|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko bebe spavaju??
8.5.2009 9:08:12   
Nadja08
lejlaze, mislim da bi trebalo postaviti pitanje kako se inace uspavljuje navece. ako se uspije uspavati sam, prestace i sam plakati, a ako mu je pred spavanje potrebno ljuljanje, sika, bocica ili slicno, nece moci ni u noci nastaviti spavati bez istog nacina uspavljivanja. kako lijeze u krevet? kako nastavlja spavati u toku noci? da li mu prilazis odmah cim zaplace? mislim da su to vazna pitanja za odgovoriti prije nego sto se ocijeni sta bi moglo biti.

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: koliko bebe spavaju??
12.5.2009 14:03:47   
Pankica
Ovo je Nadja08 jako pametno rekla i konstatovala...I ja takođe svog bebača uspavljujem flašicom pred spavanje, a onda mu cuclu ubacim u usta, nakon što pojede hapu.I baš tako se i smiri, kada se u toku noći počne da plače, flašica i cucla, i onda on ubrzo i nastavi spavati, ali to tako se budi po 3 ili 4, čak i do 5 puta u toku noći.I istina, čim počne plakati, ja ili mm skočimo da mu damo flašicu ili cuclu, inače, on neće prestati sa plakanjem.A sad imam još jedan problemuser posted image .Neće da pije odnosno da jede hapu od običnog, kravljeg mlijeka. Sada će mu skoro godina dana i još uvijek mu dajem HIPP 3, ali sam prije dva dana pokušala mu dati mlijeko umjesto HIPP-a, ma kakvi, samo okreće glavu i plazi jezik, ne sviđa mu se!!!Inače je slatkohran, jede sve što mu se ponudi od hrane i uživa u tome, ali mlijeko ne želi.A ja stvarno kontala da mu ukinem taj HIPP.Eto tako, drage moje, ako imate kakav savjet i u vezi ovoga, dobro bi mi došao.Osim naravno onog savjeta, da mu ne ukidam HIPP, nego da nastavim s tim.Znam da ovo i nije tema, ali oprostite mi, samo sam nastavila komentar i na ovu temu.Sorry...

(odgovor članu Nadja08)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: koliko bebe spavaju??
2.6.2009 15:29:07   
Enana
Mojoj Nadji je 2 mjeseca. U dobre dane po danu spava dva puta po 2-3 sata, a u lose dane nekoliko puta po 15 minuta (kad ima grceve). Srecom, vise je dobrih dana user posted image . Sto se noci tice od rodjenja zna da je noc za spavanje, hvala Bogu. Inace bih izludila. Na spavanjac ide oko 20h. Ranije se budila nekoliko puta u  toku noci da jede, a sada samo jednom oko 3h. Onda je budjenje u 6:30h. Nisam nesretna, uspijem se naspavati. Kod nas nocno spavanje ide redoslijedom: kupanje, hranjenje, pa duda i spavanje. Nema ljuljanja i uspavljivanja. Zna da mora pajkiti.

(odgovor članu Pankica)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: koliko bebe spavaju??
2.6.2009 15:40:46   
valika
moja Laura ima malo vise od mjesec dana i budi mi se svaka 3 sata radi papanja tako je i preko noci samo sto ju ja hranim na flasicu jer nemam dovoljno mlijeka pa je naucila na ruke...tako da mi zaspe na rukama pa onda ide u krevetic..nekad mi zna biti i budna po sat-dva....kazu da je bitno da male bebe puno spavaju jer tako rastu..al opet svaka bebica je drugacija

(odgovor članu Enana)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: koliko bebe spavaju??
9.7.2009 14:06:05   
*Seve*
Moj sin je jako malo spavao do 3 mijeseca...Imao je grcice te se budio svako 2 sata da jede i tako...
Ali hvla Bogu od 3 mijeseca od kako su grcevi prestali on prespava cijelu noc i preko dana spava 2-3 puta....

(odgovor članu valika)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: koliko bebe spavaju??
9.7.2009 22:01:15   
Ex Yu
moj bebacu je danas mjesec dana 15 dana po danu nije spavao ako uhvatimo 15 minuta to je premija ... i odma budjenje sisa i cjeli dan jede ustaje u 8 ujutro i navece u 9 zaspe cjeli dan nije spavao ... a navece je budjenje oko 1 pa oko 4 i u 6 pa u 8 i tako stalno onda su poceli jos uz sve grcevi ... i odemo mi kod doktorice i kaze beba je gladna dojenje joj nije dovoljno iako je od 24 cini mi se 34 h na sisi ...

sad mu dajem novalac nadohranu AC za bebe sa kolikama (grcevima) i cjeli dan mi skoro spava i po noci nova beba skroz ... a za mjesec dana mi je dobio samo 300  gr ... ja sam tolko bila lose kad sam shvatila da ga dojim po 4 h a da je on gladan ... ali eto tako je  ... sad hB spavamo ko prava beba ...


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: koliko bebe spavaju??
24.10.2009 16:40:09   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: LUNA4

mene zanima vaše mišljenje u vezi sljedećeg..imama bebu boja če 2.10 navršit 2 mj imale smo problema sa spavanjem kao i sve ali sad smo se promijenili...
mi vam sada spavamo po cijelu noć tj.idemo kasno leč negdje oko 12 i prvi put se probudi da traži papati u 6 sati i onda opet odspava do 10.... što se mene tiče to je super jel se naspavam ali mene sad zanima vaše mišljenje dali mislite pošto je to još mala beba da ju trebam budit po noči svaka 3 sata i dat joj jesti ili je pustit da spava dok sama ne zatraži??
jel pedijatar nam je rekao da ju tokom dana i ako spava moram budit svaka 3 sata i dat joj papati zbog pravilnog razvoja želuca ali nam za noć nije ništa rekao...
pa dali ima ko još sa istim "problemom" i šta radi???
ŠTO BI VI NAPRAVILE DA STE U MOJOJ SITVACIJI??




_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: koliko bebe spavaju??
24.10.2009 16:44:02   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: sirnica

ako beba normalno napreduje je je nipošto ne bih budila. na taj način će se beba naviknuti na stalno buđenje, a to ti nikako ne treba.



IZVORNA PORUKA: Tidzi

Po mom to nije nikakav problem i mnoge ce ti reci "blago tebi"! Ja ni u kom slucaju ne bih budila dijete da jede, jer ono kad osjti glad i ima potrebu da jede, ono ce se samo probuditi. Budjenjem ces mu samo poremetiti taj lijepi ritam.Mozes biti setna sto ti je tako, jer ima puno majki koje ustaju svako 1,5-2 sata, jer se beba budi i trazi dojiti. Spavaj zeno i ne razmisljaj o tome! Kada ti dijete ogladni i bude htjelo jesti, samo ce se probuditi. A ti da ga budis, nemoj ni u kom slucaju, pogotovo ako beba napreduje i ako je sve ok!




IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

I ja sam imala sličnu situaciju...moja malena bi legla oko 9 i spavala do 5, dojila i još odspavala 2 sata. Ja sam ju do 2. mjeseca budila po noći, pustila bi ju 5 sati da odspava (od 21-2) jer sam čitala da bebe ako ne jedu duže od 5 sati mogu dehidrirati. Poslije ju više nisam budila, možda nisam trebala ni to prvo vrijeme, ali eto, što je tu je.




IZVORNA PORUKA: LUNA4

i ja osobno smatram da ju netrebam budit ali bubu u uhu su mi stavile babe koje nemaju pametnijeg posla nego sole pamet i djele savijete a da ih nitko nije tražio.....
znate ono pa ajme meni tebi je djete gladno cijelu noć pa ti nisi normalna to se tako nesmije...itd da sada ne nabrajam...





IZVORNA PORUKA: ElmaB RR

Nema potrebe da je budiš. Ako ogladni, sama će se probuditi i zaplakti. Ja nisam imala tu "sreću" ni ti sa jednim djetetom, svo troje su se budili po noći, skoro svaka tri sata, mogla sam sat naviti po njima. Ako spava, pusti je, kada ogldni javit će se ona sama!user posted image




IZVORNA PORUKA: Amrino RR

NE, NE, NE!!! Molim te ni pod razno je ne budi!!! Zeznut ces i nju i sebe. Pa valjda beba bolje od pedijatra zna kada je gladna?
Nama je nasa pedijatrica rekla da nema potrebe- nego da se beba budi kada je gladna...ali nama se do sada nikada nije desilo da prespava noc a sad ce mu ubrzo 2 godine.
Zato te najiskrenije savjetujem da bebaru pustis da sama sebi odredi ritam jela i spavanja...sve ostalo je nametanje i bit ce teze i tebi i njoj...a vjeruj da ce ona hranu nadoknaditi tokom dana. Zahvali bogu sto spava i uzivaj dok je tako user posted image user posted image user posted image .





IZVORNA PORUKA: sheri

moja beba ima 4 mjeseca, i osim prvih deset dana kad sam je budila svakih sat vremena na hranjenje zbog zutila, ona stalno spava cijelu noc. zaspi najkasnije u 22h i budjenje je oko 6-7. nemoj buditi bebu, i opusti se i uzivajuser posted image da joj nesto fali, probudila bi ona tebe jako i glanouser posted image user posted image




IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Ma ne budi ti malenu, imaš pravo, ako je gladna budit će se. Laura je imala produženu žuticu i morala sam ju buditi, kad se sve reguliralo, i bilirubin se smanjio, prestala sam.




IZVORNA PORUKA: dina_89

pa i ne govori tim babama koliko se cesto ona budiuser posted image

ako dobro napreduje nemas razloga da je budis, ja licno ne bi




IZVORNA PORUKA: Aki Sa

Draga Luna

Opusti se i uzivaj, ja to nisam dozivjela ni sa prvim sinom a evo ni sa drugim, dapace nemamo nikakav red nekad spava 3 sata nekad hranjenje svaka 2 cak i manje. Kako sa grcicima prolazite, mi smo jos u fazi placa i grcica




IZVORNA PORUKA: LUNA4

drage moje hvala vam na savijetima...i ja sam istog mišljenja kao i vi ali eto morala sam provijerit....
Aki Sa
a što se tiće grcica mogu rec da je bolje...HVALA dragom Bogu...
imamo ih još ali ne place nego se samo pocne napinjati i prduckati....kod nas ti je poboljšanje nastalo kad sam promijenila hranu jel više nisam znala što ću pa sam prešla sa Aptamila na Nan i od tada nam je puno bolje.....





IZVORNA PORUKA: tekja

Odgovor na ovo pitanje je valjda u tome kako bebac napreduje..moja beba se nije na pocetku budila po citavu noc i svi su mi govorili "sretnice, samo ga pusti da spava", pa kad sam otisla na kontrolu za 22 dana dobio samo 350 gruser posted image . Onda me pedijatrica napala, zasto ga ne budim, pa beba ti gladna, glad ga uspavljuje, opada mu secer, hele nejse ispadoh nemajka. Okrenem novi list, pocnem ga buditi svaka dva-tri sata (kakva je to muka je sasvim druga prica), da bi mi druga doktorka rekla pa sta to radis, beba se treba i odmoritiuser posted image Da poludis! Danas se moj sin budi dva puta po noci i meni je to sasvim ok, a i njemu sudeci po napretku hB! Lpuser posted image




IZVORNA PORUKA: ivanak

Ja sam negdje čitala da bebe preko dana skupljaju dovoljno hrane da preko noći mogu spavati i ne budite se određeno razdoblje radi potrebe za hranom.
Ako lijepo napreduje, ja je ne bi budila. Ostavi je neka spava. Kad bude htjela jesti, jasno će ti pokazati što hoće. Ne boj se, čut ćeš je.





_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: koliko bebe spavaju??
12.11.2009 18:19:48   
Anoniman
meni su tri pedijatra sve razlicito rekliuser posted image user posted image dva da beba mora jest svaka 3sata a treci,da Nemora heheh vec da ce se sama budit kad ogladni.
Kod nas je bilo prvi mjes.budjenje sva dva sata dojit,bez obzira spavao jer je bio maji(2240gr,)htjela nehtjela morala sam ustajat...
Posle presli na flasu,onda svaka 3sata ustajala do 3,ipo mjes.svaka  4sata uvece znaci dobivao je 2 obroka preko noci od mene.
Sada nam je 4mjes.i nekad se budio nekad,ne ali ja opet kad se vrcen izasna da ga vidim ustanem napravit flasu meni nije tesko,ni mrsko  meni opet nesto zao da citavvu noc nejede bar jednom,ili dva puta.......
Zna se on i budit nekad al kad,papa oko 6,7 onda paja do 9.
A kad nejede eto ga u 7.glediuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio felix -- 12.11.2009 18:22:27 >

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 109
   RE: koliko bebe spavaju??
21.11.2009 7:36:44   
Junior
I meni svaki pedijatar kaze drugacije....te budi ga, te neka se sam budi...moj mali djecak ima 3 mj...i masala...spava po 9 sati u komadu...a po danu jede svako 3 sata...doduse nakon duzeg spavanja malo vise pojede, ali nije bilo nikakvih prob...pokusala sam ga buditi, ali to bude haos...unervozi se i nema sanse da ponovo zaspe, kenkanje ide satimaaaaa....inace ga ne uspavljujemo, vec sam zaspe...malo se migolji i zaspe...nekad se zabrinem da ne spava predugo u komadu...ali, po danu i kad zaspe probudi se u minut na vrijeme za hranjenje, znaci tacno svako 3 sata...zato mislim da mu ne odgovara i po noci, on bi se probudio....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: koliko bebe spavaju??
23.11.2009 20:13:47   
anuska08
Junior, hahahha! Moja i tvoja beba su iste! Spava cijelu noć , al po danu svaka 3 sata u minut mora jesti! PO noći toliko dugo spava da sam se vać zabrinula jel to ok. Također nema upavljivanja, sama zaspi bez problema! I za par dana će 3 mj!

_____________________________

Vjerujem u anđele jer jedan sniva u mom naručju!


(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: koliko bebe spavaju??
24.11.2009 5:38:55   
Junior
hahahahaahhaha...raja mala...ma, kad vidim koliko roditelji muku muce sa spavanjem, mi smo superrrr.....hahhahahhahahahah

(odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: koliko bebe spavaju??
25.11.2009 18:19:29   
Anoniman
Pa, ne morate nam se smijati. Nase bebe ne spavaju, ali to nije znak da nisu zdrave i napredne...

(odgovor članu Junior)
  Neposredna veza do poruke: 113
   RE: koliko bebe spavaju??
25.11.2009 20:13:23   
Junior
draga, niko se nikome ne smije...pogresno si shvatila...


_____________________________

Nas mali princ je stigao na svijet 29.8.2009. u 6.57 !!! Nase najvece blago !!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: koliko bebe spavaju??
29.11.2009 12:18:45   
anuska08
Dindin, ja sam se nasmijala tome što su moja bebica i bebica Junior iste,a ne ostalim bebama !! Pobogu ljudi, zaista moraš ovdje paziti na svaku riječ...!!!

_____________________________

Vjerujem u anđele jer jedan sniva u mom naručju!


(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: koliko bebe spavaju??
29.11.2009 17:38:13   
Anoniman
Oprostite mi. Ja bila umorna i nenaspavan, htjela da vidim kako druge mame izlaze na kraj, a bas naletim na vase postove i vidim da je moguce da bebe spavaju lujepo. U tom trenutku sam bila jako umorna i neraspolozena zbog nespavanja....

(odgovor članu anuska08)
  Neposredna veza do poruke: 116
   RE: koliko bebe spavaju??
29.11.2009 17:43:35   
mamaajna
moja Iman zaspe oko 22h budi se oko 3 i 30 i nastavlja do 7h,ja sam prezadovoljna,ali....danju spava po 5-10min svaka 3h,ima 2 mjeseca i 9 dana.u sustini sve je to isto....sve smo neispavane,umorne...ali slatko

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: koliko bebe spavaju??
30.11.2009 10:06:11   
mzmarija
Moj bebac od prvog dana jelo i spavanje glavno i kad se to poremeti haos,sad mu je 8 mjeseci i sada spava 3 puta na dan po jedno sat i pol u prosjeku,navecer u 20.30 spavanje,hranjenje jednom u toku noci i ujutro do nekih 8.30 - 9,spavalica moja.....u zadnji par noci se zna probuditi u placu i prepadnut,al sam citala nmegdje da djeca u razdoblju ot 7-9 mjesecu imaju neku vrstu ruzni snova pa je to vjerovatno to....

_____________________________

Bebać dosao 20.03.2009

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: koliko bebe spavaju??
2.12.2009 11:19:52   
Majčica
Vi mame sto imate bebe sto spavaju - blago vama, samo to mogu reci. Moj je hvala Bogu napredan i zdrav, ali spavanje ni sad nakon godinu dana nije bas nasa najjaca strana. Ja se iskreno cesto uzbudjujem radi toga, ni sama ne znam sto, vjerovatno zato sto sam neispavana i nervozna vec mjesecima. Treba to prihvatiti kao takvo, samo u momentima kad mi se po danu probudi nakon 40 minuta kenkav,  bude mi zao i njega, jer je nervozan i spava mu se, a ne moze da se naspava. Bas mi je to golemo, zasto se budi kad mu se spava?! Po noci je dobra noc ako imamo 3 budjenja, inace je i vise, s tim da mu je naravno najduza ta prva tura kad tek zaspe, cim se prvi put probudi krece budjenje svako sat-dva. Inace ga uspavljujemo svakako, i po noci kad se probudi moram ga nekad i nakon sto ga podojim ljuljatiuser posted image
Sad jos i radim, na poslu sam kao zombi, a sve mi ga zao odbijati od sike. Mada naravno to nije garancija da ce poceti spavati, vidim ima beba cije mame ne doje, a one i dalje ne spavaju. Meni su rekli da ce kad prohoda bolje spavati. Kod nas ta teorija pada u voduuser posted image

(odgovor članu mzmarija)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: koliko bebe spavaju??
2.12.2009 12:18:01   
snijeg
Moja user posted image ima 4 mjeseca i već mjesec dana ima svoj ritam spavanja, što mi je uveliko olakšalo organiziranje ostalih poslova, pa čak stignem i na forum user posted image
Spavanje je naveče u 21 h, nakon kupanja i hranjenja, budjenje oko 01:00 h podoji i nazad u horizontalu do 5 ujutro, podoj i spavanac do 8:30 h. U toku dana spava od 12 do 14:30, pa ponovno od 17:00 do 18:00 h. Ja sam prezadovoljna, uzimajući u obzir činjenicu da prva 2 mjeseca nije imala nikakve rutine! Drage mame samo strpljenja, sve su to faze koje brzo prolaze, a najbitnije je da mi damo sve od sebe da usrećimo naša mala bića.    

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: koliko bebe spavaju??
2.12.2009 18:01:11   
Junior
MAJCICA...nije ti nimalo lako...ja sam do sad imala period od nekih 20ak dana nespavanja, pa sam mislila u odredjenim momentima da ne mogu vise izdrzati..moj bebac od kako jede hapu, hvala Bogu spava ok...cula sam da bebice bolje spavaju kad se nakon kupanja samo speru mlakom kamilicom...pa, mozes pokusati...zasto je to tako pojma nemam, znam da je to radila moja kolegica svojoj curici od godinu dana i nekad bi upalilo...

_____________________________

Nas mali princ je stigao na svijet 29.8.2009. u 6.57 !!! Nase najvece blago !!!

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: koliko bebe spavaju??
6.12.2009 22:38:39   
Majčica
Hvala  ti, Junior, probacu to s kamilicom, ali iskreno ne vjerujem da ce upaliti. Moj je malac izgleda takav, samo me zanima do kad ce to trajati sa nespavanjem. Cujem od mama da i do 3. godine zna trajati. Po noci mi nije tako cudno sto se budi jer to pripisujem navici radi dojenja, ali mi jeste cudno sto po danu tako malo spava.
Kako vase bebe po danu spavaju? I kad pocinju konacno duze spavati? Moja beba se po danu budi u placu nakon tih kratkih tura, ali kad ga probam uspavati ponovo kako bi nastavio nece da zaspe, rijetko mi to uspije.

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: koliko bebe spavaju??
7.12.2009 9:53:32   
mala mu
IZVORNA PORUKA: snijeg

Moja user posted image ima 4 mjeseca i već mjesec dana ima svoj ritam spavanja, što mi je uveliko olakšalo organiziranje ostalih poslova, pa čak stignem i na forum user posted image
Spavanje je naveče u 21 h, nakon kupanja i hranjenja, budjenje oko 01:00 h podoji i nazad u horizontalu do 5 ujutro, podoj i spavanac do 8:30 h. U toku dana spava od 12 do 14:30, pa ponovno od 17:00 do 18:00 h. Ja sam prezadovoljna, uzimajući u obzir činjenicu da prva 2 mjeseca nije imala nikakve rutine! Drage mame samo strpljenja, sve su to faze koje brzo prolaze, a najbitnije je da mi damo sve od sebe da usrećimo naša mala bića.    


e ovako je nešto i kod mene,samo što mi flašicu cuclamo a ne siku...a on je od prvog dana spavao po cijelo veče,ono samo se probudi da jede i nazad na spavanje..hB nisam morala nikada sjediti pored njega u 3h ujutro jer se njemu nespava


_____________________________

Ahmed -11.07.2009.
mrvica mamina

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: koliko bebe spavaju??
28.1.2010 12:54:53   
mama Nataša
Da se pridružim nespavačima, tj. više pojma nemam kuda pripadamo...

Do prije neki dan je noćno spavanje ferceralo perfektno, sa nekoliko buđenja za dojenje, ali smo muku mučili jer danju nije spavao skoro nikako, možda po 10-15 minuta.

Od prije par dana je odjednom počeo spavati po danu i to dva puta, po sat, čak sat i po, ali sad su nam nći koma!
Od 3 nadalje je cirkus, budi se svaki sat, doji skoro 45 minuta ili čak i duže, onda spava 20 minuta pa sve ispočetkauser posted image

Kako god okreneš, on premalo spava a ja sam sva user posted image

< Poruku je uredio mama Nataša -- 28.1.2010 12:56:06 >


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: koliko bebe spavaju??
28.1.2010 17:38:12   
ena23
Hm hm...

od kako dolazi teta cuvalica:
budjenje u 8
spavanje od 11 do 12
spavanje od 4 do 6
u 8 (najkasnije 9 ) je kaputt i opet pajki do sutradan u 8

s tim sto je zadnjih dana imao tvrdu stolicu pa se tokom noci budio: zaksinoc:14 puta, preksnoc: 14 puta, sinoc: nisam sigurna, polumaglovito... al bilo je jedno 10tak sigurno... danas je kakio pa se nadam mirnijoj noci...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *