|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   HIPP adaptirno mlijeko
3.6.2009 21:24:43   
bebano
Imam pitanje za mame koje koriste HIPP adaptirno mlijeko. Naime od kako sam svom sinu pocela davati HIPP 2 cini mi se da jako slabo jede tj vuce. Problem je u tome sto je ovo mlijeko jako gusto pa kao da ne moze da prodje kroz rupicu na dudi. Po Visnjinom savjetu sam kupila dudu broj 4 (jer i ja kao i ona koristim Avent flasice) ali mi se cini da i kroz ove rupice slabo prolazi. Sorry ako tema ne odgovara ovdje ali stvarno bih voljela da mi kazete koje flasice koriste vasa djecica i da li je kada vi napravite ovo mlijeko prilicno gusto. Mozda ovo sve glupo zvuci ali je meni problem jer od kako smo na dvojci on nikako da popije cjelu mjeru, a pije dugo dugo. Bas imam osjecaj da se pati dok vuce..

< Poruku je uredio bebano -- 3.6.2009 21:25:23 >


_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: HIPP adaptirno mlijeko
3.6.2009 21:31:57   
Anushka
bebano, mi koristimo nukove flasice, staklenu za mlijeko i plasticnu za caj-sok. Kroz 1 cuclu malu je fino prolazilo a kroz ovu drugu isto mala rupica za od 6 mjeseci samo izlazi cini mi se i previse. Jos dodam malo nestle pahuljica pa opet curi ko ludo..  

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: HIPP adaptirno mlijeko
3.6.2009 21:34:43   
bebano
Hvala ti Anushka. A molim te jel tebi pogusto mlijeko kada ga razmutis? Ja naravno pravim po tablici koju su oni dali, a opet kontam da je bas gusto user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: HIPP adaptirno mlijeko
3.6.2009 21:39:19   
andji
Bebano mlijeko se malo stvrdne,ostane u grudvicama...ne istopi se dobro..pa se desi da ta grudvica začepi otvor flašice i beba ti ne može vući!Tako se bbar nama dešavalo..ja sam ti znala kašikom fino promješati mlijeko u flašici,da ne bi ostala koja grudvicauser posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: HIPP adaptirno mlijeko
3.6.2009 21:45:01   
veeseelaa
jedno pitanje za mame koje koriste Aptamil, moja bebica ima 5 mjeseci i koristimo Aptamil 1 al mi se čini da je jako često gladna.... dal bi joj smjela uvesti prije navršenih 6 mjeseci Aptamil 2 i dal je on jači u smislu da beba neće tražiti svaki čas da jede?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: HIPP adaptirno mlijeko
3.6.2009 21:52:48   
Visnja RR
veeseelaa naravno da je jaci... meni je to bio znak da predjem na Aptamil2 (par dana prije 6 mjeseca)...e sad na tebi je da odlucis hoces li...al kolko znam imam nekoliko mama koje su i prije 5-og mjeseca presla na 2...

bebano ako i dalje budu problem te rupice ma ja bih ih malio iglom prosirila user posted image
al kao sto ti vec rekoh meni se slucajno desilo da sam zamjenila dudice pa umjesto 4 stavila 3 i ASja je 5 minuta duze papala.. mada nije bio problem u gustoci nego kolicini koja prolazi...
a mozda je moj zet navikao da ne vuce prejako jer je dugo bio na tom blazem i rjedjem mlijeku... medjutim kako je on vec veliki momak zaista bih ja te rupice malo prosrila iglom... nista se lose ne moze desiti... pusa

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: HIPP adaptirno mlijeko
3.6.2009 21:54:44   
andji
Čuj ti nje,kakav zet pobogu????user posted image

Pa koliko imaš zetova do sad,šta ej sa Sergejom???Asja bi sigurno izabrala Sergejauser posted image user posted image user posted image user posted image a ti mama nemoj da se miješašuser posted image user posted image user posted image

sorry na off


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: HIPP adaptirno mlijeko
3.6.2009 22:17:24   
Anushka
bebano, jeste gusce od aptamil 1, ali posto on ima jednu do dvije flasice adaptiranog jer dojimo i jos jede svasta pomalo dodam u njih i dvije mjerice nestle pahuljica da bude jos gusce ne bi li ga duze drzalo al slabo, opet trazi da doji po svu noc
a nisam primjetila da se aptamil ne rastvara dobro, jos nisam naisla na grudvice, ne znam kako ostale dohrane nismo ih probali.

< Poruku je uredio Anushka -- 3.6.2009 22:19:02 >

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: HIPP adaptirno mlijeko
3.6.2009 22:18:11   
bebano
IZVORNA PORUKA: andji

Čuj ti nje,kakav zet pobogu????user posted image

Pa koliko imaš zetova do sad,šta ej sa Sergejom???Asja bi sigurno izabrala Sergejauser posted image user posted image user posted image user posted image a ti mama nemoj da se miješašuser posted image user posted image user posted image

sorry na off


Ih Andji otkud ti znas sta bi ona izabrala, oni su jos momak i cura iz vremena kad im je ista patronazna guze prala user posted image . I ja sam OT sorry

Andji hvala na savjetu. I ja sam veceras malo kasikicom promjesala. A i ovo cu sto Visnja kaze malo iglom prosiriti rupice pa ce valjda sve po malo da upali. 



< Poruku je uredio bebano -- 3.6.2009 22:19:05 >


_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: HIPP adaptirno mlijeko
3.6.2009 23:17:16   
bebano2008
Ja sam imala isti problem kada sam presla na Hipp 2 mlijeko je bilo gusto bebac se patio a nista neilazi. Mi koristimo Nuk flasice pa sam onda kupila  NUK 2 velicina L ima veliki otvor mlijeko super tece i brzo ga pojedemo :)

_____________________________

Moja sreca 07.05.2008

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: HIPP adaptirno mlijeko
4.6.2009 0:46:19   
lely
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


bebano ako i dalje budu problem te rupice ma ja bih ih malio iglom prosirila user posted image


Ja sam Anesu kad je presao na hipp2 probusila malo rupicu na cuci i islo je super,a nista se lose nije desilouser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: HIPP adaptirno mlijeko
4.6.2009 9:16:23   
bebano
Hvala vam zenice na odgovorima. Jutros je fino i relativno brzo popapao pa cu vidjeti jos u toku dana. Mozda nece biti potrebno da busim rupice. Cini mi se da je sinoc kada sam mu davala malo brljavio, kao nije mu se jelo, pa je zato islo teze.  

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: HIPP adaptirno mlijeko
4.6.2009 10:22:41   
tweety
Evo da i ovdje pitam ako neko hoće da mu pošaljem kutiju Hipp prijelazna mliječna hrana za dojenčad(BIO)od 6mj.Meni došla sa Hipp noćnim mlijekom a ja inače koristim Bebimil 2.Rok je do 07.mj 2010 pa ko hoće nek mi se javi na pp jer ću ga ja inače baciti a žao mi ako već neko koristi isti.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: HIPP adaptirno mlijeko
4.6.2009 10:32:33   
mamina princeza
Mi smo se isto znali patiti sa hipp 2 - sad smo na hipp 3 (od 10 . mjeseci ) i nekako ili se mnei cini ili lakse ide...i moja cura sad puno vise voli piti mlijeko. Valjda su joj te grudvice bile "dosadne":))))))))))))

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: HIPP adaptirno mlijeko
4.6.2009 11:40:35   
Nejrica
Puno pozdrava svima!Gledam ove vase poruke,pa da vas kao iskusnije pitam nesto:)Ja imam sincica od 3 mjeseca i unazad 7 dana je samo najednom i bez nekog ocitog razloga smanjio svoje obroke.Do zada je jeo 7 puta po 140 ml HIPP1,dok sada sa nekom mukom i odbijanjem jedva pojede 6 puta po 120ml.Ja sam prilicno zabrinuta,valjda bi trebao sada vise ili isto da jede,a ne da umanjuje:(Promjenila sam mu i cucu,uzela neku sa vecim otvorom,ali ne pomaze bas...
Jeste li imale slicnih oskustava?Unaprijed hvalaaaaaaa

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: HIPP adaptirno mlijeko
5.6.2009 23:24:27   
Amra 11
Pozdrav svima ! Ja sam ovdje nova, gledala sam vaše poruke , i ja sam imala sličnih problema . Mom sinčiću je sada 16 mjeseci. Pokušajte sa Nukovim flašicama meni je to pomoglo, mada kada sam prešla na HIPP 3 ona mi se činila gušćom a i bila je jača tako da je moj mali slatkiš imao užasnih problema patio je od zatvora dugo , pa sam mu morala promijeniti hranu. Ako uočite slične simptome dajite bebi hranu sa probioticima. Puno pozdrav svima

_____________________________

Nedim sunce mamino

(odgovor članu Nejrica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: HIPP adaptirno mlijeko
5.6.2009 23:28:54   
tweety
IZVORNA PORUKA: Nejrica

Puno pozdrava svima!Gledam ove vase poruke,pa da vas kao iskusnije pitam nesto:)Ja imam sincica od 3 mjeseca i unazad 7 dana je samo najednom i bez nekog ocitog razloga smanjio svoje obroke.Do zada je jeo 7 puta po 140 ml HIPP1,dok sada sa nekom mukom i odbijanjem jedva pojede 6 puta po 120ml.Ja sam prilicno zabrinuta,valjda bi trebao sada vise ili isto da jede,a ne da umanjuje:(Promjenila sam mu i cucu,uzela neku sa vecim otvorom,ali ne pomaze bas...
Jeste li imale slicnih oskustava?Unaprijed hvalaaaaaaa



I ja sam imala istih problema sa mojom curicom oko 4.nj.Čak sam suze lila zbog toga što slabo jede jer sam se bojala da ne gubi na kilaži.To im je izgleda samo jedna faza jer nakon toga smo išli na kontrolu i ona je super napredovala.Ništa se ne sekiraj,sve će to doći na svoje.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Nejrica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: HIPP adaptirno mlijeko
5.6.2009 23:30:18   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Nejrica

Puno pozdrava svima!Gledam ove vase poruke,pa da vas kao iskusnije pitam nesto:)Ja imam sincica od 3 mjeseca i unazad 7 dana je samo najednom i bez nekog ocitog razloga smanjio svoje obroke.Do zada je jeo 7 puta po 140 ml HIPP1,dok sada sa nekom mukom i odbijanjem jedva pojede 6 puta po 120ml.Ja sam prilicno zabrinuta,valjda bi trebao sada vise ili isto da jede,a ne da umanjuje:(Promjenila sam mu i cucu,uzela neku sa vecim otvorom,ali ne pomaze bas...
Jeste li imale slicnih oskustava?Unaprijed hvalaaaaaaa



zar ne mislis da je to previse za malu bebicu od 3 mjeseca user posted image
6 x 120 je ok...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nejrica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: HIPP adaptirno mlijeko
23.6.2009 22:51:26   
travnik
pozdrav,moj sin nema jos punih 2 mjeseca i ima 6 obroka po 120 ml.nejrica tvoja beba bi trebala imati 5 obroka po160ml.ja to govorim kako na kutiji pise,po njihovoj prreporuci.mada sve zavisi od beba.i moj je prije 10ak dana u zugu popije 120ml a sada nesto mrljavi.posto sam i prvo hranila am,znam da je to normalno za bebe,nidje im period pa zezaju.;)))user posted image

_____________________________

farah ceza moja 09.06.98
arman mali princ 01.05.09

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: HIPP adaptirno mlijeko
27.7.2009 12:04:40   
aslica
Grudvice u mlijeku su i nama bile veliki problem pa imam par savjeta u vezi s tim:
- ne sipati previše vrelu vodu kad se pravi mlijeko
- PROCJEDITI mlijeko kroz cjediljku
Meni je ovo mnogo pomoglo pa se nadam da će i vama
Avent također ima i dudu za guste smjese sa većim otvorom i kroz njega  moja malecka pije sve bez problema

(odgovor članu travnik)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: HIPP adaptirno mlijeko
1.9.2013 22:03:17   
Sedina 30
Pzdrav, user posted image ima 5,5mjeseci. Jel se sa punih 6 prelazi na hipp 2? I jel treba uvoditi postepeno ili može odmah zamijeniti sve obroke sa hipp 2'

(odgovor članu aslica)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *