|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Igra
22.9.2009 14:56:32   
Anoniman

Igra je jedan od najznačajnijih aktivnosti djeteta. U igri dijete izražava svoje emocionalne, psihofizičke i socijalne potrebe. Upoznaje sebe i život okoline.
Jako je bitna poticajna i bogata okolina u kojoj ima mnoštvo igračaka koje su dostupne djetetu u svako vrijme.
Nikada ne ostavljati dijete u istom položaju duže od 20min. Kroz igru dijete i uči jer se stimuliraju osjeti dodira,vida i sluha...

-Koliko vi imate vremena za igru sa svojim djetetom?
-Šta se najčešće igrate?

Moj mali ima 8 mj. interes za igrom pokazao je veoma rano i sad uživa u igri... kada se sam zaigra sa nekom igračkom ja ga ne uznemiravam, samo posmatram i ismijem se on komunicira, ispituje, treska, stavlja usta a kad mu dotuži eto ga meni i tada ide igra skrivača, igra "čekaj mene"user posted image a on bježi, pjevamo....

  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Igra
22.9.2009 15:01:05   
teta berta
Vec sada vidim da je Nika poput svoga tate, najvise se voli igrati sama... Po sotlu joj slozim igracke, loptice i sl... Onda ona to sve pobaca, obavezno u ruci drzi nesto sto joj se najvise svidi i to nosa po kuci... Cesto vozi auto sa volanom, zasad samo nazad, a ponekad donese do mene loptu i onda baca, a ja joj moram donosit... Mogu reci da mi je sada puno laksa za cuvanje iako hoda i puze i istrazuje... Ja je uvijek drzim na oku, ali sad mogu i gledati tvi odmarati dok se ona igra...user posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Igra
22.9.2009 15:02:47   
acudesa
igra je i jedan od osnovnih oblika učenja kod male djece-uglavnom jako jako važna
igram se često sa djetetom, kad god imam vremena i živacauser posted image , ali je opet malo, nikad nije dovoljno
kroz igru sam ga naučila skoro sve što zna, a recimo šta znam uraditi da bih ga podučila odnosima među ljudima: Uzmem dvije igračke-lutke i simuliram razgovor dvoje ljudi (pa jedan nešto pogriješi, drugi ga malo naruži, a onda se lijepo pomireuser posted image ), bolje nego da njemu direktno upućujem kritiku

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Igra
22.9.2009 15:40:10   
Anoniman
acudesa to je super user posted image , meni mnogi znaju reći joj ti pretjeruješ šta on zna on je beba... a najvažniji period je od rođenja do 6 godine jer tad djeca upijaju kao spužve. Ja također uživam u igri nije mi mrsko, ostavim sve kućne poslove i igramo se (mm, ja i dijete). Moje djetinstvoje zahvatio je rat pa sam ostala željna igre...Vjerujte ja kad sam negdje u gostima uvijek sam sa djecom, slabo kad sjedim sa odraslima jer su mi njihove priče teške, a sa djecom je uvijek veselo.

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Igra
22.9.2009 15:46:16   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Breskva

meni mnogi znaju reći joj ti pretjeruješ šta on zna on je beba... a najvažniji period je od rođenja do 6 godine jer tad djeca upijaju kao spužve. Ja također uživam u igri nije mi mrsko, ostavim sve kućne poslove i igramo se (mm, ja i dijete). Moje djetinstvoje zahvatio je rat pa sam ostala željna igre...Vjerujte ja kad sam negdje u gostima uvijek sam sa djecom, slabo kad sjedim sa odraslima jer su mi njihove priče teške, a sa djecom je uvijek veselo.

istouser posted image -ljepše mi s djecom

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Igra
22.9.2009 15:53:13   
mamine oci
ja se toliko igram i sa malim i velikim sinom ponekad imam utisak da me neko vidi sa strane rekao bi ludauser posted image al vidim da te igre daju i dobre rezultate ja se sakrijem iz kreveta uzmem plisane lutke pa im glumim litkarsko pozoriste recitujem starijem sinu pravim maske pisemo pjesme ma svasta nekad sam cuko nekad macauser posted image budem i ja djete dok se igram sa njima starijem sinu je pomoglo puno ide na razne sekcije glume cak sam mu napisala i dvije kratke drame gdje je realizovao u skoli a za mladjeg cekamo rezultateuser posted image al mislim da mu se svidja kad se mama igra sa njima jer je uvjek sretan nebude bas svaki dan tako al uglavnom upotpunjujemo dan mozda da radim nebih imala vremena ali za djete se uvjek nadje vrijeme...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Igra
22.9.2009 16:29:41   
Anoniman
Gluma je super za djecu, jer se poistovjećuju sa likovima i mogu dosta naučiti samo treba smisliti dobru i poučnu priču... tako i razvijaju maštu, pobuđuju pažnju, čini ih sretnim, zadovoljnim i nasmijanim...


(odgovor članu mamine oci)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Igra
22.9.2009 16:35:30   
acudesa
IZVORNA PORUKA: mamine oci

ja se toliko igram i sa malim i velikim sinom ponekad imam utisak da me neko vidi sa strane rekao bi ludauser posted image

aha, i ja imam osjećaj a i takve mi komentare daju-da pomislim da sam malo luckastauser posted image
A,mamine oči, svaka umjetnička duša je pomalo luckastauser posted image
nego, naći ćemo se nas tri da se dooobro izigramo (naravno sa djecomuser posted image ) urnebes da napravimouser posted image

< Poruku je uredio acudesa -- 22.9.2009 16:38:41 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Igra
22.9.2009 16:38:29   
emma.L
Mi iako se ne igramo, onda pričamo stalno s Emom. Inače, nije od djece koja se mogu sama igrati i stalno zahtijeva interakciju- donosi igračke, pokazuje, nešto priča. Ponekad se uhvatim da nešto pokušavam uraditi po kući, ali brzo odustanem, dakle, svo naše vrijeme poslije posla je posvećeno samo njoj do njenog spavanja (osim kad negdje idemo, naravno). Ali najzabavnije su joj lopte i šatori još uvijek. Nisam primijetila neku konstruktivnu reakciju na lutke koje pjevaju i sl.
Eh da, primijetila sam da je skontala da neke stvari negdje pripadaju, pa je sinoć 20 minuta pokušavala obući papu, točnije podići svoju nogu, pa je odozgor staviti u papu user posted image . Isto radi i sa naočalama i etuiem. Jedino kad je tako neki problem zadevera, mi imamo 5 minuta mira user posted image . A iskreno, jedva čekam da se igramo zajedno, da bojimo i režemo i pravimo kuće i sl.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Igra
22.9.2009 16:58:24   
mama_debeljuca
Super tema user posted image . Ja sam temu za diplomski imala "Igra i njen značaj" . Kasnije ću napisati neke od naših igara. Moram sad malo off topicuser posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Igra
22.9.2009 17:20:13   
Anoniman
Nije off topic sve dok spominjemo igruuser posted image možda smo u istoj struci mama_debeljuca, ja sam se uvijek pitala joj reko šte mi učimo još samo treba da padnem na ispitu iz ovog dijela al tek sad kad imam svoje dijete vidim značaj igre...
acudesa, mamine oči,  pakujte se i idemo u igraonice...

(odgovor članu mama_debeljuca)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Igra
22.9.2009 17:24:27   
mnn
 ja se igram sa pilencetom svojim i smije mo se ...uživam se igrati sa njim.pjevamo pa se zajedno smijemo, na krevetu okrečemo.pa mepočupa za kosu..to najviše voli...a obožava da ga stavim na sebe i da me vuče za majicu.smije se..umire od smijeha.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Igra
22.9.2009 17:29:49   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Breskva

Nije off topic sve dok spominjemo igru[image]h
acudesa, mamine oči,  pakujte se i idemo u igraonice...


ja spremnauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Igra
22.9.2009 20:14:59   
Anoniman
Plastelin, glinamol, tijesto su veoma poželjni u igri...Oblikujući figure razvija se fina motorika a za grubu motoriku dobre su igre sa loptom (bacanje, dodavanje, udaranje...)
Mi smo još mali za plastelin jer bi ga pojeli, ali sa loptom se već igramo. Kada smo u igraonici nabacam na njega onih sitnih malih loptica i on se izvlači i ponovo tone, baš ga zabavi... a kod kuće to radimo sa jastucima...


(odgovor članu mamine oci)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Igra
22.9.2009 22:33:33   
almai
itekako je vazna igra za djecu ,pogotovo kad roditelji prisustvuju u toj igri.Ja nastojim da svakom dam bar pola sat kvalitetnog vremena(ne svaki dan ali se trudim)sa malcem se skakljim,plazem i pjevam,dok sa vecim se igram auta,slaganja kockica,i sl.,a sa Hanom bojim,rezem,crtam.Svi kad su ukljuceni u igru onda se igramo zmurke,corave bake,vruce-hladno.Iz svake igre nastojim da izvucem poucnu pricu i kroz igru im objasnjavam sta valja,a sta nevalja.
-i ja sam uz rat ostala zeljna igre i tako kad izadem van ja nastojim sa djevojcicama od 12-13 god da se igram reketa i ganjeuser posted image nekako se bolje osjecam nego da sa zenama sjedim i naglabam nebitne stvariuser posted image


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Igra
23.9.2009 0:47:46   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: Breskva

Plastelin, glinamol, tijesto su veoma poželjni u igri...Oblikujući figure razvija se fina motorika a za grubu motoriku dobre su igre sa loptom (bacanje, dodavanje, udaranje...)
Mi smo još mali za plastelin jer bi ga pojeli, ali sa loptom se već igramo. Kada smo u igraonici nabacam na njega onih sitnih malih loptica i on se izvlači i ponovo tone, baš ga zabavi... a kod kuće to radimo sa jastucima...



za finu motoriku je dobra i igra sa papirom, podsticati dijete da ga gužva, cjepka, da skuplja komadiće, da gura prstićima u neku posudu...otvaranje i zatvaranje kutija, napr. kartonskih.
Mi smo imali jednu fazu kada smo se igrali šerpicama, kašikama, i ostalim posuđem, stvarali zvukove, skrivali igračke, pa ih tražili. Sada koristimo glinamol, plastelin, mijesimo pite...Pijesak jako voli, na pijesku se može zaista pravo zabaviti. jako je važno u igri razgovarati, objašnjavati svaki pokret, pjevati. Mi pjevamo od rođenja, pri njegi, oblačenju, presvlačenju,...često sami pravimo igračke, koje kasnije i pojedemo, to nam je jedna od najdražih igara. Svašta bih još imala da napišem..user posted image user posted image Primite i mene u igraonu user posted image user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Igra
23.9.2009 0:54:22   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: Breskva

Nije off topic sve dok spominjemo igruuser posted image možda smo u istoj struci mama_debeljuca, ja sam se uvijek pitala joj reko šte mi učimo još samo treba da padnem na ispitu iz ovog dijela al tek sad kad imam svoje dijete vidim značaj igre...
acudesa, mamine oči,  pakujte se i idemo u igraonice...


Breskva i ja sam se uvijek pitala, joj šta će nama sve ovo, zar igra nije spontanost? Ali dok sam prikupljala podatke za dipl. malo sam se više prosvijetlila, a tek kad je bebač došao...puno, jako puno stvari je naučio kroz igru. Ja sam nastavnik predškolskog odgoja (tako mi piše u dipl.)user posted image , a ja kažem da sam vaspitačica user posted image , a ti?

_____________________________

:-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Igra
23.9.2009 0:55:41   
dana3
Intresantni su mu prsti ruku i nogu.onda ja dam ime svakom prstu na jednoj ruci i pricam pricu dok ga prstim a dotaknem po nosu ii bradi i onda se on valja od smijeha.igra se i sam,autici su osnovno sredstvo igranja,kasika i lupanje po svemu i svacemu(pa i po mojoj glavi).davala sma mu papir ,kida ga ,ali zubima i onda natrpa puna usta pa vise ne dajem.
izvadi krompir iz kutije i onda ga odguruje rukicom i puze za njim.pri presvlacenju je igra skrivaca-sakrila se ruka,jedna-druga,pa noga inace je ne moguc kad se presvlaci.
kupila sam igrackicu koja ima 8 tonova i moze da se svira na njoj neke jednostavne pjesmice pa i on se zaigra slusajuci tonove koje proizvodi.dobro mu je i za sluh jer ne cuje na jedno uho

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Igra
23.9.2009 2:01:30   
veeseelaa
halo stručnjaci koja je igra pogodna i preporučujuća za djecu uzrasta od 8 mjeseci????
moja kći uživa kad ja pokrijem lice krpom i zatim ispod nje izvirim, sva se zakikoće da i ja padnem od smijeha
Kad puzi i ja puzim za njom i kao hoću da je stignem a ona zabrza... hoće da mi umakneuser posted image
Kad je uzmem u naručju zadnjih 20 dana se penje po meni, čini mi se na glavu bi mi sjela, to ej zabavlja
Oduševi se kad je dignem iznad glave i lagano spuštam... mada se meni ova igra baš i ne sviđa obzirom da ima 11 kguser posted image
Voli da joj plešem i ona onda skakuće ko maleni kengurno, vrti glavom ma cirkus

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Igra
23.9.2009 7:21:05   
acudesa
pa, mamine oči, breskva, mama debeljica, dano3 (i tebe čekamouser posted image )....i ako ko još hoće, kada ćemo li u igraonicu?

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Igra
23.9.2009 9:20:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

halo stručnjaci koja je igra pogodna i preporučujuća za djecu uzrasta od 8 mjeseci????
moja kći uživa kad ja pokrijem lice krpom i zatim ispod nje izvirim, sva se zakikoće da i ja padnem od smijeha
Kad puzi i ja puzim za njom i kao hoću da je stignem a ona zabrza... hoće da mi umakneuser posted image
Kad je uzmem u naručju zadnjih 20 dana se penje po meni, čini mi se na glavu bi mi sjela, to ej zabavlja
Oduševi se kad je dignem iznad glave i lagano spuštam... mada se meni ova igra baš i ne sviđa obzirom da ima 11 kguser posted image
Voli da joj plešem i ona onda skakuće ko maleni kengurno, vrti glavom ma cirkus

Vesela i moj ima 8 mj. eto napisala sam igre sa loptom...Samo ti njoj daj loptu vidjećeš šta će sve izvoditi, moj mali obiđe cijelu kuću puzajući za loptom a ona mu bježi...te ako imaš priliku negdje u igraonici stavi je u onaj bazen sa malenim lopticama, voda je takođe zabavna a i metod je relaksacije, prilikom kupanja nabacaj igračaka (loptu, one patkice) vidjećeš kako udara po njima. Mi ćemo za sad samo raditi stimulacije za motoriku a malo kasnije mozgalice (slaganje kockica, igre šta kome pripada) jer nam je to rano on sve stavlja usta, još uvijek ispituje materijaleuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Igra
23.9.2009 9:45:09   
veeseelaa
acudesa a mene ne zoveš?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Breska hvala, i moja sve trpa usta, moram naći igraonicu s lopticama al neznam gdje ima takva u Sauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Igra
23.9.2009 13:53:19   
Sonja
moj Adin nema jos puni 5mj. ali jako voli kad se igram s njim tasun tananauser posted image
i cica maca...u zadnje vrijeme hoce da puno stoji pa ga stavim u krilo da mistoji a on nesto skakuce gore dole i kao da se penje po meni...jako voli kad mu tajo svira na klavijaturi...to ga najbolje umiri...jos ne zna da se bas igra ali uskoroo...

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Igra
23.9.2009 14:16:08   
milenium
mi se igramo od 0-24 osim kad kuham,poslove obavljam kad on spava,rrjim kad spava.mi kroz igru i učimo,tako smo naučili kad mu netko pruži ruku i pita ''kako si''i on pruži ruku i upita se,tatin klizni mobitel je naučio otvoriti jednom rukom identično kao i mi,kupili smo mu neku igračku mob pa on se ko javi i viče ''ja'' a ne halouser posted image vidio da se i mama tko javlja.igramo se igre ki-kuc ,samo što on sad meni izviruje i on mene zabavlja  a ne ja njegauser posted image  a kad je bio mali ja sam izvirivala,obožava kd kažem ''čekaj me čekaj'' onda on ubrza a ako hoda onda padne pošto je tek prohodao.i dan danas se obožava valjati po krevetu,tu se najčešće škakljemo i smijemo,a i danas voli kad mašem iznad njega dekicom ili pelenom ,cijelim tijelom se smije,voli stavljati i vaditi bombone u kutiju od vlažnih maramica kroz onu malu rupu gore.učim ga pepati loptu pa on sada pepa ali bez lopte maše dlanom gore-doljeuser posted image ,ako smo stali s nekim na ulici neće otići a da ne kaže pa pa i mane,a ako smo to zaboravili moram se vratiti da se on pozdravi.na tasun tanana i danas plješće iako sam misla da će to s godinu dana prestati jer je naučio s 6 mj.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Igra
23.9.2009 14:38:59   
mamine oci
moram vam ispricat anegdotu kako sam se ja igrala sa starijim sinom prije tri godine dosli mi zivjet ovdje u Sarajevo i posto nikog nepoznajemo sami tad sam imala samo ovog starijeg sina koji je imao 7godina i njemu dosadno naviko na rodjake druzenje a ja imam i obaveze rucak,pospremanje,itd...i ja sa igram sa njim skole posto on ima tablu ja mu napisem ped recenica pa da ih on prepise pa ko fol ode uciteljica da vidi sta rade druga djecauser posted image i odem pripremat rucak,pa sve tako zadam mu nesto i kao izadjem zavrsim po kuhnji i vratim se pa kad ulazim u sobu pokucam mu on ustane jer dolazi uciteljica,user posted image i to mu je pomoglo dosta za skolu i natera on mene da mu glumim sa plisanim lutkama i ja mu napravim dramu prica kao ima u razred cura koja tuzaka nedjeli pribor nije drustvena,i na kraj da izvue pouku da to netreba njemu se svidjela prica jer sam ja tu ubacila malo i komedije hoce stalno jer smo bili sami pa mu dosadno ja ti lijepo snimim na mobitel tri razlicita glasa i okacim lutke i pustam mu on sjedne fino gleda smeje se i uzivauser posted image i dan danas se tako igramo stim sto sad ima i drugara izadje van,izvinite na duzini posta al ja htjedoh detaljno da vam docaramuser posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *