|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko bebe spavaju??
10.2.2010 14:39:44   
ada033
Evo da se i ja pridruzim klubu nenaspavanih mama... malac od 20 dana jedva da nocu odspava 3+2+1 sat, a danju mozda jednom ili dvaput po 2 sata. izmedju toga stalno je na siki i vidim da ga pati stomacic. Sika ga jedino smiruje. Da li vam to zvuci poznato i da li stvarno prolaze ove probavne muke do 4 mjeseca?
Vidim da ima mama kojima je pomoglo uvodjenje dohrane?
I jos nesto - imate li savjet kako da zaspem ono malo sto on spava preko dana??? Legnem ja ali oci ko fildzani :) Prilicno lose se osjecam zbog svega toga...

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: koliko bebe spavaju??
10.2.2010 14:42:07   
škorpija
e ada pa jel spava na siki??? ih, on je još mali i koristi vrijeme da navuče sebi mlijeko,mislim da je to normalno, a dohranu ne uvodi ako beba fino napreduje nema potrebe, brzo će se to ustabiliti, izdrži još malo

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu ada033)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: koliko bebe spavaju??
10.2.2010 14:43:43   
škorpija
a na probavne muke vjerovatno misliš na grčeve, ako beba ima grčeve kupi espumisam kapi is tavljaj tople obloge na stomačić da mu olakšaša i neka siki što više to mu je utjeha i hrana. i da grčevi u 99 posto slučajeva prolaze kad beba navštoi 3 mjesecauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: koliko bebe spavaju??
10.2.2010 14:59:55   
ada033
hvala skorpija! da, on uglavnom zaspi na siki, tacno ga smiri. svi mi kazu da je to ok jer je mali ali strah me kako ga poslije odvici...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: koliko bebe spavaju??
10.2.2010 15:03:43   
delly
tako je i meni u pocetku bilo ali jednostavno se odvikne kao da nikad to i nije bilo

nego trebala bi biti tema - koliko mame spavaju user posted image user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu ada033)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: koliko bebe spavaju??
10.2.2010 15:24:00   
milenium
šta mislite kolko bi puta na dan trebalo spavati dite od god ipo?user posted image  znam da neka djeca spavaju 2 ili 3 puta na dan.ili 2 puta po tri sata.ili jednom 4 sata.a moj spava jednom 1,5 (sat ipo)2maksimalno,i to ne bude točno ni dva.user posted image

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: koliko bebe spavaju??
10.2.2010 15:26:14   
ada033
I kad ti je prosao taj period delilah? Jel se i tvoja beba patila s grcevima?

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: koliko bebe spavaju??
10.2.2010 15:27:15   
Majčica
Tu ti nema pravila, kao ni kod drugih stvari kad su djeca u pitanju. Ja sam se nervirala dok nisam skontala da je takav. Nekad jednom, nekad dva puta, zavisno kad je bilo prvo spavanje ali maksimalno sat i po u komadu, 2-3h u komadu je spavao mozda 5 puta svega otkako se rodio user posted image . Ali zato svako vece u 8 ide u besu i ja sretnauser posted image


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: koliko bebe spavaju??
10.2.2010 15:28:43   
milenium
ali bar tvoj ide u 8,a moj neće prije 10.pola 10 tako neštouser posted image

još se do ponoći probudi 2 put!user posted image

< Poruku je uredio milenium -- 10.2.2010 15:29:17 >

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: koliko bebe spavaju??
10.2.2010 15:29:08   
delly

IZVORNA PORUKA: ada033

I kad ti je prosao taj period delilah? Jel se i tvoja beba patila s grcevima?

jest i mi smo se patili user posted image user posted image pa odma nakon sto su grcevi prestali ,jer tako mi je na siki poslije plakanja i izmorenosti zaspala user posted image oko 3. mj su prestali mozda koju sedmicu prije ..

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu ada033)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: koliko bebe spavaju??
10.2.2010 15:31:36   
delly
moja po danu spava 4 puta po 30 min 2x a po sat sat ipo 2x i navece sad zaspe u 22 sata i spava do jutra oko 6 jede nekad oko 5 i zaspe i spava do pola 9 nekad do pola 8 ko jutros ... i onda jede i opet spava, ustane jede i spava, onda se mazi samnom user posted image i zaspe opet ...

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: koliko bebe spavaju??
10.2.2010 15:34:14   
Majčica
ada033, mala ti je jos bebica, pusti je, ne moze se ona na to naviknuti jos. To je smiruje, kako rekose ostale forumasice. Vidis koliki je moj pa se i sad na siki uspavljujeuser posted image , samo sto njega sad sika slabo moze uspavati, a nece nikako drugacije. Tu naviku sam naravno ja njemu stvorila, ali to je kad je beba veca. A grcevi su kod nas prosli relativno brzo, negdje s mjesec i po, otprilike. Ima li veze to sto smo ga poceli stavljati na stomacic da spava, ne znam. Znam da se ne savjetuje to bas danas, ali moj bebac i sad tako spava. 

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu ada033)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: koliko bebe spavaju??
10.2.2010 15:44:40   
Majčica
Pa hajde, nije ni to tako kasno kako neke bebe lijezu. Sigurno ustane kasnije ujutro. Moj ustaje zato oko 7, nekad kasnije a nekad Boga mi i ranije, jutros se ustao u 6.30. Sta ce dijete, naspava se. I moj se budi tako nekad, nema nikakvog pravila, sad smo kao malo bolji pa ne smijem reci nista da ne ureknemuser posted image .

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: koliko bebe spavaju??
5.3.2010 21:58:22   
AzraD
moja beba tacno 4 mjeseca sada spava od 21:00-7:00 tacno bez prekida i ja ga pustim, najede se po danu dajem mu i na kasiku hapu...samo da tako ostane user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: koliko bebe spavaju??
5.3.2010 22:26:54   
salmy
IZVORNA PORUKA: AzraD

moja beba tacno 4 mjeseca sada spava od 21:00-7:00 tacno bez prekida i ja ga pustim, najede se po danu dajem mu i na kasiku hapu...samo da tako ostane user posted image user posted image user posted image user posted image
generacijo user posted image user posted image user posted image user posted image  i moj bebi slicno spava! s tim da mu dam hapicu oko12 i spava do ujutru! a kako kasikom dajes?je li dojis ili si pocela davti i kasice?

(odgovor članu AzraD)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: koliko bebe spavaju??
5.3.2010 22:52:41   
AzraD
aha mislim na kasice mrkvu i brokule ili mrkvu i jabuku mu ispasiram ili bananu i mlijeko itd... stavim ga u auto-sjedalicu i jede kao veliki i mlijeko iz flasice mu dajem svakako, ne dojim ima 15 dana... a jos po danu odspava 3-4 puta po sat vremena, spavalica od kako se rodio user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: koliko bebe spavaju??
6.3.2010 13:13:20   
mama2009
moja user posted image ima mjesec dana jel normalno da spava od 23:15 do 5 ujutro iskreno meni je zao buditi, ne znam dal je to normalno molim iskusne mame za komentar

thnx user posted image user posted image


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu AzraD)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: koliko bebe spavaju??
6.3.2010 13:13:43   
mama2009
moja user posted image ima mjesec dana jel normalno da spava od 23:15 do 5 ujutro iskreno meni je zao buditi, ne znam dal je to normalno molim iskusne mame za komentar

thnx user posted image user posted image


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu AzraD)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: koliko bebe spavaju??
6.3.2010 13:15:08   
nikita
nemoj je budit moja mama, da je gladna ona bi se probudila...
ako je pocnes buditi sve ces poremitit e onda kuku tebiuser posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: koliko bebe spavaju??
6.3.2010 13:19:52   
de_de
Mama2009 ja mislim da to nije puno. Keno je spavao od 21:30 do 6:30 h i meni je to bilo puno, pa sam uvela jos jedno dojenje oko 3:30.
Sada ga nahranim u 8:30, okupam ga i spavanje je u 9:30; onda ga nahranim oko 22:30 h, onda oko 3:30, pa oko 7:30, kada se i budi.
Ljubi nam drugaricuuser posted image user posted image


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: koliko bebe spavaju??
6.3.2010 13:20:06   
mama2009
nikita ma strah me da joj nije mnogo to u komadu, jeste nama lakse, al znas kako je kad si neiskusan ljubimo naseg druga EI

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: koliko bebe spavaju??
6.3.2010 13:21:02   
mama2009
IZVORNA PORUKA: de_de

Mama2009 ja mislim da to nije puno. Keno je spavao od 21:30 do 6:30 h i meni je to bilo puno, pa sam uvela jos jedno dojenje oko 3:30.
Sada ga nahranim u 8:30, okupam ga i spavanje je u 9:30; onda ga nahranim oko 22:30 h, onda oko 3:30, pa oko 7:30, kada se i budi.
Ljubi nam drugaricuuser posted image user posted image



hvala drage moje na odgovoru ljubimo mi naseg druga Kenu a tebi veliki user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: koliko bebe spavaju??
6.3.2010 13:26:05   
de_de
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: AzraD

moja beba tacno 4 mjeseca sada spava od 21:00-7:00 tacno bez prekida i ja ga pustim, najede se po danu dajem mu i na kasiku hapu...samo da tako ostane user posted image user posted image user posted image user posted image
generacijo user posted image user posted image user posted image user posted image  i moj bebi slicno spava! s tim da mu dam hapicu oko12 i spava do ujutru! a kako kasikom dajes?je li dojis ili si pocela davti i kasice?


Izvinjenje sto je OT
AzraD i Salmy kad ste pocele davati hapice i dojite li?


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: koliko bebe spavaju??
6.3.2010 13:34:13   
Niina
Moja Nasrin je sad 2,5 mjeseci i zaspi oko 22h, pa jede oko 3, pa oko 6 a onda je ja prebacim kod sebe pa spavamo zajedno do 10 ali jede opet oko 8-9. Znamo nekada zaglaviti i do 11h.

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: koliko bebe spavaju??
6.3.2010 13:39:06   
AzraD
mojoj bebi je danas 4 mjeseca, dojio je 3 i po mjeseca i sa tri puna sam uvela mlijeko i keks i ubrzo mi je nestajalo mlijeka jer sam to uvela i nedavno mu dajem ispasirano povrce i od tad spava 10 sati u komadu i ja ga pustim jer je masallah napredan oko 7 i po kila tako da se nista ne bojim jer se deblja svakako hehehe

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *