|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana dojilje
18.1.2013 17:08:51   
milenium

IZVORNA PORUKA: visibaba

ja sam dobila savjet od vise babica a to vam mogu i izkustva preporucit,

prvoh mjesec dana izbjegavat vocne sokove, posto oni sadrze vocnu kiselinu sto je

tesko bebi za probavu i time jake grceve prouzrokuje.

Inace hvatajte se ribe 2 puta sedmicno



a mene svi nalijevaju sokovimauser posted image pogotovo s onim od borovnica,i ribizle za koje ne znam da li piti ili ne jer ionako previše krvarim još.gusti sok pijem,al za ove crvene ne znamuser posted image

(odgovor članu visibaba)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Ishrana dojilje
18.1.2013 17:53:23   
animagical
milenium a je li tvoja beba ima grceve? ja sam jela i pila sve,osim graha, jer sam i to probala i utvrdila da mu jako smeta...a na citruse npr. nije uopste reagovao, pa sam jela sta pozelim... ako bi napamet krenuli izbacivati sve sto moze pojacati postojece grceve, krenuvsi od citrusa, mlijeka i mlijecnih proizvoda, grahorica i tako dalje i tako sire...ne bi nista jele... ja sam jela sve, dok se ne utvrdi da mu smeta...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Ishrana dojilje
18.1.2013 23:00:24   
chuci
ja odgovorih na drugoj temi. pravi princip je jesti sve a izbaciti samo ako nešto bebi zasmeta. a ne jedi rižu i lešo piletinu dva mjeseca pa polahko uvedi krompir. malo karikiram ali ima ih koji ovako misle i rade što je potpuno neispravno

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Ishrana dojilje
29.1.2013 12:10:46   
amrych
Sta je s vocem i dojenjem?

patronazna mi zabrani i kivi i narance i mandarine, mislim sta cu onda jesti user posted image

help mame, ja mislim da trebam unositi vitamina, nema mi logike, al opet ne bih da je napatim user posted image user posted image

_____________________________

Prvi put znam šta je sreca, osjecam je, vidim, mirišem. Cio svijet i cijela vasiona, nas troje. Nikog drugog osim nas nema.

Duša duše moje 22.01.2013.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Ishrana dojilje
29.1.2013 12:25:41   
animagical
nekim bebama citrusi stvaraju grceve, nekim ne...ja bih probala malo, npr pola narandze pa ako ne bude reakcije a ti jedi, naravno umjereno. u svakom slucaju mozes jesti jabuke, banane, grozdje, razno povrce..nisu vitamini samo u citrusima ;)

(odgovor članu amrych)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Ishrana dojilje
29.1.2013 12:28:08   
Lejla Ka
Vidim da je beba novorođenće. Mislim da bi ti sad najbolji izvor vitamina bila jabuka, zdrava je za tebe, ima dovoljno vitamina, laka je za probavu, još se može naći onih jesnjih. Nije ni banana bezvrijedna vočka, nosi i ona neke potrebne vitamine. Voće koje ti je "zabranjeno" zna izazvati probavne smetnje, čak i alergijske reakcije, tako da bi možda ipak bilo dobro sačekati još par sedmica. Mada, neke majke ih jedu bez smetnji cijeli bebin dojilački staž. Neki princip je da pojedeš voćku ili dvije i posmatraš kako će se to odraziti na bebu. Neku reakciju bi mogla primjetiti za 3-4 sata. Reakcija može biti u vidu probavnih smetnji, pojačane stolice, crvenila pelenske regije, vjetrića ili grčića, može se pojaviti i neki osip na koži. Ovo su ti sve ekstrmni slučajevi, ništa se od ovog ne mora desiti, i najčešće se ne dešava. Govorim to samo da se znaš ravnati.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu amrych)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Ishrana dojilje
29.1.2013 19:17:10   
amrych
Hvala vam puno na odgvoorima, probacu pomalo da uzimam pa cu pratiiti reakciju :)

_____________________________

Prvi put znam šta je sreca, osjecam je, vidim, mirišem. Cio svijet i cijela vasiona, nas troje. Nikog drugog osim nas nema.

Duša duše moje 22.01.2013.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Ishrana dojilje
16.4.2013 19:00:24   
Marija13
Mame dojilje da li ste jele jagode user posted image Moja beba ima 4 mjeseca, iskljucivo dojimo, danas pojedoh nekoliko jagoda ali mi rekose da ne smijem...

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu amrych)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Ishrana dojilje
16.4.2013 19:41:39   
Lejla Ka
Smiješ jagode. E sad, odakle su, i od kud u ovo doba kad nema ni trešnjica? Ako su odrasle na slu, i pune pesticida onda vam ne valjaju ni jednom. A što se tiće jagode kao jagode, ti slobodno pojedi ako ti ne smetaju, a ako primjetiš da bebi nešto smeta nakon konzumacije onda napravi pauzu ovu sezonu.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Ishrana dojilje
7.9.2013 12:39:11   
Medoxba
Pročitala sam članak na stranici gospođe Muki koju inače pratim zbog recepata, evo članak: http://izmojekuhinje.com/index.php/component/k2/item/745-%C5%A1ta-ne-smije-jesti-dojilja? , pa šta mislite slažete s eili ne, volje bih ćuti i Vaše mišljenje.

Hvala.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Ishrana dojilje
7.9.2013 12:59:49   
palachinken
Medoxba, ovaj članak je, kako je i napisano na dnu, prenešen sa roda.hr
Moje iskustvo je da je to među najrelevantnijim web stranicama u regionu što se tiče dojenja. Svemu napisanom na rodi ja vjerujem!

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Medoxba)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Ishrana dojilje
14.10.2014 10:21:36   
malena131
E drage mame, kako dojilja njbolje moze podici imunitet? Imate li neki recept za prirodno podizanje imnteta ili ipak koristite nesto od preparata iz apoteke?

_____________________________

Nasi djecaci, najvece ljubavi na svijetu stigle su 12.01.2010.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Ishrana dojilje
14.10.2014 11:46:32   
Alannah
Cvekla,mrkva jabuka,narendani ili cijedjeni i med. Puno voca i povrca,pij caj od koprive. Ako si u mogucnosti,nabavi chia sjemenke u prodavnici zdrave hrane i dodaj ih u jogurt,one su odlicne za imunitet. U tanjir corbe ubaci malo lanenog ulja. Ne znam koliko beba ima ,ja sam do sestog mjeseca( iskljucivo je dojio) pazila da mu neke namirnice koje jedem ne izazovu grceve.

(odgovor članu malena131)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Ishrana dojilje
7.7.2015 23:17:42   
Vanne
Smiju li dojilje jewti gljive mlijecnice? pretpostavljam da ne smiju ali barem dva zalogaja?user posted image
Inace imamo dva podoja po danu i cjelonocnu konekciju user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 239
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *