|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko i kada bebe spavaju?
20.7.2008 21:58:39   
nely
drage moje,evo ja opet sa svojim problemom...
koliko vase bebe spavaju tokom dana??
moj edvin svega ukupno nekih sat i po, za cijeli dan,zaspi i budi se i sve takouser posted image navece je malo bolje.
dali je to normalno za bebu od mjesec dana?user posted image pusa vam

< Poruku je uredio Hanady RR -- 28.4.2010 0:13:51 >


_____________________________

...edvin...15/6/o8
Revisions: 2 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: koliko bebe spavaju??
20.7.2008 22:23:56   
mamsi
Draga ne znam šta da ti kažem ali sjećam se da je i moj Kenan slabo spavao preko dana možda prvih 10 dana ali poslije je spavao po 15 minuta i budio se,i tako negdje do drugog mjeseca.Kažu da bi male bebe trebale što više spavati,ali ne sikiraj se ni jedna beba nije ista,neke su spavalice a neke ne,polako strpi se dok i on ufati neki ritam,ipak je njemu sve novouser posted image

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: koliko bebe spavaju??
20.7.2008 22:34:18   
Visnja RR
Tako je i moja Asja prva dva mjeseca (sada ima 3, 5)...a onda se hvala Bogu promjenila

sinoc je zaspala u 21:30 i prvi put se probudila u 7 jutos user posted image  ...pojede flasicu i nastavi do 8:30...
zatim bude budna sat pa opet zapajki pola sata... pa bude budna dva sata pa opet zapajaki 40 min... pa opet budna dva sata ...e onda zavisi, nekad spava sat nekad dva... nakon toga spavanja , a obicno je to izmedju 15 i 17 h...bude budna sve do kupanja 20... tada odrijema nekih desetak minuta...pabude budna do 21:30 ili do 22... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: koliko bebe spavaju??
20.7.2008 22:46:01   
hanabanana
Da sasvi normalno, kao što bi bilo normalno i da spava i budi se svaka tri sata da jede. Ima i takvih beba, moje nisu bile, ni starija ni mladja.

Ja jedini inzistiram da se na većernji počinak ide u isto vrijeme, želim da mladjoj stvorim istu rutinu kao starijoj. Tada su i bebe sigurnije jer kako rastu tako znaju šta ide slijedeće, i ta rutina im godi.

Moja mladja, sad joj je 3 mjeseca i 12 dana, ima dana kada jednom ujutro odspava 3  sata, onda još dva puta u toku dana po jedan sat. Naveće zaspi oko 21.00 i do ujutro u osam. Naravno, budi se dva puta u toku noći da doji, ali ona u biti spava i jede. Nakon 10 minuta podoja nastavi pajkiti.

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: koliko bebe spavaju??
20.7.2008 22:57:34   
Ivona
Draga Visnja,probudila si mi nadu da cu se ove godine ipak malo naspavati user posted image  user posted image  user posted image
Znam da je svaka beba drugacija,ali eto ja zelim misliti da ce i Selena jednom prespavati cijelu noc user posted image

Ona zaspe tek nekada oko ponoci i probudi se ujutro oko 5h (do neki dan je to bilo oko 3h) da jede.Onda se ponovo budi oko 7h.Kao sto rece hanabanana,ona jede i spava,pa bi se moglo reci da prespava nekih 7 sati u cugu.

Spavanje preko dana zavisi od toga da li ima grceve ili ne...Ukoliko ih nema,onda prespava 2-3 sata,kada se vratimo iz jutarnjeg setanjca...,i obicno malo odspava nakon svakog obroka.Ako je pate grcevi,onda se budi svakih 15-tak minuta.

Imali smo miran period od 7 dana bez grceva,pa smo svi bas uzivali.Jucer su nas ponovo uhvatili user posted image
Valjda ce i to brzo proci...


_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: koliko bebe spavaju??
20.7.2008 23:03:53   
hanabanana
Zašto zaspi tako kasno?
Da li je dojiš?

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: koliko bebe spavaju??
20.7.2008 23:07:19   
Ivona
Hmmm....Otkud znam user posted image  Valjda se naspava preko dana ili je nocna pticica...user posted image
Ne uspava je ni kupanje,ni flasica (ne dojim je),ni vecernja setnja,ni ljuljuskanje...user posted image  Uvijek je razigrana od 20h do ponoci.

Voljela bih da je naucim da ide ranijena spavanjac,ali kako ???user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: koliko bebe spavaju??
20.7.2008 23:13:43   
hanabanana
Ako je na flašici onda će ići lakše. Ne možeš joj odjednom pomjeriti spavanje, ali probaj pomjerati po 15 minuta.

Da li se igrate s njom pred spavanje?? ako ima previše poticaja, onda bi i to mogao biti razlog. Samo lagano pomjeraj vrijeme i doći ćeš na nekih 19.00. -20.00.

JOš jedan savjet, meni rekli ja ga primjenila i upalio je: daj do znanja da je dnevno hranjenje drugačije od noćnog. Znači po danu pričaš dok hraniš, igrate se i slično. Noćni obrok daji u tišini, djelimičnom mraku u sobi, bez priče.
Kupanje uvedi kao rutinu. Nakon kupanja oblaćenje, hapa i spavanje.

Ja sam i u starijoj Haninoj dobi primjetila da teže zaspi ako se neposredno prije spavanja igrala s nama tipa valjanje po krevetu, smijanje i slično. A u još starijo dobi sam primjetila da se to dešava ako bi pojela nešto slatko.

Djeca koja se hrane na bočicu sama izbacuju noćne obroke. Ja sam stariju hranila adaptiranim, polako mi je izbacivala jedan po jedan noćni obrok, sa nepuna tri mjeseca je prespavala noć i više se nikada nije budila po noći da jede.

< Poruku je uredio hanabanana -- 20.7.2008 23:14:53 >

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: koliko bebe spavaju??
20.7.2008 23:24:36   
Visnja RR
Ne bi bilo lose da iza 21 h prigusis svjetla... prica je laganija, bez igranja.. i tako je lagano navikavas  da je uskoro vrijeme za zzzzzz user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: koliko bebe spavaju??
20.7.2008 23:30:00   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja sam i u starijoj Haninoj dobi primjetila da teže zaspi ako se neposredno prije spavanja igrala s nama tipa valjanje po krevetu, smijanje i slično.


Slažem se sa izrečenim.
Samo što dodatan problem možda predstavlja, što majke dopuštaju djeci da spavaju "predvečernji" san. Čisto iz potrebe djeteta za redovnim obavezama jela i spavanja, nisam dopuštala djetetu da mi spava 3-4 sata prije noćnog spavanja koje je išlo od 19,30 do trenutnog, a koje će se još prilično vremena zadržati u 21,00 sat.

Uzmite samo sebe, kada odkunjate oko 1800 sati, da vam ne pada san na oči duboko u noć, jednostavno ste se naspavali , i pomjerili svoj ritam sna.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: koliko bebe spavaju??
21.7.2008 0:59:03   
Suncica*
Posto moja Lorena nije imala grceve, spavala je Boga mi stalno. Najede se i spava, sto je meni bilo jako cudno. Prva dva meseca se budila na dva nocna obroka, a vec nakon mesec dana smo se sveli na samo jedan.
Po danu je spavala, sada ne znam tacno koliko, ali je bilo dosta, ali smo je naucili jos od rodjenja da je spavanje u 20.00 sati.
Sada ide na spavanje max. u 21.30, posto vise i nije tako mala, ali smo to praktikovali sve do pre cetiri meseca.
Inace je na mamu, cim vidi krevet i jastuk odmah se raspilavi i bez pogovora ide na spavanje..
Mislim da je najbitnije od samog rodjenja bebu nauciti na red..

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: koliko bebe spavaju??
21.7.2008 7:40:54   
mišur
Luka od rođenja spava nekoliko puta u toku dana pomalo, po pola sata, i ima jedna veliki spavanjac od 1,5-2 sata u toku dana.
Naveče ga kupam oko 21h, ručka i spavanjac. Kad je napunio 2 mjeseca sam se prestao buditi po noći da jede, i sad spava do 5-6h, kako kad.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: koliko bebe spavaju??
21.7.2008 11:53:14   
stella
hana je od rodjenja samo spavala.jedva smo cekali da se probudi.imala je zutilo pa je i to uspavljivalo.probudi se jede i opet spava.onda je polako pocela sve vise da bude budna.sada spava dva puta dnevno a ako ranije ustane onda i tri puta.ako nismo kuci svojoj onda manje i spava,ne voli promjene.
ukupno po danu spava 4 do5 sati.a nekada kao sto rece m.amina ako kasno odspava drugi dnevni san nece navece do kasno zaspati.nocni san nastupa oko 21-22h i onda se probudi dva ili tri puta po noci da jede i odma zaspe.ako se desi da odmah zaspe kad je pocnem hraniti zna se probuditi jos puno puta a ja onda budem kao zombiuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: koliko bebe spavaju??
21.7.2008 12:20:22   
makana
pozdrav
sve je individualno
pa tako je recimo kod moje bebače spavanje bilo katastrofa
prvih mjeseci ne znam je li sastavljala po sat vremena spavanja
činilo mi se da se budi nakon dvadesetak minuta
iako je za prvi mjesec dobila gotovo kilogram stalno su me gnjavile žene oko mene, pa možda nemaš mlijeka, dijete galdno kako će ti zaspati itd itd
međutim kilaža je pokazala da nije "do mlijeka"
jednostavno nije htjela da spava, pomalo pa se probudi, kada je konačno počela da spava u cugu po nekoliko sati ja sam se preporodila, još je potrajalo dok je utvrdila neki ritam
elem hvala bogu odavno sada spava po jednom na dan (ranije dva puta) nekad odvali i po tri sata, a naveče kada god da zaspi ujutro je oko 7 na nogicama user posted image
nekada zna da zaspi i u 8 naveče
tako da se ne volim sad ni sjećati onih njenih prvih mjeseci kada je čini mi se stalno ili plakala ili tražila da sam uz nju user posted image


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: koliko bebe spavaju??
22.7.2008 12:23:36   
bebacha
mi imamo veliki problema sa uspavljivanjem,oci joj se zatvore koliko joj se spava ali cim je podem uspavat ona vristi.ev jutros se probudila u 7 i ponovo zaspala tek u pola 12.sta vi mislite kad je vrijeme da ona zaspi navece.ja se trudim da to bude oko 21 i 30 da bi se manje budila u toku noci ali vec oko 19 ona se pocinje bunit i hoce spavat pa to spavanje traje satima.sta da radim

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: koliko bebe spavaju??
22.7.2008 12:30:57   
makana
na silu nećeš puno postići
mene je moja primorala da svoju namjeru da je uspavam što kasnije promijenim i puštala bih je da spava kad se njoj prispi, oko šest ili sedam, a onda bi se budila oko 10 ili 11 i onda bih se ja ponašala kao da je to ok, malo bismo švrljale po kući, nahranila bih je i opet spavanac kad se njoj prispava
jednostavno ne žele prihvatiti ništa drugačije i ako jednom upali da ih uspavamo kako mi i kada mi želimo ne znači da će to prihvatiti drugi, treći put
ako vrišti kad je počneš uspavljivati mijenjaj odmah taktiku jer uspavljivanje s vremenom prihvataju kao nešto negativno i vrište još jače, a mi moramo biti strpljive i mudre te im to predstaviti kao nešto lijepo i da to mirno prihvate


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: koliko bebe spavaju??
22.7.2008 12:33:09   
makana
malo ohrabrenje
ništa ne traje vječno i radi se samo o fazama
vremenom sve biva bolje
pa tako nećete ni osjetiti a primijetićete da je vaš bebać utvrdio ritam i da je sve puno lakše
nekad jednostavno treba popustiti i pustiti


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: koliko bebe spavaju??
22.7.2008 12:35:37   
hanabanana
A kako je uspavljuješ, i zašto je problem da ide spavati oko sedam??
U zimskom periodu moja djeca su u sedam već u dubokom snu.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: koliko bebe spavaju??
22.7.2008 12:36:25   
dinaa
E makana skoro ista situacija i kod mene prvih mjeseci mojauser posted image  je samo plakala i dan i noc ni sama neznam odakle mi snaga da sam sve to izdrzala ali imam veliku pomoc muza,a jos imam i starijeg sina 6 godina pa i on hoce malo paznje uh kad se sjetim,i taman kad se spavanje malo uredovalo beba dobije vodene ospice i opet jovo nanovo nema spavanja ,kad je i to proslo krenuse zubi ma haos evo sad joj je godina i sedam dana ide navece u 21 na spavanje ali ne prespava ni slucajno noc u komadu,a u danu spava jednom 1 sat i jos jednom pola sata.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: koliko bebe spavaju??
22.7.2008 12:47:58   
makana
user posted image
ako su slične onda se raduj
uskoro ti slijedi period spavanja po cijelu noć i dva termina po danu user posted image
i nikad nije isto, jedan dan bi spavala po sat, nekad po pola sata, a nekad eto je za deset minuta
sada samo jednom spava po danu i ima dana kada odvali bukvalno po tri i po sata sna


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: koliko bebe spavaju??
22.7.2008 12:48:17   
Blue rose RR
Dinaa, ne prespava noć u kojem smislu?
Da li se probudi, i traži da se igrate, ili...?
I da li je nakon dnevnog buđenja uzimaš u ruke, odnosno dižeš iz krevetića?

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: koliko bebe spavaju??
22.7.2008 12:56:45   
dinaa
Ne nece ona da se igra u noci ona se probudi i place dok je ne uzmem i stavim malo pored sebe onda opet zaspi ja je vratim u njen krevetic nekad dva puta u noc nekad jednom nema price nikakve ne javljm joj se uopste,a u danu cim se probudi ustane u kreveticu i nema vise spavanja,ostaje mi samo da se nadam da ce i to proci kao isve ostalo.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: koliko bebe spavaju??
22.7.2008 13:24:38   
Blue rose RR
Što se tiče noćnog buđenja..žao mi je što ću te razočarati, mene je moja kikica budila do dvije i pol godine. U tom vremenskom periodu, mislim da nisam satavila mjesec dana (da zaokužim), da nisam ustajala da je uzmem u naručje 2-3 puta.
Jedino što ti mogu savjetovati jeste, da sat-dva prije spavanja joj ne dopustiš pretejrano izlaganje uzbuđenju (smijanju, pretjeranom ispoljavanju osjećanja u igri, ...), jer sam i sama iste izbjegavala, pa sam u najgoru ruku ustajala jednom tokom noći. Bila sam se haman u zombija pretvorila.


A što se tiče dnevnog spavanja, vrijeme koje je određeno za spavanje, diktiram ja. Odnosno, vrijeme je oko 13 00 sati, i tu nema odstupanja. Nije bitno da li se njoj ne spava ili spava, proslije ručka znači u navedeno vrijeem, ona ide u svoj krevetić, pali joj se Tv i njeni crtani, i zatvaraju vrata njene sobe. Da li će ona spavati ili ne, to je njena odluka (ako se to tako može nazvati), ali njena je obaveza biti u krevetiću (spavati, igrati se, gledati TV, nije bitno šta).
Ali mi je strahovito važno da se u tom podnevnom odmoru, upravo tako i ponaša - o d m a r a.
Obično u 99 % slučajeva ona i zaspi poslije 15-30 minuta, i traje koliko i njen san  2 - 2,5 do 3 sata. Međutim ukoliko se desi da nije htjela zaspati, diže je iz kreveta obično nakon 2 sata, i nastavljamo dalje naše aktivnosti.

Ali podcrtavam, svaka beba je individua sama za sebe, tako da ono što kod mene pali, kod tebe možda neće.
Sretno.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: koliko bebe spavaju??
22.7.2008 15:43:23   
Visnja RR
jutros Asju jedva probudih u 9:30... sunce mamino, bas smo se obje naspavale user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: koliko bebe spavaju??
22.7.2008 18:46:11   
lida
Mirza popodne spava sat pa je sat budan pa onda spava pola sata pa sat budan i tako cijeli dan ali u 22 i 30 sunce moje zaspe i ujutro do 7 tako da mi ovo driblanje popodne uopše ne smeta.

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *