|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Serklaza/cerclage
8.2.2008 21:36:39   
Suzana
Lijep pozdrav svim trudnicama, buducim i sadasnjim mamama!
 
Neke od vas me znaju, neke ne, ali bih htjela cuti misljenja od onih koje su se susrele sa serklazom.
Naime, sinoc sam bila na pregledu, i Dr je utvrdila da moram raditi pomenuti postupak.
U 22. sam sedmici sa dvojkama user posted image user posted image , bebice su sve teze i teze, i vrse pritisak na grlic materice.
Grlic mi je zatvoren, ali je dug 1 cm, a ne bi smio biti kraci od 2,5 cm. user posted image
 
Postupak se radi pod totalnom anestezijom, i u bolnici se ostaje jedan dan...
Nisam se previse uplasila, jer mi je zdravlje moje djece na prvom mjestu, ali bih zaista voljela cuti iskustva drugih zena, kojima je ovo radjeno...
Da li je oporavak brz, da li boli kad se probudis, kako se treba ponasati i tako... user posted image
 
Vec u ponedeljak moram ganjati uputnicu za bolnicu, nalaze... i jedan dan u sljedecoj sedmici otici na Kosevo...
 
Hvala unaprijed na vasim odgovorima.
 
Veliki pozdrav,
 
Suzana user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Serklaza/cerclage
8.2.2008 21:47:31   
Emina*
Ko ce odgovoriti, ako nece Emina..

Suzi moj,ja nemam iskustva s tim, al znam da je mojoj mami radjena serklaža, i to prije nekih 27 godina, kad je nosila moju sestru, eh mozes sada misliti kako je bilo u tim uslovima.

Znam da se radi pod opstom anestezijom,
a poslije toga ti je moguce da ti se javi neki iscjedak, uz male bolove u donjem dijelu trbuha,
ali ona nije imala nikakvih tegoba, a jos je serklaz morala uraditi u 3 ili 4 mjesecu trudnoce, nisam sigurna.. 
Kod nje je bio malo specificniji slucaj, jer je ona bas morala da miruje, ono 100%.

Kaze da je nije bolilo nista, mozda malo kad je anestezija popustila, al zaista nista strasno..
To su joj skinuli negdje oko 38-e sedmice, i sve je proslo kako treba...

Znam da ti nisam nista pametno rekla , samo ono sto znam,
ali ti mogu reci da se ne sekiras, da se cuvas i nakon serklaze i to je to..
Zelim ti puno srece....

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Serklaza/cerclage
8.2.2008 23:53:06   
lida
Draga Suzana u 20.sam sedmicu imala serklažu pod lokalnom anestezijom,imam isto tako kratak grlić i doktor se bojao da kad beba ojaća nebude problema.Ćitav proces je trajao negdje oko deset minuta i ako iole možeš trpiti bol onda ovo ne boli.Poslije toga osjetiš možda malo pritisak na donjem dijelu stomaka ali i to nije ništa strašno. Nakon toga sam sedam dana samo ležala i pravo se pazila.Sad sam u 28.sedmici radim i pravo se dobro osjećam.Trebaš samo slušati doktora i sve će biti OK.SRETNO i nemaš se ćega bojati.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Serklaza/cerclage
9.2.2008 7:36:58   
Amelaa RR
Draga suzana samo se ti nemoj puno brinuti ....evo vidis iskustva su pokazala da nije nista opasno....
Samo se nemoj sikirikiriki...
pusa velika


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Serklaza/cerclage
9.2.2008 10:04:10   
baby
Suzi moja neznam ti nista reci oko tog postupka al jedino sto ti mogu  dati podrsku i zazelit puno srece i da se cuvas i pazis svoja dva zlata , vjeujem da nije nista opasno kako su vec Eminica i Lida navele

Ljubi te baby i cuvaj se

Hrabre sreca pratiuser posted image user posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Serklaza/cerclage
9.2.2008 12:57:04   
Alijeva mama
Draga moja,

ja sam ti sve prosla  imam iskustva u svim dobrim i losim stranama trudnoce...pa tako i sa serklazom...
ja sam radila serklazu pod lokalnom anestezijom jer vjeruj mi nema potrebe za opstom jer traje 10 minuta ukupno znaci za 10 min.silazis sa stola....sto se tice serklaze,daju ti injekciju u guzu i onda lijepo ti rasire grlic maternice i daju ti dole gdje ce te zasiti,tj.staviti jednu gumu kao prsten i onda te zasiju tako da ta guma cuva da se ne otvaras.....ja sam svog doktora zamolila da mi kaze kad ce me ubosti sa iglom dole da se pripremim na ubod i on me ubo 3 puta i ostalo islo samo od sebe....nemogu ti reci da boli ili da ne boli jer je neugodno al ako si ikad imala bolove za vrijeme menstruacije i grceve e to je takav osjecaj...
ja sam inace bojazljiva i sve me boli,APSOLUTNO sve i kad me frizerka fenira ja trazim anesteziju...vjeruj mi al kad sam otisla na serklazu ja sam se pripremila na najecu bol i ubijedila se da ce me boliti samo tako da bi mi bilo lakse i vjeruj mi da nije strasno koliko sam mislila...zato se ti pripremi i reci doktoru nek ti stavi crveni prsten tj.masnu dole kao poklon muzu za Valentinovo ..user posted image ....
puno te pozdravljam i zelim ti svako dobro..a obavezno mi javi da vidim kako si prosla....
pozdrav

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Serklaza/cerclage
9.2.2008 17:57:45   
Suzana
Drage moje trudnice!
 
Lido i Alijeva mama, hvala sto ste svoje iskustvo podijelile sa mnom.
Vidim da to nije strasan zahvat... Pa tako vjerujem da ce i kod mene biti sve OK. Logicno je da kasnije mora malo da boli..
Meni je Dr rekla da ce me uspavati, sto znaci da je to opsta anestezija... Ali, ako sam je dobro razumjela, ta anestezija vrlo kratko traje, i trebala bih se vrlo brzo i probuditi.
Dr je profesorica, vazi za strucnjaka, i ona ce me raditi, tako da cu je pustiti da radi onako kako misli da je najbolje. Istina, i mene je iznenadilo da se u trudnoci daje opsta anestezija, ali ocigledno da daje..
Jos nesto me zanima - kada se skida ta traka, konci, sta li je vec, da li te onda opet uspavaju, tj. da li se i to radi pod anestezijom ili???
 
Eminice, hvala ti na postu i podrsci, i pozdravi mamu! user posted image
Amela, Baby, hvala na podrsci.

Cujemo se jos, a ja se svakako javim cim prije.
 
Veliki pozdrav!

(odgovor članu Alijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Serklaza/cerclage
9.2.2008 20:17:53   
ElmaB
Suzana!
 
Moja prijateljica s posla je radila cirklazu i bukvalno, kada je doslo vrijeme poroda, bolovi i sl., to su joj skinuli i porod je krenuo. Mislim da je tada dobila samo lokalnu anesteziju dole. To je jedini slucaj koji znam, ali sam sigurna da ce ti sve to najbolje objasniti tvoja dr. A i trudnice koje su to vec prosle ce ti detaljno opisati. Jos jedno sretno i cujemo se!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Serklaza/cerclage
11.2.2008 16:05:30   
Alijeva mama
pa sto se tice skidanja tog prstena sve zavisi od slucaja do slucaja i obicno se to skida u 38 sedmici trudnoce znaci 2 sedmice prije poroda i tako je bilo i sa mnom a tad nije trebala meni ni injekcija nti uspavljivanje nista...doktor samo odvezao i to je to....


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Serklaza/cerclage
18.2.2008 13:40:44   
Suzana
Draga Lido i Alijeva mama,
 
Da vam se kratko javim, jer izbjegavam da sjedim. :)
 
Uradjena mi je serklaza u petak, sve je bilo onako kako ste rekle, i sve je hvala Bogu proslo OK.
Ja sam za razliku od vas primila opstu anesteziju.
 
Ono sto me sada zanima jeste - sta poslije serklaze - ... Koliko dugo mirovati.
Dr mi je bila u frci i jedino sto mi je ona rekla nema seksa 15 dana user posted image , i kao ipak si imala intervenciju i sada moras malo mirovati, a poslije bez napora, lagane setnje i tako...
Iskustva nekih drugih zena koje sam upoznala u bolnici a radjena im je serklaza jeste da su lezale poslije toga i po 2-3 sedmice, nikad se vise nisu savile i cucnule, sexa vise nije smjelo biti...
Malo sam zbunjena, dok ponovo ne odem na kontrolu kod Dr za neke 2 sedmice.
Ja sam planirala cijelu ovu sedmicu, a to ce biti nekih 10-ak dana mirovati (lezati, setati po kuci...)...
 
Imate li vi neki savjet?
 
Hvala vam velika unaprijed.
 
Veliki pozdrav,
 
Suzana

(odgovor članu Alijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Serklaza/cerclage
18.2.2008 13:57:48   
Visnja RR
Draga Suzana sve je to individualano...
Dok ne odes na prvu kontrolu odmaraj ( i bez sexa) user posted image
znam razlicite "slucajeve" kad trudnice nakon serklaze nisu smjele dici nista teze od case vode i strogo mirovale... do onih koje su mogle normalno da funkcionisu al bez vecih napora do 8-og mjeseca a onda opet mirovanje...
sex? sta je to? user posted image  
draga moja ja sam u 32-oj sedmici i cim sam saznala da sam trudna zabranjen mi je sex , tako da... to je najmanje briga , moze se ;) ... beba je najvaznija...
kao sto vec i sama znas... ima nesto u zajednickom ljeskarenju, laganom mazenju i mastanju o malom bicu koji ce ispuniti nase zivote...user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Serklaza/cerclage
18.2.2008 14:47:01   
Blue rose RR
Draga Suzana, s obzirom da mi je rađena serklaža u 4 mjesecu trudnoće, takođe pod opštom anestezijom (lično smatram da je bolje, onako čisto zbog psihičkog stresa), ja sam od onih žena koje su morale da miruju, u svakom segmentu života ostatak trudnoće.

Aktivnost poput vođenja ljubavi (ili težih poslova po kući), su mi bile strogo zabranjene...takođe do kraja trudnoće..

Ali napominjem da je to individualno, međutim koliko sam ja upoznata doktori ne praktikuju da te oslobode zabrane vođenja ljubavi, upravo zbog skraćenog grlića...stoga...očekuj zabranu.

A vjeruj meni je bilo nekako neugodniji proces skidanja serklaže, koja mi je skinuta pet dana prije dana isteka termina poroda.

Nadam se da sam pomogla...sa srećom.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Serklaza/cerclage
19.2.2008 14:24:22   
lida
Suzana drago mi je da je sve u redu i da si dobro.Poslije serklaže doktor mi je rekao da je jedino pravo mirovanje ustvari kad spavaš i dao mi da tri dana pijem apaurin kao ta tri dana baš je potrebno 100% mirovanje.Onda sam ležala do kraja sedmice i poslije toga pošla raditi.Sada radim po 4 sata i gledam da izbjegavam napor.najgore je usisavanje i pranje kade to sad radi MM,ne dižem ništa teško i u toku dana kad sam kod kuće uvjek gledam da sam u ležećem položaju.s obzirom da je moja dijagnoza od poćetka bila prijeteći abortus za mene je sex nepoznanica ovih mjeseci dok je bebana u pupani.Ti se pazi a na kontroli porazgovaraj sa doktorom dali i šta smiješ raditi.Moja kolegica je imala odnose poslije serklaže.strpi se malo i vidi šta će ti doktor reći.Pusa i drago mi je što si nam javila kako si prošla. 

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Serklaza/cerclage
23.2.2008 17:11:17   
Suzana
Visnja, Maryam Amina i Lido,
 
Nisam vam se ranije uspjela zahvaliti na vasim misljenjima i savjetima.
 
Ma sto se tice sexa, to je najmanji problem user posted image  samo sam vam to napisala kako bih vam prenijela savjet moje Dr - jer i mene cudi da nam ona dozvoljava nakon serklaze... user posted image
I rekla se da se razmazim, napore tipa usisavanja i brisanja podova sam izbacila iz svojih obaveza od kako sam ostala trudna, da ne nosim nista tesko i tako...
Ali meni je sada vise psihicki sta fakat smijem a sta ne.
Ma... Maksimalno cu se cuvati - to je sigurno.
 
Danas sam zvanicno prvi put izasla vani u setnju sa muzem, poslije serklaze koja mi je uradjena prije 8 dana. user posted image
 
Nadam se da ste vi dobro i zdravo i da se lijepo osjecate!

Pusa i veliki pozdrav,

 
Suzana

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Serklaza/cerclage
3.3.2008 8:49:51   
irmma
Pozdrav za Suzanu, a naravno i za sve ostale

meni je uradjena serklaža 21.12.2007., a upravo danas idem na skidanje sava, javicu kako je proslo. Uradjena je pod opstom anestezijom, a 15 dana nakon postupka sam strogo mirovala, a kasnije se ponasala onako kako sam osjecala da mogu. Nisam podizala nista tesko, uglavnom lagani kucni poslovi. Mislim da je to sve individualno, pogotovo sto su kod tebe u pitanju dva slatka bica  user posted image user posted image .

Danas mi je treci dan 38. sedmice, iskreno se nadam da se necu poroditi danas ili sutra, iako je sve moguce.
Zelim da ostatak trudnoce provedes mirno, bez stresa i straha, i sve najbolje tebi i tvojim najdrazim user posted image .
Pozdrav
Irma

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Serklaza/cerclage
3.3.2008 19:52:28   
Suzana
Draga Irma,
 
Hvala ti na ovom postu.
Vidis, za razliku od tebe ja sam mirovala 7 dana, a ne 2 sedmice. user posted image
Nadam se da je to OK...
Ali, sam nekako osjetila da mogu u setnju nakon 7 dana mirovanja i lezanja...
 
Sada izbjegavam te neke teze aktivnosti, ali sam podsvjesno u brizi, smijem li ovo, smijem li ono, onda malo budem aktivnija, pa osjetim da sam se mozda preforsirala, pa se prepadnem, i sve tako...
Hm... user posted image
 
Javi mi kako je proslo to skidanje sava, kako to ide...???
A zelim ti sve najbolje, i tebi i tvojoj bebi, da izguras jos dvije sedmice, jer kao sto i sama znas, sto je tvoja beba duze u stomaku, to bolje. user posted image
 
Puno pozdrava,
 
Suzana


(odgovor članu irmma)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Serklaza/cerclage
21.4.2008 16:37:25   
idana_85
Meni su u 12 sedmici, kad sam radila papa test rekli da mi je kao misic mekan i previse otvorena da to trebam raditi. Doktor je bio uzasno grub.Sreca moj doktor je bio tu nasli smo ga i on me odmah pregledao ultrazvucno. Kaze da misic jeste mekan, ali da je otvor sasvim uredu. I da za sada ne moze nista vec da se pazim i cuvam, pa ce vidjeti do 20 sedmice, ako i dalje bude isto da ce mi tad to raditi. A mene je tako strah....

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Serklaza/cerclage
22.4.2008 20:54:46   
Suzana
Idana,
 
Vidjela si da sam ja postavila temu serklaze, i da mi je ista uradjena oko 23. sedmice.
Vidjela si i da sam se javila poslije i da je sve proslo u najboljem redu.
Zaista rutinski zahvat.
Ti se samo redovno kontrolisi, pa ces vidjeti. Mozda neces morati raditi serklazu.
Ali pripazi malo, ako ti je misic slab. Uvijek vrijedi biti malo oprezan.
 
Zelim ti srecu.
 
S.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Serklaza/cerclage
22.4.2008 22:25:25   
Sonja
drage moje znam da ovo zvuci glupo ali ja stvarno ne kontam sta je to serklaza????
vidim da je neki operativni zahvat...ali ne kontam sta mu je cilj.user posted image
sorry sto sam ispala glupauser posted image


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Serklaza/cerclage
17.1.2009 21:40:34   
Anoniman
Sonjice moja ma nisi glupa ja to isto trebam raditi,pa koliko sam shvatila doktore serklaza ili (podvezivanje)je to da te dole usiju da ti plod neizadje kad si otvoren ili kada ti je preniska trudnoca....Ako,sam sta krivo rekla neka me isprave one sto su radile to!

(odgovor članu Sonja)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Serklaza/cerclage
17.1.2009 22:05:16   
Ella_H
Svaka cast svim mamicama koje su prosle kroz to i puno uspjeha i srece vam zelim u trudnoci.....
Felix super si objasnila,sonjice nisi glupa ispala ja stalno ispitujem zenke oko mene o svemu
Iako znam dosta ali vjeruj nikad nije dosta o trudnoci, pogotovo one stvari s kojima covjek nema iskustva
Pozdrav svima :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Serklaza/cerclage
21.1.2009 13:49:23   
necky
draga Suzana,
vidm da si serklažu radila još prošle godine.  nadam se ja je sa tim i sa porodom prošlo ok.  ne znam koliko i da li uopće posjećuješ ovaj forum, zato se ne obraćam samo tebi nego i svima onima koje su imale "posla" sa serklažom. u 24-oj sam sedmici i trebam uraditi isti zahvat ovih dana. konkretno me zanima koliko se ostaje u bolnici nakon toga, ako se serklaža radi pod općom anestezijom. pozzz za sve

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Serklaza/cerclage
21.1.2009 13:56:18   
Blue rose RR
Ja sam izašla drugi dan poslije serklaže, i ne boj se draga, sve je to za dobrobit i tebe i tvoje bebe.

Sretno.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu necky)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Serklaza/cerclage
21.1.2009 14:25:47   
necky
ej, draga hvala puno. 

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Serklaza/cerclage
21.1.2009 14:30:04   
necky
ej draga, hvala puuunoooo!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *