|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dojenje i put
25.8.2009 21:32:31   
jupajdi
Naime, trebala bih na mali put sa mm od 5 dana.
Curica je u 14 mjesecu i interesuje me dali mogu nastaviti dojiti. Ja bih naravno izdajala mlijeko, ali najveći je problem šta će njoj davati. Neće flašicu, nikada je nije ni htjela, pojede čokolino prije spavanja, šta joj dati u toku noći, hoće li zaboraviti sisati??? Neće ni cuclu, pa me je najviše strah noći jer tada traži mene jer "cucla" svoju siku user posted image
Sva me ta pitanja muče, pa ne znam bi li odbila put, a tako mi se ide, ali mi se i doji još malena. Da napomenem nju ne mogu voditi user posted image
Pomagajte, jel bilo sličnih slučajeva user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dojenje i put
25.8.2009 21:36:21   
mala pčelica
probaj da joj do puta daš flasicu sa mlijekom par puta recimo preko noći ako tad trazi siku...inace nemam iskustva sa tim pa ti nista pametno ne mogu reci user posted image

_____________________________

25.05.2009. dobili smo malu pčelicu Maju.....

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dojenje i put
25.8.2009 21:39:05   
Lalana
Naravno da mozes nastaviti dojiti.user posted image
Ona ipak nije premala beba, moci ce ona da izdrzi, a znas sigurno da su djeca takva kada nema majke sve lakse podnose a kada smo mi uz njih mogu da nam rade sta hoceuser posted image .
Odlicno je sto jede cokolino, a za noc posto nece flasicu mislim da ce tako i ostati.
Vjerovatno ce se probuditi, traziti ali bitno joj je pruziti utjehu, i dobro objasniti situaciju onome kod koga ostaje.
Ti na putu izdajaj, i zbog prenapunjenosti dojki a i da ne daj boze ne nestane, mada ne bi trebalo.
A zar je bas ne mozes povesti user posted image
Ma kako god nemoj mnogo da se brines, vidjet ces da ce to proci sve ok.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dojenje i put
25.8.2009 21:49:38   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Lalana

Naravno da mozes nastaviti dojiti.user posted image
Ona ipak nije premala beba, moci ce ona da izdrzi, a znas sigurno da su djeca takva kada nema majke sve lakse podnose a kada smo mi uz njih mogu da nam rade sta hoceuser posted image .
Odlicno je sto jede cokolino, a za noc posto nece flasicu mislim da ce tako i ostati.
Vjerovatno ce se probuditi, traziti ali bitno joj je pruziti utjehu, i dobro objasniti situaciju onome kod koga ostaje.
Ti na putu izdajaj, i zbog prenapunjenosti dojki a i da ne daj boze ne nestane, mada ne bi trebalo.
A zar je bas ne mozes povesti user posted image
Ma kako god nemoj mnogo da se brines, vidjet ces da ce to proci sve ok.


Potpisujem svaku riječ...ali meni je nešto žao. Ako je nisi navikla još nijednom bez sike da ostane duže, a pošto ti neće flašicu, strah me da nebude tužna i da se nenasikira puno kao i oni kod kojih je ostavljaš. Neznam...velika je ona al baš zato može biti pravo žalosna kad se probudi a sike nema.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dojenje i put
25.8.2009 21:54:12   
jupajdi
Ostavila bih je kod svoje mame.
Ona je već ostajala kod njih par puta, a mi izađemo napolje, ali se i vratimo tu večer. Tako da nije bilo nikakvih problema.
Ma i meni je žao...najviše toga da ne bude tužna i da ne bude plakala.
Ne znam. user posted image
Lalana ne mogu je povesti, nažalost.
A put je wau, svi mi govore luda si ako ne prihvatiš. user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dojenje i put
25.8.2009 22:57:51   
Lalana
Onda ti i mi evo govorimo da ides. hehe. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dojenje i put
25.8.2009 23:05:41   
daca/maca
Tema je super....
mene zanima da li se MORA izdajati mlijeko, tj.da li ce se laktacija odrzati i nakon 4-5dana NE dojenja bebe?

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dojenje i put
25.8.2009 23:06:55   
ivanak
Ja stvarno smatram da ne bih trebala briniti oko toga. Ona je već velika curica. Do tog dana joj daji mlijeko na bocu noću da se privikne i to je to. Pa kako to da se budi noću da jede, već ima dosta mjeseci.
Pođi na put - neće ništa maloj biti.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dojenje i put
25.8.2009 23:09:22   
Lalana

IZVORNA PORUKA: daca/maca

Tema je super....
mene zanima da li se MORA izdajati mlijeko, tj.da li ce se laktacija odrzati i nakon 4-5dana NE dojenja bebe?

daco maco, vjerovatno znas po sebi ako ti beba ne doji po noci izjutra pune dojke.
Tako je vjerujem i kada prodje puno dana, samo puno vise i cak bolli, tako da se mora izdajati.
Meni je curica bila jednom bolesna i slabo je dojila morala sam da izdajam jer me je uzasno boljelo.

(odgovor članu daca/maca)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dojenje i put
25.8.2009 23:24:52   
jupajdi

IZVORNA PORUKA: daca/maca

Tema je super....
mene zanima da li se MORA izdajati mlijeko, tj.da li ce se laktacija odrzati i nakon 4-5dana NE dojenja bebe?


Naravno da se mora izdajati mlijeko da bi se održalo i da ne bi boljele grudi, jer ako je do tada beba sebi navlacila mlijeko ono ce i kasnije nadolaziti.

(odgovor članu daca/maca)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dojenje i put
25.8.2009 23:28:43   
jupajdi

IZVORNA PORUKA: ivanak

Ja stvarno smatram da ne bih trebala briniti oko toga. Ona je već velika curica. Do tog dana joj daji mlijeko na bocu noću da se privikne i to je to. Pa kako to da se budi noću da jede, već ima dosta mjeseci.
Pođi na put - neće ništa maloj biti.


Ma čisto sumnjam da ce htjeti flašicu, ali mogu joj dati mlijeko prije spavanja na čašu, a hoće da pije i iz slamčice.
A budi se po noći cisto da bi osjetila mene, malo doji, više "cucla". A tome sam ja najviše kriva, dok je bla mala beba na svaki plac ja je stavljala na siku i tako je i dan -danas.user posted image

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dojenje i put
25.8.2009 23:49:51   
mamina cura
Nemoj se puno brinuti. Moja cura je dojila samo kad bi mene vidjela. Mislim da nas oni shvacaju kao da smo izvor hrane, cim nas nema nemaju potrebu za tim. A nemoj joj uvoditi flasicu ako je vec nije prihvatila. Nema potrebe za tim. Ako pije do sada iz flasice sa kljunom to je sasvim dovoljno. Mlijeko se ne mora unositi samo u tecnom obliku. Mogu joj davati mlijecne proizvode i to ce biti ok.
A da bi odrzala laktaciju - ako to vec zelis - moras izdajati sama mlijeko ali samo kada ti mnogo nadodje - da sebi olaksas muke. A poslije ce se to lako uspostaviti - ako to bude malena htjela. Vec je ona velika i ako prekine sa dojenjem nije frka.
Samo ti furajuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dojenje i put
26.8.2009 0:30:07   
triplemama

IZVORNA PORUKA: mamina cura

Nemoj se puno brinuti. Moja cura je dojila samo kad bi mene vidjela. Mislim da nas oni shvacaju kao da smo izvor hrane, cim nas nema nemaju potrebu za tim. A nemoj joj uvoditi flasicu ako je vec nije prihvatila. Nema potrebe za tim. Ako pije do sada iz flasice sa kljunom to je sasvim dovoljno. Mlijeko se ne mora unositi samo u tecnom obliku. Mogu joj davati mlijecne proizvode i to ce biti ok.
A da bi odrzala laktaciju - ako to vec zelis - moras izdajati sama mlijeko ali samo kada ti mnogo nadodje - da sebi olaksas muke. A poslije ce se to lako uspostaviti - ako to bude malena htjela. Vec je ona velika i ako prekine sa dojenjem nije frka.
Samo ti furajuser posted image

Potpisujem i kod nas je tako, kad me vidi odmah mu na uma padne sika a kada me nema nikome ništa sve jede user posted image Samo ti ponesi pumpicu i zbog laktacije i zbog upale i mastitisa

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dojenje i put
26.8.2009 1:26:00   
Lalana
Bas kao i mi odrasli, kada prodjemo pored kuhinje nesto nam se jede, odjednom. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dojenje i put
26.8.2009 13:54:30   
Suzana
Draga Jupajdi,

Ako je put tako WOW, onda idi, jer i mi zaslužujemo malo oduška a Esmica je već velika cura (ja neku noć gledala film Sex And The City pa mi popravio dan i napunio baterije, a kamoli WOW put user posted image ).
Ja također, a na osnovu iskustva kada smo se skidali sa sike, mislim da Esmica nani neće praviti problem, pogotovo ako je voli i ako je na nju navikla.
Znaš da je meni Mak bio problematičan za odbijanje, ali kada smo skontali da je glavni fol u plaču i vrisci taj kada on mene vidi u noći kada se probudi, razdvojili smo se i uopšte me nije tražio.
Stoga draga moja, uživaj sa svojim MM, a za održavanje laktacije znaš šta ti je činiti.

Veliki pozdrav!



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dojenje i put
30.8.2009 13:22:11   
jupajdi
Samo da vam javim da ipak nisam otišla na put. Dugo sam se dvoumila i na kraju pristala, ali onda je stiglo zaposlenje, moje, pa je malo bezz i neozbiljno od mene da odmah tražim slobodne dane od nadređenih. Tako da je to prevagnulo. Kakvo olakšanje user posted image , mada mi se i išlo, ali mislim da se na putu ne bih nikako opustla misieci na ovu moju curu. Eto, to je to, do nekog drugog puta, koji je nadam se ubrzo user posted image pa me eto opet na ovoj temi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dojenje i put
30.8.2009 13:59:48   
Anoniman
Hajde nek si se ti zaposlila user posted image a putovanja će biti aBd a i stalno bi mislila na curicu user posted image , ovako ti je "lakše" kad imaš još jedan razlog user posted image

(odgovor članu jupajdi)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dojenje i put
31.8.2009 11:15:47   
ivanak
Ja također isto mislim da oni nas gledaju kao izvor hrane, a osim toga i zato što im pružamo sigurnost.
Naprimjer, moj mali ima 2 i pol mjeseca i ima odavno, odavno je shvatio da mu ja dajem hranu.
Ovako:
plače da mu dam papati, stavim ga na pelenu da ga namjestim na koju stranu radi sike, naravno i nastavlja plakati. Legnem ja kraj njega - smiri se. Otvaram ja korpić za dojilje - on lupa rukicama i nogicama i smije se.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dojenje i put
31.8.2009 11:31:36   
Suzana
ivanak, vidjećeš tek folova kad još malo poraste! user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dojenje i put
31.8.2009 11:44:59   
ivanak
A na što misliš?

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dojenje i put
31.8.2009 11:47:15   
Suzana
Mislim da će folova sa dojenjem biti sve više kako maleni bude rastao, i biće ti sve interesantnije.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dojenje i put
31.8.2009 11:52:55   
ivanak
Što je najsmiješnije, prredvidljiv je za svaku situaciju. Anajdraže mi je što uz te već poznate stvari, napravi nepto novo.
Divna su kako se bore iz dana u dan da naprave nešto novo.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dojenje i put
8.6.2010 13:48:51   
Majčica
Interesuju me iskustva majki koje su se odvajale od malo vecih sisavaca na nekoliko dana. Ja izgleda moram na put u trajanju od 6 dana koji ne mogu odbiti, jer je poslovni. Njemu je skoro 19 mjeseci, inace je strasno vezan za mene, doji mada bih ja iskreno sutra prestala, ali nisam iz razloga sto sam vidjela da mu je to prilicno stresno. E sad, u ovome vidim priliku da prestanem dojiti, ali s druge strane se bojim kako ce njemu pasti to sto je odvojen i od mene i od sike. Da li to moze ostaviti posljedice na dijete u emotivnom smislu? On inace jede sve odlicno, ali cim mene vidi ne moze ga niko smetnuti s dojenja, a i uspavljujemo se dojenjem. Muz ga moze uspavati kad mene nema, mada navece pred spavanje tesko. O noci da ne govorim. Molim vas, pomagajteuser posted image user posted image user posted image . Ja sam upravo saznala za taj put i bas sam nikakvauser posted image .


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dojenje i put
8.6.2010 13:55:55   
Medić*
ako vec moras na put moj savjet je da ga od sad pocnes malo navikavati da bi bilo lakse kad odes, pokusaj od veceras pa vidi kako ide, sigurno jeste tesko ali ce se brzo navici jer jede ostalo, znam da im je sika nezamjenjiva i da si ga puno vremena dojila, svaka cast, sad vise nije tako mala beba pa ce se momcina akobogda navici brzo user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Dojenje i put
8.6.2010 14:04:32   
mamilica
Draga majcice, imala sam slicno iskustvo, ali sa djetetom od 23 mjeseca. Tada sam i planirala da prekinem dojenje i taj sluzbeni put mi je dosao bas u to vrijeme. Morat ces malo organizovati podoje da se dijete navikne da nema uspavljivanja sa sikom. Ljuljajte se, pricajte price, citajte slikovnice, ili neka ga uspavljeje neko drugi, ko ce ostati sa njim dok si ti na putu. Moja djevojcica je dobila proljev i temperaturu u to vrijeme, vjerovatno na emotivnoj bazi. Mama i mm su je pazili, puno smo se pozeljele ali nije vise trazila siku osim da je poljubi. I danas je voli i ljubi kao nesto sto je samo njeno. Vidjeces nakon izvjesnog vremena da nije toliko strasno koliko ti se sada cini. I dojenju jednom treba doci kraj, a ti najbolje znas kada je to. Zelim vam sto manje stresa, sretno.

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *