|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.1.2009 9:55:44   
ElmaB
Primijetila sam da na masu tema pisemo o mlijecnim proizvodima, pa evo nam jedna zasebna gdje mozemo iznositi iskustva, prijedloge i savjete vezano za ovu vrstu hrane.
Moji blizanci jedu mlijecne proizvode, a najvise vole pavlaku, mlijeko i mladi sir. Zumace sam im uvela oko osmog mjeseca, a za bjelance cemo jos malo sacekati. I, naravno uvijek im dajem punomasne mlijecne proizvode, a jogurt vole u svim varijantama, i sam onako, a i sa vocem!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.1.2009 10:12:11   
andji
Elma dobra tema.....ja se lično slabo 'pazim' sa mliječnim proizvodima,nažalost...ali trudim se da kod Sergeja tu grešku ispravim,i dosad mi uspijeva....Sergej jede žumance od 6og mjeseca,znala sam mu skuhati i umiješati sa grisolinom,i to  sam često pravila i jeo je,a sada kompletno jaje jede negdje od 11og mjeseca,tačnije kajganu...obožava,ponekad mu je znam praviti svaki drugi dan za doručak a nekad i za ručak,u izmućeno jajce stavim kašiku-dvije kajmaka,malo posolim i ispečem..i na tanjirić i jo mu udrobim hljeba malo i ignječim u to.....pavlaku mu samu znam staviti po kašiku u sve gulaše ili čorbice njemu zasebno(kad pravim nama),u supice,a ponekad mu napravim supicu od rezanaca i u nju ubijem jaje i ona se zgusne....i udrobim hljeb u to i sve mačak pojede.....ma izmišljam ja njemu te verzije,meni je bitno samo da mu se svidja i da pojede...a voćni jogurt isto obožava,svaki drugi dan pojede kao slatki obrok,ili monte...to mijenjam uglavnom....i mlijeko pije po 180ml(ujutro,popodne,i naveče)

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.1.2009 10:23:57   
M kao Mama
Joj, Elma, pa što me zadevera, ja tamo na nekim temama napisala šta mislim, a ti sad ovu otvori,


sad Jovo, nanovo.

Lajla hvala Bogu jede sve mliječne proizvode, barem tu nemamo problema, voli jogurt, voli voćni jogurt, voli mlijeko, pavlaku, kajmak, sve hvala bogu ručki.

Jaje, ne voli baš u zadnje vrijeme, ali ja joj stavim u supicu pola jajeta, ili u čušpajz, a nekada se malo ogrebe od mene kada jedem topu, tako eto opet ponešto pojede.

Mlijeko pije 3,5 masnoće, jer njima sada treba ta jačina.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.1.2009 10:29:56   
ElmaB
Ja isto pavlaku stavljam u gotovo sve slane kasice. Jako je vole, a promijeni im ukus!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.1.2009 10:50:41   
mamyca
Pavlaku i ja Hamzi dajem,mladi sir i mlijeko,i to voli.A zumanjce jede od nedavno ali nije bas neki ljubitelj,jedva se nakani da pojedeuser posted image .Za bjelance cemo jos malo sacekati.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.1.2009 11:26:15   
bebacha
Ajla jede cjelo jaje vec duze vrijemeuser posted image user posted image bila je kod moje mame i ona zaboravila(dali namjerno ili slucajno neznamuser posted image user posted image user posted image user posted image )da Ajla jede samo zumance pa joj dala cjelo jaje.posto nije bilo nikakve reakcije ja sam joj nastavila davat cjelo jaje.najvise voli na sljedeci nacin-umutim jaje sa malo mlijeka pa dodat mrvice hljebe i ispecem na maslinovom ulju.malo izgnjrcim pa dodam malo jogzrt ili sira.

mlijecne proizvode obozava.posto je vise nedojim pije kravlja mlijeko 3,2 tru puta dnevno po 150-180ml.
mlijecne proizvode jede sve.jogurta voli najvise i obicni i vocni.
abc namaz takode voli,ali i sir,kajmak i slicno.
primjetila sam da mame na forumu slabo baju vocne jogurte ali evo jedan savjet za one koje daju.kupite vocni jogurt jagobela musli.odlican je,pun zitarica.ima od breskve,jogode,grozda.svi su super.Ajla ih cesto jede a posto je malo vece pakovanje pojede i mamauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.1.2009 12:35:47   
HanaBana
Hana bez pavlake ne bi uopste jelauser posted image Pavlaku obavezno u sve mijesam, sta god da joj dajem. Voli jogurt i pije redovno i mlijeko i jogurt. Monte obozava tako da joj i tu poslasticu priredimo jednom na danuser posted image Jaja slabo voli ali jede i to jednom sedmicno. Voli ih samo pecena a kuhana nikako.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.1.2009 12:40:21   
M kao Mama
Pa, nije ni čudo što sva djeca vole monte, volim i  ja, ali ne može da me zapadne od Lajle, hahaha, šalim se, od voćnih jogurata(čitaj jogurta hahaha), najviše joj uzimam dukatino ili fersku od Vindije, niih baš voli i lijepi su sa velikim komadima voća, ovi su mi najbolji

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.1.2009 12:50:54   
leka
e blago vlama i vašim  bebicama moj rijad je alergičan na mlijeko i na jaje tako da o tome možemo samo maštati user posted image  i vjerujte mi to je pravi problem jer više nemam ideju šta da mu dajem da jedem, svakodnevno izmišljam neke "nemoguće" kombinacije

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.1.2009 12:51:50   
Anoniman
ne bih da se uvijedite... al pretezno se na temama gdje se prica o uvodjenju guste hrane javljaju mame cija su djeca starija od godinu dana navodeci sta njihova djeca jedu trenutno... a zna se da djeca poslije godinu dana mogu skoro sve da jedu, a sto nije slucaj s bebama...
zar beba nija od 0 - 12 mjeseci?

nista lose ne mislim, savjeti i iskustva drugih su dobro dosla :)
nije pitanje ove teme da li djeca starija od godinu dana jedu jaje, mlijeko i ostele mlijecne proizvode... a ni ostalih tema na ovom PDF - u

naravno da se moze reci /napisati da li je vase dijtete u periodu prije navrsene godine jelo nesto, al nikako nisu relevantni odgovori ako kazete : moje dijete to jede sad... a starije je od godinu dana

nadam se da smo se razumjele :)

< Poruku je uredio Dina RR -- 26.1.2009 12:52:34 >

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.1.2009 13:39:27   
Visnja RR
jaje jos nisam uvela... mislim na zumanjak...
pricekacu da Asja napuni 10 m...

a sto se tice Dinine sugestije apsolutno se slazem... bebe su do 12 m...
mada sam mislila predloziti otvoranje tema pa mjesecima kako bi se novopecene mame lakse snasle ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.1.2009 13:40:45   
batterfly
Naravno da smo se razumjele Dina...Niko se nece ni naljutiti...
Ja sam i na temi "sta je beba rucala danas",citala malo izmedju redova,i skontala poruku da mi nije mjesto na toj temi,ubacim se ponekad ,ako je moje djete jelo taj dan,ono sto mogu jesti i bebe od 8-9 mjeseci,pa cisto da dam ideju drugima, a pokupila i dobar savjet o tikvi stambolki.....user posted image ...

A da ne bude totalno off topic, moja djeca su jela ove proizvode i dok su bili bebe,dakle prije navrsene godine dana!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.1.2009 13:44:05   
M kao Mama
Moja Lajla jeste da ima skoro  dvije godine, ali za mene je ona i dalje beba, nejse, kako Aida reče i ona je dosta stvari od pobrojanih jela i prije navršene godine, razlog jer je nisam dojila i nisam željela samo da je kljukam aptamilom. Jela je i pavlaku i pila mlijeko i  jaje u topi, i monte i voćne jogurte, sve apsloutno prije navršene godine, da ne kažem od šest mjeseci pa nadalje.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.1.2009 14:10:25   
HanaBana
IZVORNA PORUKA: HanaBana

Hana bez pavlake ne bi uopste jelauser posted image Pavlaku obavezno u sve mijesam, sta god da joj dajem. Voli jogurt i pije redovno i mlijeko i jogurt. Monte obozava tako da joj i tu poslasticu priredimo jednom na danuser posted image Jaja slabo voli ali jede i to jednom sedmicno. Voli ih samo pecena a kuhana nikako.


Slazem se sa komentarima moderatora - pa samo da dodam...ista situacija je bila i kada je bila bebauser posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.1.2009 21:06:53   
stella
Moja Hana je na nivou bebe sto se tice hrane(ima punih 16mj),a ako smeta,zaobilazicu je.Dosta stvari koje je trebala jesti i koje druge bebe jedu mi nismo jos probali.Iz potpisa i tickera se vidi koliko je moja bebacha stara pa tako da nema zabune.A odlicna je ideja da se razvrstaju teme po uzrastu djece.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.1.2009 21:23:25   
adannn
IZVORNA PORUKA: bebacha

Ajla jede cjelo jaje vec duze vrijemeuser posted image user posted image bila je kod moje mame i ona zaboravila(dali namjerno ili slucajno neznamuser posted image user posted image user posted image user posted image )da Ajla jede samo zumance pa joj dala cjelo jaje.posto nije bilo nikakve reakcije ja sam joj nastavila davat cjelo jaje.najvise voli na sljedeci nacin-umutim jaje sa malo mlijeka pa dodat mrvice hljebe i ispecem na maslinovom ulju.malo izgnjrcim pa dodam malo jogzrt ili sira.

mlijecne proizvode obozava.posto je vise nedojim pije kravlja mlijeko 3,2 tru puta dnevno po 150-180ml.
mlijecne proizvode jede sve.jogurta voli najvise i obicni i vocni.
abc namaz takode voli,ali i sir,kajmak i slicno.
primjetila sam da mame na forumu slabo baju vocne jogurte ali evo jedan savjet za one koje daju.kupite vocni jogurt jagobela musli.odlican je,pun zitarica.ima od breskve,jogode,grozda.svi su super.Ajla ih cesto jede a posto je malo vece pakovanje pojede i mamauser posted image user posted image user posted image


pa tvoja malena samo 5 dana starija od moje,i mogu reći da i mi sve jedemo kao i vi.....

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.1.2009 22:14:46   
Romali
Moj Omar ima 9 mjeseci,prije 2 dana sam mu prvi put dala voćni jogurt ( Hipp za prvi put, poslije ću sama praviti kombinacije). Ma oduševljen jeuser posted image user posted image user posted image , to mu je na mamuuser posted image
Nismo probali jaje, niti mlijeko. Javimo se kad probamo aBd.

Nego, ne bi bilo loše da napišete koji jogurt ili mlijeko ste davale, barem u početku. Naravno, ako nije problem.user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.1.2009 22:55:32   
camm
IZVORNA PORUKA: stella

A odlicna je ideja da se razvrstaju teme po uzrastu djece.


user posted image user posted image user posted image user posted image  malo tema ima za malo stariju djecuuser posted image user posted image user posted image
ja se nekad nigdje ne mogu uklopiti.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.1.2009 23:02:24   
jasmina_mm
ja sam Benji uvela pavlaku oko 8 mjeseca ali samo je tada i pojeo i nikada vise, kao i sir i sve druge mlijecne proizvode. Posto ga dojim, kada je napunio godinu probala sam mu dati i kravlje mlijeko, npr. sa zitaricama ali to ne bi ni u snu pojeo. Jaje mu nisam davala prije desetog mjeseca (i tada samo zumance), ali isti slucaj - nema sanse da ga on pojede. Znaci jaja i mlijecni proizvodi nisu dolazili u obzir kod njega kao ni sada user posted image user posted image user posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
26.1.2009 23:59:50   
sarayka
Pitanje za mame koje imaju stariju djecu a u okviru je ove teme :
Koje mlijeko dajete djeci odnosno sa koliko posto masti??
Ja dajem Dukat vitamin+ 2,8mm , jer su mi rekli da je sve jače od toga prejako sa njih pa sad...  Kako je kod vas???

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.1.2009 0:12:53   
teta berta
super bi bilo da se otvore teme za razlicite dobi beba tako da se svako lakse snade, u potpunosti podrzavam

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.1.2009 7:12:49   
nikka
IZVORNA PORUKA: sarayka

Pitanje za mame koje imaju stariju djecu a u okviru je ove teme :
Koje mlijeko dajete djeci odnosno sa koliko posto masti??
Ja dajem Dukat vitamin+ 2,8mm , jer su mi rekli da je sve jače od toga prejako sa njih pa sad...  Kako je kod vas???

Takođe Dukat Vitamin 2,8%
Pitala sam ped. koje mlijeko od godine nakon adaptiranog da pije?
Dobila sam odgovor;nemojte djetetu uskraćivati masnoću u mlijeku ali netreba ni pretjerivati,
ukoliko je dijete zdravo dajte mu mlijeko sa srednjim omjerom masnoće.

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.1.2009 9:27:52   
HanaBana
Hana navece pije mlijeko sa 3,2%, a po danu pije sa 2,8% masnoce.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.1.2009 10:43:15   
ElmaB
Meni je super ono miljeko u flasama Vindijino, samo ih nema bas svugdje nabaviti. Ima raznih vrsta, izmedju ostalog za trudnice i djecu obogaceno folnom kiselinom i raznim vitaminima!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Jaja, mlijeko i mlijecni proizvodi
27.1.2009 11:09:26   
bebacha
gdje kupujes to mlijeko.koliko kosta.to bi mozda trebalo biti u Konzumu

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *