|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dojenje i kilogrami
9.2.2008 23:39:10   
lejlašh
Čula sam da dojenje treba dovesti liniju žene nakon poroda na normalu, ali ja imam suprotno iskustvo. Naime, ja dojim bebu tri mjeseca i počela sam se debljati čini mi se bržim tempom nego u trudnoći. Stalno sam gladna i jedem često da bi mi mlijeko nadolazilo, jer beba traži svoje. Nije mi nimalo žao sve dok ona napreduje, ali me interesuju iskustva drugih majki dojilja na ovu temu. 
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dojenje i kilogrami
10.2.2008 0:20:16   
Visnja RR
nadolazenje mlijeka nema veze sa tim koliko ti jedes...
radije svaki put nakon podoja "izmuzi" samu sebe izdajalicom to ce ti prije "potjerati" mlijeko... dakle kad beba papa ti jos malo sa izdajalicom pokusaj izvuci mlijeka...
Velika je zabluda da ces tim sto ces vise jesti dobiti na mlijeku... radije pij sok od jabuke (bistri) ili kupi cajeve za dojilje...

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dojenje i kilogrami
10.2.2008 0:30:39   
lejlašh
Nema potrebe da izmuzam mlijeko jer ona izvuče gotovo sve. Pijem ja tečnosti, čajeve, sokove, Divku, mlijeko, u ogromnim količinama, ali stvarno brzo ogladnim. Od voće (posebno jabuka) ogladnim još više. Trudim se da ne večeram, navečer samo pijem čajeve i mlijeko, ali kilogrami se i dalje gomilaju. Mislim da to ima veze sa smanjenom fizičkom aktivnošću, pa ću se strpiti dok ne dođe proljeće, a onda, akoBogda, u duge šetnje sa kolicima.  

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dojenje i kilogrami
10.2.2008 0:35:54   
Visnja RR
onda se strpi jos malo... sad ce proljece brzo user posted image
i nemoj jesti banane...a nemoj piti guste sokove, vec bistre..
preporucujem ti i sok od ananasa sa 50 % manje kalorija... ili sok od grejpa on malo gorci pa izgubis volju da ga pijes user posted image
dakle izbjegavaj guste sokove...
i bar setaj po stanu sa bebanom u rukama ...
a na kraju krajeva idu ljepsi dani, vise setnje i laganija hrana...

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dojenje i kilogrami
10.2.2008 14:08:01   
lejlašh
Ima li još neka majka dojilja na ovom forumu, zar niko neće sa mnom da podijeli svoje iskustvo?

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dojenje i kilogrami
10.2.2008 17:12:23   
jaca27
evo ja hocu user posted image user posted image user posted image   ja sam se udebljala NAKON poroda sto niko drugi, u trudnoci se sacuvala i onda se u prvi mjesec dana udebljala ( valjda sto nisam haman nista radila samo se brinula o bebi). hajd uglavnom, sve ja mislim, govore da dojenje brzo ženu vraca u liniju, da beba sve izvuce.....jest , aha, mojoj je skoro sest mjeseci, a meni niti jedan jedini kg nije spao ! ne jedem nista vise nego prije, sto visnja kaze, mlijeko nadolazi onoliko koliko beba izvlaci, bitno je samo kvalitetno unositi, ali meni bez kakve dijete izgleda nema koristi mnogo od njenog dojenja user posted image user posted image user posted image naravno, onda kad budem sebi mogla priustiti dijetu, a do tad..... veci konfekcijski brojevi, hehehe!

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dojenje i kilogrami
10.2.2008 19:54:24   
enisa27
Ja sam dojilja takodje vec 11 mjeseci,ali nemam takvih problemauser posted image ,nisam imala nikad problema s viskom kilograma,tako ni sad.Normalno..Beba i dalje doji,cesto doji,tako da mlijeko nadolazi.Ma sve zavisi od zene do zene,kod nekog se kilogrami lakse nagomilavaju,dok ima i onih kojima je to tezeuser posted image ,.
Sve naj,naj...


_____________________________

Enisa

(odgovor članu jaca27)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dojenje i kilogrami
10.2.2008 23:30:46   
jaca27
blago tebi, meni se sve "prima" cini mi se  user posted image user posted image ova prica u narodu kako se dojenjem gube kilogrami mi je cista sarena laza, bar u mom slucaju sad za sad ne djeluje, al ako ima neko sa drugacijim iskustvom neka se javi da nas ohrabri user posted image user posted image

(odgovor članu enisa27)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dojenje i kilogrami
10.2.2008 23:43:46   
Ivona
Nemam iskustva,jer tek ocekujem user posted image ,pa ne bih da pametujem...user posted image ,ali mislim da to nije samo prica u narodu.
Citala sam u strucnoj literaturi da se dojenjem gube kilogrami.
Medjutim,procitala sam u toj istoj literaturi i neke druge stvari,koje su se na mom primjeru pokazale "sarenom lazom"...,sto dovodi do zakljucka da je sve individualno.

U svakom slucaju,mislim da je velika stvar uspjeti dojiti svoju bebu i na taj nacin joj omoguciti sto ljepsi i sto zdraviji pocetak zivota...,a kilogrami...hm... s njima se mozemo izboriti kasnije.user posted image

Pozdrav!

(odgovor članu jaca27)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dojenje i kilogrami
11.2.2008 8:44:05   
Nadi
Ja svoju Kiki dojim već preko 10 mj. Nakon poroda sam imala 9kg više nego prije trudnoće ali sam nakon 2 mj izgubila 5. Sad imam 1 kg više nego prije trudnoće i mogu reći da su se meni dojenjem smanjili i kilogrami iako se još ne krećem ni blizu kao što bih voljela (a volim i pojesti poprilično).
Mislim da sve zavisi od individualnog metabolizma osobe.
Ti mila samo doji svoju user posted image  što duže, biće vremena za topljenje kg.
Sretno

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dojenje i kilogrami
11.2.2008 12:21:56   
mirjana
ja sam se udebljala u prve dvije sedmice poslije poroda, jer sam samo lezala, zbog reza, a i sveki me je "shopala", u fazonu moras slatko i samo slatko, pa sam svaki dan jela i po 2-3 velika komada torte, po 2 litre preslatkog kompota i jos tone slane hrane. Dok mi mama nije rekla da izbacim totalno slatko, jer nikad necu skinuti kile. Smanjila sam obroke i uvela sokove bez secera, jedem i dalje slatko, al po malo, jer mi se otvorio apetit. Dojim 3 mjeseca, u prve 2 sedmice dobila sam 2-3 kile, al sam ih izgubila u sljedeca 2 mjeseca i lagano idem dole sa kilama, a pomoglo mi je sto se puno krecem po kuci, radim sve zivo, cak i kad netreba, ja sebi nadjem posla, osim kad sam umorna, a kako je mali porastao i sad ga sve zanima, znam i plesat sa njim i po 45 min. Mislim da je to dobitna kombinacija, iako bih jos trebala 7kg skinut do predtrudnicke kilazeuser posted image Valjda cu uspjeti...

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dojenje i kilogrami
11.2.2008 12:36:24   
jaca27
meni je ovo bas drago cuti, neka ima pozitivnih primjera, znaci da to nije samo varka user posted image i ja sam nakon poroda imala 9 kg vise od predtrudnicke kilaze, pa sad si govorim da ce mozda spasti kad malena bude jos veca i bude vise vukla....user posted image user posted image a vama koje ste smrsale user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dojenje i kilogrami
11.2.2008 15:48:52   
Nemirna
pik, evo jos jedne koja se udebljala kad je dojila ;-) a pazila sam poprilicno jer sam se i u trudnoci jako zdabljala... pazljivo sam birala sta jedem ali ipak sam se zdebljala... valjda je organizam u trudnovi naviknuo na debljanje pa tako nastavio i kasnije user posted image user posted image

Dojila sam 8 mjeseci i po prestanku kilograme nisam vratila... vidjet ćemo kako će biti ovaj put. Sad se ne debljam jako pa mozda dojenjem kasnije skinem i dio kilograma iz prve trudnoće user posted image


_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu jaca27)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dojenje i kilogrami
11.2.2008 20:54:57   
lejlašh
Iz ovoga se može zaključiti da je sve individualno, zavisno od konstitucije žene i metabolizma.
Ja sam inače krupnija, ali sam prije trudnoće dotjerala liniju, trudnoća je bila super, udebljala sam se samo 9 kg, po izlasku iz bolnice (nakon 7 dana) i te kg sam skinula. Ali sad se polako debljam, pa mi je žao samo iz razloga jer je meni jako teško ponovo skinutu kile. To naravno nije razlog da prestanem dojiti, niti to namjeravam učiniti, ipak je user posted image  najvažnija.
Ali jedva čekam proljeće ...
Pozdrav svim majkama i onim koje to žele postati user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dojenje i kilogrami
7.8.2008 9:54:43   
hanabanana
Bez obzira što kažu da jedenje nema veze sa količinom mlijeka moram reči da to nije tačno. Majka u trudnoći ne treba jesti za dvoje, jer dijete će uzeti što mu treba, makar i iz kostiju majke ( tako kažu ginekolozi ) ali kada se dijete rodi ishrana dojilje bi trebala biti bogatija za 200 kalorija dnevno.

Ne treba zanemariti i unos tečnosti, voda je najbolja. Ali i čaj od koprive - žare, anisa, komorača dosta pomaže.

Ja sam primjetila da imam manje mlijeka ako ne jedem redovno - tri obraka, dva medjobroka. Imala sam jedno vrijeme veliku potrebu za slatkom, inače uopšte nisam ljubitelj slatka, obično mi se to dešavalo nakon podoja.

Beba ima 4 mjeseca, nisam se udebljala ni kilogram od poroda. Imam 5 kg viška od trudnoće, ali ti će kilogrami sačekati bolja vremena, nema dijete dok dojim. A i vrijeme je super, beba veća, pa često šetamo.
Ja se dakle nisam ni udebljala ni smršala.

Naravno, mlijeka nećete imati ako samo jedete i jedete, bitno je da beba doji, ali bitno je i šta jedete. Junk food vam ne treba.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dojenje i kilogrami
11.8.2008 13:44:11   
jupajdi
Ja sam se sa prvim djetetom udebljala dok sam dojila. Nekih 5-6 kila.
Sada opet dojim i organizam mi ne traži da jedem, ali da pijem...... Kada god dojim popila bi litar soka od jabuke. Tako sam i sa prvim. Sada to pokušavam izbjegavati, nego pijem više čajeva, vode i omakne se pokoja čaša soka od jabukeuser posted image user posted image user posted image .
Ma najvažnije je da unosimo dosta voća i povrća i kvalitetniju hranu, pa će i dijete biti zadovoljno.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dojenje i kilogrami
11.8.2008 15:21:58   
nesanica
Ja evo dojim 8 mjesec. Jedem, tacnije metemuser posted image user posted image user posted image sve sto nadjem u kuci. Sa kg nemam problema.Mozda mene spasava i to sto ja pijem bas puno vode. 3 l sigurno, sok pravo rijetko. Doduse niko u porodici mi nije ono popunjen. Mnogi se cude kad me vide, kako sam mrsava, s obzirom da dojim. Ali ima zena koje se tokom dojenja debljaju a ima i onih koje mrsaju. Sve je to individualno.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dojenje i kilogrami
11.8.2008 21:51:47   
Visnja RR
negdje procitah da je casa soka od jabuke gora od case coca-cole kada je debljanje u pitanju user posted image
radije pijte obicnu vodu, cajeve i kompot od sljiva ne puno zasladjen...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dojenje i kilogrami
13.8.2008 22:52:19   
proud mom
IZVORNA PORUKA: Visnja

negdje procitah da je casa soka od jabuke gora od case coca-cole kada je debljanje u pitanju user posted image
radije pijte obicnu vodu, cajeve i kompot od sljiva ne puno zasladjen...


user posted image user posted image user posted image mislim da nisi upravu draga višnja... naime, ja sam u trudnoći dobila 20 kg... sok od jabuke inače strašno volim, pa možeš misliti kako mi je srce zaigralo kad sam čula da je dobar i za mlijeko...  za 2 mjeseca izgubila sam 15 kg i sad trenutno, mislim (nemam vagu kući), da sam se vratila na kilažu od prije trudnoće (malenom je sada tri)... a pored ostalih tečnosti soka od jabuke popijem gotovo dva litra svaki dan... doduše, pošto mi je malo presladak "razblažujem" ga vodom, i to ne kupujem fructal ili nešto tako, nego onu običnu la vitu koja je, mislim, najjeftinija... tako da, drage moje, ako ste se prepale da će vam jabuka nabiti kile... ne znam, ali ja ne mislim...

< Poruku je uredio proud mom -- 13.8.2008 22:53:05 >


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dojenje i kilogrami
14.8.2008 8:43:23   
Lady_in_red
Pozdrav,
Ja sam u trudnoći dobila okruglih 32kg, sa 64 na 96kg, katastrofa, s obzirom da sam se porodila na carski rez i dobila upalu rane poslije 5-6 dana i visoku temperaturu , mlijeka nije bilo tako da nisam ni dojila. Evo prosle su vec tri godine, a ja se jos uvijek borim sa kilama - HELP!!!!! Sada imam 84kg i uzasno se osjecam , ako iko zna neki nacin please HELPPP!!!! Kile me guse , ponekad zaboravim da sam DEBELA i prihvatim to normalno ali kad odem da kupim sebi nesto od garderobe user posted image , napatim se dobro dok nađem nesto da mi moze . Eto tako moje dame , malo je off-t, ali sta cu moram se bar vama pozaliti. Inace visoka sam 172 cm.
Ljubim vas

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dojenje i kilogrami
14.8.2008 9:25:15   
haidy
Joj ti si isti slucaj kao i ja, isto smo visoke i isto smo se ugojile u trudnoci, katastrofa. Ja nisam puno jela, ali sam se ugojila jer nisam imala fizicke aktivnosti, noge me je boljela, pa nisam mogla mrdnuti iz kuce.
Sad tri mjeseca poslije trudnoce izgledam ko tenk, a posto ne dojim, rjesila sam da moram nesto preduzeti da skinem kilograme. Jer ako se sad zapustim, gotovo je sa mojom kilazom. Tako da sam prije 15 dana krenula na UN dijetu i da znas da djeluje. Do sad sam skinula 4 kilograma i mnogo se bolje osjecam jer znam da radim nesto za sebe.
Pa probaj i ti, nije tesko. Sretno!


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Lady_in_red)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dojenje i kilogrami
14.8.2008 10:36:25   
mišur
Ja sam neki dan stala na vagu-i kilaža kao prije trudnoće! Mada mi je poslije poroda bilo ostalo samo 2kg viška u odnosu na kilažu prije trudnoće....
A što neko reče- metem!!! Poslije poroda sam se ubijala slatkišima, a nikada prije ih nisam ni jela ni voljela. Odjednom mama donese baklavu, a ja smažem 3 ko od šale i mogla bih još! Dok mi muž nije skrenuo pažnju na to....user posted image
Sad se regulisala potreba za slatkišima, mada svaki dan bavezno moram pojesti nešto slatko, ali stalno sam gladna. Ujutro doručkujem, pa onda još nešto jedem prije ručka,pa ručak, pa opet međuobrok, i za večeru pojedem nešto laganije, npr.plazmu. I voće, naravno, to mi je obavezno za večeru.
Mlijeka imam dovoljno, i pošto sam ga u početku imala puno, pa zaradila mastitis, nisam pila ni sok od jabuke ni kompote, ništa što dodatno pojačava količinu mlijeka. Ne pijem ni sad sokiće, sem cedevita, samo jako puno vode i mlijeka.
Međutim, ja nikad i nisam imala problema sa kilogramima, ni prije trudnoće, a ni u trudnoći (ugojila sam se 10kg), a tako i svi ostali u mojoj porodici. Imamo "porodično brz metabolizam", verovatno...
Tako da, mislim, nema tu nekih pravila-neko će se udebljati i od soka od jabuke ako mu se "prima", a neko neće... 

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dojenje i kilogrami
14.8.2008 11:13:00   
Suzana
Cijeli zivot bila uvjerena da cu se u trudnoci udebljati pravo, obzirom da sam slatkohrana i sklona debljanju.
A moja me trudnoca potpuno iznenadi! Pozitivno! :)
Sa blizancima sam se udebljala 20 kg (sto mislim da je skolski, jer su i bebe bile krupne - 2900 i 2800 g), iz bolnice izasla sa 12 manje, a sada imam 67 kg - 3 kg vise prije trudnoce.
Dojim svoja oba djecaka, pa pretpostavljam da je ovih 5 kg za 2,5 mjeseca otislo upravo zbog toga, jer sto se tice hrane, jedem normalno, a isto kao i Misur, ubijala sam se baklavama po porodu! Baklave prije nisam jela, ali organizam ih je silno trazio. Sada je sve to doslo na svoje, tako da ove 3 kg viska stoje, ali to je zaista sitnica. :) U svakom slucaju, zadovoljna sam sa linijom, jedino sto imam malo stomaka jer sam rodila na CR, a isti je pun strija, jer mi je stomo bio OGROMAN. :D

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dojenje i kilogrami
14.8.2008 12:28:08   
Romali
Znači svi imamo isti problem poslije poroda- baklave user posted image . I ja sam ih tamanila pravo, ali stvarno se ništa nije zalijepilo za mene, valjda zato što dojim. Mada ni inače nisam sklona debljanju. Što sam dobila u tr., otišlo s porodom, samo ostao 1 kg viška. I dalje svaki dan moram pojesti nešto slatko u par navrata, a slano jedem 4-5 puta dnevno. U međuvremenu izgubila 2kg pa sad  imam 1 kg manje nego prije trudnoće.



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Dojenje i kilogrami
10.9.2008 23:55:19   
novi clan
ja dojim svoju bebu i isto imam problema sa kilazom imam oko 5 kg. viska i cini mi se da mi je sav visak u stomaku

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *