|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Crno na zubicima
10.3.2013 20:09:09   
diyanna
Dragemoje,

pitanje za iskusnije mame.

Naime imam bebu od 9 mjeseci (za koji dan ce imati9) i ima 4 zubica u donjoj vilici i 2 u gornjoj. Prva dva su joj narasla sa 5 mjeseci i sve je bilo ok dok nisam jucer primjetila na unutrasnjoj strani tih prvih zubica nesto crno uz rub desni (odakle rastu zubi) kao crna linija i na jednom i na drugom...to sam vidjela samo na par sekundi jer mi ne dopusta da vidim bolje. kupila sam joj onu gumenu cetkicu koja ide na prst odmah pa smo danas malo pokusavale prati ali nisam uspjela vidjeti rezultate. Ne jede nista slatko osim sokica ali i njih uvijek razrijedim sa vodom u omjeru 1:3...nista mi nije jasno...nemoguce da je karijes vec a ima zubice tek 4 mjeseca.... pomagajte
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Crno na zubicima
10.3.2013 22:28:19   
Gucci
Moguce da joj je crno od necega sto je jela, ali eto kazes da se ne skida kad joj peres... Znam da ima dijece koja vrlo rano dobiju karijes... Od mog brata curici su svi zubici vrlo rano otisli, jednostavno su samo tako poceli da crne i svi su joj se nekako izjeli... To joj je najvise bilo od slatkisa, sokova i flasce... I naravno od ne higijene :(
Dijete cim dobije prvi zubic treba poceti redovno cistiti i prati...

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Crno na zubicima
11.3.2013 8:52:19   
lepetetka

IZVORNA PORUKA: diyanna

Dragemoje,

pitanje za iskusnije mame.

Naime imam bebu od 9 mjeseci (za koji dan ce imati9) i ima 4 zubica u donjoj vilici i 2 u gornjoj. Prva dva su joj narasla sa 5 mjeseci i sve je bilo ok dok nisam jucer primjetila na unutrasnjoj strani tih prvih zubica nesto crno uz rub desni (odakle rastu zubi) kao crna linija i na jednom i na drugom...to sam vidjela samo na par sekundi jer mi ne dopusta da vidim bolje. kupila sam joj onu gumenu cetkicu koja ide na prst odmah pa smo danas malo pokusavale prati ali nisam uspjela vidjeti rezultate. Ne jede nista slatko osim sokica ali i njih uvijek razrijedim sa vodom u omjeru 1:3...nista mi nije jasno...nemoguce da je karijes vec a ima zubice tek 4 mjeseca.... pomagajte


nemam ti iskustva sa ovim, ali znam da je moguće da se malim bebama počnu rano kvariti zubići, ali vrlo rijetko..
Ja mislim da će ti se javiti lady26, ona je spominjala to nešto crno na zubićima, baš takve linije, ali njena je curica veća ali nema veze, imate isti problem, spominjala je da će malenu voditi i zubaro da pogleda pa možda da joj pošalješ pp.. a ti možeš mokrom gazom probati skinuti ako nešto baš ima da se može skinuti tako..


_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Crno na zubicima
11.3.2013 9:00:01   
Nedi
Mi smo porsle sedmice bili kod zubara i zubar je bio odusevljen i kaze da dugo vremena nije vidio dijete koje ima sve zdrave i bijele mliječne zube. Peremo ih od 11 mjeseca kada je N imao (ako se dobro sjecam) 3-4 zubica. Onda nam je rekao par stvari u cemu roditelji grijese...
Za zubice koji se osipaju i kvare postoji i zastita i bez obzira na starost djeteta treba posjetiti stomatologa. Djeca ne trebaju piti sokice jer sadrze vjestacke boje koje su otrov za mlijecne zubice. Posebno je opasno za zubice davati djeci od 2-3 godine bilo koje vrste bombona i gustih sokova.
Najvise je rekao da je, kao i sve ostalo, i stomatologija napredovala i da se uvijek moze naci rjesenje i da roditelji moraju voditi dijete redovno zubaru posebno ako primjete neke probleme sa zubicima.

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Crno na zubicima
11.3.2013 9:38:00   
diyanna
Ja svojoj bebi ne dajem nikakve sokice slatke a posebno nikada nije pila guste sokove....dajem joj vecinom sokic od jabuke ali ga razrijedim sa vodom, dajem joj caj od kamilice i kompot od sljiva bez severa...nikada nista slatko nije pojela tipa cokolade i sl jedino slatko je ponekada vocna kasica od jabuke, kajsije i sljive...

Jutros sam joj opet prala te zubice cetkicom za bebe ali nista ne mogu da vidim jer ne da... nisam nigdje nasla da moze biti karijes ali me strah...odvest cu je doktoru ali ne znam kako ce je natjerati da otvori usta ...pa ima zubice samo 4 mjeseca zar je moguce da su tako slabi... ranije sam ih prala gazom...nista mi nije jasno jer sam bas stroga po pitanju prehrane djeteta i jede sve po tabeli dohrane....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Crno na zubicima
13.3.2013 11:46:40   
diyanna
Drage mame,

bile smo jutros kod pedijatrice da pogleda zubice i rekla nam je da je to normalno da to crno nije na zubicima nego su desni zubi tako tamni jer zubici jos rastu. Takodjer mi je rekla da previse ne zavirujem i ne pregledam panicno sve po bebi (ali kako ...) hvala bogu beba je zdrava i nije karijes.

preporucila je da ponekada koristimo cetkicu koju imamo ali ne previse cesto jer tako maltretiramo dijete

eto uglavnom ja ispadoh malo "luda i paranoicna" ali ipak mi je to prvo dijete i valjda je to normalno...zar ne? :-)

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *