|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Higijena zubica kod beba?
6.12.2007 12:40:39   
Blue rose RR
Ovo me je podsjetila travničanka-recite mi, kada ste počele da odražavate higijenu zubića kod Vaših bebica.
Ja sam svojoj odavno kupila malu dječiju pasticu za zube, i četkicu, i svako večer prije spavanja, te povremeno poslije ručka joj dopustim da " opere " zubiće.
Naravno VELIKA CURICA ne dozvoljava da joj ja perem zubiće, već će to ona sama.
Naravno ne treba da vas podsjećam kakav je to kvalitet pranja zuba, odnosno zamislite njene pokušaje da ispljune.user posted image

< Poruku je uredio Emina RR -- 12.9.2008 13:07:49 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Higijena zubica kod beba?
6.12.2007 12:52:56   
Suncica*
Ja svojoj Loreni perem zubice vec zdnjih, pa recimo 5 meseci. Sada joj fale jos dva molara da ima sve zube.
Inace ja to dva puta dnevno radim i voli sto je najbitnije.
Inace bili smo i kod stomatologa(preporucuje se odlazak sa navrsenom jednom godinom zivota) i rekao je da se zubici pravilno razvijaju..
Jako sam zabrinuta zato sto je rano dobila sve zubice, pa me plasi kakav ce posle biti kvalitet..

< Poruku je uredio Emina RR -- 12.9.2008 13:08:13 >

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Higijena zubica kod beba?
6.12.2007 12:57:40   
travnicanka
Ovdje preporucuju pranje zubica sa navrsene dvije godine i to dva puta dnevno.Moja Ajla je dugo pila mlijeko i plazma keks pa smo morali ici na ciscenje zubica.Kad je napunila dvije godine imala je prvu kontrolu,rade bris jezika da vide da nema nekih stetnih bakterija.Ovi su rigorozni sto se tice zubica.Toliko polazu na higijenu usta i zubica da ti uopste ne moras brinuti ni za sta .Redovno nas zovu na preglede i do 18 godine djeci je besplatno.Svi imaju zube kao bisere.Mozete zamisliti da djeci ispadaju mlijecni zubi potpuno zdravi kad dodje vrijeme za to.To trazi odricanja jako puno negdje sam pisala da djeca samo subotom jedu slatkise i da su tako istrenirana.Ja mislim da je to ispravno jer zdravi zubi osim estetskog izgleda imaju jos puno drugih uloga.Zato savjet:pazite koliko djeca jedu slatkisa i obavezno otidjite sa djetetom zubaru vec sa navrsene dvije godine.

< Poruku je uredio Emina RR -- 12.9.2008 13:08:29 >

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Higijena zubica kod beba?
6.12.2007 13:03:58   
makana
prije nešto više od mjesec kupila sam četkicu za lamedininih osam zubića jer sam primijetila da joj se nakupljaju bijele naslage otkako je počela da jede svu ostalu čvrstu hranu
međutim, sedam dana joj je bilo interesantno da zajedno sa mnom pere zube, ja sam četkala njene, ali je uskoro počela da zabušava i grize, a sve je završeno tako što sam joj jedva iščupala iz usta jednu od onih plastičnih dlačica i sada je njena četkica trenutno samo ukras u kupatilu user posted image
kontam kasnije ponovo pokušati
negdje sam pročitala da higijena počinje sa prvim izniknutim zubićima, ali bez paste, a aktivno od druge godine kada dijete može samo da četka svoje zube uz korištenje i male količine paste

< Poruku je uredio Emina RR -- 12.9.2008 13:11:43 >


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Higijena zubica kod beba?
6.12.2007 13:05:32   
Blue rose RR
Ma jasno je meni za zubara, i kontrolu, ali je li vama bebači dopustaju da im vi perete zube, ili oni eksperimentišu?
moja neda, da joj priđem.

< Poruku je uredio Emina RR -- 12.9.2008 13:11:53 >

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Higijena zubica kod beba?
6.12.2007 13:35:31   
laracroft
Moj sin ima vec sest zubica koje redovno peremo cetkicom i prokuhanom vodom.Pastu za zube jos ne koristimo,a razmisljam i da ga odvedem zubaru,cisto da vidi da li je sve ok...Mnogi mi kazu da pretjerujem...

< Poruku je uredio Emina RR -- 12.9.2008 13:12:12 >


_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Higijena zubica kod beba?
6.12.2007 14:03:03   
Suncica*
Higijena zubica kao i redovni pregledi mogu da uklone eventualne malformacije kod decice..Inace je preporucljivo odvesti dete kod zubara sa pojavom prvih mlecnih zubica i nastaviti posecivati svakih 6 meseci..
I meni su govorili da preterujem, ali ja preterujem u mnogo cemu tako da se bas nisam obazirala..

< Poruku je uredio Emina RR -- 12.9.2008 13:12:38 >

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Higijena zubica kod beba?
6.12.2007 14:55:23   
travnicanka
ja mislim da bas nema ideje prije dvije godine uciti dijete da samo pere zubice.To je jos mozgic bebasti koji ne konta takve naredbe.Moja user posted image  aktivno uzela cetkicu poslije dvije godine i sama pere nista se ne protivi.Cetkali smo mi zubice i prije ali to je bila samo igra i masaza desni.promjenili smo par cetkica jer ih je ajla izgrizla dok su joj rasli zubici.

< Poruku je uredio Emina RR -- 12.9.2008 13:13:40 >

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Higijena zubica kod beba?
6.12.2007 14:56:50   
Suncica*
Moja Lorena lepo zine i ja joj polukruznim pokretima istrljam zubice..I tako dva puta dnevno..

< Poruku je uredio Emina RR -- 12.9.2008 13:11:19 >

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Higijena zubica kod beba?
6.12.2007 14:58:39   
laracroft
Ja sam prvo koristila cetkicu sa gumenim zubcima,a zatim sam presla na pravu malenu cetkcu.Jos uvijek je malen da sam cetka zubice,pa ja to radim i hvala Bogu ne protivi se.Vidi da je rijec o nekom veoma vaznom zadatku,pa od silne vaznosti ne zna sta ce.Napuci usnice i pravi se veliki...

< Poruku je uredio Emina RR -- 12.9.2008 13:10:18 >


_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Higijena zubica kod beba?
6.12.2007 14:59:38   
Blue rose RR
Aha jedino zajedničko kod Lorene i moje kikice je što obje zinu.
Samo što moja zine i piprema se u fazu plača i vrišti : mama daj, ja cu cama peje jube.
I naravno od kružnih pokretića nema ništa, ostaju samo pokreti u ustima, oko usta, po rukama, da bi završili sa grickanjem četkice na kojima se oslikaju njeni zdravi zubi. A da ne spominjem pljuvanje u umivaonik ali na prazno, jer je prethodno pojela svu pastuuser posted image .
Naravno toliko o našem umijeću pranja zuba.

< Poruku je uredio Emina RR -- 12.9.2008 13:09:56 >

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Higijena zubica kod beba?
6.12.2007 15:02:17   
Suncica*
Polako draga moja, premalena je ona da bi shvatila..Posle kada malo poraste naucit ce pravilno prati i sve ce biti OK..Poljubac za kikicu..user posted image

< Poruku je uredio Emina RR -- 12.9.2008 13:09:40 >

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Higijena zubica kod beba?
6.12.2007 15:04:40   
laracroft
hehhe ma bas je to simpa,mislim da je najbitnija navika.Djeca treba da nauce da je pranje zubica nesto sto se treba raditi i mora raditi...Imala sam prilike vidjeti roditelje koji se sjete da im djeca imaju zube tek kada krenu u skolu,sto je jako tuzno.

< Poruku je uredio Emina RR -- 12.9.2008 13:09:25 >


_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Higijena zubica kod beba?
8.12.2007 9:40:48   
Nala
Vazno je da zine user posted image  i to je vec nesto. Ne stvarno, neko je vec rekao dobro je da stvara naviku i da zna da je to redovan dio rituala, npr. pred spavanje. To je njoj sad najzanimljiviji dio jer je voda u pitanju, imam iskustvo sa pranjem ruku, nema sanse da neko pridje umivaoniku kad Esma pere ruke, ostaje po pola sata i ukvasi se od pasa i do pasa. Ali kad smo kod zubica, probaj to uraditi van kupatila i bez vode. Ona ionako ne zna jos isprati kaladont vodom, mozda joj bez vode nece biti zanimljivo da bude glavna. I pazi sa kolicinama kaladonta user posted image ! A sto se slatkisa tice, stetni su naravno (samo ne pada mi na pamet da im ih dajem samo subotom user posted image ) za zube i jos mnogo toga u organizmu, ali su za stvaranje karijesa veoma odgovorne flasice, dude varalice i sl. odgovornije od slatkisa. Ako djetetu dajete da pije sok iz flasice, stetniji je puuuno za zube od soka iz case! A da ne govorimo o deformacijama vilica zbog duda i sl.

< Poruku je uredio Emina RR -- 12.9.2008 13:08:51 >


_____________________________

Ajsa 04.03.2002.
Esma 29.05.2005.
Nase maleno 20.01.2008.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *