|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dojenje predugo traje!
26.6.2009 23:05:32   
Okarica
Molim iskusne mame dojilje za savjet. Naime, moja curica, koja će za par dana napuniti deset mjeseci, u posljednje vrijeme dugo doji. Ne znam u čemu je problem. Čini mi se da bi mogla stalno da doji. Nikada nije toliko dojila. Podoj traje oko sat vremena i dok doji spava. Kad je pokušam staviti u krevetić, probudi se i onda neće da nastavi spavati. Pomislila sam da možda nema dovoljno mlijeka, pa sam joj pokušala dati adaptirano, ali ništa. Ovih dana slabo jede, doduše, ona inače nije neka "izjelica". Ima li neko sa sličnim iskustvom?
Izvinjavam se moderatorima ako tema već postoji, nisam je našla putem pretraživača.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dojenje predugo traje!
26.6.2009 23:07:04   
mamma mumi
a da nisu zubici?

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dojenje predugo traje!
26.6.2009 23:10:29   
Lulu_
mogu biti zubici...
moze biti da ti se zaista mali mljeko smanjilo...
moze biti da se kod nje apetit povecao...
koliko joj dajes obroka na dan???

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dojenje predugo traje!
26.6.2009 23:11:04   
Okarica
Moguće je da jesu. Ima četiri zuba, a u posljednje vrijeme stalno nešto glođe, vjerovatno rastu novi.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dojenje predugo traje!
26.6.2009 23:11:42   
Adana
Vjerovatno je faza. user posted image  A mogu biti i zubici. user posted image
I Asja je nedavno pocela malo duze dojiti, sto nikada nije radila. user posted image  Mada je ona meni prije tako pajkila na siki, i jeli je krenem spustiti u krevet zaplace.
A kada su joj rasli zubici, cesce se budila, pa bi je jedino sika smirivala, i isto tako spava na siki, i jeli je odmaknem problem. user posted image
Zato ne sekiraj se, proci ce i to....
Puse za cvijetak moj user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dojenje predugo traje!
26.6.2009 23:13:37   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Adana


I Asja je nedavno pocela malo duze dojiti, sto nikada nije radila. user posted image  Mada je ona meni prije tako pajkila na siki, i jeli je krenem spustiti u krevet zaplace.
A kada su joj rasli zubici, cesce se budila, pa bi je jedino sika smirivala, i isto tako spava na siki, i jeli je odmaknem problem. user posted image

user posted image


oni tako ipak traze utjehu...nije njima sika samo za jesti user posted image
a koliko joj dajes obroka

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dojenje predugo traje!
26.6.2009 23:15:00   
Okarica
Lulu_, ona inače ne jede baš puno. Doji četiri do pet puta na dan, doručkuje, ruča i večera. Za užinu pojede par kašika nekog voćnog obroka, a sokiće je prihvatila tek prije destak dana. Do tada ih nije htjela. Danas mi je slabo doručkovala, za užinu je malo pojela, ali je zato baš fino ručala. Za večeru je pojela samo par kašika.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dojenje predugo traje!
26.6.2009 23:16:01   
Okarica
Adana, kod mene je identična situacija.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dojenje predugo traje!
26.6.2009 23:19:27   
Adana
Zato maco no sikiriki. Pa oduvijek se zalis da malo papa, sada uzivaj. user posted image  Jeste da je malo bezze kada nece u krevet, ali vjeruj i to ce proci.
Zato uzivajte u dojenju i mazenju. user posted image  
Cmok

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dojenje predugo traje!
26.6.2009 23:24:53   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: Okarica

Lulu_, ona inače ne jede baš puno. Doji četiri do pet puta na dan, doručkuje, ruča i večera. Za užinu pojede par kašika nekog voćnog obroka, a sokiće je prihvatila tek prije destak dana. Do tada ih nije htjela. Danas mi je slabo doručkovala, za užinu je malo pojela, ali je zato baš fino ručala. Za večeru je pojela samo par kašika.


Okarice, ja se ne bih uopste sekirala na tvom mjestu. Prema ovome sto si gore napisala, tvoje dijete se fino hrani za svoj uzrast. Djeca su mali ljudi i imaju svoje faze. U tvom slucaju je skoro sigurno nicanje zubica ali moze biti i ankcioznost od odvajanja, tj. bebe u ovom uzrastu prolaze fazu "odvanja" od majke (pocinju biti svjesni da su oni i majka dva odvojena bica) i tu fazu burno podnose. Dojene bebe ovo razdoblje manifestuju upravo kroz ucestalo i predugo dojenje jer im je to utjeha i ritual koji ih zblizava sa majkom. Sve sto ti mogu reci je da ce proci i ova faza. A sto se tice pomisli da nemas dovoljno mlijeka, kod bebe od 10 mj. to ne igra tu vrstu uloge jer ona ipak ima tri obroka krute hrane + uzine, tako da joj dojenje je definitivno utjeha, bilo zbog zuba ili ankcioznosti od odvajanja.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dojenje predugo traje!
26.6.2009 23:26:30   
Okarica
Hvala ženice, super ste!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dojenje predugo traje!
26.6.2009 23:28:05   
Romali
Okarice, Iris ima sada 9 mjeseci? Mislim da to nije glad, nego zubići ili vrijeme kad je shvatila da ti i ona niste jedno user posted image
Većina beba s 8-9 mjeseci tako reći presvrne i počne se ovako ponašati, posebno dojene bebe.
Moj Omar je takođe prošao kroz tu fazu, buđenje 8 puta i sl.
Tješi se, prolazno je user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dojenje predugo traje!
26.6.2009 23:29:06   
Romali
Evo sad vidim da je boogy woogy istovremeno isto objasnila, samo na ljepši način user posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dojenje predugo traje!
26.6.2009 23:33:07   
Okarica
Hvala vam svima još jednom. Ma šta bih ja bez vas!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dojenje predugo traje!
27.6.2009 0:44:08   
ziki
U prvom dijelu Gospodara prstena Gandalf kaze da carobnjak nikad ne kasni, nikad ne rani vec uvijek stize na vrijeme. Tako je i sa bebaba i podojima, tacno koliko im treba doje, ne bitno koju potrebu zadovoljvaju

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dojenje predugo traje!
27.6.2009 0:58:45   
milenium
boogi woogi,okarica doji,beba nema 3 obroka krute hrane il se varamuser posted image user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dojenje predugo traje!
27.6.2009 8:55:17   
Ex Yu
ja imam isti problem juce sam poludila ali je mom malom tek 17 dana 15 dana je sve bilo uredu spavao jeo (po meni normalno, ali i to je bilo previse) od juce ludim cjeli dan je na sisi nije zaspao od ujutro od 10 do navece do 10 cjeli dan jej trazio da ruca neznam sta je pokusala sam i sa flasicom popio je 40ml podigla ga da podrigne on grabi sisu ... neznam vise sta da mu radim spava na sisi pa mu jedva izvadim zaspe 15 minuta i opet hoce sisu da ga nesto boli plakao bi i na sisi ,... neznam sta mu je

_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dojenje predugo traje!
27.6.2009 8:57:40   
nanika
Nije mu nista, uziva kad mu je Bog dao. Imala sam ja jednu takvuuser posted image . Dojila je pune dvije godine, jedva je odvojila.I sad mi nekad trazi samo da pomilkiuser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dojenje predugo traje!
27.6.2009 9:00:13   
nikita
ex yu jutro user posted image nisam mama al to je ja mislim bas ono sto su navele iznad forumasice-hoce da bude u tvojoj blizini i kad osjeti siku osjeca se sigurnim.

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dojenje predugo traje!
27.6.2009 9:49:04   
sarayka
Meni se desilo tako ali pri samom povratku iz bolnice...beba je jednostavno kreštala čin je odvojim od sike a pri tom je u suštini jako malo jela...Ja mislim da djeca imaju jako razvijen taj instinkt sisanja koji ih umiruje pa je meni jedini nacin da odem bukvalno u wc bio da joj dam cucuuser posted image kasnije je bolje spavala i sve ostalo pa sad...user posted image
Eto to je moje iskustvo ali svako ima svoje rezone kako treba da riješi svoj problem...
Sretno!!


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dojenje predugo traje!
27.6.2009 10:08:15   
Ex Yu
pa i meni je to posljedica iz bolnice 8 dana smo bili u bolnici i non stop je bio samnom u krevetu na sisi prva dva dana da navuce mlijeko a ostalo iz dosade jer ga nisam mogla nosati
i sad se to nastavilo kod kuce jos gore

sarayka kako si ti odvikla toga il je sama prestala da trazi?? i kad? mom user posted image je tek 17 dana


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dojenje predugo traje!
27.6.2009 10:17:13   
sarayka
Kažem ti jednosavno sam nažalost morala kupiti cucu...to mi je bilo jedino rješenje..shvatila sam da koristi siku da bi se smirilia ili uspavala a ne samo za jelo pa sam morala to uraditi...iako moram priznati da sam cucu davala samo u nuždi odnosno kad kenjka il kad je pospana znaci rijetko kad preko dana...sama se od cuce odvikla prije 1 rođendana...Javi se da vidimo kako ide...Pusa bebači!!

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dojenje predugo traje!
27.6.2009 10:21:07   
nanika
Strpi se jos malo dok jos ojaca pa ce se vrijeme izmedju podoja produzavati. Mi smo krenuli bukvalno od dvije minute( trazila je svake dvije minute) dok nismo nagurali na dva sata

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dojenje predugo traje!
27.6.2009 10:46:02   
Ex Yu
ma imam i ja cucu al taman sad htjela napisati da je nece nikako i cujem ga tamo mislim poceo plakati ja dosla on tolko cucla cucu da se cuje do dnevne sobe user posted image ....

ma ni cuca nepomaze 2 minute i opet isto neznam sto je je sad uzeo ...


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Dojenje predugo traje!
27.6.2009 11:19:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Okarica

Molim iskusne mame dojilje za savjet. Naime, moja curica, koja će za par dana napuniti deset mjeseci, u posljednje vrijeme dugo doji. Ne znam u čemu je problem. Čini mi se da bi mogla stalno da doji. Nikada nije toliko dojila. Podoj traje oko sat vremena i dok doji spava. Kad je pokušam staviti u krevetić, probudi se i onda neće da nastavi spavati. Pomislila sam da možda nema dovoljno mlijeka, pa sam joj pokušala dati adaptirano, ali ništa. Ovih dana slabo jede, doduše, ona inače nije neka "izjelica". Ima li neko sa sličnim iskustvom?
Izvinjavam se moderatorima ako tema već postoji, nisam je našla putem pretraživača.

Draga Okarice! Identičan slučaj! Ja sve čekam hoće li proći, ali ona se sve više zagriza u dojenje, još sada zna sama tražiti... Vjeruj mi, bradavice su mi više izlizane i ižuljane, ma ne mogu ih doditi. Moja ih baš poštenski gnječi, pa tako znam da je vjerovatno do zuba.
Druga stvar, po čitavu noć se razvlači po meni, ujutro sam ko mumija, ruke mi utrnu držeći je.
Panično vrišti u pola noći kad joj pokušam izvaditi siku a staviti cucu, koju izbaci sa gađenjem.
Onda po danu kad je dojim i kad ne želi više jesti plače ako vratim siku nazad i želi samo da joj je na očima, stavi ruku na nju, sjedi mi u krilu i kezi se.:) Rekla sam da ću početi nosati providne topove.user posted image
Jede slabije nego prije, ali mislim da joj je dovoljno jer nije nervozna i normalno obavlja svoje dnevne aktivnosti.
U isto vrijeme je počela da pokuzuje burno svoju volju, pa i po tom pitanju ne znam kako da se postavim.
Ex Yu, tebi ću samo reći da su naši podoji na početku znali trajati po 40min. u vremenskim razmacima po sat. Znam da je teško, ali sve je normalno i naoružaj se strpljenjem jer te čeka dug put.
I ja pred kraj drugog mjeseca nisam mogla izdržati, tako da sam insistirala na cuci iako će ti mnoge majke reći da je to greška, a i sama sam bila veliki protivnik.:)

(odgovor članu Okarica)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *