se nadam da će mi vratiti

(odgovor članu Farah 00)
Neposredna veza do poruke: 1423
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 19:49:11   
UmmuHamza2305
A CTG rade sestre,, Odem rano, zadnji put sam oko 8 bila gore.. ali pon i čet prvo primaju ove za komisiju, pa sam došla na red oko 9 i nešto.. prošli put taman otišla na UZ, dok sam se vratila taman stigla na CTG za 10-ak minuta

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 1424
   RE: Razgovori u ocekivanju beba - Oktobar
27.10.2015 19:50:00   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: Amani12

Pcelice kad je termin?

Ja sam svog prvog djecaka a ti drugu curicu rodile nesto ublizu,ako se dobro sjecam.
Samo sam ja tad bila Secerlemica,pa zaboravila sifru i postala Amani. user posted image

Kad god da krene drzimo fige.
Ti ces u Vojnu? Taman da nam preneses friske info s poroda tamo.
Ja sam prvog djecaka tamo rodila,tezak porod,ali prezadovoljna tretmanom I uslovima.
Planiram opet tamo abd.



Sljedeci ponedjeljak mi je termin. Ja sam obje curice rodila u vojnoj. Stvarno nemam zamjerke na osoblje a i sad je isto. Kad dodjes pa te na onom salteru doceka nasmijana sestrica odmah ti bude lakse.

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 1425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *