|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.10.2008 13:27:40   
mišur
Jutros sam kupila gore nevedene proizvode kako bi ih davala malenog predveče.
Međutim, buni me jer na npr. Frutolinu, kojeg čine žitarice i 5 vrstaa voća nigdje ne piše da je bez glutena,pa me strah davati mu ih.
Šta vi mislite i ima li koja mama da je davala ove kašice? Kakvog su kvaliteta,kako ih bebe vole?

P.S.Tražila sam ovu temu, ali nigdje nisam pronašla, pa se unaprijed izvinjavam moderatoricama ako nisam dobro pregledala...user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.10.2008 13:34:26   
tweety
Da li je moguće da je Frutolino od 4mj ili sam ja zaboravila?Koliko se mogu sjetiti ja sam svom sinu prvo počela davati taj Frutolino jer se pravi sa vodom.On ga je jeo bez problema.Keksolino manje više jer je on čini mi se od 6mj,a tad smo uveli drugu hranu.Čokolino je koristio od 8mj pa sve do 2 godine plus normalno sva ostala hrana.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.10.2008 13:35:25   
M kao Mama
Ne znam šta da ti kažem, biću iskrena, moja Lajla već odavnojede LINO proizvode, i nisam se obazirana na gulaten i slično, stoga me neki na ovom forumu gledaju kao majku koja je jest jednako nepirijatelj svog djeteta.
Ona voli najviše čoko lješnik, baš ga u slast pojede, mada joj ni drugi proizvodi nisu mrski, tako da eto ja sam ti kazala svoja iskustva,

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.10.2008 13:42:19   
mišur
Frutolino se daje od navršenih 6 mjeseci, i nema oznake da je bez glutena, pa me stvarno strah davati ga malenom.
A taman mu mislila napraviti ga popodne...
Nije mi jasno da Podravka pravi dječiju hranu sa glutenom, kad svi znamo kako je opasan.
A opet, nije mi jasno ni zašto nema vidljive oznake da li sadrži ili ne sadrži gluten...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.10.2008 13:43:49   
najjda
mislim da  frutolino keksolino i rižolino idu tek od 6 mj  i ja sam procitala baš sinoc u merkatoru  pa mislim da se treba pridržavati jer sam ja grešku napravila sa najjdom davala sam joj keks i mlijeko jer mi nije ništ htjela jesti pa mi je draga svekrva mislila da može keks i mlijeko proci . zaglavile smo u hitnoj a najjda je imala infekciju crijeva sreca malu pa nemojte ici mojim stopama tako ti je kad pustis starije misleci da su pametniji al ona je sada ok

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.10.2008 13:47:02   
amdi
Ako pise u sastavu da ima psenicnog griza, onda sigurno ima glutena
LP

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.10.2008 13:48:36   
najjda
sada se strogo pridržavam hipp-a 1 i user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  malo prokuhane vode  i kamilice    NIŠTA VIŠE  jer mi je pedijatar rekao da ništa ne dajem sve dok ne napuni 6 mj a ja opet rizikujem žao mi je pa joj dam malo jabuke i mrkve i sasvim malo banane ali naravno sve to prokuham pa ispasiram

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.10.2008 13:58:18   
tweety
onda je to vjerovatno bila neka voćna kašica od 4mj.uglavnom moj je jeo sve,i hvala bogu nije bilo nikakvih problema.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.10.2008 14:06:31   
Emina*
Rizolino nema gluten, tako i pise na kutiji, a za ostale ne znam...
Ako budem negdje vidjela, pogledacu pa ti javim....
Radije mu daj Baby-rise, ili onu nasu rizu nego rizolino....

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.10.2008 14:47:53   
nesanica
Ja svojoj djeci bas nikada nisam kupovala cokol, rizol., frutol. i sl.
Kupovala sam a kupujem i dalje pahuljice od rize,onda nesto gdje su 4 vrste zitarica a bez glutena je i evo neki dan kupim pahuljice od kukuruza i rize, naravno bez glutena. U to uvijek dodam neku vstu voca!!!!!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.10.2008 16:36:58   
Gigana
Od svih navedenih lina, ja sam svom sinu prvo davala rižolino sa nekim voćem, a tek nakon osmog mjeseca sam počela davati čokolino, grizolino i frutolino.  Keksolino nismo probali, jer ponekad koristim mljeveni keks sa mlijekom, u koji mu stavim obično bananu ili neku drugu voćku, ali nije isključeno da ću i to probati. 

Od glutena sam ga "čuvala" do 8. mjeseca, a onda sam mu počela davati lina sa glutenom i skontala da nema nikakve reakcije, pa nastavila sa upotrebom istih.  Ne znam za vas, ali ja se trudim da ne budem toliko opterećena kad je ishrana u pitanju, sve dok se dijete zdravo hrani.  A za mene zdrava ishrana podrazumijeva puno voća i povrća, kao i bjelančevina, a nikako grickalica, viršli, pašteta i drugog otpada.  Nastojim da mu spremim svjež i zdrav obrok koji može biti i ukusan. user posted image

Dakle, Najjda, mislim da ti ništa "ne rizikuješ" kad daješ "malo jabuke i mrkve i sasvim malo banane".  Oprostite mi, ali to je moje mišljenje i nadam se da mi niko neće zamjeriti.

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.10.2008 17:10:48   
jasmina_mm
Mi smo pokusali sa frutolinom (jer se on pravi sa vodom, a ja jos nisam uvela kravlje mlijeko u ishranu zato sto moj bebac doji), ali bezuspjesno nece   ni da proba. Pokusat cu opet za 5-6 dana i ako bude odbio necu vise ni pokusavati.
I ja sam do desetog mjeseca cuvala malog od glutena ali sad vise ne, kao sto  je neko rekao na gluten si alergican ili nisi nema treceg... Mi nismo hBuser posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.10.2008 21:12:52   
almai
rizolino se moze davati djeci od navrsena 4 mj.(bar tako pise na kutiji)
Ja svojima redovno dajem cokolino i to pred spavanje posto ih zasiti i nikad se nije pojavi,  a cokolino od 8.Adinu je sada 2,5god. i jos uvijek jede cokolino.


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.10.2008 21:13:05   
mišur
Provjerila sam na Podravkinoj internet stranici :Frutolino, Keksolino i Medolino sadrže gluten, a Rižolino i Riža sa 5 vrsta voća ne. A svi se uzimaju od navršenog 6-og mjeseca.
I dalje mi nije jasno kako Podravka proizvodi takvu dječju  hranu....user posted image
Pretražila sam pola grada tražeći Baby rice i Lino kukuruz, ali nigdje nema.
Našla sam neku Nestle žitne pahuljice od riže i kukuruza, bez glutena,pa ćemo vidjeti...

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
8.10.2008 22:32:16   
bebacha
mi volimo Lino proizvode.do sad je probala frutolina,karamelino,rizolino,riza sa 5 vrsta voca.cokolino smo kupili ili cemo sacekati dok ne napuni 8 mjseci.sad na njihovoj stranici vidim da ima banana cokolino.jel to neko vidio kod nas gdje

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
9.10.2008 0:13:46   
camm
mi smo poceli od 6 mjeseca sa lino proizvodima
najvise voli medolino .

ja nisam obracala paznju na gluten
user posted image


< Poruku je uredio camm -- 9.10.2008 0:15:13 >


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
9.10.2008 9:04:12   
andji
ja sam Sergeju počela davati od 5 mjeseci i prvo je bio rižolino na repertoara,zatim frutolino pa keksolino,uglavnom sve smo probali i sve ih je relativno dobro prihvatio,a najviše voli lešnik čokolino,pogledajte na ambalaži sigurno ima naznačeno ako je u sastavu gluten,to svaki proizvodjač naglasi

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
9.10.2008 10:30:03   
ElmaB
Ja sam nedavno uvela frutolino i rizolino i svidja im se, mada vise vole kasice od povrca!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
9.10.2008 11:05:08   
mamyca
Moj mali ne voli frutolino,nit,medolino,ni rizolino,jedino voli karmelino i grisolino.I to jede bez problema.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
9.10.2008 19:41:07   
Nadi
Moja Kiki jede samo rižolino od 6 mjeseca. Sada kad ima preko godinu i pol dana jede i rižolino sa voćem, sa grizom a druga Lina ne dajem. Sad jede 250 ml mlijeka ujutro i 250 ml mlijeka uvečer sa rižolinom.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
9.10.2008 21:09:40   
Amrino
IZVORNA PORUKA: dora 25

Pozdrav svima,imam malenu djevojčicu od 6 mjeseci i do sada se hranila adaptiranim mlijekom.Pošto sam sad prešla na formulu 2 za djecu od šest mjeseci zanima me mogu li praviti karmelino,medolino.... s adaptiranim mlijekom,mislim napraviti bocu s adaptiranim pa u to dodati lino hranu?
Unaprijed hvala.


< Poruku je uredio amrino -- 9.10.2008 21:12:17 >

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
9.10.2008 21:28:34   
adannn
naravno da možeš praviti,nije nikakav problem...Moja bebica to voli sve što se tiče Lino proizvoda mada sam planirala probati i Nestle rižine pahuljice pa ćemo vidjeti...Sretno,samo sačekaj sa čokolinom dok beba ne napuni 8 mjeseci...


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
9.10.2008 21:32:33   
adannn
ah da i zaboravila sam reći da na Lino kutijama piše da bi se otvoren proizvod morao istrošiti unutar 3 sedmice.....i bilo bi uredu da se kupuju jedna po jedna kutija i uvijek svježe bebi praviti

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
9.10.2008 22:12:36   
bebacha
ja otprilikie imam 3 kutije otvorene i svaki dan jedu drugu pa se to potrosi za 3 sedmice,bezveze mi je da svaki dan jede isto

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Frutolino, Rižolino, Keksolino...
24.10.2008 15:58:56   
Romali
Mame, trebam savjet. Možda se o ovome već pisalo, ali da utvrdim gradivo.

Kupila sam Podravka Rižolino. Na njemu piše da se može praviti sa majčinim, adaptiranim ili sojinim mlijekom. Ima li neka četvrta solucija? Ne mogu baš uvijek izvlačiti ,a ne bih mu davala ako ne moram ova dva ostala mlijeka.
S čim vi pravite rižolino? Čini mi se da sam pročitala da je neko pravio s vodom, neko sa sokićem od jabuke...
Naravno da bih u to dodala neku treću namirnicu.

< Poruku je uredio Romali -- 24.10.2008 16:04:50 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *