|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Humana HN i Prolife
31.7.2008 14:52:11   
Ivona
Drage moje,

moja Selenica se razboljela prije nekih 15-tak danauser posted image .
Prvo joj je bio nosic zacepljen,pa smo po preporuci pedijatra to tretirali samo  fizioloskom otopinom.
Vidjeli smo da je stanje svakim danom sve gore i gore,pa smo je ponovo odveli na kontrolu.U medjuvremenu se ta "bezazlena" i "normalna" zacepljenost nosica pretvorila u pocetak bronhitisauser posted image user posted image
Dobila je 9 injekcija garamicina i penbritina user posted image ,a onda je tri dana pila sirup Cefalexin-sve teski antibiotici.Od takve terapije i od prehlade same po sebi dobila je blazi proljev (jedna proljevasta stolica dnevno).
Danas smo bili na kontroli i pluca su cista user posted image  user posted image  user posted image
Dr. je rekla da predjemo na Humanu HN i Prolife dok se stolica ne stabilizuje(inace papamo Aptamil).Meni i to djeluje kao jos jedna ishitrena i rigorozna odluka nasih doktora,ali eto...,valjda ih trebamo slusati user posted image

Da li neka od vas ima iskustva sa ovom vrstom hrane?Da li se daje ista kolicina obroka (na kutiji pise samo koliko mjerica se stavlja na koliko ml vode)?
Selena je jela 6-7 obroka po 120ml Aptamila.Da li da joj sada dajem isto toliko obroka i Humane?

Dr. rece da joj dajem 2x1/2 ampule Prolife suspenzije (ujutro i navecer) u caju.Problem je u tome sto ja nikada ne znam koliko ce ona caja popiti i da li ce to onda imati efekta.
Da li bih joj smjela dati Prolife kapaljkom ili onim dozatorom iz sirupa?

Hvala user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Humana HN i Prolife
31.7.2008 15:00:08   
M kao Mama
Ivonice, nemoj se brinuti, ja sam tiovo sa Lajlom prošla nekoliko puta, kada je takvu stolicu imala po osam puta dnevno, humanu joj nisam uzimala, već smo nastvili sa aptamilom normalnom, prolajf nije htjela ni pod razno, jedino sam je uspjela dati hipov sok on mrkve koji je za te probleme namjenski i to je začepilo, pokušaj sa tim sokičem ima ga u prodavnicama i u apotekama, a ima još jedan lijek, ali to kada je beba barem preko godinu dana, kašika koka kole, vjeruj djeluje odmah,

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Humana HN i Prolife
31.7.2008 15:19:56   
Ivona
Alma,problem je u tome sto Selena ima samo 2 mjeseca i sokovi ne dolaze u obzir.
Nije bilo nikakvih problema sa prelaskom na Humanu-popapala je cijelu flasicu.To je ionako samo par dana,dok se ne stabilizuje stolica...,a onda se vracamo na Aptamil,jer stvarno lijepo napreduje.
Pokusat cu joj dati Prolife u manjoj kolicini caja,pa cemo vidjeti...Bas su je sredili antibiotici user posted image ,ali bilo je bitno ne dopustiti da se taj pocetak bronhitisa razvije u upalu pluca.

Dusica moja mala...Bila je tako hrabra.Nije skoro ni plakala kada je primala injekcije,a guza joj je sva poplavilauser posted image  Meni je srce pucalo svaki put...Uh...

Tih dana mi se i muz razbolio.On i kolege s posla su se otrovali hranom iz jednog zenickog restorana.
Jedu noc dok smo nosali Selenu,jer nije mogla spavati zbog otezanog disanja,on je samo pao u nesvijest.Mozes li zamisliti moju paniku??? Tri sata ujutro,dijete vristi jer ne moze disati i spavati,a preumorno je...,a on pada u nesvijest,dobija proljev i povracanje,iznenadnu temperaturu...Ludnica!Nemam pojma sta se desava...
Kako su mu se simptomi intoksikacije povukli za 24 sata,nije bilo potrebe da ostaje u bolnici,ali nije mogao biti ni blizu djeteta...
Njemu moram spustati temperaturu iskljucivo oblogama,a ne smijem u njenoj blizini-jednosoban stan user posted image  Onda smo ih razdvojili,pa sam trcala malo njemu,malo njoj...On 2 puta dnevno na infuziju,ona dva puta dnevno na injekciju...Uh!Ali,eto i to prodje.

I ja sam taj dan jela s njim hranu iz tog restorana,ali mi se piletina nije svidjela onako vizualno i nisam je htjela pojesti.Tu je bila moja sreca.
Troje kolega s posla su isti dan okoncali na infektivnom.Podnesena je prijava protiv istog rstorana po sluzbenoj duznosti.

Odoh ja sa teme,ali eto da ti se malo izjadam na brzinu...user posted image Hocu eksplodirati od napetosti i straha...

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Humana HN i Prolife
31.7.2008 15:27:10   
ElmaB
Draga Ivona!

Dok je se ne stabilizuje stolica napravi joj adaptirano mlijeko na rizinoj sluzi i to joj daj takva dva obroka u toku dana. Pokusaj i vidjeces da ce joj biti bolje!

Poljubi curu!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Humana HN i Prolife
31.7.2008 15:30:39   
Negra07
pozdrav elmi kako si? To ti je pravo dobro sto elma kaze. Mojoj negri je dr. propiso linex a izgleda i da je to masovno kod djece

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Humana HN i Prolife
31.7.2008 15:59:08   
mazalica
Dusa draga jesi se isikirala mogu zamisliti, ja ti ne mogu dati savjet jer jos hvala Bogu nemam iskustva sa tim. Ljubi ljepoticu i cuvaj je da se ponovo ne razboli.

_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu Negra07)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Humana HN i Prolife
31.7.2008 16:00:06   
Ivona
Cula sam jos negdje da je rizina sluz dobra za proljev.

Mozes li mi,molim te,opisati kako tacno da to napravim?user posted image
Ja koristim samo integralnu rizu.Pretpostavljam da ona ne ide???

Hvala!user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Humana HN i Prolife
31.7.2008 16:29:28   
Aminad
draga Ivona baš mi je žao zbog svega što ti se desilo a posebno zbog male

ja uvijek imam barem jednu bočicu prolife i linex kapsule za ne daj Bože, mislim da to nije uopšte strašna terapija posebno ako uzmeš u obzir da bi gore bilo da se proliv ne zaustavi pa da onda morate u bolnica na infuziju isl. mi smo imali slično iskustvo ali je Imran tada imao 13mj. bili smo u bolnici zbog bronhitisa i tim odjelom se širio proliv kod djece, imran je imao rjeđe stolice ali nije bio pravi proliv,dr. mu je dala prolife preventivno da mu se reguliše stolica, pluća super ali nije isprimao cijelu terapiju a ja sam već vidjela kako je nekoliko djece prije njega završilo s tim prolivom na intenzivnoj i na infuzijama tako da sam tražila da me na potpis otpuste da idemo kući ne bi li ga taj proliv obišao ali džaba čim  smo došli kući on je imao 8 puta proliv u toku 4h i opet se pakujemo i na infektivno ali sreća pa je bila neka jako dobra doktorica i kaže nam :vidim da ste se već izmučili po bolnici hajte vi kući i da nam prolife da nastavimo linex kapsule i isto tako tu Humanu HN, i pileću supu onu podravkinu, i u roku od 24 sve se smirilo on je tada imao i alerg.reakciju na svu hranu ali sam ja ipak rizikovala i davala mu čaj od šipka(malo jače napravljen) i tu rižinu sluz

eto jesam rastegla uglavnom nemoj se plašiti da joj daš prolife prodaj samo malo ražblažiti s čajem u kašikici i malo pa malo pa popit će

nadam se da će se to uskoro smiriti, poljubi je za mene i sretno

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Humana HN i Prolife
31.7.2008 16:37:38   
Ivona
Aminad,hvala ti puno...user posted image
Jos kada bi mi samo napisala kako da dobijem tu rizinu sluz i kako da joj dam user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Humana HN i Prolife
31.7.2008 16:50:53   
mamina cura
Stavi rizu sa vise vode i kuhaj dok riza ne omekne ali da ima i vode, tj da riza ne popije svu vodu. E ta voda koja je sa rizom, kad se skuha je sluz. Dadni joj malom kasikom ako ti hoce. Bez zacina i icega. Mislim da ti je teze napraviti sa integralnom jer se dugo kuha a meni uvijek izgori.user posted image  
Nadam se da sam pomogla i da ce dusici biti bolje.
Samo jos nesto, kad inace vidis da beba ne moze da dise na nos ili da ima skorenu slinu obavezno joj stavi po jednu kap Aqua marisa baby, svaki put. Sigurno ocepljava i vlazi nos kod malih zacepljenja. Cisto preventivno tako da necete dolaziti u istu situaciju. Ja ga koristim od rodjenja.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Humana HN i Prolife
31.7.2008 16:56:50   
Aminad
IZVORNA PORUKA: Ivona

Aminad,hvala ti puno...user posted image
Jos kada bi mi samo napisala kako da dobijem tu rizinu sluz i kako da joj dam user posted image



ma izvini draga moja evo sad se vratih opet na ovu temu sjetila sam se da si pitala pa da ti napišem, pa evo isto ovako kako je već napisano, vrlo jednostavno i nadam se da beba od 2 mj. to smije i da neće biti problema , izvini molim te još jednom i ne brini se bit će joj dobro

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Humana HN i Prolife
31.7.2008 22:23:20   
dinaa
A dusica mala jest je napalouser posted image bice to aBd u redu znam koliko te strah beba je mala ali su i jake za nepovjerovati,i moja beba je prije par dana imala proljev samo njoj je godina pa sam po preporuci Alme i makane dala ovaj hipp sok i stvarno je pomoglo ti Seleni slobodno smijes dati ovu rizinu sluz i sigurno ce imati efekta jer je ima i u ovom sokicu,a mozda je njoj proljev dosao kao reakcija na sirup antibiotik,ovo ti kazem jer moj stariji sin kad god je pio antibiotik dobio je proljev,eto nisam puno pomogla a drzim vam fige da sto prije Selenica ozdravi,pusa.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Humana HN i Prolife
1.8.2008 8:42:56   
mamsi
Žao mi je dušo što ti se to izdešavalo,ali hvala Bogu sad su bolje.Mogu misliti kako si se isprepadala.Ljubi mi puno malu plincezu.
A ako mogneš pošalji mi na pp ime tog restorana da se ne bih i ja otrovala

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Humana HN i Prolife
1.8.2008 12:50:11   
lejlašh
Joj Ivona stvarno mi je žao Selenice i Armina i tebe, naravno. Savjeti koje su ti do sada dale hanumice su vrlo dobri, i za Prolife i za rižinu sluz. Selena je veliki borac, naše bebare su puno jače nego što izgledaju. Budi hrabra i optimistična, sve će  biti dobro, samo se ne smiješ pretjerano sekirati, jer i sama znaš da ćeš nervozu prenijeti na šmizlicu. Velika pusa za obje
P.S. I meni pošalji ime tog restorana na pp, molim te

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Humana HN i Prolife
1.8.2008 13:49:26   
stella
draga ivonice bas mi je zao malene dusice.a za humanu mi je svekrva pricala.oni otisli na more kad je mm bio beba. taman sto su dosli dobije proliv.tamo ga nisu mogli dr zaustaviti i oni se odmah vrate u sa.i ovdje joj dr kaze za humanu i odmah mu je bilo bolje.tako da se nadam da ce joj biti dobro.velika pusa

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Humana HN i Prolife
3.8.2008 19:26:39   
Ivona
Samo da vam javim da mi je bebara ozdravila user posted image
Zadnje tri stolice su normalne gustoce...,samo su jos malkice sivkaste od Humane.
Od jucer smo poceli postepeno prelaziti ponovo na Aptamil,pa je i tu bilo belaja.Nije htjela lopuza da jede,jer Humana ima okus banane,pa joj se svidjela.Uh...user posted image

Hvala vam svima na odgovorima i savjetima.
Elma,hvala za recept user posted image  Napravila sam joj rizinu sluz,ali nije htjela ni okusiti.U svakom slucaju,dobro je znati sta pomaze u takvim situacijama.
Hvala vam user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Humana HN i Prolife
2.11.2010 13:16:48   
Malenaoduvijek
Evo da ponovo pokrenem ovu temu, naime imam pitanje.proljetos sam posljednji put kupovala Humanu HN i tada sam je jedvanasla samo tri pak u dvije apoteke i receno mi je da je NESTO nema, a sto kako nisu mi znali reci.
Sada me interesuje da li je neko od vas u posljednje vrijeme kupovao Humanu HN u sa i gdje jer mi je stvarno pomogla posljednji put kad mi je trebala.
Hvala unaprijed i nadam se da ce neko ubrzo odgovoriti

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Humana HN i Prolife
2.11.2010 14:01:05   
Malenaoduvijek
niko nista, a Boze sta je ovouser posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Humana HN i Prolife
2.11.2010 14:25:13   
jasmin
Dizem temu da odgovorite nasoj MALOJ.:)

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Humana HN i Prolife
2.11.2010 14:28:25   
DM

IZVORNA PORUKA: MALA1994

Evo da ponovo pokrenem ovu temu, naime imam pitanje.proljetos sam posljednji put kupovala Humanu HN i tada sam je jedvanasla samo tri pak u dvije apoteke i receno mi je da je NESTO nema, a sto kako nisu mi znali reci.
Sada me interesuje da li je neko od vas u posljednje vrijeme kupovao Humanu HN u sa i gdje jer mi je stvarno pomogla posljednji put kad mi je trebala.
Hvala unaprijed i nadam se da ce neko ubrzo odgovoriti

Ja lično ne znam, je li ovo humana za proliv kod beba?!
Ako je proliv u pitanju-hipp ors 200(stalno o nj pišem, ali je user posted image )!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Humana HN i Prolife
2.11.2010 14:30:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MALA1994

Evo da ponovo pokrenem ovu temu, naime imam pitanje.proljetos sam posljednji put kupovala Humanu HN i tada sam je jedvanasla samo tri pak u dvije apoteke i receno mi je da je NESTO nema, a sto kako nisu mi znali reci.
Sada me interesuje da li je neko od vas u posljednje vrijeme kupovao Humanu HN u sa i gdje jer mi je stvarno pomogla posljednji put kad mi je trebala.
Hvala unaprijed i nadam se da ce neko ubrzo odgovoriti

Ja zaista nisam nikad jos kupovala Humanu, ali ne bi bilo lose da odes do apoteka i da se raspitas

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Humana HN i Prolife
2.11.2010 14:30:30   
M kao Mama
Mala jedva te nađoh, tražila te na hanumama, a ti rekla humana,nejse

Humane odavno nema, još iz vremena kada je moja Lajla bila u velikim problemima sa stomačićem, povračanjem i prolivom. Ima neka zamjena, a i ovaj Hipp orso je predobar.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Humana HN i Prolife
2.11.2010 14:30:56   
Apotekarka
dRAGA,nesto je u zadnje vrijeme nema nabaviti razlog ne znam uzmi aptamil bez laktoze to se daje kod stanja s proljevom i povracnjem...Ja sam svom malom uzimala tu hranu...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Humana HN i Prolife
2.11.2010 15:19:47   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Apotekarka

dRAGA,nesto je u zadnje vrijeme nema nabaviti razlog ne znam uzmi aptamil bez laktoze to se daje kod stanja s proljevom i povracnjem...Ja sam svom malom uzimala tu hranu...



hipp ors ali ja sam humanu mutila kao kasicu i davala kada nije nista htio jesti.e pa super da ima taj aptamil,a ima li ga u dmu- ili u apotekama samo

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Humana HN i Prolife
2.11.2010 15:23:53   
Apotekarka
IMA U DM

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *