|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   HITAN SAVJET
17.6.2011 8:03:02   
vila_7
Hitno mi treba savjet - rodica se tek porodila,ima uvucene bradavice, sestra joj predlozila one sesirice jer ih nikako beba ne moze izvuci! Imate li kakav pametan savjet kako ih moze izvuci, i jel neko dojio s tim sesiricima?

Molim moderatore da temu ostave samo 1 dan ako moze


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: HITAN SAVJET
17.6.2011 10:29:24   
mamica emica
moja prijateljica je imala isto tako uvučene. imala velikih problema dok ih je beba izvukla. koristila je te šeširiće. jAKO SU JE BOLJELE BRADAVICE, AL eto izdržala je i dojila malu više od godine. Poslije nekog vremena ju je prestalo boljeti. reci joj da i ona pokuša izdržati

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: HITAN SAVJET
17.6.2011 10:33:35   
babi
Pozdrav, ja sam isto tako morala koristiti vještačke bradavice pa sigurno prva 3-4 mjeseca jer bebaš nije mogao drugačije dojiti a pokušali smo sve savjete u smislu izvlačenja i ručno i s pumpicom, poslije toga je sasvim normalno nastavio papati. Imaš ih kupiti u apotekama u par različitih veličina small, medium itd. I sretno nije to ništa tako strašno (mozda malo na početku al kasnije sve dođe na svoje mjesto) ma sve se postavi u red u prvih desetak dana, dok se i bebac i mama malo naviknu i oporave.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: HITAN SAVJET
17.6.2011 10:59:38   
isabella

IZVORNA PORUKA: helena_7

Hitno mi treba savjet - rodica se tek porodila,ima uvucene bradavice, sestra joj predlozila one sesirice jer ih nikako beba ne moze izvuci! Imate li kakav pametan savjet kako ih moze izvuci, i jel neko dojio s tim sesiricima?

Molim moderatore da temu ostave samo 1 dan ako moze




jel mislis na silikonske sesirice,,ja sam bila u bolnici ustvari moja mala je bila zajedno samnom jer isto tako nije mogla uhvatit bradavicu i silikonski sesirici su mi pomogli navukla je lijepo i formirala bradavicu...i nakon dva dana pocela je lijepo da doji i bez sesirica..

_____________________________

Naida 25.04.2010.g dusa moja


Priroda nije fer! Psima nije dala mogucnost da govore, dok neki ljudi odlicno laju.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: HITAN SAVJET
17.6.2011 11:47:45   
henna ze
pokušavam da pošaljem nalaz dr...u zagreb..mailom..kad ga zipujem veličine je 45,7 MB i na yahoo ne može..sa službene ne može..šta da radim

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu isabella)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: HITAN SAVJET
17.6.2011 11:51:12   
Nedi
hajd fw meni pa da ja pokusam

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: HITAN SAVJET
17.6.2011 11:58:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: helena_7

Hitno mi treba savjet - rodica se tek porodila,ima uvucene bradavice, sestra joj predlozila one sesirice jer ih nikako beba ne moze izvuci! Imate li kakav pametan savjet kako ih moze izvuci, i jel neko dojio s tim sesiricima?

Molim moderatore da temu ostave samo 1 dan ako moze

nek kupi spricu ali onu  siroku, odsjece onaj dio gdje se suzava za iglu tj. odsjece da joj rupe budu jednake...samo kontra okrene  dio kojim se ubrizgava...znaci stavi ga na taj odsjeceni dio...a vamo ovaj dio na bradavicu...elem dobijes vakumuser posted image koji moze izvuci bradavicu...hebote...ako si ista skontala dobro jeuser posted image user posted image ja sad citam i nis ne kontam...haj nacrtacu bice lakseuser posted image

(odgovor članu vila_7)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: HITAN SAVJET
17.6.2011 12:00:40   
Anoniman
evo sam cak nasla na netu kako to treba izgledatiuser posted image ...ovim nacinom su meni sestre u bolnici izvlacile
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: HITAN SAVJET
17.6.2011 12:04:54   
vila_7
super hvala vam mnogo! dadada sto je najgore ne mogu joj ovu sliku poslati,al valjda cu biti dobra u objasnjavanju (ko i ti user posted image )

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: HITAN SAVJET
17.6.2011 12:11:13   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: dadada

evo sam cak nasla na netu kako to treba izgledatiuser posted image ...ovim nacinom su meni sestre u bolnici izvlacile
user posted image



user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: HITAN SAVJET
17.6.2011 12:12:46   
Anoniman
ma ima da se kupi u apoteci to kino za izvlacenje bradavica, fercera na isti fazon, a kosta oko 100 kmuser posted image ...na svu srecu meni su ovo pokazale sestre...da nisu,ja bih kupila to...izletila 100...a opet nisam uspjela dojiti jer su mi bas uvucene...tako da mi na kraju nije bilo druge nego uvesti ad

(odgovor članu vila_7)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: HITAN SAVJET
17.6.2011 12:35:59   
pipi_duga_capara
IZVORNA PORUKA: helena_7

Hitno mi treba savjet - rodica se tek porodila,ima uvucene bradavice, sestra joj predlozila one sesirice jer ih nikako beba ne moze izvuci! Imate li kakav pametan savjet kako ih moze izvuci, i jel neko dojio s tim sesiricima?

Molim moderatore da temu ostave samo 1 dan ako moze



Avent ima, cini mi se niplete se zovu, meni se na prezentaciji cinilo ok.. ja nisam imala problema sa uvucenim bradavicama tako da nemam licnog iskustva user posted image ali ti je ovo maksuz napravljeno za taj problem user posted image nadam se da ce joj bar nesto od ovih savjeta pomoci user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: HITAN SAVJET
17.6.2011 12:42:41   
scarlett
Draga, ja sam imala problema s ravnim bradavicamai koristila te šeširiće avent-ove, ali user posted image nije bio baš oduševljen, brzo bi odustajao, jer mu je tako bilo teže vući, ali su mi priznajem ublažavale bolove, no to je moje iskustvo.
Ipak, mislim da je najefektniji ovaj savjet što ti ga je napisala dadada, ne znam da li kockice leda mogu pomoći kod uvučenih bradavica user posted image , znam da se i to savjetuje, ali ne znam da li izvlače uvučene bradavice user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu pipi_duga_capara)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: HITAN SAVJET
17.6.2011 12:44:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pipi_duga_capara

IZVORNA PORUKA: helena_7

Hitno mi treba savjet - rodica se tek porodila,ima uvucene bradavice, sestra joj predlozila one sesirice jer ih nikako beba ne moze izvuci! Imate li kakav pametan savjet kako ih moze izvuci, i jel neko dojio s tim sesiricima?

Molim moderatore da temu ostave samo 1 dan ako moze



Avent ima, cini mi se niplete se zovu, meni se na prezentaciji cinilo ok.. ja nisam imala problema sa uvucenim bradavicama tako da nemam licnog iskustva user posted image ali ti je ovo maksuz napravljeno za taj problem user posted image nadam se da ce joj bar nesto od ovih savjeta pomoci user posted image user posted image user posted image

pato ti je to sto kosta 100 km...a na isti fazon vakuma fercera ko i ovo...apsolutno...mislim...ne znam...ne bih tokupovala ako vec imas ovu mogucnost sa spricom

(odgovor članu pipi_duga_capara)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: HITAN SAVJET
17.6.2011 12:52:44   
vila_7
ma dadada jest napisala najjeftiniju varijantu,sad je samo na meni da ucinkovito objasnim sliku! user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: HITAN SAVJET
17.6.2011 12:53:54   
Anoniman
ja sam dojila preko tih nastavaka al meni je sestra na pedijatriji rekla da ne kupujem silikonske nego kaucuk da su te lakse i mekse bebi..

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: HITAN SAVJET
17.6.2011 12:57:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: helena_7

ma dadada jest napisala najjeftiniju varijantu,sad je samo na meni da ucinkovito objasnim sliku! user posted image

ti sve ovako napravi kao na slici i odnesi toj mamiuser posted image ...

(odgovor članu vila_7)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: HITAN SAVJET
17.6.2011 13:00:09   
vila_7
IZVORNA PORUKA: Breskva

IZVORNA PORUKA: helena_7

ma dadada jest napisala najjeftiniju varijantu,sad je samo na meni da ucinkovito objasnim sliku! user posted image

ti sve ovako napravi kao na slici i odnesi toj mamiuser posted image ...



mozda i bih da nije u RH...al sad skonta mogu poslati po njenoj rodbini koja bude isla tamo


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: HITAN SAVJET
17.6.2011 13:08:39   
palachinken
IZVORNA PORUKA: henna ze

pokušavam da pošaljem nalaz dr...u zagreb..mailom..kad ga zipujem veličine je 45,7 MB i na yahoo ne može..sa službene ne može..šta da radim


Otvori ga u paintu, to ima svaki komp i samo uradi SAVE AS pa daj neko drugo ime. Trebao bi se odmah smanjiti veličinom (predpostavlljam da je skenirani nalaz kao slika). Zipovanje ti kod slika ne pomaže.

Ili snimi na usb pa se nadjemo kod Medicoma, ja cu ga u photoshopu smanjiti da može stati u mail.


< Poruku je uredio palachinken -- 17.6.2011 13:09:40 >


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: HITAN SAVJET
17.6.2011 13:36:19   
zagy
Ja dojila preko aventovih leptirića (tako ih ja zvala), i to punih 18 mjeseci, moja user posted image  je volila da malo jede, malo spava, a sika uvijek spremnauser posted image  Tako da nije ni to problem, a prvih mjeseci je dobijala preko 1 kg na težini.

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: HITAN SAVJET
17.6.2011 13:45:13   
pipi_duga_capara
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: pipi_duga_capara

IZVORNA PORUKA: helena_7

Hitno mi treba savjet - rodica se tek porodila,ima uvucene bradavice, sestra joj predlozila one sesirice jer ih nikako beba ne moze izvuci! Imate li kakav pametan savjet kako ih moze izvuci, i jel neko dojio s tim sesiricima?

Molim moderatore da temu ostave samo 1 dan ako moze



Avent ima, cini mi se niplete se zovu, meni se na prezentaciji cinilo ok.. ja nisam imala problema sa uvucenim bradavicama tako da nemam licnog iskustva user posted image ali ti je ovo maksuz napravljeno za taj problem user posted image nadam se da ce joj bar nesto od ovih savjeta pomoci user posted image user posted image user posted image

pato ti je to sto kosta 100 km...a na isti fazon vakuma fercera ko i ovo...apsolutno...mislim...ne znam...ne bih tokupovala ako vec imas ovu mogucnost sa spricom



za ovu groznu cijenu stvarno nisam znala user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *