|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bolovi u koljenima nakon porođaja :(
12.11.2010 11:49:21   
strumfica
Opet se javljam sa problemom... a,valjda smo zato ovdje da bi pomagale jedne drugima u rješavanju istih... do sada sam ovaj problem smatrala minornim i stavljala ga u drugi plan misleći: proći će! Medjutim, prošlo je već više od dva mjeseca, a ovo nikako ne prolazi; naprotiv, postaje sve gore i gore... Naime, otkako sam se porodila koljena me uzasno bole... U početku je bol bila slabija i nije me ograničavala ni u čemu...medjutim sa svakim danom je sve intenzivnija... javlja se kad ustajem iz sjedećeg položaja, kad idem uz/niz stepenice ili kad ispravljam nogu iz savijenog položaja... došlo je do toga da se ne usudjujem ustati s bebom u naručju jer se plašim da bi me koljena mogla izdati, te da se neću moći održati na nogama... Molim sve mame koje su imale sličan problem da mi kažu o čemu se zapravo radi te šta da radim... ukoliko odem doktoru (mada ne znam ni doktor koje specijalnosti je „nadležan“ za ovo) daće mi lijekove, te se onda mogu pozdraviti sa hranjenjem bebe...user posted image postoji li kakav prirodni lijek ili neka mazalica... ili da se i dalje tješim: proći će! user posted image
Unaprijed hvala svima!

< Poruku je uredio Hanady RR -- 12.11.2010 12:51:41 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: HELP!!! Postaću nepokretna... :-(
12.11.2010 11:58:24   
DM
Draga štrumfice, žao mi je čuti za takvo stanjeuser posted image
Nemam neki konkretan savjet(probaj jesti malo više orahe i piti mlijeko) ali držim ti fige da što prije budeš boljeuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu strumfica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: HELP!!! Postaću nepokretna... :-(
12.11.2010 12:01:54   
Niina
odgovori mi na ova pitanja:
kada si se porodila?
koliko si se udelbljala u trudnoci?
koliko si kg izgubila nakon poroda?
da li su ti koljena otecena i crvena?
da li imas bolnost i ukocenost izrazenu ujutro?
bo li te i neki drugo zglobovi?



_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu strumfica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: HELP!!! Postaću nepokretna... :-(
12.11.2010 12:06:54   
vjestica
svašta napisah i čim zaboravim kopirati, izbaci me user posted image
možeš ići ljekaru, jer to nije za lijekova, nego za fizikalne terapije
odeš porodičnom, a on te pošalje na rtg/ortopedu/fizijatru
ako imaš otok, možeš ledirati (izmasirati ledom 2-3 min dok ne utrne) ako ne, možeš staviti topli oblog ako ti godi
od prirodnih mazalica možeš nešto na bazi mentola za sportske povrede
jako je bitno ojačati kvadriceps, to ti je prednji butni mišić, koji jako brzo oslabi u trudnoći, mirovanju, povredi i sl,
jačaš ga tako da sjedneš na pod/kauč, ispružiš noge (koljeno mora biti skrzo ispruženo) povučeš stopala prema sebi i pritisneš nogama od podlogu, zadržiš par sekundi i opustiš
ponoviš par puta
pazi da ne pretjeraš, ako te boli taj mišić nakon vježbi, istegni ga (ustaneš, saviješ kojeno i rukom povučeš stopalo prema guzi)



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: HELP!!! Postaću nepokretna... :-(
12.11.2010 12:07:15   
Anoniman
Moj iskren savjet je da odes doktoru, kako pises stanje se pogorsava...Sto se mora nije tesko, a nedaj Boze da je sta ozboiljno, ipak je bolje da dr ustanovi dijagnozu, nego da je trazis ovdje na forumu...Cuvaj se za svoje dijete....

(odgovor članu Niina)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: HELP!!! Postaću nepokretna... :-(
12.11.2010 12:07:22   
Lejla Ka
Meni se desilo nešto slično, no mene su boljeli svi zglobovi. Sjedanje na WC šolju je bilo ... pa gotovo nemoguće. Onda mi se još pojavio i neki grozni osip po nogama. Kad sam to sve ispričala kčerkinoj pedijatrici ona je na to onako sa smješkom odgovorila "aaaaaaaaa, izvukla ti kalcij, uzmi duplu dozu šumećih svaki dan" I vjeruj da se sve riješilo za par dana.
Ja ti ovo govorim, a naročito naglašavam da se radilo o sličnoj situaciji. Ako nemaš problema sa kamencima u urinarnom traktu, možeš na svoju ruku uzet svaki dan šumeću kalcija pa vidjeti da li pomaže, ali svakako se posavjetuj sa nekim ljekarom.

Poslat ću ti PP.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: HELP!!! Postaću nepokretna... :-(
12.11.2010 12:08:33   
vjestica
svašta napisah i čim zaboravim kopirati, izbaci me 
možeš ići ljekaru, jer to nije za lijekova, nego za fizikalne terapije
odeš porodičnom, a on te pošalje na rtg/ortopedu/fizijatru
ako imaš otok, možeš ledirati (izmasirati ledom 2-3 min dok ne utrne) ako ne, možeš staviti topli oblog ako ti godi
od prirodnih mazalica možeš nešto na bazi mentola za sportske povrede
jako je bitno ojačati kvadriceps, to ti je prednji butni mišić, koji jako brzo oslabi u trudnoći, mirovanju, povredi i sl,
jačaš ga tako da sjedneš na pod/kauč, ispružiš noge (koljeno mora biti skrzo ispruženo) povučeš stopala prema sebi i pritisneš nogama od podlogu, zadržiš par sekundi i opustiš
ponoviš par puta
pazi da ne pretjeraš, ako te boli taj mišić nakon vježbi, istegni ga (ustaneš, saviješ kojeno i rukom povučeš stopalo prema guzi)


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: HELP!!! Postaću nepokretna... :-(
12.11.2010 12:09:31   
DobraVila
user posted image da li si za vrijeme trudnoce koristila neke vitaminske dodatke?Jer trudnoca iscrpi organizam mnogouser posted image .I da li sada dok dojis koristis nesto?Mozda ti je za vrijeme trudnoce organizam jednostavno oslabio,i to se odrazava bolovima u zglobovima,misicima...Ja sam poslije poroda osjecala bolove u kicmi,nekada se znalo desiti da sam isla setati sa bebom i nisam se mogla pjese vratiti kuci,koliko me je kicma bolila,ali je vremenom proslo samo od sebe.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: HELP!!! Postaću nepokretna... :-(
12.11.2010 12:23:53   
Anoniman
Ne kontam kako mozes staviti ovakav naslov, a onda traziti "kremice"...i misliti kako ti dr. ne moze pomoci...ako je problem stvarno ozbiljan toliko da ne mozes ustati od bolova iz kreveta i da te je strah da ti noge ne otkazu drzeci bebu....idi doktoru...pobogu ne zezaj se....nece ti nista djetetu biti ako odraste na ad-u...mislim, da si mu potrebnija zdrava i mobilna....nego sto ce mu nesto biti ako odrasta na ad-u

izvini za ostrinu posta...al ja fakat nekad ne kontam kako ljudi malo misle o sebi i svom zdravlju

(odgovor članu DobraVila)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: HELP!!! Postaću nepokretna... :-(
12.11.2010 12:33:51   
strumfica


Neki ljudi su fakat bukvalci...ja takve ljude ne kontam...
naravno da mogu ustati iz kreveta...naslov je takav samo iz praktičnih razloga,koje neki ovdje ne kontaju...
ja itekako mislim o sbei i svom zdravlju; zdravstveni sam radnik i nisam tolike škole završavala valjda da se brinem samo o tudjem zdravlju... sa medicinskog aspekta našla sam par objašnjenja svog slučaja,ali zar je loše ako tražim praktične savjete i savjete onih koji su to već prošli!
zamolila bih one koji nemaju ništa konkretno da kažu vezano za moj problem DA SE I NE JAVLJAJU!
hvala.


< Poruku je uredio strumfica -- 12.11.2010 12:35:07 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: HELP!!! Postaću nepokretna... :-(
12.11.2010 12:42:39   
Hanady RR
stumfice uz dužno poštovanje tvoga porbelma pretjerala si sa naslovom...ja se baš prepadohuser posted image
no nebitno o naslovu i tako će u skladu sa pravilima foruma biti izmjenjen od strane moderatora, jer pisanje velikim slovima i poziv u pomoć nisu baš sukladni pravilima.

Ono što ti ja savjetujem je da kupiš kalcij i da ga piješ 1 dnevno.
dalje nisma sigurna koja bi ti krema pomogla...
ne znam dali trebaš to zagrijavati ili hladiti da bi pobjegao bol u koljenima....
a odlazak ljekaru neće te ništa koštati ako ti je bol konstantna i već u fazi nepodnošljive....
nemoj da brineš za lijekove, postoje i oni koji se piju a uspješno se doji beba te sa te strane nemoj brinuti...
a u svakom slučaju doktor će znati dali će ti bolje pomoći krema volatren rapid ili deep realif ili ice hot....znači ipak bi trebalo doktor da pogleda.
Sretnouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu strumfica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: HELP!!! Postaću nepokretna... :-(
12.11.2010 12:49:54   
vjestica
da li zagrijavati ili hladiti zavisi jeli akutna upala ili ne
ako ima otoka i crvenila tj ako je akutno hladi se
ako ne, onda grije
sa hlađenjem se ne može pogriješiti,a sa grijanjem može
ako kod grijanja osjetš bol prestaješ sa grijanjem i stavljaš hladne
OPREZ kod hladnih obloga - bolje je uzeti led i izmasirati 2-3 min dok ne utrne nego staviti hladnu oblogu i držati do besvjesti, jer onda ima više štete nego korisit (to je jedino što možeš pogriješiti sa hlađenjme, jer praktično nema kontraindikacija)


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: HELP!!! Postaću nepokretna... :-(
12.11.2010 12:51:10   
strumfica
hvala svima na savjetima i prijedlozima... ukoliko je naslov toliki problem MOLIM moderatora da ga izmijeni...mada ne kontam frku,al' eto... pokušaću sa kalcijem...možda se previše kalcija ugradjuje u mlijeko,pa ga nema dovoljno i za moj organizam... pozz

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Bolovi u koljenima nakon porođaja :(
12.11.2010 12:54:27   
Hanady RR
ja sam nadležni moderatoruser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
al kako sam uletila na temu zabrinuto nisma skontala da je na pdf bebeuser posted image user posted image user posted image
Uglavnom naslov sam prilagodila...
vidim vještica ti se javila....
poznajući njeno znanje jer jedno takvo u kući imam sugerišem ti da je poslušaš i njene savjete uzmeš vro studiozno.
Sretno još jednom.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu strumfica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Bolovi u koljenima nakon porođaja :(
12.11.2010 12:59:21   
Medić*
Draga strumfice, kao sto cure rekose najbolje da odes ljekaru, fizijatru ili ortopedu... Neznam da li imas problema sa teziniom. Nekad može biti i kilaža u pitanju , jer su koljena i kicma najvise optereceni  viskom kilograma, bar je tako kod mene bilo dok nisam malo mrsala, možda je i od toga .
Znam da se moze skupljati i nagomilavati voda u koljenima,  to zna biti bolno, poželjno  je voditi računa i o obući koja se nosi. Ipak najbolji  savjet je da se obratis ljekaru, vjerovatno nista strasno,  moguce da dobijes neke terapijske vjezbe k od pojave bolova u koljenima ,  saznaces  kakve je položaje potrebno zauzeti kod spavanja i sjedenja  a koji će "odmarati" određene segmente tijela , kicmu, koljena, zglobove itd. Moj savjet svakako provjeri kod doktora držim fige da bude sve ok.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Bolovi u koljenima nakon porođaja :(
12.11.2010 21:22:33   
Anoniman
draga strumpfice... cim sam vidjela naslov znala sam o cemu pises... naime, identicna stvar se i meni desila... potpuno isto kako si ti opisala... nekoliko mjeseci nisam smjela drzati svoju bebicu u narucju ako ne sjedim... vjerujem ti i znam kakav je bol i znam potpuno kako se osjecas... i ja sam mislila ici doktoru, ali nisam jer oni ne znaju nista drugo do idi vadi nalaze idi slikavaj idi ovo idi ono i na kraju nista... daju ti neku kremicu ili tablete da se trujes i pojeo vuk magarca...
evo nakon 11 mjeseci hvala Bogu mene ne boli nista... sta sam radila?! ovako, prvo sam otisla do apoteke u trazila bilo sta sto bi mi ublazilo bol i objasnila teti kakav je to bol... dali su mi gel koji se zove POLAR GEL od Herbifit-a... plava kutija i gel je plavi... ima jak miris mentola... vjeruj mi da sam se preporodila od tog gela, odnosno ponovo sam stala na noge... ali bol nije u potpunosti nestao... medjutim, prije 2 mjeseca, mama mi je izmasirala noge, koljena sa rakijom od kestena i vjeruj mi da me od tada ni jednom koljena nisu zaboljela... nisam sigurna koliko kesten treba da stoji u rakiji, mogu pitati mamu ako hoces, ali to je meni pomoglo...
iskreno se nadam da ce te sto prije prestati ti bolovi i da ces moci u potpunosti uzivati sa svojom bebicom...

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Bolovi u koljenima nakon porođaja :(
12.11.2010 23:30:46   
Dalil@
Evo jos jedne sa slicnim, ako ne i istim, problemom. Nakon prvog porodjaja sam imala nesnosljiv bol u koljenima ali samo kod savijanja istih. Nisam mogla, cucnuti, saviti koljena..nista. Ja sam mislila da je to posljedica cestih tusiranja nakon poroda (prehlada) ali sada vidim da je mozda bio i nedostatak kalcija user posted image

Nazalost, ja sam bila nehajna te nisam otisla ljekaru user posted image i to je trajalo citavih 6 mjeseci user posted image Najveci problem mi je bilo obavljanje namaza user posted image Nakon 6 mj sam sam pocela pomalo raditi vjezbice i ubrzo se to, hvala Bogu, rijesilo.

Vise nemam problema ali sam ljuta na samu sebe sto nisam ODMAH otisla kako nekad poslije ne bih imala posljedice.

Sretno


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Bolovi u koljenima nakon porođaja :(
12.11.2010 23:37:55   
vjestica
koljena ne mogu boliti od čiste vode i tuširanja
najčešći uzrok je trudnoća koja dovode do veće tjelesne mase, opterećenja na kičmu i noge (koljeno je noseći zglob i osjetljiv je na povećanje tjelesne težine), slabljena već pomenutog kvadricepsa i pomjeranja težišta tijela
vježbe i regulisanje tjelesne težine najčešće riješe problem
svakako da postoji veća potreba za kalcijemi da ga treba unsiti u organizam, ali nema tolikog uticaja na samo koljeno (ako je neki bitniji nedostatak kalcija, boli sve, ne samo koljeno


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Bolovi u koljenima nakon porođaja :(
13.11.2010 2:57:36   
Mona Mohamed
Strumfice, molim te, otidi ljekaru. Svida mi se  ovo sto je Vjestica napisala. Ja sam u pocetku, a nekada i sada, osjecala i osjecam bol u koljenima, nogama posebno pri ustajanju iz kreveta, kauca tako da od sada prije ustajanja obavezno protegnem noge, malo ih vrtim u desnu, potom u lijevu stranu..Meni je bolje od ovih vjezbica. Nadam se da cete uskoro aBd proci. user posted image

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Bolovi u koljenima nakon porođaja :(
13.11.2010 3:54:33   
Aquarius
Još nisi odgovorila koliko si se kilograma udebljala, i jesi li se vratila na staru kilažu. Ovo je jako bitno ( težina itekako utiče na stanje koljena, jer ona i drže našu kompletnu kilažu).
Ja sam se u trudnoći udebljala 16 kg, s tim da sam imala viška i prije trudnoće. Posljedica je bila da sam u 9-tom mjesecu trudnoće jedva uspjevala da se dignem. A ako bih probala da čučnem, tu bih i ostala. Jedino sam se uz pomoć ruku uspijevala podići, jer bih dio kilaže prebacila tako na ruke.
Poslije poroda ( koji je bio prije 45 dana ) sam se vratila na prijašnju kilažu i u međuvremenu izgubila još 2 kg, ali još uvijek imam problema. Osjećam bol u koljenima i u mišiću koji je tačno iznad koljena. Mišić je vjerovatno oslabio, jer me počne boliti i kad dugo hodam, kad se penjem uz stepenica, i još uvijek se ne mogu podići iz čučnja bez pridržavanja rukama. Zato sad pokušavam da ponovo ojačam mišiće. Sigurna sam 100% da problem nije u koljenima, nego baš u mišićima, jer se bol javlja samo kod naprezanja.

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Bolovi u koljenima nakon porođaja :(
13.11.2010 5:38:50   
Dalil@
P.S. Ja nisam imala problema s kilazom. I nije prosao ni mjesec od poroda vratila se na staru kilazu ili cak i nesto manje (a i inace sam medju onim sitnijim, sad za sad user posted image )

Mah, nije dzaba trudnoca "drugo stanje". Veliki je napor za organizam..


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Bolovi u koljenima nakon porođaja :(
13.11.2010 16:19:54   
strumfica
drage mame,hvala vam svima koje ste se javile... sto se tice tezine - za vrijeme trudnoce sam dobila oko 14kg, od toga mi je "ostalo" 6 kg...inace sam uvijek bila mrsavica,tako da je moguce da je visak kilograma doprinijeo tim bolovima... pocela sam sa kalcijem i cucnjevima, a uzecu i neku kremu za masiranje...mada, planiram posjetiti i doktora...bolje ne prepuštati ovakve stvari slucaju...
hvala vam jos jednom...pusaaaaaaaaa

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Bolovi u koljenima nakon porođaja :(
13.11.2010 17:39:28   
vjestica
strumfice nemoj sad raditi čučnjeve, jer te boli , a ta vježba će ti samo još više izazvat bol
vježba ne smije boljeti
ok je osjetiti napor u mišiću, ali ne smije boljeti
radi onu vježbu koju sam ti ja opisala
možeš i još jednu da iz istog polažaja podižeš nogu , naravno stopalo zategnuto prema sebi
i 3. možeš kombinovati sa savijanjem i ispružanjem koljena dok je noga podignuta, stopalo opet zategnuto prema sebi


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu strumfica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Bolovi u koljenima nakon porođaja :(
29.11.2010 14:51:22   
strumfica
samo da vam javim da sam isla doktoru... nsita mi nisu smjeli propisati zbog dojenja, tako da sada idem na fizikalnu... za sada ne osjecam nikakav napredak,ali se nadam da ce biti bolje... propisane su mi i vjezbe slicne onima koje mi je vjestica preporucila...hvala,vjestice...

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Bolovi u koljenima nakon porođaja :(
13.12.2010 21:41:58   
rose

IZVORNA PORUKA: vjestica

koljena ne mogu boliti od čiste vode i tuširanja
najčešći uzrok je trudnoća koja dovode do veće tjelesne mase, opterećenja na kičmu i noge (koljeno je noseći zglob i osjetljiv je na povećanje tjelesne težine), slabljena već pomenutog kvadricepsa i pomjeranja težišta tijela
vježbe i regulisanje tjelesne težine najčešće riješe problem
svakako da postoji veća potreba za kalcijemi da ga treba unsiti u organizam, ali nema tolikog uticaja na samo koljeno (ako je neki bitniji nedostatak kalcija, boli sve, ne samo koljeno



mene su koljena pocela boliti krajem trudnoce...tada sam najveci bol osjecal prilikom silaska niz stepenice...nabacila 20 kg...e sada ja i dalje osjecam neku bol al je drugacijeg intenziteta...isto tako se dobro skoncentrisem kada ustajem dok drzim bebu u narcju...pretpostavljm da je od kilaze i da sam opteretila zglobove i nadam se da ce bol nestti kada izgubim i ostatak viska user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *