|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jaja od prepelice
24.1.2010 19:40:47   
Skvo RR
Drage moje,

Znam da su dobra za imunitet!  Ja sam ih kao dijete znala piti onako svjeza! Nena nam ih je davala i govorila "evo" malo zdravlja"!

Interesuje me da li prakticirate davati ova jaja svojim malo starijim bebarama?



< Poruku je uredio Skvo RR -- 24.1.2010 19:41:12 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Jaja od prepelice
24.1.2010 19:43:47   
breskvicaa
Draga Skvo ja nemam bebu ali sam ja prakticirala da ih pijem i pila sam ih jos kao manja dok sam bila a znam da su jako zdrava user posted image

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Jaja od prepelice
24.1.2010 20:23:24   
milenium
iskreno da ti kažem:da mi je djete bolesno ja bi mu davala a ako nije nebi.nisu baš ni ukusna,znam jer sam ja pila kad sam bila mala(i suze lila)jer sam imala brohitis štali ...ili možda upalu pluća ili...nešto je tako bilo.

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Jaja od prepelice
24.1.2010 20:46:45   
dana3
Vise napuhano nego istinito sta sve lijece i cemu pomazu!
Ja sma ih popila Bog dragi zna koliko, pa dobijala i caj koji se pije kao kobiva kemobinacja za ijecenje secera-ma bezveze, iskreno receno .ne bih ih davala mom djetetu kad nemaju nikakve svrhe-jaje ko jaje!

< Poruku je uredio dana3 -- 24.1.2010 20:47:42 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Jaja od prepelice
24.1.2010 20:49:38   
Anushka
ja znam da se prica da su zdrava ali kako i zasto ne znam bas, jaje a posebno zumance je kvalitetna namirnica, ali svjeze sigurno ne bi davala..

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Jaja od prepelice
24.1.2010 20:52:09   
dana3
Ma znam da je te godine mislim 86-87 kruzila prica o cudotovnim jajima prepelicas a moja mama bi dusu dala da meni secer izlijeci i pila ih svjeza.Ma nije mi krv popravilo a dalje d a ne govorim.pa obicna kkokosija pomazu za malokrvnost isto,a ako je krv dobra normalno da ce niti i KKs i imunoloski sistem

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Jaja od prepelice
24.1.2010 21:38:32   
Romali
Sestra ih već godinama daje svojoj curici u jesenjem i zimskom periodu.
Malena je hB super, rijetko je prehlađena.
E sad, je li to od prep.jaja ili od činjenice da je stekla imunitet, ne bih ti znala reći. Ali ljudi pokušavaju bilo šta kad traže 'spas'.
Ako je tvoja cura često prehlađena, probaj s njima, zašto ne?


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Jaja od prepelice
24.1.2010 22:17:10   
pocahontas
ja kada sam bila mala bas sam ih voljela..mama mi je stalno kupovala i onako ih smućka sa malo šećera i mljac..brat i ja se davili..medjutim, nakon nekog vremena jednostavno smo se osuli oboje...mama smatra da su bas jaja od prepelice bila razlog tome..onda se zaratilo i od tada pa evo sve do danas nisam ih jos nikada probala...ja svom djetetu to ne bih davala obzirom na tu moju alergiju, dok bas ne naraste....

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Jaja od prepelice
24.1.2010 22:32:26   
Amrino
Ako su zdrava- kontam bice zdrava i skuhana...tako da ako ih ikada budem i davala- nema sanse sirova. Sirova jaja su jedna od najopasnijih namirnica...zbog salmonele i ostalih bakterija...



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Jaja od prepelice
24.1.2010 23:26:32   
tweety
Ja sam svom sinu davala prije polaska u vrtić znači počela početkom septembra i davala 2,5mj svaki dan po 3 jaja,sirova,jer se tako i daju.Pošto je prve godine bio non stop bolestan sestra od Romali mi je preporučila to kao i naša forumašica Crvena.Ove godine je punooooo bolji.Dok je pio jaja nije bio bolestan nijednom ono da je imao upalu grla/uha,da je previše kašljao.Kad se popije ta određena doza,u našem slučaju 240 jaja onda ide pauza od najmanje 2mj.U toj pauzi moj sin je imao problema sa grlom i kašljao je.Prošlo je 2mj i uskoro opet idem da kupim jaja.Ja vjerujem da su mu pomogla.

Skvo ako se odlučiš da ih kupiš,nemoj kupovati po radnjama jer ko zna koliko im stoje.Nađi nekoga ko ima prepelice tako da dobiješ svježa jaja,tako su meni preporučili a i ja tebi.

< Poruku je uredio tweety -- 24.1.2010 23:27:23 >


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Jaja od prepelice
25.1.2010 0:25:15   
milenium
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Ako su zdrava- kontam bice zdrava i skuhana...tako da ako ih ikada budem i davala- nema sanse sirova. Sirova jaja su jedna od najopasnijih namirnica...zbog salmonele i ostalih bakterija...




POTPISUJEM

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Jaja od prepelice
25.1.2010 8:54:07   
hanabanana
Nisam pila, ne bih davala.
Ja djeci ne dajem ni sirupe za imunitet.
Sve mi je to na " nazor ".
A sirova jaja nikako ne bih dala, sirova su jedino dobra za kosu - daju sjaj.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Jaja od prepelice
25.1.2010 9:09:39   
DM
Ja samo da vas informišem:jaje ima svoju prirodnu zaštitu,na ljusci-neki masni sloj kojištiti jaje od prodiranja bakterija i bilo čega iz okoline jer mu je ljuska porozna! Svako jaje ,ako je zaprljano,samo obrisati suhim papirom(nipošto prati)i ostaviti do upotrebe,a tek pred samu upotrebu prati!
Prilikojm kupovine jaja,voditi računa da ih vlasnik već nije oprao(jer znaju i to uraditi,da su im eto čista,a ono naprave pravi belaj s tim),jer stajajući će takva svašta "navući"!user posted image user posted image user posted image
P.S.Nadam se da ste me razumjele?!



_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Jaja od prepelice
25.1.2010 16:37:52   
mazalica
Jaja od prepelice su zdrava i u to nemam nikave dileme... ja sam cula da su jednako korisna i ako se jedu kuhana ili pecena...
Poznajem covjeka koji ima prepelice, ako neko zeli broj mob. neka se javi na pp user posted image


_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Jaja od prepelice
25.1.2010 19:11:53   
tweety
Na mom uputstvu piše da sirova jaja imaju rok trajanja od 60 dana,nakon toga se mogu jesti pržena ili kuhana.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Jaja od prepelice
26.1.2010 9:46:36   
dana3
IZVORNA PORUKA: mazalica

Jaja od prepelice su zdrava i u to nemam nikave dileme... ja sam cula da su jednako korisna i ako se jedu kuhana ili pecena...
Poznajem covjeka koji ima prepelice, ako neko zeli broj mob. neka se javi na pp user posted image







Ja sma u dilemi i ne vjerujem im.Ako se stvara taj imunitet a neko napisa da jedna curica pije a kad je prestala razboljela se-znaci nigdje veze, nista izgradjeno nije.
MENI nisu pomogla i opet kazem niti ja niti moje dijete ih necemo koristiti

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Jaja od prepelice
26.1.2010 12:24:08   
Crvena

IZVORNA PORUKA: tweety

Ja sam svom sinu davala prije polaska u vrtić znači počela početkom septembra i davala 2,5mj svaki dan po 3 jaja,sirova,jer se tako i daju.Pošto je prve godine bio non stop bolestan sestra od Romali mi je preporučila to kao i naša forumašica Crvena.Ove godine je punooooo bolji.Dok je pio jaja nije bio bolestan nijednom ono da je imao upalu grla/uha,da je previše kašljao.Kad se popije ta određena doza,u našem slučaju 240 jaja onda ide pauza od najmanje 2mj.U toj pauzi moj sin je imao problema sa grlom i kašljao je.Prošlo je 2mj i uskoro opet idem da kupim jaja.Ja vjerujem da su mu pomogla.

Skvo ako se odlučiš da ih kupiš,nemoj kupovati po radnjama jer ko zna koliko im stoje.Nađi nekoga ko ima prepelice tako da dobiješ svježa jaja,tako su meni preporučili a i ja tebi.

I nama su pomogla user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Jaja od prepelice
26.1.2010 19:26:41   
Anushka
e malo sam prosurfala jer mi je prvo bezze pricati o necemu ako nemam prave info, tipa ja cula dobra su ili predpostavljam da nisu.. najvise mi se nelogicnim ucinila tvrdnja da se sirova jaja mogu jesti cak 60 dana stara!? a poslije toga se termicki moraju obraditi.. znam da sam cesto imala problem ako jaja ostanu u frizideru duze od 2 sedmice, zumance puca ma kako da ga razbijem i sl e jeste da ne znam koliko im je trebalo dana da dodju do mene, ipak dva mjeseca za "zivu" namirnicu mi je previse a evo vidim da je uslov da su cuvana u frizideru..
evo par linkova o sastavu i ljekovitosti jaja japanske prepelice:

http://www.becook.com/sr/tekst/lekovita-jaja-japanske-prepelice.htm

http://www.zalogaj.com/index.php/zdravlje/lekovita-jaja-japanske-prepelice

http://alfafriend001.ucoz.com/load/3-1-0-49

http://alfafriend001.ucoz.com/load/3-1-0-48

itd, proguglajte i naci cete vecinom iste tekstove i tvrdnje, nesto ja ne vjerujem ni ovim copy-paste pricama, ali sigurno je da su zdravija od kokosjih koja su isto tako zdrava... i jos uvijek ostajem pri svojoj tvrdnji od ranije, sirova ne bih davala, osim mozda ako bih licno znala uzgajivaca i isti dan uzimala svjeza (kao sto u jednom tekstu pise, na temperaturi iznad 8 stepeni se razvija salmonela pa je to osnovni razlog zasto ne sirova)

evo na zadnjem linku zasto se u bosni ne bih odlucila na kupovinu ovog "lijeka".. ne mozemo naci ni zitarice iz eko uzgoja za vlastitu konzumaciju a kamoli da jos zivinu hrane takvim zitaricama, o koncentratima kojima ih zapravo hrane da ne govorim.. a cak jaja moraju biti i oplodjena,itd  tako da ima i puno drugih razloga da se ova jaja ne ispostave tako ucinkovita!

< Poruku je uredio Anushka -- 26.1.2010 19:31:55 >

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Jaja od prepelice
22.3.2011 10:31:30   
Anoniman
Zna li itko gdje ima kupiti PREPELICA NOSILJA u Sa(moze i Konjic)?

(odgovor članu Anushka)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Jaja od prepelice
22.3.2011 10:35:58   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Zna li itko gdje ima kupiti PREPELICA NOSILJA u Sa(moze i Konjic)?

poslah ti PP do onoga koji ima jaja...
pa pitaj možd aima i nosilja za prodati, iz Sarajeva

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Jaja od prepelice
16.11.2011 16:38:18   
mamina princeza
Procitah na nekoj drugoj temi pa mi pade na pamet potrzaiti i ovu... da li je neko u medju vremenu davao djeci jaja od prepelica i kakvi su efekti. Ja ensto razmisljam o tome. I gdje se nabave?



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Jaja od prepelice
24.1.2012 21:28:27   
Anoniman
ja nabavila danas jaja od prepelice citajuci  na anketi i po temi da su zdrava

e sa dkako da ih deci dajem
mogu li se prziti , kuhati ili kako samo da nisu ziva nema sanse da bi ih ziva deci "uvalila"

pisite mi iskustva sa vasom decom user posted image kako ste ih vi davali

(odgovor članu mamina princeza)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Jaja od prepelice
24.1.2012 21:57:05   
niki83
Mi pijemo, kako ti kazes "ziva",..s mlijekom i medom ujutro..i sve dok ih pije moja N je zdrava, cim prestanem, razboli se..
Ubacim ih i u tijesta razna, filove (ako negdje idu jaja) i tako..Mozes s njima raditi sta pozelis..


_____________________________

N&N

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Jaja od prepelice
24.1.2012 22:02:05   
Medić*
Nama jos nisu stigla, domaca, ocekujemo ih svaki dan. Kazu nabolje ih je davati na taste, sirova, s obzirom da je mene strah davati ih onako sirova a i moj ne bi ni htio, jesce ih onako rovit iskuhana, przana za dorucak, u palacinkama i pecivima... uostalom vdjecemo dok nam stignu ( nismo ih jos nikada vidjeli ) user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Jaja od prepelice
25.1.2012 9:40:20   
henna ze
ja sam rekla Niki83 da mi poruči jednu školjku pa ćemo vidjeti..Hena ih je nekad davno pila...
da li pomažu ili ne vidjećemo....
ja sam ih popila 1 šleper....nikad se nisam zarazila..nekako mi logičnije dati djetetu nešto prirodno..nego onu hemiju..ko zna šta je tamo...
niti jedan ljekar kojeg poznajem..se ne kljuka hemijom..većinom uzimaju prirodno..a to što nama preporučuju je druga stvar...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *