|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba place, ne znam razlog
12.4.2009 22:50:21   
veeseelaa
molim za vase misljenje!
moja bebica ima 3,5 mjeseci i do neki dan mogla bi reci da je bila mirna beba.
Medjutim od prekjuce u toku dana zna po par puta se zaplakati (po meni bez razloga jer nije gladna i nije mokra) tako jako da se ja istraumiram. Sva pocrveni od plača, koji traje 2-3 minuta i nogicama upire od pod krevetica i izdiže tijelo od poda. Kad je uzmen i pricam joj smiri se ili je komplet skinem i onda se umiri. Juce sam je vodila kod pedijatra koji kaze da su usi ok, stomak mekan, srce i pluca ok (slusao je putem slusalica), temperature nema i da bi mozda trebalo da dam bebin urin da isključe eventualno neku infekciju.
E sad ona stalno gura rukice u usta, bali i godi joj kad joj masiram desni, da li je moguće da su zubići ili nesto drugo? pa valjda je rano za zubiće
Ja sam jako uznemirena zbog njene promjena ponašanja pa molim za vaše misljenje, sta ako i urin bude ok? kuda dalje? jer fakat je do sada bila mirna a i kad bi zaplakala nije to radila na ovakav nacin, da naglasim da lijepo spava i redovno jede.
Pliz recite mi sta mislite jer necu moci veceras oka sklopiti

< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.7.2011 14:35:14 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Beba place, ne znam razlog
12.4.2009 22:56:24   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

E sad ona stalno gura rukice u usta, bali i godi joj kad joj masiram desni, da li je moguće da su zubići ili nesto drugo? pa valjda je rano za zubiće



Mene ovo podsjeca na izbijanje prvih zubica. Sa zubicima nema pravila. Mom sinu je prvi zub nikao upravo sa 3,5 mj. a mojoj sestri je prvi zub nikao sa 2 mj.!! Nasa pedijatrica je rekla da postoji cak i fenomen beba koje se rode sa zubom!!! Ako je sve ostalo uredu, spavanje, jelo, nalazi itd. a kazes da voli da joj se trljaju desni....onda su jako velike sanse da joj treba uskoro izbiti zubic!


< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.7.2011 14:37:16 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Beba place, ne znam razlog
12.4.2009 23:08:55   
almai
Moguce ja zaista da je vec desni bole i da ce joj ubrzo zubici nici,mozda ima i grceve.
Cime je hranis i jesili joj ista dodavala?
Pokusaj joj stomacic izmasirati u smijeru kazaljke na satu
mozda joj i pomogne.SRETNO.


< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.7.2011 14:37:29 >


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Beba place, ne znam razlog
12.4.2009 23:10:22   
veeseelaa
joj hvala ti draga, malo sam se umirila al zaboravih napisati pedijatar mi je rekao da nema otecene desne i da nista od zuba al eto ona se tako ponasa kao da će zubić svaki čas niknuti.
ja navikla da je mirnica pa se uspanicim kad se ponaša drugačije.
Hranim je skoro od rođenja Aptamilom 1, nisam nista mijenjala i kao što napisah stomak joj je mekan pa je pedijatar odmah iskljucio da je muči stomačić

< Poruku je uredio Hanady RR -- 17.7.2011 14:37:44 >

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: molim Vaše mišljenje
12.4.2009 23:16:44   
almai
napravi ti  user posted image caja od komoraca 100ml i daj nek pije
a ako imas onaj gel ipak mu masiraj malo desni,mozda i pomogne.


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: molim Vaše mišljenje
12.4.2009 23:22:15   
veeseelaa
probaću, ma sve se bojim da nije šta ozbiljnije

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: molim Vaše mišljenje
12.4.2009 23:26:25   
almai
nemoj se sikirati,doktor ti je i potvrdio da je sve ok.
i mojima je se to znalo desiti da po par dana placu
iz meni nepoznatog razloga.Pokusaj je staviti na stomak
da spava ili joj je mozda prevruce pa se ljuti.


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: molim Vaše mišljenje
12.4.2009 23:29:10   
veeseelaa
almai hvala ti, ma znas kakve smo mi mame uvijek zabrinute

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: molim Vaše mišljenje
12.4.2009 23:31:44   
M kao Mama
Draga moja, ne sikiraj se ja mislim da je nešto ne daj bože, tvoja beba bi stalno plakala, a ne tako kako ti pišeš, da bi isključila mogućnost da je boli stomačić, skuhaj joj čaj od kamilise i dodaj nekoliko zrna kima, ja sam ipak više za kamilicu, nego komorač

A zubući, vrlo moguće da su, ali pedijatrica bi vidjela da su joj krenuli, jer desni se zabijele. Biće dobro akobogda

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: molim Vaše mišljenje
12.4.2009 23:31:48   
adannn
Draga uradi kao što ti je savjetovala almai,čaj od komorača za stomačić-te simptome koje si ti opisala i plač koji je izražen moja Nejra samo ima kada je muči stomačić.A masiraj joj i desni gelom i sve će biti ok.Kada moja plače prvo se uvjerim da nije gladna,žedna,mokra ili a se nije ukakila,pa zatim ide stomačić i zubići...Pozdrav i nemoj se puno brinuti,proći će touser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   beba place a ne znam razlog...
12.4.2009 23:49:34   
milenad
Pozdrav svima!

Vjerovatno su zubici. Imali smo slicnih "simptoma". Nama je pomogla ogrlica od prirodnog cilibara. Sada imamo 7,5 mjeseci, nema temperatura, ni balavljenja zbog zubica. Nasa doktorica nam je rekla da "imala" bebe rodjene sa zubicima i da nikada nije rano da izbiju. Mi povremeno koristimo Dentinox kapi.

< Poruku je uredio Visnja RR -- 13.4.2009 0:00:54 >

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: beba place a ne znam razlog...
13.4.2009 20:06:38   
veeseelaa
e da sad je user posted image  pocela i da pljujeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu milenad)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: beba place a ne znam razlog...
13.4.2009 20:28:00   
Dinkica
I moja malena pljuje a tek su joj 2 mjeseca, bas sam se iznenadila, promangupisale nam se bebe user posted image , mora da smo ih razmazile. Inace moj bebac zna prespavati cijeli dan, budi se samo da jede a nekad preplace cijeli dan. Sam sto ja jasno vidim da su grcevi u pitanju, jer stenje, prducka svo vijeme, tako da ako ti je pedijatar rekao da je sve ok, sigurno su onda zubici, nego ti ces akoBogda ubrzo imati malog duska dugouska u kuci, bas slatko user posted image

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: beba place a ne znam razlog...
13.4.2009 21:43:59   
idana_85
I mi smo isto tako...sve isto. Krenuli zubici draga moja, malo mu trljaj desni, prstom ko pocesi,glodalicom, raskomoti,mozda je i vruce od muke, mazi,skreni paznju i sretno...treba jos da izbije. Nama tek danas izbrio prvi zubic

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: beba place a ne znam razlog...
13.4.2009 23:57:53   
veeseelaa
izbio prvi zubić, super, ma evo i ja cekam...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: beba place a ne znam razlog...
14.4.2009 0:54:57   
Visnja RR
Asja je veceras jedva zaspala nesto prije 10... plakala bez razloga... pa se do sad 4 puta budila ... ili sanja nesto ili ce i njoj zubic -osmi user posted image ... a bas tuzno place user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: beba place a ne znam razlog...
14.4.2009 0:59:35   
lely
Visnja,bas mi je zao sto se tvoja dusica pati,nadam se da su ipak zubici u pitanju,pa i to da se predevera.
aBd da spava ostatak noci mirno,drzim vam fige

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: beba place a ne znam razlog...
14.4.2009 1:19:06   
remzy
visnja RR e bas mi je zao i tebe i bebice !!!nadam se da ce ostatak noc spavati mirno!!!

a kad smo kod tog placa kod mene ti ambera place u snu i toliko jeca da je ja moram probuditi ,malo je umiriti i ponovo uspavati!!
stvarno neznam sto bi to moglo da bude!!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: beba place a ne znam razlog...
14.4.2009 1:38:50   
adannn
I moja Nejra zna plakati u snu,jeca jadnica ili samo skupi obrvice i nešto uzdiše ubrzano.Meni srce stane.Možda bebe kao i mi nešto sanjaju a kad je bila manja znala sam je uhvatiti u snu da se smije.Neki dan je zaspala na jastuku sama i u snu se zasmija naglas baš kao i kad je budna..Odoh ja off topic.Ma nekad plače ne znam šta joj je ali joj dam mobitel i umirim jeuser posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: beba place a ne znam razlog...
14.4.2009 8:36:36   
Crvena
Vesela, kako je user posted image danas, ima li zubica je li se smirila?

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: beba place a ne znam razlog...
14.4.2009 23:08:09   
rozi
I moj Damir je tako, muka ziva od treceg mjeseca, jadnicko se pocne boksati po ustima od muke.To je trajalo ( naravno ne svaki dan)do odprilike 6 mjeseci i onda se nervoza smanjila, glabanje i baljenje je ostalo. I evo , sa 9,5 mjeseci je dobio prvi zubic . Bas smo se nacekaliuser posted image

_____________________________

Pile mamino 17.06.2008.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: beba place a ne znam razlog...
15.4.2009 10:07:52   
Skvo RR
Nama nije razlog zubic...mi uvijek placemo, nesto se bunimo, kako je starija sada i tersamo...meni je najsmjesnije sto sam je i ja vodila pedijatru...kako me zena samo blijedo gledala..."Znate moja bebe place"....hehehhe...postoje placljive bebe, bez ikakvog razloga, to djeluje na roditelje uznemiravajuce, ali jednostavno bebe su takve...ja sam u periodu od 2 mjeseca (kada su grcevi prosli) i kada nisam mogla taj plac ni sa cim vezati znala samo sjesti pored nje i sa njom plakati....i tako 10X dnevno...place ona, placem ja....Sada sam vise oguglala, a i njen se plac promjenio...sada place specificno...nemoj me oblaciti, sto si mi uzela igracku, doooohvati odmaah tu igracku.....vidi flasicu , pa se dereeee dok je ne uzmem,,,presvuuuuci meee....necu kuci....stoooo me stavljas u kolicaaaaaa.....itd....

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: beba place a ne znam razlog...
16.4.2009 14:09:14   
Lamamma
Tako je bilo i kod mog bebača. Imao 3 mjeseca i kako smo bili na cijepljenju, ja iskoristila priliku da pitam doktoricu. Rekla sam joj da mislim da su zubići, jer plače, stavlja rukice u usta i bali jako, a ona se sva začuđena nasmiješi. (kao nije moguće). Pregleda ga i kaže -ma kakvi. Dva dana poslije toga, njemu izbio prvi zubić, a za još dva dana drugi.
To su ti sve simptomi izbijanja zubića.
Pošto je tvoj baby sad stariji od tri mjeseca, možeš mu stavljati Calgel ili Dentinox kapi. A ako je kriza svih kriza, možeš mu prema uputstvu dati Panadol baby sirupa.
Sretno

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: beba place a ne znam razlog...
2.6.2009 15:58:03   
valika
sedam razloga djetetova plakanja:
1.bolest-osobito ako se zvuk placa razlikuje od uobicajenog
2.osip uzrokovan pelenama ili ojedena guza
3.grcevi ili kolike
4.okolina-prehladno,tep.nebi smjela biti niza od 20C-pretoplo ne visa od 31C
5.radnje koje nevoli-oblacenje.svlacenje,kupanje...
6.vase osobno raspolozenje
7.glad


(odgovor članu Lamamma)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: beba place a ne znam razlog...
6.3.2010 0:50:52   
veeseelaa
ja se tako bojim kad bebica plačeuser posted image user posted image user posted image  sva se uspaničim i odma mislim na najgoreuser posted image user posted image user posted image  ne mogu sebi pomoći, evo sad ima 14 mjeseci al kad se zaplače u snu ja se istraumiram

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu valika)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *