|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
3.9.2012 23:09:00   
mayra

IZVORNA PORUKA: Lulu_08


IZVORNA PORUKA: selebriti

IZVORNA PORUKA: mayra

Moj D imam 9 mjeseci, preko dana spava 2 ture, 11-13H, a druga tura od 15-16,30H. Navece zaspi u 20 i budi se ujutro oko 7, pola 8. Dobra bebica mamina user posted image



Kod nas je bila identična situacija tada, onda nekad iza godine je promijenila na jedno dnevno spavanje od 12 do 3 ( u jaslicama kraće), a naveče isto od 20 do 7 otprilike.


Copy - paste situacija kod moje starije curice, i danas kada joj je 4,5 god jos uvijek tako spava od 12 do 2-3.




ja cu biti zadovoljna da bude kao kod vas, jer znam da je njemu jako bitan sa, kao i svakom djetetu, puno mi je raspolozeniji kad dobro paja.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
30.9.2012 0:49:16   
ajla86
evo da se ukljucim u ovu temu jer mi je puna glava svakavh prica i savjeta da sam skoro pa lud...
moj problem je slijedeci...
rodila sam oprije 5 dana....beba je tek pocela navlaciti mlijeko...malo dojimo onda imamo dohranu i kad je cista,suha,sia spava po 4-5-6 sati...probudi se razgleda malo se mazi.....presvucemo se jedemo i opet zaspe sama....
jedna prijateljica kaze da je to previse....da puno spava da nije ok i da je ja budim da je nahranim i presvucem svako 3 sata?????
jel ok da beba toliko dugo spava??????????????

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
30.9.2012 1:05:13   
Lana_
ja svoju nikad nisam budila,nakon nekih 40 dana počela je da spava po cijelu noć,doji jednom ili nijednom do ujutro...po meni kad je gladna probudit će se,ja znam da je moja kolegica koja je rodila mj dana ranije djete od 2500 morala buditi i hraniti svako 3h..a ti si rodila bebu od 4200 po meni je bezveze buditi je,mjenjat će ti ona stalno moja je prvih 20ak dana spavala,jela,spavala i sve tako u krug user posted image


_____________________________

* 22.3.2009. * prva ljubav
* 10.7.2012.* druga ljubav

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
30.9.2012 8:51:25   
almondray

IZVORNA PORUKA: ajla86

evo da se ukljucim u ovu temu jer mi je puna glava svakavh prica i savjeta da sam skoro pa lud...
moj problem je slijedeci...
rodila sam oprije 5 dana....beba je tek pocela navlaciti mlijeko...malo dojimo onda imamo dohranu i kad je cista,suha,sia spava po 4-5-6 sati...probudi se razgleda malo se mazi.....presvucemo se jedemo i opet zaspe sama....
jedna prijateljica kaze da je to previse....da puno spava da nije ok i da je ja budim da je nahranim i presvucem svako 3 sata?????
jel ok da beba toliko dugo spava??????????????

Jest normalno, pusti bebu nek spava kolko hoće.
Kad bude gladna probudit će se , kad joj bude smetala mokra guza ,opet će se probudit i plakat.Zadovoljna i zdrava beba ,stara 5 dana , može jedino to da radi.
Meni je pedij. rekla da nikad ama bas nikad ne probudim bebu po noći zbog presvlačenja ili dojenja , tako im samo stvaramo ružne navike.Spavaj i ti , vrati snagu i doji!

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
30.9.2012 9:01:55   
senjorita
i ja sam isto tako budila bebu prvih mjesec dana, po savjetu pedijatra da je ona jos mala i da ne zna sama kad je gladna itd., pa svako 3 sata presvlacenje da ne dobije osip,kad si neiskusan bas previse brines :-) i onda sam pustila, vidim sama se javi kad tre a da jede, a opet budi se kako joj kad naidje, nekad 9 sati spava bez jela, nekad 6, a u zadnje vrijeme na dbaipo sata se budi :-) ako ti nema zuticu ili je odbolovala, nema potrebe da je budis.moja je imala pa sam je zato budila, govorili su da treba svako sat vremena da je hranim, jer je bila nemocna i jos nije znala dobro da vuce.
ja bihvoljela da moja beba tako fino spava preko dana, a i navece :-( sad joj je 6 mjeseci, i nista joj se ne zna, bas mi je tesko jer preko dana spaba maksimalno sat ipo. legne oko 7-8 navece i budi se svako tri sata otprilike. i tako do 6 ujutru kad ustaje.bas me to iscrpi.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
30.9.2012 9:18:21   
MicoTico
Moja M. je isto stalno spavala, nikad se nije budila po noći, ali je to T. sve nadoknadio : 7-8 puta se budio u toku noći do druge godine. Nisam ih nikad budila radi presvlačenja ili dojenja, oboje su super napredovali (samo su dojeni), ali jednostavno su baš različiti. Neko djete je spavalica , a drugo opet loš spavač. Probala sam ja kod T. i da ga budim, da ga "uobročim", da mu ne dam da puno spava po danu, ali nije bilo nikakve šanse da prespava noć.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu senjorita)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
30.9.2012 9:26:53   
smajli80

IZVORNA PORUKA: ajla86

evo da se ukljucim u ovu temu jer mi je puna glava svakavh prica i savjeta da sam skoro pa lud...
moj problem je slijedeci...
rodila sam oprije 5 dana....beba je tek pocela navlaciti mlijeko...malo dojimo onda imamo dohranu i kad je cista,suha,sia spava po 4-5-6 sati...probudi se razgleda malo se mazi.....presvucemo se jedemo i opet zaspe sama....
jedna prijateljica kaze da je to previse....da puno spava da nije ok i da je ja budim da je nahranim i presvucem svako 3 sata?????
jel ok da beba toliko dugo spava????????????




Kao prvo čestitam ti još jednom na maloj user posted image

Kao drugo ODMAH ALI ODMAH UKINI DOHRANU.Kod carskog reza inače se spporije uspostavlja dojenje,jer to nije prirodan porod i kao takvog tjelo ga malo kasnije registruje i sporije dolazi do proizvodnje mlijeka.
Mlijeko se proizvodi po principu ponude i potražnje,tj.koliko beba pojede toliko će tjelo proizvoditi.A što više daješ formulu manje će bebe dojiti i biće manje mlijeka.I jhoš dodatno zbunjuješ bebu za silikonskom dudom i otpuštanjem mlijeka.Jer mlijeko iz flašice neprestano curi a iz dojke u malim intervalima.Beba će onda naravno prihvatiti flašicu jer se ne treba truditi da vuče iz dojke.
Poslušaj me nemoj da te tučemuser posted image user posted image .I smatraj ovo kao naređenje.

Drugo
Nemoj da budiš bebu i da je presvlačiš i dojiš na satnicu(osim ako se nije ukakila) i koliko sam vidjela ima ona fine kilaže ne treba je hraniti često.Beba kad se dobro najede neka spava koliko može ,sama će se probuditi kad ogladni. I kad je hraniš i presvlačiš noću ne pali svjetlo i ne pričaj ništa sa njom jer svaki izvor svjetla i zvuka za njih su dodatni stiimulansi za buđenje.

TREĆE
Nemoj da joj daješ ništa( ni vode ni čaja)osim Tvog mlijeka jer u njemu ima APSOLUTNO sve što joj treba.

Ne budeš li me poslušala istuću te ko mačkuuser posted image user posted image
Nisam se ja džaba sikirala 8 mj za tebe.user posted image user posted image

Aj sad uživaj sa svojom curom ljubim vas obeuser posted image user posted image


_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
30.9.2012 10:00:30   
smajli80
I još da ti podvučemuser posted image
Nemoj bebu hraniti na satnicu-nisu oni roboti da jedu svaka 2-.3h.Oni jedu kad su gladni

Svoju djecu hranila sam isključivo na zahtjev o oboje su lijepo dobijali na kilaži ,znali su prvih mjeseci dobijati i po 1500gruser posted image .

Onda postoje tzv SKOKOVI U RAZVOJU o kojem imaš posebnu temu i obavezno je pročitaj!!!

Za sve nedumice i strahove u vezi dojenja možeš nas slobodno pitati na temi -Problemi sa dojenje-gdje ćemo ti svi pomoći ,a tu jer i naša TETA Lejla Ka-savjetnica o dojenju koja će ti pomoći oko svakog problema.user posted image


_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
10.10.2012 12:15:28   
ferguson
koliko bi trebala bebica od 10 mjeseci da spava??? znam da je svako dijete za sebe,ali mene moj mali izludi...spava dva puta dnevno po dva sata, i to je ok, ali ujutru mi se budi oko 6-pola 7...i to nema veze kad je legao...mi smo pokusali da lijeze i u pola 10-10...rezultat je isti...a da ne spominjem da se budi jednom da jede i onda ostane budan skoro sat vremena....
i jos jedno pitanje off topic, ali neznam gdje da pitam.....posto mu malo fali da prohoda (barem ja tako mislim) da li ce mu pokucnice (pape) odmoci u tome....nekako ne bi voljela da mu prolongiram "prohodavanje" radi papa...sta vi mislite???
hvala

_____________________________

Sto ne boli, to nije život, što ne prolazi to nije sreća...

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
10.10.2012 12:18:56   
animagical
ja ne bih obuvala dijete koje ne hoda, najbolje da je bos...moj nosi one carape mokasine, jer je klizav parket a hladno...

(odgovor članu ferguson)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
10.10.2012 12:27:40   
smajli80

IZVORNA PORUKA: ferguson

koliko bi trebala bebica od 10 mjeseci da spava??? znam da je svako dijete za sebe,ali mene moj mali izludi...spava dva puta dnevno po dva sata, i to je ok, ali ujutru mi se budi oko 6-pola 7...i to nema veze kad je legao...mi smo pokusali da lijeze i u pola 10-10...rezultat je isti...a da ne spominjem da se budi jednom da jede i onda ostane budan skoro sat vremena....
i jos jedno pitanje off topic, ali neznam gdje da pitam.....posto mu malo fali da prohoda (barem ja tako mislim) da li ce mu pokucnice (pape) odmoci u tome....nekako ne bi voljela da mu prolongiram "prohodavanje" radi papa...sta vi mislite???
hvala



Uživaj u predivnim satima dok djete spava i budi sretna što je tako.Moj mali ima 8.5mj,ide spavati oko 9.30h- budi se 6x i na kraju ustane ujutro u pola 7 a danju spava 2-3 x po 20min.
A pored njega imam djevojčicu od 4.7goduser posted image user posted image
Godinama hodam kao zombi jer je i ona prvi put prespavala noć kad je imala 4god a po danu je prestala spavatisa 18 mj.

Zato uživajuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ferguson)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
10.10.2012 12:30:55   
ferguson
ma i ja kontam da ga ne obuvam dok ne prohoda, ali ustvari on stalno hoda, ja ga vodam po kuci, to nema ziva mira, stalno ga moram za rukice vodati...tako da mu carape stalno spadaju, a i parket je klizav...ma svasta...sad sam u dilemiuser posted image

nije bas da mogu uzivati u tim satima koje spava preko dana...inace sam na poslu...tako da je noc sve sto imam

_____________________________

Sto ne boli, to nije život, što ne prolazi to nije sreća...

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
10.10.2012 12:34:26   
djoisa
IZVORNA PORUKA: animagical

ja ne bih obuvala dijete koje ne hoda, najbolje da je bos...moj nosi one carape mokasine, jer je klizav parket a hladno...


ja kupila te carape mokasine, i onda skontam da mu se noga znoji u njima..

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
10.10.2012 12:38:30   
animagical

IZVORNA PORUKA: djoisa

IZVORNA PORUKA: animagical

ja ne bih obuvala dijete koje ne hoda, najbolje da je bos...moj nosi one carape mokasine, jer je klizav parket a hladno...


ja kupila te carape mokasine, i onda skontam da mu se noga znoji u njima..

mozda je kod tebe toplije u stanu? mi smo u kuci i ima bas dosta golog parketa i plocica, zima..nismo jos poceli s grijanjem...

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
10.10.2012 12:38:59   
animagical

IZVORNA PORUKA: ferguson

ma i ja kontam da ga ne obuvam dok ne prohoda, ali ustvari on stalno hoda, ja ga vodam po kuci, to nema ziva mira, stalno ga moram za rukice vodati...tako da mu carape stalno spadaju, a i parket je klizav...ma svasta...sad sam u dilemiuser posted image

nije bas da mogu uzivati u tim satima koje spava preko dana...inace sam na poslu...tako da je noc sve sto imam

ja mislim da ni ovo nije bas dobro raditi

(odgovor članu ferguson)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
10.10.2012 12:41:55   
djoisa
IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: djoisa

IZVORNA PORUKA: animagical

ja ne bih obuvala dijete koje ne hoda, najbolje da je bos...moj nosi one carape mokasine, jer je klizav parket a hladno...


ja kupila te carape mokasine, i onda skontam da mu se noga znoji u njima..

mozda je kod tebe toplije u stanu? mi smo u kuci i ima bas dosta golog parketa i plocica, zima..nismo jos poceli s grijanjem...


nije toplije..cak sam do sada par puta palila grijanje..kontam da onaj djon na papama posto nije prava koza sprecava disanje..e sad trazim nesto drugo, ne bih pape..trazim termos carape sa onim flekicama na tabanu, ali nigdje nema za malu raju broj..

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
10.10.2012 12:46:44   
SailorMoon
Moja mala je sve nosila te mokasine ili carapice sa gumenim tackama.
A spava od 7 navece do pola 8 ujutru i od 11:30 do 14 u podne preko dana. Nebudi se noci osim ako je zubici muce i nesta. i tako vec od 9mjeseci radi samo sto je kad je bila manja jos jednom nekad po podne odspavala sat. To neradi vise od godine svoje

< Poruku je uredio SailorMoon -- 10.10.2012 12:47:35 >


_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
10.10.2012 12:48:58   
animagical

IZVORNA PORUKA: djoisa

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: djoisa

IZVORNA PORUKA: animagical

ja ne bih obuvala dijete koje ne hoda, najbolje da je bos...moj nosi one carape mokasine, jer je klizav parket a hladno...


ja kupila te carape mokasine, i onda skontam da mu se noga znoji u njima..

mozda je kod tebe toplije u stanu? mi smo u kuci i ima bas dosta golog parketa i plocica, zima..nismo jos poceli s grijanjem...


nije toplije..cak sam do sada par puta palila grijanje..kontam da onaj djon na papama posto nije prava koza sprecava disanje..e sad trazim nesto drugo, ne bih pape..trazim termos carape sa onim flekicama na tabanu, ali nigdje nema za malu raju broj..

ne mogu da skontam jesi ti u Sa? ako jesi, ima na siranu kod one tete s h&m stvarima, carape s gumenim sarama, disney, po 3km... uzmi par brojeva vece nego inace nosi...

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
10.10.2012 21:21:22   
Majčica
2 puta dnevno po 2h? Blago se tebi. Moj spava kao kod smajli80, 2-3 puta po pola sata a po noći dernek s buđenjima u rasponu od 3-xy puta. Doduše, ne probudi se da sjedi ili da se igra, ali stalno nešto plače u snu, ja ga podojim, nekad nastavi odmah a nekad ni to ne pomaže, pa ga nosam, lupkam po guzi da zaspe i sl.
smajli80, da li ti dojiš? Ja nikako ne znam šta je razlog ovako čestim buđenjima, jer njega ni sika ne smiri uvijek. Nekad mislim da su zubići, ali evo još uvijek ništa od 5. mjeseca (tad je dobio donje jedinice) a sad mu je 8 mjeseci. Moguće i da sanja, znam da djeca počnu sanjati u ovom periodu, ili je samo neka kombinacija svega toga. A preko dana sam se pomirila da ne može duže u komadu, ali noć... Noć nikako da prebolimuser posted image

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu ferguson)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
10.10.2012 21:47:10   
Lulu_08
Moja bebica od 3 mj. spava nekoliko tura dnevno po pola sata, nekada manje a nekada vise (15 - 45 minuta). Jednom u par dana odspava po 3 sata u komadu u toku dana. I tako evo 10ak dana vec, ranije je spavala vise u toku dana. U toku noci i dalje 1-2 budjenja samo hB! Meni je ovo "malo", kada poredim sa starijom koja je do skoro godinu dana spavala po 2 ture dnevno po 3-4h, a onda nastavila po 2 sata jednom a nekada 2 puta dnevno, i to jednom dnevno je ostalo i dan danas kada ima 4,5 god.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 220
   [Obrisana poruka]
10.10.2012 21:49:36   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Majčica)
  Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 11:53:50   
ferguson
ma nije dva sata uvijek preko dana, evo sad je ustao nakon sat i 20 min....ma super je to,taman pocnem po kuci hiljadu stvari, nesto eto i stignem zavrsiti, vecinu ne, i on ustao. sinoc je od 4 do 5 i 15 bio budan, budniji nego preko dana, jase po nama, vuce za nos, smije se, galami, krevelji...uff
a neznam zasto to za rukice da ga vodam nije dobro....on skoro sam hoda, samo se pridrzava za moje ruke, sam skrece kud on hoce, jedva ga stignem nekad kad potrci za mackom, a ako ga ne vodam onda cvili i dize se sam, uhvati se zasta stigne i lomi se...tako da je bolje da ga ja vodam.

i sta rekoste za pokucnice??? da li je bolje da nabavim te mokasinke, mada mi ne djeluju udobne...i ja ganjam te termo carape sa gumenim flekicama...znaci sirano...a ko to ima H&M stvari gore?

_____________________________

Sto ne boli, to nije život, što ne prolazi to nije sreća...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 11:57:05   
animagical
a neznam zasto to za rukice da ga vodam nije dobro


zato jer da bi se ispratio normalan motoricki razvoj dijete treba prvo prohodati bocno, pridrzavanjem uz namjestaj, pa tek onda prema naprijed, a to drzanje ih uci, nekada hodanju na prstima, a najcesce tome da ne znaju pasti kada se osamostale, jer ne padaju na guzu u ucenju hodanja, takodjer se prolongira prohodavanje...u svakom slucaju, nije dobro...i mami ledja otpadnu.. izguglaj motoricki razvoj djeteta u prvoj godini ili prhohodavanje, naci ces masu strucnih tekstova koji ce ti bolje objasniti zasto ne...

(odgovor članu ferguson)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 12:16:54   
Crnkica
IZVORNA PORUKA: smajli80


IZVORNA PORUKA: ferguson

koliko bi trebala bebica od 10 mjeseci da spava??? znam da je svako dijete za sebe,ali mene moj mali izludi...spava dva puta dnevno po dva sata, i to je ok, ali ujutru mi se budi oko 6-pola 7...i to nema veze kad je legao...mi smo pokusali da lijeze i u pola 10-10...rezultat je isti...a da ne spominjem da se budi jednom da jede i onda ostane budan skoro sat vremena....
i jos jedno pitanje off topic, ali neznam gdje da pitam.....posto mu malo fali da prohoda (barem ja tako mislim) da li ce mu pokucnice (pape) odmoci u tome....nekako ne bi voljela da mu prolongiram "prohodavanje" radi papa...sta vi mislite???
hvala



Uživaj u predivnim satima dok djete spava i budi sretna što je tako.Moj mali ima 8.5mj,ide spavati oko 9.30h- budi se 6x i na kraju ustane ujutro u pola 7 a danju spava 2-3 x po 20min.
A pored njega imam djevojčicu od 4.7goduser posted image user posted image
Godinama hodam kao zombi jer je i ona prvi put prespavala noć kad je imala 4god a po danu je prestala spavatisa 18 mj.

Zato uživajuser posted image user posted image user posted image

zašto ti se beba toliko često budi tokom noći,moja je duplo mlađa a divota sa spavanjem.draga,dojiš li,stvarno mi je žao kad te sretnem na forumu a ti kažep kako tvoja beba od  8 mjeseci nespava po noći.dojiš li i gdje ti spava beba,spava li sa tobom u krevetu ili sama.odgovori mi možda ti mogu pomoći.smajli80 javi se.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 12:20:15   
animagical
moja je duplo mlađa a divota sa spavanjem


moj sin je bolje spavao dok ej bio manji, sa 3-4-5 mjeseci nego sada, kad zubi izlaze na sve straneuser posted image

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *