|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Adaptirano mlijeko
9.10.2015 22:55:23   
Vanja88
Drage mame
precesljala sam bukvalno citav forum da nadjem temu, naisla sam samo par tema o dojenju, a temu za majke koje nisu uspjele da doje nisam nasla i ovim putem odlucila sam da je ja otvorim.
Koliko vas ima koje iz milion razloga nisu mogle/htjele da doje?
Koliko se kod vas krecu cijene mlijeka?
Koje koristite?
Znamo da za dojenu djecu kazu davaj po potrebi ali sta su vama savjetovali koliko cesto da hranite bebu? Koliko ml po obroku?

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Adaptirano mlijeko
10.10.2015 6:38:54   
memsi
Pozdrav,
Porodila sam se julu 2015.i naravno kao i sto svaka majka zeli najbolje za svoje djete trudila se svim silama da dojim bebu.Medjutim od samog starta sam morala dohranjivati bebu jer nisam imala dovoljno mlijeka i vec nakon 20-ak dana ostajem bez istog.Obzirom da mi se to desilo i sa prvim djetetom bilo je za ocekivati.Za odabir smo uzeli Hipp ali je beba mnogo bljuckala,i u posljednje vrijeme odbijala popiti flasicu.N.p.r.popije pola,pa sledeci obrok citavu i tako u krug.Presli smo po preporuci moje prijateljice na Babylove bio 1 i prezadovljna sam.Beba ima urednu stolicu,dobro jede i napreduje,rijetko kad bljucne i izbaci samo visak.Cjena hape je skroz povoljna,600 grama kosta 10,80.To bi bilo nase iskustvo.L.p.😃

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Adaptirano mlijeko
11.10.2015 10:38:23   
Alma_27
mi smo koristili bebelac (odlican je), ali smao na babylove presli zbog cijene i ista tako je odlican. naravno, posavjetovali smao se ranije i zaista nismo prmjetili nikakvu razliku.

(odgovor članu memsi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Adaptirano mlijeko
12.10.2015 17:17:17   
Vanja88
Ja inace zvivim u kanadi...i kad sam rodila svog sina putem cr odveli su ga na i intenzivnu jer je malo progutao plodne vode... pa da to izbaci, dovukli mi u sobu velikuu pumpu da izdajam a ja ni kolostrum... nije bilo forsiranja, odmah je na ad ... koristili smo gotove (u bolnici nam dali od 60ml) i mi prvih mjeseci kupovali te gotove, doduse nije se nikako isplatilo, 8x60ml oko 20km a on je ubrzo povecao na 90-120ml pa sam presala na prah...i sada mu prokuhavam vodu iako ima 10mj.
Moja drugarica je djevojcicu takodje na ad mlijeko ali kad je napunila 7mj otisli su za bosnu....nije djete htjelo da okusi ni jednu,tolika razlika u tom mlijeku zar ne moguce??? e na kraju od svih silnih isprobanih bebelac odgovarao user posted image
Da li s god dana prelazite na sledeci stepen mlijeka ili direkt uvodite kravlje, od koliko posto mm? ili prvo pola pola da nebude naglo uvedeno

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Adaptirano mlijeko
12.10.2015 17:27:01   
Emica_sa
ja sam dugo koristila AD sin je imao i dvije godine kad je pio,samo ujutru i navece po flasicuuser posted image

curice su dojile,pa onda poslije su presle na ADuser posted image

Sada imam curicu od 17 mjeseci pije AD ujutru i navece po 210mluser posted image



_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Adaptirano mlijeko
12.10.2015 17:36:21   
irenaSA
Vanja, curici sam davala AD do dvije i po godine.Završili sa Aptamilom 3. Kada sam uvodila novo uvijek sam pravila jednu bočicu nove a sve ostale stare i tako postepeno izbacivala staru. Kada smo se odlučili za kravlje mlijeko odmah smo uzeli 3.2 posto mm. I sada sa malim razmišljam da kravlje mlijeko uvedem tek kada napuni dvije ako izdržim dojiti.

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Adaptirano mlijeko
12.10.2015 17:46:44   
magicalani

IZVORNA PORUKA: Vanja88

Drage mame
precesljala sam bukvalno citav forum da nadjem temu, naisla sam samo par tema o dojenju, a temu za majke koje nisu uspjele da doje nisam nasla i ovim putem odlucila sam da je ja otvorim.
Koliko vas ima koje iz milion razloga nisu mogle/htjele da doje?
Koliko se kod vas krecu cijene mlijeka?
Koje koristite?
Znamo da za dojenu djecu kazu davaj po potrebi ali sta su vama savjetovali koliko cesto da hranite bebu? Koliko ml po obroku?



http://www.ringeraja.ba/forum/m_89025/mpage_1/key_/tm.htm#89025

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Adaptirano mlijeko
12.10.2015 22:02:55   
dance_mom
Vanja, moje su obje bile na AD, doduše, A je dojila jedan kraći period, L nije nikako. koristili smo NAN 1 i 2, sve je bilo OK, fino su ga obje prihvatile. L je pila AD do godinu dana, onda sam joj polako pocela uvoditi mlijeko, neko je već pisao, prvo jedan obrok, pa onda pomalo povećavala dok nismo u potpunosti izbacili AD. i sa mlađom planiram isto

(odgovor članu magicalani)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Adaptirano mlijeko
13.10.2015 17:49:39   
Vanja88
Mene zanima zAr ad tu ide do 1+ god? emica rece da ne njena beba do 2god je pila... ako one idu do 12mj... zasto davati do 2god ima li da kazem efekta u smislu minerala/vitamina zar od 12mj tu funkciju ne daje kravlje m? ili imaju nastavci mlijeka,kao recimo ovdje...
1 je do 6mj
2 od 6-12
3 12-36mj

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu dance_mom)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Adaptirano mlijeko
13.10.2015 18:18:20   
dance_mom
Pa mislim da je to individualno. AD koje ja koristim ima i iznad godinu dana, znači NAN 3, ali sam ja upravo razmišljala tako, da je možda više hranjivo uključiti pravo mlijeko djetetu, kad ga već treba piti od godinu dana.

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Adaptirano mlijeko
13.10.2015 18:44:25   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: Vanja88

Mene zanima zAr ad tu ide do 1+ god? emica rece da ne njena beba do 2god je pila... ako one idu do 12mj... zasto davati do 2god ima li da kazem efekta u smislu minerala/vitamina zar od 12mj tu funkciju ne daje kravlje m? ili imaju nastavci mlijeka,kao recimo ovdje...
1 je do 6mj
2 od 6-12
3 12-36mj

obicno kravlje mlijeko nema nista u sebi,cak bebe koja ga piju su vecinom anemicne,ja sam se konsultovala kada je moj sin bio mali i sa pedijatricom i ona mi je rekla ako mogu, da dajem AD jer je ipak obogaceno sa zeljezom,vitaminima i mineralima,sto obicno kravlje mlijeko sigurno nijeuser posted image

Po ovome bi ti trebala davati 3 posije godine i sve do kada hoces,to je individualnouser posted image

Tako je i kod nas i mi smo pili Aptamil 3 jako dugouser posted image

< Poruku je uredio Emica_sa -- 13.10.2015 18:45:34 >


_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Adaptirano mlijeko
13.10.2015 18:46:56   
Emica_sa
Ovo ne znaci da ja nisam nikako davala kravlje mlijeko jesam u nekim kasicama,hapama itd,ali kada su pili na flasicu ujutru i uvece to je bio ADuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Adaptirano mlijeko
13.10.2015 19:12:32   
Vanja88
aha razumijem emice...
ja sam mislila ako se prije godine dana uvede kravlje m da djeca mogu biti amenicna, s god dana i preko djete vec jede svu hranu i tim putem bi trebao da dobije sve potrebne nutrijente al da, 3 obavezno, ja mislila i prije god da uvedem al necu naglo je to...doduse mi jogurt sir jedemo od 6,5-7mj i Bogu hvala voli mlijecno
vece bebe, koliko puta na dan dajete flasicu i kolicine?
moj N je 10mj... i do negdje 8og je dobijao i preko 800ml i u 3 cvrsta obroka, negdje kolicinski 150g...odjednom poce odbijati flasicu i ja povecala mu cvrstu hranu tako da sad ujutru jede cvrstu hranu prvo...pred spavanje 210ml popodne 120ml i pred Uvece pred spavanje 260. Vode/caja po par gutljanja samo....sok ne dajem

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Adaptirano mlijeko
16.10.2015 8:43:56   
Visnja RR
smjem li napisati da je moja A pila Aptamil3 do 3 g.... jednostavno ga je voljela ...ali samo uvece i ujutro...oko 180 ml...to joj bilo za dobro jutro i laku noc...onda predjemo na kravlje... bez ikakvih dodatak tj šećera

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Adaptirano mlijeko
2.11.2015 0:02:12   
una77
Prilikom izbora adaptiranog mlijeka za bebu mislim da se treba posavjetovati sa pedijatrom, i koje mlijeko je sastavom najslicnije majcinom. Veoma je bitno da znate ko je proizvodzac, kako se hrana cuva ( temperaturni rezim) it'd...Moj topli savjet je da hrane kupujete u apoteci. I nekad nam se cini da nasa djeca fino napreduju, ali veoma je bitno kakvaje krvna slika kod djece, I jedino tako mozete da potvrdite kvalitet neke hrane.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Adaptirano mlijeko
2.11.2015 20:06:40   
Vanja88
Visnja da li je tvoja cura pila iz flasice ili si ti vec s god dana prestala flasicu presla na casu?
Una.. Ja ne zivim u bih pa nisam bas upucena da li se kod nas tu cesto vadi krvna slika djecici i bebama da se ustanovi kako napreduje ? Jer to ovdje ne rade.... mom djecaku je jos malo 11mj samo jednom krv vadili ma zuticu iz pete..to je to i to na zuticu sa 7 dana starosti.
Sto se tice savjetovanja sa pedijatrom slazem se...al takodje treba gledati na to da beba nema alergiju na kravlje mlijeko, sto ne znaci da kad odraste da ce imati osjetljivost na laktozu i K. mlijeka... I ovdje je milion koje kakvih formula od gotovih do koncentriranih do praha.. meni ne recimo babica u porodilistu rekla da do 6mj koristim ztrogo gotoove jer su sterline ja nisam....koristila ih jesam al ne do 6mj i dan danas prokuhavam vodu za flasicu.
savjet pedijatra je da koristim koju god hocu...nemoram onu najskuplju mogu i najjeftiniju jer one sve moraju da budu po zakonu iste, ima protokol koji se koristi i tako da nije bitno.
Koju najvise preporucuju pedijatri u Bih ili ostaliim zemljama???

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu una77)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Adaptirano mlijeko
2.11.2015 20:11:44   
ninuska
Ma ne vade ni ovdje bas tako krv. Mi smo vadili sa 2 godine jer je imala uoalu pluca, pa smo usput provjerili i kr sliku :).
Mi pijemo bebimil. Prvo smo bili na aptamilu. Namjeravam davati do 1 godine i nakon toga mlijeko aBd. Starija curica ima 4 godine i jos uvijek pije mlijeko iz flasice :). Drugacije nece. Eh, meni zao da joj ukinem jer ce tako prestati sa pije mlijeko


_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Adaptirano mlijeko
3.11.2015 20:20:37   
Vanja88
Rekla sam da cu prestati citati ove glupe amerike stranice
znaci
tvrde da beba izmedju 11-12mj MORA da popije izmedju 650-950ml formule, ama nema sanse da on toliko popije ..odakle njima ove mjere,ovo nije moguce u danu izvesti..aaaaaa

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Adaptirano mlijeko
3.11.2015 20:43:44   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Vanja88

Rekla sam da cu prestati citati ove glupe amerike stranice
znaci
tvrde da beba izmedju 11-12mj MORA da popije izmedju 650-950ml formule, ama nema sanse da on toliko popije ..odakle njima ove mjere,ovo nije moguce u danu izvesti..aaaaaa

ma nemoj se ti voditi tim mjerama,ti njemu daji koliko mislis da on moze popitiuser posted image

Moja curica ima 17 mjeseci,pije ujutru i uvece po 210 ml formule

plus jede sa nama ono sto mi jedemo,znaci dorucak,rucak,vecera slabo jer i i mi ne veceramouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Adaptirano mlijeko
3.11.2015 20:58:45   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Vanja88

Visnja da li je tvoja cura pila iz flasice ili si ti vec s god dana prestala flasicu presla na casu?
Una.. Ja ne zivim u bih pa nisam bas upucena da li se kod nas tu cesto vadi krvna slika djecici i bebama da se ustanovi kako napreduje ? Jer to ovdje ne rade.... mom djecaku je jos malo 11mj samo jednom krv vadili ma zuticu iz pete..to je to i to na zuticu sa 7 dana starosti.
Sto se tice savjetovanja sa pedijatrom slazem se...al takodje treba gledati na to da beba nema alergiju na kravlje mlijeko, sto ne znaci da kad odraste da ce imati osjetljivost na laktozu i K. mlijeka... I ovdje je milion koje kakvih formula od gotovih do koncentriranih do praha.. meni ne recimo babica u porodilistu rekla da do 6mj koristim ztrogo gotoove jer su sterline ja nisam....koristila ih jesam al ne do 6mj i dan danas prokuhavam vodu za flasicu.
savjet pedijatra je da koristim koju god hocu...nemoram onu najskuplju mogu i najjeftiniju jer one sve moraju da budu po zakonu iste, ima protokol koji se koristi i tako da nije bitno.
Koju najvise preporucuju pedijatri u Bih ili ostaliim zemljama???


pila je iz flašice

ja sam vodu filtrirala kroz Britu...u samom početu sam uzimala Jana vodu...
a korisitili smo Aptamil... preporucuju i Hipp


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Vanja88)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Adaptirano mlijeko
3.11.2015 21:00:57   
Visnja RR
evo i tema o adaptiranom mlijeku

http://www.ringeraja.ba/forum/Koju_dohranu%3F_%28za_mame_koje_ne_doje%29/m_56416/tm.htm

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Adaptirano mlijeko
20.11.2015 15:58:14   
LauraHelena
Drage mame, ja sam do 14. mjeseca dojila bebu, a nakon toka sam davala AD do njenog drugog rodjendana. Ni nasa pedijatrica ni ja nismo bile za kravlje mlijeko i sasvim sam bila zadovoljna. U medjuvremenu jela je puno sira i pila je jogurt :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Adaptirano mlijeko
3.2.2016 23:10:22   
NEAS
Pozdrav mamice,treba mi vaša pomoć...
U fazi sam prekidanja dojenja zbog jake upale i jakih antibiot.,mala ima 10.5mj i povremeno sam koristila Humanu2 za hapice...e sad bi kao trebala joj uvesti Humanu 3 jer je ona pc desetog mj...Al problem i taj što ona dolazi samo s okusom jabuke ili banane,nema običnog mlijeka...pa sad...da li preći na neko drugo i koje je vaša preporuka? I koliko joj flasica davati,šta nije malo/puno...mi smo prije ove moje upale imale 3-4 podoja,pa sam tako i nastavila s flasicama ( rano jutro oko 4 ili5, poslijepodne pred spavanje i navece pred spavanje) ok po vama?

Eto...Hvala unaprijed na odgovorima ☺

(odgovor članu LauraHelena)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Adaptirano mlijeko
5.2.2016 15:51:52   
irenaSA
Neas ja bih dala Aptamil 2 ili 3...napravi minimalnu dozu da proba...bebe ga rado prihvataju a i pedijatri tvrde da je najsličniji majčinom mlijeku....znam da sam jednom curici kada je imala proliv dala taj mješani AD sa bananom...mislim da je bio Novalac, nije bilo govora da pije...

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu NEAS)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Adaptirano mlijeko
7.2.2016 20:11:00   
NEAS

IZVORNA PORUKA: irenaSA

Neas ja bih dala Aptamil 2 ili 3...napravi minimalnu dozu da proba...bebe ga rado prihvataju a i pedijatri tvrde da je najsličniji majčinom mlijeku....znam da sam jednom curici kada je imala proliv dala taj mješani AD sa bananom...mislim da je bio Novalac, nije bilo govora da pije...



Hvala na odg :)
Ma ni ja to s okusima ne bih davala, što da djete misli da je normalno da mlijeko ima okus banane user posted image
Još smo na Humani2, a dvoumim se između Aptamila i Hippa...Neki opet kažu za Hipp da je najsličniji...ti imaš iskustva s Aptamilom?

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *