|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   strah da nemogu vise nikada voliti drugu bebu...
22.6.2009 22:15:05   
Lulu_
dobro vecer moje dame...

Naomih sada ima 15 mjeseci
15 divnih,ne ponovljvih i najvrednijih mjeseci u mom zivotu...

kada sam ostala trudna uvijek sam zelila da imam puno djece da moja naomih jednom ne ostane sama i da ima kome otici na bajram...nekako bi mi bilo lakse otici sa ovog svijeta
Ali kada sam je rodila stvari su se skroz promjenile
Ja spadam u onu grupu mama koje se po prvi put i sasvim u zivotu otvore svojim osjecajima i dopuste ih.
Tako je volim...svaka sekunda mi je posebna sa njom...i tada mi je bilo jasno da nikada vise necu biti spremna za drugo djete jer previse volim Naomih da bi je mogla pustiti...   :(

danas mi je bila rodica sa malom bebom od 7 mjeseci...jao kad sam je uzela...onako laganu,mirisnu i milu user posted image
ja takoooo volim bebe...kako mirisu,kako pomjeraju prsticima...a nikad nisam bila takva . djeca me nisu zanimala ni najmanje.
i onda opet ona zelja za sto vise malih nogu koje tutnje kroz stan...pa mi pogled padne na naomih
ali ako cu njoj to uradit
ona kada se rodila za mene je svijet prestao da se okrece jer je se okrecao u njenim ocima...i sta ako sada opet nekada dobijem bebu i zapostavim svoju malu dragu prvu bebu...kako cu to

dali ste se tako osjecale ili se osjecate

dali sam uspjela da vam pojasnim ovu situaciju???
to me tako zabrinjava i tisti
dali sam ja losa mama zbog toga sto nemam dovoljno ljubavi za jos djece...sta je sa mnom?

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
22.6.2009 22:26:38   
Romali
Ne mogu ti ništa posebno reći, jer još nemam to iskustvo . I sama ponekad razmišljem slično kad pomislim kako volim ovog mog miša user posted image .
Samo ću napisati jedan citat- roditeljska ljubav se ne dijeli , ona se množi .


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
22.6.2009 22:34:37   
manuela RR
Eh da i ja isto mislim često,da drugu bebu ako dobijem neću moći voljeti ko Emira,ali vjerovatno će se javiti mame koje imaju više djece i razbiti nam ove glupe misli jer znam ja da je nemoguće ne voljeti svoju djecu isto,ali ipak opet nisam sigurna da ću ikoga moći voljeti ko što sada volim moju malu mrvicu....

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
22.6.2009 22:36:28   
belmac
ja sam mama troje divne djece, aiši je 11 i po, harunu 9. a maloj amni tek tri mjeseca.user posted image vjeruj mi, neznam koje volim više. user posted image za svakim mi srce jednako kuca i za svakim strepim. user posted image svi spavaju u jednoj sobi i kada naveće uđem u sobu, pa ih pogledam, ne mogu da ih se nagledam. tako su mi , mašAllah, lijepi i ....svi su moji. ne mogu ti opisati kako ih samo voli! vjeruj mi , da ostaneš trudna, onog trenutka kada bi u sebi osjetila novi život, shvatila bi koliko zapravo ljubavi imaš u sebi.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Aiša, mamina velika princeza - 1997.
Harun, mamin momak - 2000.
Amna, mala guzara - 21.3.2009.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
22.6.2009 22:46:56   
NANICA
IZVORNA PORUKA: belmac

neznam koje volim više. user posted image za svakim mi srce jednako kuca i za svakim strepim. user posted image da ostaneš trudna, onog trenutka kada bi u sebi osjetila novi život, shvatila bi koliko zapravo ljubavi imaš u sebi.user posted image user posted image user posted image



Potpisujem.
Slicno sam razmisljala kao ti Lulu ali kad se sve desilo onda je potpuno drugacije, pocevsi od momenta kad sam saznala da sam trudna pa sve dok se mali pahuljan nije rodio. Sada je to jednako i kako citira Romali "ljubav se mnozi"
Vidjet ces user posted image

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
22.6.2009 22:59:03   
Lulu_
manuela i romali hvala vam jer sad znam da nisam sama sa ovim morbidnim mislima
nekad me to ubija kada vidim mame sa vise djece
a ove dvije dame druge...nije da set mi uljepslae noc vec ste mi dale snage da uopste zamislim da budem opet trudna
pogotovo ona recenica kada ulazis u djeciju sobu u kojoj spavaju tvoje dvije srece...a soba mirise na njih...u mislima ste mi...
sad me ovo pogodila pravo
odoh na temu svekrva ili nevinost da se malo nasmijem

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
22.6.2009 22:59:50   
Lulu_
pardon tri...izvini

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
22.6.2009 23:15:48   
dinaa
Naravno da ces voljeti i drugu bebicu ako odlucis da je imasuser posted image
Ja imam dvoje djece i volim ih obadvoje isto oni su moj centar svijeta i sve se vrti oko njih.
Kad sam rodila drugo dijete bilo mi je malo "zao"starijeg jer mi je beba oduzimala svo vrijeme jer je stalno plakala i bila u mojim rukama ali cim bi mm stigao s posla on uzme bebu a ja starijeg da nadoknadimo vrijeme,i tako je vrijeme prolazilo dok smo se malo "ustelili".Sad je vec druga prica djecica se vole a ja uzivam gledajuci ih i presretna sam sto ih imam obadvoje.


< Poruku je uredio dinaa -- 22.6.2009 23:28:46 >


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
22.6.2009 23:18:26   
slono
I mene je to brinulo, posebno jer sam silno zeljela curicu,a ponovo sam rodila djecaka. Medjutim, volim ga beskrajno i kao sto sam nakon drugog poroda sama rekla, cini mi se da u meni ima ljubavi za najmanje petero djece. Svakako cu ganjati curicu pa eto, sad znam da cu ih sve voljeti podjednako aBd..... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Obozavam djecu, a posebno kad udjemo u godine, onda cemo tek vidjeti koliko smo sretne.

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
22.6.2009 23:19:48   
NANICA
Mi smo vec u godinama user posted image user posted image user posted image  ali bez obzira, sretne smo user posted image

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
22.6.2009 23:25:03   
slono
Naravno da jesmo, ali pricat cu ti sto sam upoznala na moru tete u pravim godinama, a imaju troje djece. Bas su navalile na mene..... To samo da potvrdim da cu zaista ici na trece......
To je pravo bogatstvo!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
22.6.2009 23:26:22   
almai
Moja nana ima obicaj reci'vidi imam pet prstiju na jednoj ruci i nebi se nijednog mogla odreci',a tako je to i sa djecom.Kako se god koje dijete rada tako se i rada nova ljubav prema djetetu.Imam ih troje hB nek su zivi i zdravi i svako volim punim srcem i nijedno se neizdvaja ni pocemu.Svaka majka ima taj strah pocetni da nece moci da voli drugu bebu kao prvu ali dok se rodi rodi se i nova ljubavuser posted image

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
23.6.2009 0:09:51   
tweety
Ja imam dvoje djece,kao što se vidi u potpisu,dječaka kojem će uskoro 4 godine i djevojčicu od 7,5mj.Nikad nisam razmišljala o tome da li ću moći da volim drugo dijete kao i prvo jer djeca su radost,djeca se rađaju iz ljubavi koje imate ti i tvoj dragi.Kao što je Romali rekla,roditeljska ljubav se ne dijeli,ona se množi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image I kad bih pored ove moje dvije duše dobila još koju,i za tu/te duše bih isto ljubavi bilo kao i za ove koje već imam.user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio tweety -- 23.6.2009 0:10:34 >


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
23.6.2009 0:48:08   
slono
IZVORNA PORUKA: almai

Moja nana ima obicaj reci'vidi imam pet prstiju na jednoj ruci i nebi se nijednog mogla odreci',a tako je to i sa djecom.Kako se god koje dijete rada tako se i rada nova ljubav prema djetetu.Imam ih troje hB nek su zivi i zdravi i svako volim punim srcem i nijedno se neizdvaja ni pocemu.Svaka majka ima taj strah pocetni da nece moci da voli drugu bebu kao prvu ali dok se rodi rodi se i nova ljubavuser posted image


Svaka cast almai!!!!! Sve vi koje imate troje djece cete mi davati savjete kad dodjem u tu fazu. Ali, zaista treba zivaca za njih, ali priznati moramo kako nas uveseljavaju i sta bismo da ih nemamo? Zelim svim parovima da dobiju svoju prvu bebu, a silno je zele.

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
23.6.2009 1:13:42   
Anoniman
Lulu_ vjeruj da ćeš imati ljubavi i za drugog bebača user posted image .
Ja sam isto kao ti mislila da neću "moći" toliko ljubavi pružiti drugoj user posted image  koliko sam kćerki. Još je kod nas sada velika razlika. Kćerka ima 6,5 god. Al kad nam je stiglo malo pilence..... uh user posted image user posted image  Isto se voli. Ma niko sretniji od mene dok bebica doji a kćerka mi dođe nasloni glavu pored njegove user posted image  Ili kad ih naveče pokrivam... pa mi se ona čini kao velika cura a on mišić mali. Ma ne znam ni opisati riječima zadovoljstvo, sreću i ljubav koju osjećam za oboje. Ljubi ih mama i voli najviše na svijetu.
Jednostavno, mogu vam samo reći, jako sam vam sretna žena ja user posted image

(odgovor članu slono)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
23.6.2009 17:37:24   
Alijeva mama


BELMAC...bas si me dirnula sa svojim osjecajima i bas si opisala prave osjecaje koje dijete budi u nama.....cesto se tako osjecam kada pogledam svog Alija ili kad prodje pored oca, majke ili tetke i dodje pravo meni u narucje jer se pozelio svoje mame...srce i dusa su mi tada ispunjeni ....i sama se cesto pitam ista pitanja i imam iste strahove al vjerovatno ce se to promjeniti nakon drugog ,treceg djeteta.....
mozda bi mame koje imaju jedno dijete trebale vidjeti  kako ce se osjecati kad dobiju drugu bebu....pa, NAVALI NARODE user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
23.6.2009 17:41:45   
Alijeva mama
Pardon Nanice, pritisnula sam pogresnu tipku....
Pozdrav

(odgovor članu Alijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
23.6.2009 19:27:42   
Anoniman
lulu, razumijem u potpunosti...
Vidi, moja mama je pričala da je njoj prosto bilo krivo na drugu bebu kad je zatrudnila zbog istog razloga. To se poslije promijenilo naravno.:)
Meni je ta priča bila smiješna dok nisam rodila macu. Sad se pitam kako da neko bude tako drag, sladak i moj kao ona?!
Ali vjerujem da kad opet jedno stvorenje nosiš pod srcem, gledaš kako se rađa, raste, ne možeš da osjećaš drugačije. Jeste da je prvo dijete nešto posebno, ali i drugo će biti po nečemu svom.
I kao što neko reče, koji god prst porežeš isto boli.
I imaj na umu da i svojoj Naomih činiš dobro, time što će imati svoju krv, prijateljicu seku, brata druga za igru, društvo za smijeh.
A time će i vaša porodica biti bogatija, biće vas više, više ljubavi.
Ne znam, ali jedva čekam taj dan kad odrastu i svi sjednemo zajedno za sto da ručamo, na koju god stranu pogledaš neko ti ide, puna kuća kao u porodici gdje sam ja odrasla, gdje je i dan-danas tako da svi odu svojim putem ali uvijek se vraćaju jedni drugima i vezani su.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Alijeva mama)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
24.6.2009 0:28:20   
lejlašh
Ja donekle razumijem Lulu, ali baš iz tog razloga što toliko volim svoju mrvicu i uživam u svakom njenom nestašluku i osmjehu, želim da ih takvih bude puna kuća, aBd, da nas uveseljavaju, ali najprije da imaju jedni druge.
Meni se čini da je najljepše imati dosta braće i sestara i da se dobro slažu, u djetinjstvu se imaš s kim igrati, a kad odrasteš - imaš se na koga osloniti.
Ja nažalost imam samo jednu divnu seku, a tako bih voljela da ih imam barem tri. Nadam se da ću svojoj malenoj uskoro podariti drugaricu ili druga za igru, da mi zajedno skaču po živcima, hahahauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
24.6.2009 0:55:03   
Anoniman
I ja imam taj osećaj čak ga nisam nikome do sad priznala reko smatrat će me neuračunljivom, user posted image , a sad mi je puno lakše kad vidim da ima istih. Strašno volim djecu i uvijek mi je kuća bila ispunjena njima, ja sam ih čuvala, hranila...al kako dobih svoje nekako mi sva ta ljubav pređe na njega.
Hvala duple mame na divnim rečenicamauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lejlašh)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
24.6.2009 7:10:36   
Anushka
Lulu gdje me nadje, moramo ponoviti onu rr kaficu u Ze..  mene nije strah da necu dovoljno voljeti jedno ili drugo, meni je zao vremena koje necu moci posvetiti drugoj bebici kao sto sad svom alenu posvecujem, a njemu cu opet uskratiti dio paznje i vremena koje mu sad pripada, sve razmisljam da cu ih oboje "zakinuti" za vrijeme i paznju i strpljenje. A opet, prije trudnoce sam govorila da bi htjela imati 4 djece i imam jednog mladjeg brata i shvatam vrijednost brace i sestara u zivotu, tako da cemo sacekati sigurno sa novom bebicom dok mi Aen bar ne stane na noge i ne bude trazio 100% mog vremena kao sad, pa cemo vidjeti..

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
24.6.2009 7:51:34   
zeni
ja imam dvoje djece,djevojcicu od 8 god i sina  6 mj.kod mene je obrnuto,mene je strah da njega vise volim ili je to zato sto je beba i sto je tolika razlika.ja ne bih da ona primjeti i pred njom glumim da je on ovakav i usran i svakakav,nekad jedva cekam da ona ode u skolu pa da ja njega s cejfom izgnjavim.opet mislim da je to zato sto nam je u kucu usla beba poslije toliko godinauser posted image

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
24.6.2009 9:01:17   
ziki
Ja takođe želim još dvoje djece ali kad krenem sa razmišljanima uvijek me strah da drugoj bebi neću moči da se posvjetim kao Tariku, sa njim sam 11 mjeseci prvodila bez razdvajanja, ujutru nismo ustajali po sat vremena dok se izmazimo, sad smo morali da prepolovimo vrijeme za maženje. Nas je bilo tri, ja sam najstarija a srednja sestra je patila i što je nosila moje stvari ja nisam bila ljubomorna ni na jednu, čak sam mami pomagala oko kupanja sa najmlađom jer sam tad bila velika cura, imala punih 6 godina.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
24.6.2009 10:22:19   
zeni
drage moje,to vi samo mislite,kad se to lijepo organizuje ima vremena za oboje,kad moja beba zaspi ja uzmem veliku bebu da mazim,kad zaspe oboje onda na red dodje najveca beba od svih,moj mmuser posted image

_____________________________

KADA PROMJENIS NACIN KOJIM GLEDAS NA STVARI,STVARI KOJE GLEDAS SE MJENJAJU

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: strah da nemogu vise nikada voliti drugu ...
24.6.2009 10:47:32   
emma.L
Lulu, samo ću ti reći, ja sam jedinica, koja je vjerojatno ostala jedinica iz baš tog razloga, a i moji su bili u godinama kad su me dobili. Sad imam oca koji živi daleko, i to je to. Naravno, sada imam i MM i curicu, ali mi je cijeli život nešto nedostajalo- toliko da sam ih molila da usvoje dijete. Ne znamo koliko je bilo kome od nas ostalo vremena, možda me sutra neće biti. Ema može odseliti tko zna gdje za svojom srećom, ali joj želim da negdje na svijetu ipak bude netko njen ako je moguće. A iako i ja malo paničim na pomisao da bi ona morala dijeliti mene s nekim jednako malim i nemoćnim, mislim da ipak neću dugo čekati. Radi njene budućnosti ću se na glavu posaditi da ne osjeti da je ikada zapostavljena, ali da ipak ne bude jedinica.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu zeni)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *