|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Grudi nakon dojenja
10.1.2013 21:33:28   
simba00
Drage dojilje, nisam uspjela naći ovu temu, a baš me zanima: kako izgledaju vaše grudi nakon dojenja? U kojoj mjeri su se promijenile u odnosu na period prije trudnoće? Jeste li koristile neka sredstva za njegu, vježbe, bilo šta?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Grudi nakon dojenja
10.1.2013 21:39:38   
MicoTico
kad sam prestala M. dojiti ( nakon 15 mj) stvarno se nisam mogla požaliti. Grudi mi bile super, nisu se otegle, bile čvrste. E sad, T. me je nakon 16 mjeseci ipak dokusurio.
Inače imam male grudi, pa nije sad to neka katastrofalna promjena, ali ipak su malo ispuhale.user posted image
U čudotvorne kreme, pa i vježbe ne vjerujem. Nema te vježbe ili kremice koja može poništiti preko 30 mjeseci sisanja, griženja, štipanja ( ajme , kako ovo zvučiuser posted image ).

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Grudi nakon dojenja
10.1.2013 22:04:05   
Sandrich
Ja dojim 11 mjeseci i definitivno nisu kao prije..otegle su se a jedna mi je veca od druge user posted image

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Grudi nakon dojenja
10.1.2013 22:07:28   
teacher75
poslije prvog djeteta kojeg sam dojila 14 mjeseci bile su kao prije trudnoce, super. prestala sa dojit postepeno, nakon drugog djeteta sam naglo prestala dojit nakon 9 mjeseci i objesile su se malouser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Grudi nakon dojenja
10.1.2013 23:10:02   
Neca xxx
Nakon 2 godine dojenja, nisu se promijenile. E sada, vidjecemo kako će izgledati nakon druge trudnoće i dojenja, jer koliko vidim iz iskustva duplih mama, uglavnom nakon druge bebe grudi više nisu kao prije.

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 5
   [Obrisana poruka]
10.1.2013 23:18:32   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Neca xxx)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Grudi nakon dojenja
10.1.2013 23:19:31   
teacher75
odradile su svoju primarnu funkciju, pa sad kakve su da suuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Grudi nakon dojenja
10.1.2013 23:33:05   
MaminaBeba
Ja imam 24 mjeseca dojenačkog staža i Boga mi su bile za plakanje nakon dojenja. Jadnice su bile prave, viseće, tužno su izgledale. A onda sam zatrudnila i prestala dojiti i sad opet imam veselo poprsje (iako su mi grudi male), kako opet planiram dojiti, već sam se pomirila sa činjenicom da će poslije izgledati tužno. user posted image Ali za sve postoji push up. user posted image

_____________________________

*07.08.2010*
Mamin i tatin princ, blagoslov, život!

*16.03.2013*
Mamina, tatina, bracina princeza, naša druga radost!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Grudi nakon dojenja
10.1.2013 23:34:03   
Bebica11
moja jos doji a vec primjecujem da nisu kao prije, sad ce biti prave zenske grudi a ne djevojackeuser posted image



_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Grudi nakon dojenja
11.1.2013 9:09:37   
simba00
Baš čudno da se kod nekih tek nakon drugog djeteta grudi "objese" i ispušu.. Ja koliko god da ih zagledam, ne prepoznajem ih nikako user posted image user posted image user posted image

A ne dojim dugo, tek 4 mjeseca. Meni su se pojavile neke fleke smeđe oko bradavica, nekako su mi se izdužile. E, sad, pošto su bile dosta male prije trudnoće, ja više nisam nosila grudnjak nego što jesam. I tako nastavila i dalje... čak mi u trudnoći grudnjak smetao, koji god broj da sam kupila... I dok dojim, doma sam i slabo nosim grudnjak. Kreme - nula bodova, ne znam ni koju da uzmem. Kažu treba tuširati toplom i hladnom vodom naizmjenično da očvrsnu... Ma nema šanse user posted image user posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Grudi nakon dojenja
11.1.2013 9:10:34   
mamabb
malo su ocmoljile ali ništa strašno, sem što bih voljela da su manje, al dobro.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Grudi nakon dojenja
11.1.2013 9:10:58   
simba00

IZVORNA PORUKA: MicoTico

kad sam prestala M. dojiti ( nakon 15 mj) stvarno se nisam mogla požaliti. Grudi mi bile super, nisu se otegle, bile čvrste. E sad, T. me je nakon 16 mjeseci ipak dokusurio.
Inače imam male grudi, pa nije sad to neka katastrofalna promjena, ali ipak su malo ispuhale.user posted image
U čudotvorne kreme, pa i vježbe ne vjerujem. Nema te vježbe ili kremice koja može poništiti preko 30 mjeseci sisanja, griženja, štipanja ( ajme , kako ovo zvučiuser posted image ).

Koji broj grudnjaka si nosila prije prvog djeteta? Mislim, "male" sike su relativan pojam i kod žena, a kamoli muškaraca :D

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Grudi nakon dojenja
11.1.2013 9:14:54   
Bebica11
uz duzno postovanje ne vjerujem da ikome mogu biti kao prije pogotovo nakon stipkanja, igranja, razvlacenja dojke od bebe, jedino mame mozda koje su samo 1mj il 2 dojile al ovo npr preko 10mj ne vjerujemuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Grudi nakon dojenja
11.1.2013 9:25:07   
Aiša
Evo sa jedne stranice:

The post pregnancy breasts can be a very sensitive thing, especially just after pregnancy or after weaning if you breastfeed. The previously full breasts are suddenly very empty and saggy, often small and maybe full of stretch marks. Still, research indicates that it is pregnancy rather than breastfeeding that causes all the changes in your breasts.

Well, one important thing to do is to have some patience. Right after weaning from breastfeeding ((or giving birth if formula feeding), the breasts are as saggy as they will ever be (well, within 20 years or so). But just like the extra skin on your belly will slowly disappear, your breasts are also likely to get a bit of their pre-pregnancy appearance back. The extra skin slowly diminishes and in many cases fatty tissues will to some extent start filling out your breasts again.

However, to what extent your post-pregnancy breasts will go back to their pre-pregnancy look, is related to genetics, skin elasticity and amount of weight gain. Smoking and lots of sun exposure have also been shown to be harmful to skin elasticity.

Remember that it can take up to six months after weaning or giving birth before your breasts have returned to some sort of pre-pregnancy look.

So patience is one thing. The other is to fix what is possible.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 14
   [Obrisana poruka]
11.1.2013 9:26:26   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Bebica11)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Grudi nakon dojenja
11.1.2013 9:47:29   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Bebica11

uz duzno postovanje ne vjerujem da ikome mogu biti kao prije pogotovo nakon stipkanja, igranja, razvlacenja dojke od bebe, jedino mame mozda koje su samo 1mj il 2 dojile al ovo npr preko 10mj ne vjerujemuser posted image

vjeruj, kod mene su bile nepromijenjene nakon 14 mjeseci dojenja, od toga 6 mjeseci iskljucivog. al drugo dijete ih dokusurilo

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Grudi nakon dojenja
11.1.2013 9:57:23   
Bebica11
Ja nisam nezadovoljna svojim, ne vise al jesu malo vece i opustenije i ne vjerujem da nikakve promjene nema poslije dojenja prve bebe, mozda druga toliko razvali da je ovo prvo "nista"user posted image

al NEMA VEZE nisam opterecena s tim hBuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Grudi nakon dojenja
11.1.2013 10:17:12   
smajli80
Meni su se grudi poslije prvog djeteta (dojeno 6mj) vratile u normalan oblik kao i prije,međutim ovaj mali ih je dokusurio.Evo doji već skoro godinu i kako je krenuo dojiće još najmanje 6mj.

Ali meni to stvarno nije bitno-kome se nesviđa nek negledauser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Grudi nakon dojenja
11.1.2013 10:20:09   
tinkivinki
prvo dijete 6 mjeseci dojenja,izduvale kad sam prestala dojiti,brzo su se povratile.e sad da li su mi bile kao kad sam cura bila,ne znamuser posted image .sad drugo jos dojim evo 14 mjeseci,nek mi je bog na pomociuser posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Grudi nakon dojenja
11.1.2013 10:22:24   
HAHA
IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Bebica11

uz duzno postovanje ne vjerujem da ikome mogu biti kao prije pogotovo nakon stipkanja, igranja, razvlacenja dojke od bebe, jedino mame mozda koje su samo 1mj il 2 dojile al ovo npr preko 10mj ne vjerujemuser posted image


Zašto ne bi...ja znam žene kojima su se grudi objesile a dana nisu dojile, neke čak i nemaju djecu...govorim o mlađim ženama naravno.
Ja komotno i sad mogu van bez grudnjaka(naravno, ne radim to) i da ništa ne visiuser posted image
Kod nekih žena je vezivno tkivo jače, geni, hormoni šta li...ali nismo sve iste.user posted image
Ja iskreno očekujem ovaj isti scenarij kao i kod ostalih poslije drugog dojenja, ali meni je to manje bitno naspram blagodati dojenja user posted image
Evo mene da te natjeram da ne očekuješ isti scenarij,samo ti doji,kod mene se ništa nije objesilo ni nakon drugoga,prvi dojio 16,a drugi 11mjeseci.

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Grudi nakon dojenja
11.1.2013 10:28:07   
chuci
kod mene su D bile prije dojenja. uz dojenje prvog djeteta DD, i ostale takve. malo se koža rastegla jer kad bi mi nadođi mlijeko bole su baš velike. poslije prvog dojenja malo su se spustile zbog rastegnute kože. sad su iste. drugo dojenje ih nije ništa promijenilo plaho. i dalje jedva kupim grudnjak. a oni sexy korseti se ne proizvode u mom broju. to mi je najgore

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Grudi nakon dojenja
11.1.2013 10:42:52   
tinkivinki
i meni su bas velike 95,jel to je D? ne znam sta je gore kad su velike,a malko vise ili male,a vise?user posted image vidjela sam kod muzeve rodice,ona ima bas male grudi,a dojila,nije mi nimalo lijep prizoruser posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Grudi nakon dojenja
11.1.2013 10:48:22   
teacher75

IZVORNA PORUKA: chuci

kod mene su D bile prije dojenja. uz dojenje prvog djeteta DD, i ostale takve. malo se koža rastegla jer kad bi mi nadođi mlijeko bole su baš velike. poslije prvog dojenja malo su se spustile zbog rastegnute kože. sad su iste. drugo dojenje ih nije ništa promijenilo plaho. i dalje jedva kupim grudnjak. a oni sexy korseti se ne proizvode u mom broju. to mi je najgore

vidjeces kad prestanes dojiti. i meni su bile super dok sam dojilauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Grudi nakon dojenja
11.1.2013 10:50:42   
Emica_sa
Ja sam dojila samo curicu,ali poslije su se dosta objesile,i nekako mi je lijeva sisa ostala veca od desne,a prije nije bilo takouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Grudi nakon dojenja
11.1.2013 11:27:14   
Dz3ni
Meni nisu nikad bile bolje. user posted image Prije trudnoće bila ravna ko daska, u trudnoći su mi se više promjenile (čitaj narasle) nego za vrijeme dojenja. Sad se taman popunilo što se trebalo popuniti...samo da ne "ispuše" kad prestanem dojiti. Doduše prvo mi je dijete, 8 tek mjeseci dojim.

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *