|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   sve majke koje su postale do 20 -te godine
7.10.2009 15:35:45   
minica81
Ja sam svog prvog sina rodila sa 17.5 godina i drugog sina sa 20,5 godina.
Sad imam 28 godina. i kad malo bolje razmislim u jednu ruku je to i dobro , jer je njima sad 11 i 7 god, već su porasli. Mnoge mi drugarice kažu : blago se tebi kod tebe već pravi dječaci a mi sad oko bebica .Pa da jest tako , slažem se s tim da je to ljepo. Ali ima i mane jer sam bila tako neispavana  ,kad mi je bili najdraže spavati. i sve te obaveze prihvatiti oko djece.Dok moje vršnjakinje u većini njih nisu imale pojima o tome. Jer ipak je to baš premlado. Bilo je baš svega oko odgajanja mojih dječaka i radosnog , i brige , svašta, svašta....ali mi nije žao jer sam mnogo sretna što ih imam.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Pa drage moje : ko je se još porodio do 20 god i šta vi mislite o tome ???

< Poruku je uredio minica81 -- 7.10.2009 15:39:51 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: sve majke koje su postale do 20 -te godine
7.10.2009 15:44:10   
Suzana
Uh minica81 kod tebe baš ona "dijete rodilo dijete", neka su ti živi i zdravi, svaka čast!

Čovjek tj. žena user posted image definitivno ne može birati sudbinu, ali ako može i ako se sve poklopi, po meni je "zlatna sredina" najbolja.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu minica81)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
7.10.2009 16:04:21   
Đenifer
Naravno da ima svako pravo na svoj izbor vlastitog života, kako želi i hoće i ne bi se nikad nikom petljala i govorila tako trebaš ili si trebala!
Ja lično smatram je sve sudbina u životu i da je od Boga predodređeno za svaku individu kako će i šta, ali smatram da pored čovjekove sudbine koja mu je " negdje zapisana" svako krojač  svoje vlastite .
Po mom mišljenju, onako kako bih ja, a da mogu uticati i kako sam uticala, poslije srednje škole sam upisala fakultet, uporedo radila i putovala, vidjela svijeta, upoznala dosta ljudi, kultura i nacija i imam jedno lijepo iskustvo u svom dobu adolescencije.Pored studiranja,sam se provodila i zabvaljala sa rajom i momcima i imam i tu lijepog iskustva i sječanja.To je jedini period u životu negdje od 19-20, pa do 25-26 kad je čovjek, samo svoj i nema baš pretjerano obaveza u životu osim da uči i ulaže u svoj budući život, porodicu i itd. Uporedo sa fax-om sam se zabavljala, završili fakultete, odlučili da se uzmemo, bili zreli, postavili temelje zajedničkom životu , kupili stan, auto,sretni zadovoljni i čekamo svoje prvo dijete za koji par dana.Jest da je meni 31, a mm 36, ali mislim da nismo ništa u životu propustili, čak šta više ničega nismo željni ostali (provoda, izlazaka, putovanja), a sad smo naj zreliji da donosimo ispravne stavove i odluke u svojim životima.
Htjela sam da kažem da je rano kad čovijek koji treba da živi i provodi se , ima svoju porodicu, djecu i da je ostao uskraćen za mnoge stvari koje će kasnije morati nadoknađivati. Obično ali nije pravilo muškarci koji se rano ožene, počnu kasnije švrljati i nadoknađivati propušteno, a žene koje nisu imale svoju maldost, počnu da se profanišu i oblaće u stilu ja sam još mlada, pa dekoltei, minjaci, počnu ostavljat djecu kod roditelja i izlaziti po kafanama i kafićima, jer nisu kad su trebale. Ova tema je vrlo diskutabilna i opširna, i neka se niko ne nađe uvrijeđen jel nisam mislila dok sam ovo pisala ni na koga određeno, to je samo moje mišljenje, kako bih ja i kako sam imala prilike u životu da uradim.A svako smatra da je naj ispravnije i naj realnije kako je do sada sebi život organizovao i svaka čast na tome. Sorry svima malo dug post.

< Poruku je uredio Đenifer -- 7.10.2009 16:07:30 >

(odgovor članu minica81)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
7.10.2009 16:15:21   
nita
Nadam se da i ja pripadam ovdje :) Prvu djevojčicu sam rodila kad mi je bilo dvadeset godina. Nekima je to nezamislivo, ali ja sam se i tada osjećala lijepo s bebom, kao i sada s drugom bebicom koju sam rodila sa 28.

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
7.10.2009 16:33:36   
Suzana
IZVORNA PORUKA: nita

Nadam se da i ja pripadam ovdje :) Prvu djevojčicu sam rodila kad mi je bilo dvadeset godina. Nekima je to nezamislivo, ali ja sam se i tada osjećala lijepo s bebom, kao i sada s drugom bebicom koju sam rodila sa 28.


Zašto bi bilo nezamislivo nita - predivno je imati dijete, pa bilo to u dvadesetim ili četrdesetim.


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
7.10.2009 16:43:32   
bebano
IZVORNA PORUKA: Suzana

Zašto bi bilo nezamislivo nita - predivno je imati dijete, pa bilo to u dvadesetim ili četrdesetim.



user posted image user posted image

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
7.10.2009 16:44:16   
bebbe RR
I ja spadam u ovu kategoriju. Prvi put sam postala mama sa 19 godina!
Sta mislim o tome?!
Mislim da je jako rano, mislim da nije bilo lako studirati, voditi drustveni zivot, raditi i biti mama, ali, eto, hvala Bogu, uspjelo mi je i ne bih niti jedan trenutak promijenila.
Drugi put sam postala mama sa 33 godine, i takodje je predivno iskustvo.
Suzana, s koliko godina si ti rodila svoje momke?


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
7.10.2009 16:47:17   
Suzana
bebbe, odavno se nismo čule ovako preko postova. user posted image
Momke sam rodila sa 28 godina i 2 mjeseca. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
7.10.2009 16:49:41   
bebbe RR
Bravo, Suzi! Baš kako si i rekla - zlatna sredina!

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
7.10.2009 16:54:03   
Suzana
Da, ispalo je tako, zlatna sredina, ali tako htjelo biti i ja sam zadovoljna, jer sam prije toga završila neke stvari hehe, naizlazila se maksimalno user posted image , završila školu, izgradila se na poslu i onda je došlo vrijeme za brak i majčinstvo... Hvala Bogu na tome.

Ali opet kažem, bitno je da smo postale majke i da imamo lijepu i zdravu djecu, a kada smo ih dobile, manje važno...



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
7.10.2009 20:23:56   
Dida79
Evo i ja vam se pridruzujem svog prvog sina sam rodila sa ne punih 20 a drugog sa 28god i nije mi nimalo zao....

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
7.10.2009 20:41:04   
nita
IZVORNA PORUKA: Suzana

IZVORNA PORUKA: nita

Nadam se da i ja pripadam ovdje :) Prvu djevojčicu sam rodila kad mi je bilo dvadeset godina. Nekima je to nezamislivo, ali ja sam se i tada osjećala lijepo s bebom, kao i sada s drugom bebicom koju sam rodila sa 28.


Zašto bi bilo nezamislivo nita - predivno je imati dijete, pa bilo to u dvadesetim ili četrdesetim.


Suzana, nažalost, nekima je nezamislivo imati dijete prije 25. godine. Poznajem mnoge žene koje tako kažu. Neke se čak odluče i na abortus jer su "premlade" da imaju dijete. Kao što sam već napisala, meni je prelijepo iskustvo imati dijete u tim godinama.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
8.10.2009 0:59:13   
my_little_baby
ja sam postala mam sa osamneaest..pa dobro trebalo mi je jos 8 dana da bude sa 19..hehe a to je velika razlika 18ili19....ne znam sta bi o tome rekla.....prerano ili ne....meni je sve u zivotu islo mimo planiranog a opet sam uspjela nekao sve dovoditi u red...
prije nego sam se udala..govorila sam ni u ludilu prije 25 ..pa eto uzelo me ludilo i ja se udal puno puno ranije..sad cu do 25 imati troje djece abd....da je lako nije..da je lijepo jeste ..jedan djeciji osmjeh -vrijedi svega....
No opet zavisi..ko kako voli nek izvoli..mada mislim da djaba planiramo ovo ili ono....sve je vec zapisano.....


_____________________________

Muhamed-23.10.2009
Ahmed-10.06.2007
Merjema-22.11.2003

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
8.10.2009 1:05:42   
Anoniman
Da se i ja tuspasim user posted image
Kćerku sam rodila sa 19 god. a sina sa 26 god. user posted image
Kao što neko reće, sve to ima svoje prednosti i mane. Evo primjera moje prednosti: kad budem imala, aBd, 35 godina kćerka će imati 16 a sin 9 god. user posted image Relativno velika djeca a ja još uvijek mlada user posted image user posted image

A što Djenifer reće nešto u smislu da je cijena rane udaje i ženidbe kasnije "tulumarenje" ne mora da znači. Ako je neko od tog "posla" radit će to i sa 20, 30, 50 godina, a rano rađanje djece ne sprečava roditelje da u tom smislu "vode normalan život". Sve se to da lijepo izorganizovati.

Helem, u svakom slučaju, slažem se da obje kombinacije imaju i prednosti i nedostatke kao i sa dole rečenim:




IZVORNA PORUKA: Suzana


Ali opet kažem, bitno je da smo postale majke i da imamo lijepu i zdravu djecu, a kada smo ih dobile, manje važno...[/color]






user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
8.10.2009 1:42:01   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Đenifer

Naravno da ima svako pravo na svoj izbor vlastitog života, kako želi i hoće i ne bi se nikad nikom petljala i govorila tako trebaš ili si trebala!
Ja lično smatram je sve sudbina u životu i da je od Boga predodređeno za svaku individu kako će i šta, ali smatram da pored čovjekove sudbine koja mu je " negdje zapisana" svako krojač  svoje vlastite .
Htjela sam da kažem da je rano kad čovijek koji treba da živi i provodi se , ima svoju porodicu, djecu i da je ostao uskraćen za mnoge stvari koje će kasnije morati nadoknađivati.  Ova tema je vrlo diskutabilna i opširna, i neka se niko ne nađe uvrijeđen jel nisam mislila dok sam ovo pisala ni na koga određeno, to je samo moje mišljenje, kako bih ja i kako sam imala prilike u životu da uradim.A svako smatra da je naj ispravnije i naj realnije kako je do sada sebi život organizovao i svaka čast na tome. Sorry svima malo dug post.


potpisujem
a dal će nadoknaditi neko propušteno? neko da a neko nikad
neko i da se nije udao/oženio živio bi život miran bez turbulencije, kakav je obično bračni život zbog obaveza naravno...

< Poruku je uredio veeseelaa -- 8.10.2009 1:44:03 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
8.10.2009 1:49:46   
reallove
ja dobila bebu sa 21 god
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
8.10.2009 8:02:16   
bebacha
mogul i ja sa vamauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image trebalo mi je 10 dana pa da imam puni 21 kad se Ajla rodila

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
8.10.2009 9:20:37   
MineLaa
ej cao svima ja sam nova na ovim str...ali odavno sam citala vase forume kad sam bila trudna najvise.... ja sam rodila Darisa 13.06.'09. a rodjendan mi je bio 27.06. tako da mi je trebalo jos 14 dana da napunim 20...a prelijepo se osjecam kao majka...osjecaj je prelijep i ni za sto na svijetu nebi to mjenjala...jesam mlada ali volim sto je sve ovako ispalo...user posted image

_____________________________

13.06.2009. Daris mamina srecaaa

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
8.10.2009 9:26:06   
Nedi
Kad sam imala 18-19 mislim da nisam bila spremna za obaveze koje donosi beba, rodila sam sa 25 - zlatna sredina. Govorim samo o sebi i mislim da svako treba raditi sa svojim životom šta želi, to nije moja stvar ali se iz prikrajka divim mladim mamama koje su uspjele izbalansirati posao-beba-brak-kuća i još škola. 

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu MineLaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
8.10.2009 10:47:54   
lara 33
Pozdrav svima!
Moja je, da je nazovem svekrva, rodila mm sa 17 god. Nakon par godina i cerku. Onda joj je izgleda sve to dosadilo pa se razvela i cerkicu od godinu dana ostavila bivsem muzu a mm svojoj rodbini. Hodala je po Bosni i radila po kafanama. Nasla sebi nekog i sa njim se udala i rodila jos dvoje djece. Za mm i njegovu sestru nije htjela da zna dok se nisu iskolovali i poceli raditi. Kaze moram se posvetiti svojoj djecici dok su mali. E sad kad joj treba pomoc i fizicka i ekonomska (jer se opet razvela) sad joj doslo iz guzice u glavu pa mm samo naziva kad joj nesto treba. A on zeljan matere sve joj ugadja.

Vecina koje postanu mame rano puno vole svoju djecu i odreknu se mnogih stvari u kojima djevojke u njenim godinama uzivaju.
Ali ima i onih koje samo radjaju djecu i prepustaju ulici da ih odgaja.

Ja mislim da se mlade mame puno lakse odluce da rode bebu nego one malo starije. Mi starije uvjek mislimo sta sve treba pripremiti za bebu. Koliko para treba imati ustedjeno. Te posao treba imati, skola se zavrsiti itd,itd

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
8.10.2009 11:00:12   
indy_26
Ja sam rodila 19-toj godini prvo djete sada mi je 26 a drugo cu roditi aBd u 27

_____________________________

indy_26

(odgovor članu lara 33)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
8.10.2009 11:58:23   
MineLaa
e ja sam mislila kao i svi drugi da sam nezrela i da Bog zna kako cu sa djetetom izdurati...ali hvalaa Bogu kad sam djete rodila promjenila sam se totalno psihicki.....ja mislim da je svakaa majka, normalna majka, takvaa

_____________________________

13.06.2009. Daris mamina srecaaa

(odgovor članu indy_26)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
9.10.2009 20:50:19   
Sonja
ja sam malo presla ovaj prag:)Adina sam rodila sa 21.
al sam se udala sa 19user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu MineLaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: sve majke koje su potale do 20 godina
10.10.2009 12:52:56   
dina_89
ja sam Saru rodila sa nepunih 20 godina, i nemam osjecaj da sam nesto propustila, super mi je i ovako, mislim da za ovu godinu i po braka prosla i dozivila vise nego sto bi kao cura mozda do 25 , i putovala i izlazila ma sve sto sam zelila i sad kad pozelilimo da izadjemo... skola mi je svakako bila dosadila zeljela sam da se odmorim od nje i aBd slijedece godine upisati cu fax ... zavrsiti cu do 30 i tamam user posted image  sretna i zadovoljna sa svojom malom princezom

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: sve majke koje su postale do 20 godina
10.10.2009 12:54:18   
veeseelaa
user posted image user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 10.10.2009 13:02:57 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

farba za kosu
sabinos

koju farbu za kosu koristite,tj.koja je vama najbolja i zasto?kakve su cijene tih farbi?

odgovor (94%)

odgovor (6%)


Broj svih glasova: 62

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *