|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
22.2.2012 12:55:02   
ena23
user posted image user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
22.2.2012 14:40:33   
InLove
Moja malena ima 18 mjeseci, i spava jednom na dan, od 13-15 nekad i do 15.30 zavisi o miruuser posted image
A navece ide u 20h i ujutru do 8h user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
24.2.2012 8:38:15   
Lavić
palachinken, kad sam pročitala kakva je tvoja situacija, ja sam mila majka...
Ne smijem se više žaliti user posted image
Baš mi je žao što si u tako teškoj situaciji, moj se V isto budio 5-6 puta po noći, tad sam spavala u njegovoj sobi jer nisam više mogla vježbati iz sobe u sobu. Znala sam i zaspati dok ga dojim, pa me probudi za dva sata a ja samo nastavim, ne skontam ni da sam spavala user posted image  Onda sam se natjerala da spavam u našoj spavaćoj, i Bebac se prestao buditi, sad je to jednom ili dva puta. Čini mi se kad se probudi nekad u toku noći i ugleda me, automatski dobije inspiraciju da doji, a kad me nema, samo nastavi spavati. Probaj!

_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
24.2.2012 8:53:07   
bint
aaaaa gdje me nađoste s ovom temom 'nespavanje';')
moj djecak ima 13 mjeseci također,jos niakd nije noc prespavao..najmanje se budi po 5 puta..
sto neko rece sve je to razlicito izgleda,pa to mi je utjeha...jos doiji,nemam vise zivaca ni za krvetic vec da mi se samo naspavati user posted image
palacinko duso znam kako ti jeuser posted image

_____________________________



(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
24.2.2012 9:35:18   
palachinken
Lavić, probali smo, vjeruj. Spavao je s mužem u spavaćoj, ja sam u dnevnoj, medjutim opet se budio na 2h. Nakon svih varijacija na temu, najisplativije je da spava sa mnom, pa mu samo dam da doji bez hodanja i ustajanja. Dobro, sad mu se spremaju gornje jedinice, pa ima i toga.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu bint)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
21.4.2012 15:49:27   
MRVA2
Mi imamo 2 mj i 4 dana, i za sad smo noćna ptičica user posted image . ne zaspe prije 00 sati a za sad joj je rekord u 4,30 ujutro user posted image . Mama i tata za sad to podnose relativno dobro. Nespavanje opravdavamo grčevima, kad ih nema zaspemo u 23 ali i to će proći, nadamo se, već se smanjuju. Imam običaj reći da će nam user posted image biti pjevačica jer jedino kafane rade do 4,30 user posted image user posted image . inače još nemamo neki poseban režim, po danu je jedino sigurno da jedemo flašicu svaka 3 sata, spavam 2x po 2 sata a u koje vrijeme to ni jedan dan nije isti user posted image . nadamo se da će se uredoviti i ustaliti sa ulaskom u 4 mj i prestankom grčićauser posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
23.5.2012 12:19:44   
rock
E da i ja postavim jedno pitanjce, a vezano za zadanu temu user posted image ? Nisam bas imala vremena da procitam sve odgovore, pa možda ću se i ponoviti sa pitanjem a mozda je vec neko i odgovorio na njega. Moj bebac je star 2 mj i kod nas je situacija slijedeća, spava skoro non- stop. Jedan dan sam računala intervale spavanja i ne spavanja i shvatila da je budan najviše 4 sata za cijelih 24 h. Nema žuticu, fino napreduje, medjutim zabrinuta sam u smilu da je nejaka beba, to jest od tolikog spavanja ne uspijem ga ni uzeti u ruke kako bi jacao malo vratić, i ostale mišiće. Ako i uspijem da ga uzmem sav je opušten kako da spava. Pa pitanje bi bilo da li ima osnove za zabrinutost ili ne? user posted image

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
25.5.2012 9:58:16   
Lavić
Rock, mogu ti samo reći da se trebaš zahvaliti Bogu što ti je podario spavalicu user posted image
Nemoj se ništa brinuti, beba od dva mjeseca je baš maksum, ja sam svog puna tri mjeseca nosila sa podlogom-čaršaf složen toliko puta da može biti i strunjača user posted image  a evo ga sad sam se diže, spušta, puže ne možeš ga stići...
Sve je individualno, pa tako i spavanje. Ja bih trebala da se brinem jer mi dječak oduvijek spava po 9 sati noću, a ni po danu ne spava koliko bi trebalo. Ne brinem, jer mu, hvala Bogu, ništa ne fali, samo ne voli spavati - da mu šta ne promakne user posted image
Kad skontaš, i odrasli ljudi su različiti, neko spava više a neko manje. Uživaj, bar se i ti možeš odmoriti i uživati, a bebica će uskoro postati jako, jako aktivna, vidjeces.
Pozzzz

_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu rock)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
25.5.2012 10:49:44   
Gucci
Moja beba ima 8 mjeseci, do 6 mjeseca je super spavala po noci, budila se jednom oko 2 sata i ujutru u 6... ali od 6 mjeseca je nastao haos, odjednom se pocela buditi svako 2-3 sata, kontala sam da je to samo faza i da ce proci, ali to je trajalo i vise od 2 mjeseca... svaki put se budila s placuci i ja bi je stavljala na siku, ona doji maksimalno 5 minuta, smiri se i zaspi ponovo... pripisivala sam to budjenje i zubicima, ali izgleda da to nije bila ni faza, ni zubici, nego smo joj smetali ja i muz... Meni je jednu noc pukao film i rekla sam muzu da cemo tu noc spavati u dnevnom a ona sama u sobi, pa da vidimo hoce li se buditi... tu noc se prvi put probudila u 02:30user posted image ja nisam mogla vjerovati, kontala sam da sanjamuser posted image toliko sam se bila naspavala da kasnije nisam mogla zaspatiuser posted image user posted image
Od tad ona spava sama u spavacoj a ja i muz u dnevnoj, dijete se razrahatilo bez nasuser posted image

Eh sad mene interesuje dal je moguce da smo mi njoj bas smetali?

mozda smo hrkali pa nije mogla spavatiuser posted image

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
25.5.2012 10:55:27   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Gucci

Moja beba ima 8 mjeseci, do 6 mjeseca je super spavala po noci, budila se jednom oko 2 sata i ujutru u 6... ali od 6 mjeseca je nastao haos, odjednom se pocela buditi svako 2-3 sata, kontala sam da je to samo faza i da ce proci, ali to je trajalo i vise od 2 mjeseca... svaki put se budila s placuci i ja bi je stavljala na siku, ona doji maksimalno 5 minuta, smiri se i zaspi ponovo... pripisivala sam to budjenje i zubicima, ali izgleda da to nije bila ni faza, ni zubici, nego smo joj smetali ja i muz... Meni je jednu noc pukao film i rekla sam muzu da cemo tu noc spavati u dnevnom a ona sama u sobi, pa da vidimo hoce li se buditi... tu noc se prvi put probudila u 02:30user posted image ja nisam mogla vjerovati, kontala sam da sanjamuser posted image toliko sam se bila naspavala da kasnije nisam mogla zaspatiuser posted image user posted image
Od tad ona spava sama u spavacoj a ja i muz u dnevnoj, dijete se razrahatilo bez nasuser posted image

Eh sad mene interesuje dal je moguce da smo mi njoj bas smetali?

mozda smo hrkali pa nije mogla spavatiuser posted image


Ovo je bilo kod nas slucaj sa L. ja sam fakat mislila da je to samo kod nas hahaha, ona je od 6mj do 18 mj spavala sama u sobi, a onda je opet dosao period da hoce uz mene da bude, a doduse tada je MM otisao vani da radi, pa je to za nju bila velika promjena sigurno.


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
13.8.2012 7:46:09   
Majčica
Zna li neko zašto neke beba spavaju tako kratko po danu, tj nikako ne mogu ili jako rijetko spavati duže od 15min-pola sata? Mene ovo baš zanima iz razloga što je stariji sin bio takav a evo i ovaj mlađi isto, čak i gori - znači u toku dana maksimalna tura iznosi 30 min i ni minute duže, ja bukvalno mogu sat naviti po njemu. Stariji sin je ovako spavao sigurno negdje do 9-10 mjeseca ako ne i duže. I nikakve veze nema da li je dobro ili loše po noći spavao, znači uvijek, bez obzira koliko pospan bio on uredno zaspe ali za pola sata budan, nekad plače nakon tog buđenja, nekad ne, pretpostavljam da mu je nekad dosta a nekad ne, zato i plače...
Neko mi je rekao da se ne mogu uvesti u onu fazu dubokog sna, znači samo prespavaju taj neki prvi san i onda se bude, ali zašto se bude...

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
13.8.2012 8:34:51   
ninuska
Pa, jel spava vise puta dnevno? Kako spava po noci? Kontam, isto ko ljudi, neki bi mogli pola dana prespavati, a nekima je dovoljno 15-ak minuta. Ako nije nervozan vjerovatno mu je to i dovoljno user posted image  Djecu stvarno ne mozes nekad shvatiti.
recimo, mojoj maloj je 11 mjeseci. Preko dana spava dva do tri puta po 1,5-2 h, al nam je zato noc nikakva. Nisam sastavila dva sata konstantnog sna od njenog 4-tog mjeseca user posted image .

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
13.8.2012 9:07:38   
Skvo RR
Ima 11 mjeseci, spava dva puta dnevno po sat odprilike, a vecernje spavanje je od 21:00 do 8:00, 9:00 bez budjenja.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
13.8.2012 9:14:57   
ninuska
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ima 11 mjeseci, spava dva puta dnevno po sat odprilike, a vecernje spavanje je od 21:00 do 8:00, 9:00 bez budjenja.user posted image


Blago tebi user posted image . Ima li neki recept? user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
13.8.2012 9:16:40   
Skvo RR
Pa nemam..valjda je to normalno....user posted image ..i kcerka mi je tako spavala...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
13.8.2012 9:18:02   
Daja_sa
Mojoj smizli ce uskoro godina dana...vec mjesec dana ima jedno dnevno spavanje ( ali kvalitetno od 2,5 do 3h user posted image ) ...i u 21h je spavanjac do ujutro bez budjenja...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
14.8.2012 1:03:09   
animagical

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ima 11 mjeseci, spava dva puta dnevno po sat odprilike, a vecernje spavanje je od 21:00 do 8:00, 9:00 bez budjenja.user posted image

kod nas je ovako slicno, dvije dnevne ture po sat i po, i noc je od 22h do 9 ujutruuser posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
22.8.2012 9:47:46   
Ombra
moja bebaca je do 6 mjeseca super spavala po noci...sad kad joj je 8 mjeseci katastrofa....muz i ja pripisujemo to zubicima posto ih vec ima sedam i najgore svi joj u isto vrijeme krenuli...inace je po danu vesela.....u noci se budi mali milion puta pa joj dodam cucu, dam vode....pa je stavi izmedju nas da zaspe pa je opet prebacim u krevet...sve manevere smo pokusali ali nula bodova....probudi se u 7 ujtru....bude pudna do nekih 8 sati pa onda opet legne spavat do jedno 10 i 30 i onda ne spava do 15:00...zaspe u 15:00-18:00h i onda navece oko 22:00 spavanje i tad je belaj...budjenje i tako svaki dan....prije je imala 3 dnevna spavanja ali je jedno sama izbacila....
valjda ce proci i ovo...inace to spavanje izmedju mene i muza izbjegavam jer se tu niko iskreno ne naspava....

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
22.8.2012 11:12:05   
Lulu_08
- od rođenja do 6 nedjelja - 16 do 20 sati dnevno

- 1 do 3 mjeseci – oko 16 sati dnevno (u prosjeku 8 noću i 8 danju)

- 3 do 6 mjeseci – oko 10 sati noću i 3 – 5 sati danju

- 6 do 9 mjeseci – oko 11 sati noću i 2 – 3,5 sata danju

- 9 do12 mjeseci – oko 11 sati noću i 2 – 3 sata danju

- 12 do 18 mjeseci – oko 11,5 sati noću i 1-2 sata danju


Moja user posted image od mjesec i pol dana spava u prosijeku oko 9 sati nocu i jos po 2 "ture" od po 3-4 sata dnevno, nekada u cugu a nekada je to rasporedjeno u vise kracih "tura" hehe. Znaci tu smo negdje u tih 16 sati sna koliko joj je po ovome i potrebno.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
22.8.2012 11:13:16   
Lulu_08
I da dodam, starija curica od 4,5 godine jos uvijek spava nekih cca 10/11 sati nocu i 2 sata u toku dana.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
22.8.2012 11:51:14   
Dz3ni

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

- od rođenja do 6 nedjelja - 16 do 20 sati dnevno

- 1 do 3 mjeseci – oko 16 sati dnevno (u prosjeku 8 noću i 8 danju)

- 3 do 6 mjeseci – oko 10 sati noću i 3 – 5 sati danju

- 6 do 9 mjeseci – oko 11 sati noću i 2 – 3,5 sata danju

- 9 do12 mjeseci – oko 11 sati noću i 2 – 3 sata danju

- 12 do 18 mjeseci – oko 11,5 sati noću i 1-2 sata danju


Moja user posted image od mjesec i pol dana spava u prosijeku oko 9 sati nocu i jos po 2 "ture" od po 3-4 sata dnevno, nekada u cugu a nekada je to rasporedjeno u vise kracih "tura" hehe. Znaci tu smo negdje u tih 16 sati sna koliko joj je po ovome i potrebno.


Moja beba ima 3 mjeseca i spava samo 8-9 sati noću i danju po sat-dva u dvije ture i to ako imam sreće...baš malo spava user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
3.9.2012 16:47:58   
simba00
Moja beba ima samo 2 sedmice. Zadnja tri dana slabije spava u odnosu na period od rođenja (skoro cijeli dan, samo se budila da doji). Malo zaspi i probudi se i tako cijeli dan. Noću sastavi par sati, uvijek uz neko komešanje i grčenje tijela - pomislim da ima grčeve, ali ne plače nego samo stenje). Razmišljam da je odvedem pedijatru..

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
3.9.2012 16:53:01   
mayra
Moj D imam 9 mjeseci, preko dana spava 2 ture, 11-13H, a druga tura od 15-16,30H. Navece zaspi u 20 i budi se ujutro oko 7, pola 8. Dobra bebica mamina user posted image

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
3.9.2012 16:55:13   
selebriti
IZVORNA PORUKA: mayra

Moj D imam 9 mjeseci, preko dana spava 2 ture, 11-13H, a druga tura od 15-16,30H. Navece zaspi u 20 i budi se ujutro oko 7, pola 8. Dobra bebica mamina user posted image



Kod nas je bila identična situacija tada, onda nekad iza godine je promijenila na jedno dnevno spavanje od 12 do 3 ( u jaslicama kraće), a naveče isto od 20 do 7 otprilike.

< Poruku je uredio selebriti -- 3.9.2012 16:56:06 >


_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
3.9.2012 22:02:00   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: selebriti

IZVORNA PORUKA: mayra

Moj D imam 9 mjeseci, preko dana spava 2 ture, 11-13H, a druga tura od 15-16,30H. Navece zaspi u 20 i budi se ujutro oko 7, pola 8. Dobra bebica mamina user posted image



Kod nas je bila identična situacija tada, onda nekad iza godine je promijenila na jedno dnevno spavanje od 12 do 3 ( u jaslicama kraće), a naveče isto od 20 do 7 otprilike.


Copy - paste situacija kod moje starije curice, i danas kada joj je 4,5 god jos uvijek tako spava od 12 do 2-3.


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *