|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 12:34:42   
smajli80
Evo me tu samuser posted image

Hvala ti što mi pokušavaš pomoći ali mislim da mi je suđeno da ne spavam.user posted image
Bebana dojim još uvijek,spava u spavaćoj sobi ali u svom krevetcu-otkad se rodio,koji nije tik uz moj krevet zbog rasporeda ostalih stvari.

Budi se iz razloga što ima naviku da sisa i nemogućnosti da sam zaspe.Jer je naučen da zaspiva na rukama.
Znam da je to moja greška ali to sam radila iz razloga da ne budi seku koja je taman počela da spava cjelu noćuser posted image .I tako u kruguser posted image user posted image

Daj mi neko rješenje user posted image ,biću ti zahvalna cjeli životuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 12:54:24   
ferguson

IZVORNA PORUKA: animagical

a neznam zasto to za rukice da ga vodam nije dobro


zato jer da bi se ispratio normalan motoricki razvoj dijete treba prvo prohodati bocno, pridrzavanjem uz namjestaj, pa tek onda prema naprijed, a to drzanje ih uci, nekada hodanju na prstima, a najcesce tome da ne znaju pasti kada se osamostale, jer ne padaju na guzu u ucenju hodanja, takodjer se prolongira prohodavanje...u svakom slucaju, nije dobro...i mami ledja otpadnu.. izguglaj motoricki razvoj djeteta u prvoj godini ili prhohodavanje, naci ces masu strucnih tekstova koji ce ti bolje objasniti zasto ne...



meni je to malo pretjerano, ne mogu se pridrzavati svih tekstova, drzala bi dijete pod staklenim zvonom...ja u hodalici bila, i sve moje sestre u hodalici bile, dubci i ostali fazoni,svi zdravi,pravi, ja prohodala sa nepunih 10 mjeseci. a sad i pored toga sto je sve to zabranjeno, ne mogu ga ni za rukice vodati....sad mi dodje nekako da moram biti doktor nauka da bi odgajala dijete. maleni uglavnom pada na guzu,hoda uz/niz krevetac, puze, udara glavom gdje stigne i sve sto i ostala djeca....
hvala na savjetu u svakom slucaju

_____________________________

Sto ne boli, to nije život, što ne prolazi to nije sreća...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 12:58:13   
animagical
dobro, nisam rekla da ne smijes, samo onako napisah, pa kako ko hoceuser posted image nema na cemu, nadam se da se i spavanje popravi!

(odgovor članu ferguson)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 13:09:49   
madame noire

IZVORNA PORUKA: ferguson

ma nije dva sata uvijek preko dana, evo sad je ustao nakon sat i 20 min....ma super je to,taman pocnem po kuci hiljadu stvari, nesto eto i stignem zavrsiti, vecinu ne, i on ustao. sinoc je od 4 do 5 i 15 bio budan, budniji nego preko dana, jase po nama, vuce za nos, smije se, galami, krevelji...uff
a neznam zasto to za rukice da ga vodam nije dobro....on skoro sam hoda, samo se pridrzava za moje ruke, sam skrece kud on hoce, jedva ga stignem nekad kad potrci za mackom, a ako ga ne vodam onda cvili i dize se sam, uhvati se zasta stigne i lomi se...tako da je bolje da ga ja vodam.

i sta rekoste za pokucnice??? da li je bolje da nabavim te mokasinke, mada mi ne djeluju udobne...i ja ganjam te termo carape sa gumenim flekicama...znaci sirano...a ko to ima H&M stvari gore?


Preporuke djecijih fizijatara su da se bebama oblace tvrdje cipelice sa anatomskim uloskom cim se pocnu ustajati na svoje nogice (preporuka je da se beba sama dize uz namjestaj i sl.). Preporuca se tvrdja cipelica kako bi se sprijecile nepravilnosti tipa hodanja na prsticima i sl. prilikom prohodavanja...
Slozila bih se sa animagical a vjerujem i svaki fizijatar i neuropedijatar da nije dobro "vodanje bebe za rukice"...ali svako radi onako kako misli da je najboljeuser posted image

(odgovor članu ferguson)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 13:17:17   
Crnkica
IZVORNA PORUKA: smajli80

Evo me tu samuser posted image

Hvala ti što mi pokušavaš pomoći ali mislim da mi je suđeno da ne spavam.user posted image
Bebana dojim još uvijek,spava u spavaćoj sobi ali u svom krevetcu-otkad se rodio,koji nije tik uz moj krevet zbog rasporeda ostalih stvari.

Budi se iz razloga što ima naviku da sisa i nemogućnosti da sam zaspe.Jer je naučen da zaspiva na rukama.
Znam da je to moja greška ali to sam radila iz razloga da ne budi seku koja je taman počela da spava cjelu noćuser posted image .I tako u kruguser posted image user posted image

Daj mi neko rješenje user posted image ,biću ti zahvalna cjeli životuser posted image

draga moja,i kod mene je bilo tako s početka,ali sada nemoj biti skeptična nego pokušaj,radi sebe.pokušaj da beba spava s tobom.ako spavaš s mužem u bračnom,otpiši,kao da i moraš,sada vidi sebi da olakšaš.odredi ležaj za sebe i bebu,neki komotan,manje će se buditi uz tvoju toplinu.pokušaj par puta ne jednom,neće odmah upaliti.odredi joj posebno jastuče,plahtu i drugo.kad osjetiš da se budi sam izvadiš siku i daš.bebana je sad velika da sama može namirisat siku.ja uključim neonsku lampicu i svunoć mi gori tako da vidim kad joj dajem siku.neustaječ nikako,a samo nekad promjenite strane radi sike kad se isprazni.POZZ

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 13:17:20   
animagical
ma kakve crne tvrde cipelice? mozda prije sto godina... za formiranje jakih misica stopala najbolje je da je dijete u tankim carapama i sto vise po neravnim povrsinama, tipa pijesak, trava...

(odgovor članu madame noire)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 13:56:25   
madame noire

IZVORNA PORUKA: animagical

ma kakve crne tvrde cipelice? mozda prije sto godina... za formiranje jakih misica stopala najbolje je da je dijete u tankim carapama i sto vise po neravnim povrsinama, tipa pijesak, trava...


Preporuka je prof. Ajse Meholjic - Ferhatovic user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 14:07:51   
ferguson
super je to uz namjestaj hodanje, kad bi moj maleni bio zadovoljan stime...cvili ako je stalno na jednom mjestu, a nemam dovoljno namjestaja da hoda po cijeloj kuci, a on je zivahan i pravo ters dijete, mora biti tamo gdje zacrta, puze, pa se hvata za stolnjake, zavjese...uff.kad bi to bilo lako kao sto fizijatri pricaju

_____________________________

Sto ne boli, to nije život, što ne prolazi to nije sreća...

(odgovor članu madame noire)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 14:14:02   
smajli80
Stvarno ne vidim kakve veze ima prohodavanje sa (ne)spavanjem kod beba.Malo ste otišle OT.prebacite se na adekvatnu temuuser posted image .

dzejla hvala na svjetu probaću i touser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ferguson)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 14:20:31   
palachinken

IZVORNA PORUKA: dzejla2012

IZVORNA PORUKA: smajli80

Evo me tu samuser posted image

Hvala ti što mi pokušavaš pomoći ali mislim da mi je suđeno da ne spavam.user posted image
Bebana dojim još uvijek,spava u spavaćoj sobi ali u svom krevetcu-otkad se rodio,koji nije tik uz moj krevet zbog rasporeda ostalih stvari.

Budi se iz razloga što ima naviku da sisa i nemogućnosti da sam zaspe.Jer je naučen da zaspiva na rukama.
Znam da je to moja greška ali to sam radila iz razloga da ne budi seku koja je taman počela da spava cjelu noćuser posted image .I tako u kruguser posted image user posted image

Daj mi neko rješenje user posted image ,biću ti zahvalna cjeli životuser posted image

draga moja,i kod mene je bilo tako s početka,ali sada nemoj biti skeptična nego pokušaj,radi sebe.pokušaj da beba spava s tobom.ako spavaš s mužem u bračnom,otpiši,kao da i moraš,sada vidi sebi da olakšaš.odredi ležaj za sebe i bebu,neki komotan,manje će se buditi uz tvoju toplinu.pokušaj par puta ne jednom,neće odmah upaliti.odredi joj posebno jastuče,plahtu i drugo.kad osjetiš da se budi sam izvadiš siku i daš.bebana je sad velika da sama može namirisat siku.ja uključim neonsku lampicu i svunoć mi gori tako da vidim kad joj dajem siku.neustaječ nikako,a samo nekad promjenite strane radi sike kad se isprazni.POZZ


Mi radimo ovako, i jest lakše, jer se uhvati nekog polusna, ali s druge strane, imam osjećaj da se češće budi jer namiriše siku. A probala sam ga u krevetić, pa mi je gora opcija, trebam skroz ustati, pa po njega, sjedi, podoji, vrati u krevetić...a mozak mi spava user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 15:04:05   
m.i.n.a.
arman ima 20 mjeseci i ne spava u noci...ako je period zubi,sada cekamo zadnju tricu onda je bas plac,vriska,igranje u noci...ako nisu zubi onda je neko nedefinisano budjenje,brzo zaspi ali se budi bar dva tri puta....ja sam kriva sto sam ga naucila da nunanje ali nije mi jaso da bas nikad ne prespava...sad mu je spavanje u pola dest redovno i tacno u minutu,do prije mjesec je pio flasicu oko ponoci pa je izbacio i sad valjda ogladni i oko 6 je vec polubudan...znaci ritam nikakav..pa cak i kad dobije flasu i dok je pio tu oko ponoci nije znacilo spavanje...o je visenavika budjenja...
evo juros smo rano ustali,imali neku oavezu i rano smo izasli vani,vratili se,malo poigrali,okupala ga,jeo i vrijeme da zaspi..ununala u roku dvije minute a ni sama ne znam koliko je budjenja imao...
trebam li napomenit da smo ga uselili kod nas jer sam do godine dana zaista ustrajna bila i vracala ga vise puta navece,sve dok mi jednom nije oletio sa nogu da adne,valjda sam bila zaspala...
nekad u nci nabrajam,ljutim se..nekad nabrajam mm sto on nabraja a ja budem una razumjevanja...vrtimo se i do kad ne znam....
mislila sam se strit jos mjesec dok ne skontam hocemo li ostati ovom stanu i kupiti mu krevet i tamo ga prebacit....

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 15:11:03   
Majčica
I ovo što palachinken kaže je tačno, barem je tako stariji sin - namiriše siku i onda misliš da se budi još češće...
smajli80, i kod nas je isto, s tim da ja nekad u pola noći kad ga prenesem, ne vraćam ga više u krevetac. Dobra noć je 3-4 buđenja, lošoj ne znam broj buđenja, jer mi duša spava. I mom je 8 mjeseci. Stariji sin je isto imao ovu fazu baš intenzivnih buđenja, ali nekako mi se čini ne baš ovako dugo i često. Ja pokušavam da mu ne dajem siku svaki put, to mi upali recimo kod prvog buđenja koje je skoro pa uvijek najkasnije već sat nakon što tek zaspe, kasnije je sve teže ne dati mu je. On se meni nekad probudi od 20h pa dok ja ne pođem spavati oko 23-24h po 5 puta. Pred zoru, tj od 4 pa do 6 kad je konačno ustajanje krene borba, imam osjećaj da se naspava pa hoće da se probudi a ne može pa opet svako malo plače i doji.
Stariji sin je počeo bolje spavati čim je prestao dojiti sa 19 mjeseci, ni tad ne baš dobro ali puuuuuuuno bolje. Sad mu je skoro 4 godine i zna se i sad probuditi, u prosjeku od 7 noći probudi se 4-5 i pređe kod MM-a koji sad spava s njim u sobi.
Tako da ja mislim dok god ne niknu svi zubi i dok ne prestanu dojiti, nema spavanjauser posted image

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 15:14:42   
bombina
amina ima 19 mjeseci,i spava oko 10 uvece,prespava cjelu noc bez budjenja s tim da se ponekad probudi ujurto oko 6 trazi tutu,zato sto popije mlijeko prije spavanja,al poslije opet odmah zaspi otprilike do 9 ujutro...preko dana spava oko pola 2-2 do 4...hvala Bogu,ja sam zadovoljna,nemam nikakvih problema,i dok je bila skroz mala beba nije sjelila navece,samo bi trazila siku i kad dobije,opet u snove...user posted image user posted image

_____________________________

AMINA-15.2.2011. rodila se mamina princeza

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 15:20:41   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: madame noire



Preporuke djecijih fizijatara su da se bebama oblace tvrdje cipelice sa anatomskim uloskom cim se pocnu ustajati na svoje nogice (preporuka je da se beba sama dize uz namjestaj i sl.). Preporuca se tvrdja cipelica kako bi se sprijecile nepravilnosti tipa hodanja na prsticima i sl. prilikom prohodavanja...
Slozila bih se sa animagical a vjerujem i svaki fizijatar i neuropedijatar da nije dobro "vodanje bebe za rukice"...ali svako radi onako kako misli da je najboljeuser posted image



nama je fizijatar rekao (a ortoped za djecu potvrdio) da je nabolje da hodaju bosim nogama i to po raznim terenima (naravno, kad god smo u mogucnosti)

(odgovor članu madame noire)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 15:22:59   
m.i.n.a.
sto se tice cipelica i obuce,nama su pedijatri,za fizijatre nisam imala potrebe,svaki edijatar nam je rekao sto lakse,savitljivije,mekse..a najbolje bos sto vise....tako sam i praktikovala..ne vidim da ima neki problem sada,ako bude trebao nosice ulozak u obuci li to ne smatram nikakvim problemom..imam osjecaj da vrlo mali broj djece ne nosi isti....

(odgovor članu bombina)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 15:25:38   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: m.i.n.a.

sto se tice cipelica i obuce,nama su pedijatri,za fizijatre nisam imala potrebe,svaki edijatar nam je rekao sto lakse,savitljivije,mekse..a najbolje bos sto vise....tako sam i praktikovala..ne vidim da ima neki problem sada,ako bude trebao nosice ulozak u obuci li to ne smatram nikakvim problemom..imam osjecaj da vrlo mali broj djece ne nosi isti....


ja sam starijeg vodila fizijatru zato sto jenogica malo bila okrenuta prema vani i na zadnjoj kontroli (kad je sve bilo u redu) kaze nam za to. a ortoped je onaj koji je pregledao kukove (redovan pregled) ovom mladjem.
uglevnom, to je to user posted image i kupujemo cipelice s uloskom a po kuci hodamo bosi. i na moru smo hodali bosi i po travi gdje mozemo

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 15:29:45   
m.i.n.a.
drago mi je da je djecak super sada....sigurno trke i lopte ne nedostaje:-)
nego,kako spavauser posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 15:36:17   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: m.i.n.a.

drago mi je da je djecak super sada....sigurno trke i lopte ne nedostaje:-)
nego,kako spavauser posted image



to je bilo skoro prije dvije godine. taj se ne smiruje :) i super spava.

ovaj mali se budi po noci ali nicu mu zubici pa... user posted image


(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 16:38:51   
Crnkica
IZVORNA PORUKA: smajli80



dzejla hvala na svjetu probaću i touser posted image

pokušaj večeras i obavezno nam se javi ujutro kakva je bila noć,neočekuj uspjeće odmah,jer je i velikom nezgodno kad promjeni mjesto spavanja.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 22:25:37   
Selminja
Ja kad pročitam kako vaša djeca spavaju dodje mi da user posted image
Mojoj je 11 mjeseci i budi se 2-3 puta najmanje. Spava većinom s nama, nekad u krevetiću, uglavnom jednako se budi gdje god da spava. Doduše moja bude često gladna pa se možda i zato budi, jer pored toga što ne voli spavat ne voli ni jest user posted image user posted image
Po dani nikad nije imala neki ritam. Odspava najviše 2X po sat vremena ili 1X sat i pol. Desi se često da po danu uopšte ne zaspi.
Zbog njenog nespavanja i nejela ozbiljno dovodim u pitanje radjanje drugog djeteta...

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
11.10.2012 23:54:34   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: m.i.n.a.

arman ima 20 mjeseci i ne spava u noci...ako je period zubi,sada cekamo zadnju tricu onda je bas plac,vriska,igranje u noci...ako nisu zubi onda je neko nedefinisano budjenje,brzo zaspi ali se budi bar dva tri puta....ja sam kriva sto sam ga naucila da nunanje ali nije mi jaso da bas nikad ne prespava...sad mu je spavanje u pola dest redovno i tacno u minutu,do prije mjesec je pio flasicu oko ponoci pa je izbacio i sad valjda ogladni i oko 6 je vec polubudan...znaci ritam nikakav..pa cak i kad dobije flasu i dok je pio tu oko ponoci nije znacilo spavanje...o je visenavika budjenja...
evo juros smo rano ustali,imali neku oavezu i rano smo izasli vani,vratili se,malo poigrali,okupala ga,jeo i vrijeme da zaspi..ununala u roku dvije minute a ni sama ne znam koliko je budjenja imao...
trebam li napomenit da smo ga uselili kod nas jer sam do godine dana zaista ustrajna bila i vracala ga vise puta navece,sve dok mi jednom nije oletio sa nogu da adne,valjda sam bila zaspala...
nekad u nci nabrajam,ljutim se..nekad nabrajam mm sto on nabraja a ja budem una razumjevanja...vrtimo se i do kad ne znam....
mislila sam se strit jos mjesec dok ne skontam hocemo li ostati ovom stanu i kupiti mu krevet i tamo ga prebacit....


Haman pa ista prica user posted image
A ima 18mj i kad su zubici u pitanju onda cijelu nocprespava kod nas (pod ovim prespava mislim budjenje uz vrisku i kenkanje svakih satvremena). Kad je normalna noc onda zaspe najkasnije do pola 10 uvecer i budi se izmedju 3 i 5 ujutro, tad dolazi kod nas i spava do 9 - pola 10. Desi nam se i potpuno prespavana noc ali ih za ovih godinu i po mogi izbrojati na prste.
Da napomenem da ne doji vec 8mj i da u toku noci ne pije nikakvu hapu.
Ja sam se pomirila s tim da neke bebe jednostavno spavaju, a neke ne...pa kako kome grah padne user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
12.10.2012 1:22:00   
sporty mamaa
Moja ima godinu i otkako se rodila nije bas neka spavalica. Imala je jedan period, otprilike od 6-9 mjeseci kad je stvarno dobro spavala. recimo od 12 do 7 je znala u komadu spavati. Sad kako je veca budi se milion puta, primjer, dojila maloprije i cvrsto zaspala sa mnom u bracnom, ja je prebacim u njen i odem ubacivati ves u masinu. Ma nisam ga ni u bacila ona u vrisku, ustala na noge, plac do bola... Nece u svoj krevet i gotovo... A ja se ukoci s njom na bracnom, jos u neka doba otpuze, kad ja vec smantam, vec mi je pala dvaput tako. ne znam ziva sta da radimuser posted image user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
12.10.2012 12:51:27   
bejbibi
ooo zar ima ova tema..tek sad vidjela...uh ,da se i ja pozalim:)

moj M ima godinu i dva mjeseca i od rodjenja ja nisam u komadu spavala 4 sata:( ....on se stalno budi nocu ..ma deset puta..kad kazem budi to znaci da nakon sat,dva probudi se dodje do mene i trazi da doji...i tako svakih sat....doduse ,zadnjih sedmicu se malo ko popravio...mozda se budi 2x samo...ali zaspe tek oko 12:(i to odjednom tako jer ga inace ljuljam u besiku....preko dana spava 2x i to u besici...spava po nekih sat ipo....eto,ne znam ni ja sta bi rekla....mislim da je razlog budjenja dojenje.....nekad glad a nekad samo navika...meni je doktor preporucio da ga nahranim tik pred spavanje (znaci cvrstu hranu)..i naravno da ga odvojim od sebe jer samnom spava..kaze treba ga navici na svoj krevetac ...kaze prvih nekoliko noci xce bit tesko i plakat ce al ne treba se obazirat na to.....al ja to ne mogu uradit....iako eto vec godinu ne spavam kako treba i nekad se i naljutim ,nazivciram al ne mogu ga odvojit od sebe,tako da cu se strpit :)

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
15.10.2012 23:28:22   
Crnkica
IZVORNA PORUKA: smajli80

dzejla hvala na svjetu probaću i touser posted image

draga imali te gdje,daj nam izvještaj,kako je tvoja bebuška spavala prethodnih noći.moja neureklo se,spava od 22-9 sati ujutro,sa malim neosjetnim prekidima.čim se pomakne ja je osjetim,dam joj siku i riješeno user posted image .tako 2-3 puta tokom noći,nemogu se požalit,super mi je što se tiče njenog spavanja i po danu,spava 3 puta po sat vremena,spavala bi i dulje ali ima lahak san pa je svaki zvuk poremeti.BOK...


(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Koliko i kada bebe spavaju?
15.10.2012 23:59:05   
sporty mamaa
Ima li tko i savjet za mene, moja se sinoc probudila oko 1 zaspala oko 4 ujtro, majko moja, pa jas bila u polusnu cijelo vrijeme. Sjecam se samo da me tukla, rukom po glavi, puzala po mm, po meni, sto puta sam je lijegala a ona je ustajala. Pa je odvela u dnevni pustila na pod a ona se igra BOze moj...Samo se sjecam da sam se uneka doba probudila i vidjela kako spava izmedu mene i mm. Dajte i meni pomozite, ja bi da je naucim da spava po mogucnosti cijelu noc i u svom krevetu user posted image Ajde bar jedno od ovo dvoje.... JOj

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *