|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Literatura za bebe i mame
22.7.2008 12:28:24   
bebacha
evo jedna tema za caskanje.da vidimo ko sta cita i kupuje.koje novine ili knjige i slicno.ja kupujem novine "Moja bebe" i "Bebe i mame".     
Interesuje me jeli neko zna gdje se u BiH ima kupiti knjiga "Od prvog obroka do skolske uzine" autor Dr.Jasminka Komnenovic".


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Literatura za bebe i mame
22.7.2008 12:44:36   
makana
kada sam bila trudna od prijateljice sam dobila hrpu časopisa moja beba mislim da su hrvatski, koje sam nedavno proslijedila jednoj novopečenoj trudnici
dvije knjige ("Trudnoća" i.. ne sjećam se naziva druge) su mi također bile posuđene i njih sam vratila poslije poroda
želja mi je nabaviti knjigu zdravlje djece i imati to u kući
do sada sam se najviše koristila internetom i knjigom starog dobrog vase pelagića ako me nešto zanimalo


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Literatura za bebe i mame
22.7.2008 14:14:23   
mišur
I ja kupujem časopis "Moja beba" i baš su mi super, ima dosta dobrih savjeta.
A od knjiga-u trudnoći sam čitala "Šta da očekujete u trudnoći", a sada "Šta da očekujete u prvoj godini života" i bukvalno mi je bila priručnik za sve što se tiče bebe. Samo bih tražila indeks u knjizi i čitala šta da radim
Sad sam dobila super knjigu za hranjenje beba. Zove se "Bebin kuvar" , uator Živka Vlajković i prezadovoljna sam, jer savjetuje kako i šta prvo treba uvoditi bebici od hrane.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Literatura za bebe i mame
22.7.2008 14:32:34   
Happy
Ne čitam ništa, mada bih voljela "dobiti" kakvu lijepu knjigu o trudnoći user posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Literatura za bebe i mame
22.7.2008 14:38:32   
Okarica
Ponekad kupim časopis "Bebe i mame" . Još na početku trudnoće sam kupila knjigu "Što možete očekivati u trudnoći". Knjiga je stvarno super. Ima dosta informacija o trudnoći i o periodu neposredno poslije trudnoće. Vrlo korisna knjiga.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Literatura za bebe i mame
22.7.2008 15:03:50   
Blue rose RR
U trudnoći sam kupovala časopise vezane za majke, bebe i trudnoću, međutim i pored toga što sam nalazila na kontradiktorne stavove u vezi određene stvari, valjda iz navike, sam ipak ostala im vjerna.
Ali i pred njih sam tražila knjige koje se tiču date problematike, nebitno od starih izdanja, do novijih, po buvljacima, knjižarama, familije, biblioteke.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Literatura za bebe i mame
22.7.2008 15:40:35   
Visnja RR
Obzirom da sam morala cuvati trudnocu i uglavnom sam se izlezavala , muz mi je kupovao sve sto se moglo kupiti... nasi casopisi, svi casopisi od lijevih i desnih komsija ... imam i jednu knjigu koju sam kupila davno na sajmu knjiga u Skenderiji... al dosta toga sam iscitavala na netu...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Literatura za bebe i mame
22.7.2008 15:49:14   
makana
e pošto si ti "friška" user posted image u tome možeš li mi molim te reći koji imaju naši časopisi, znači mislim na lokalne ili eto na nivou države nam u nas
ispala sam već iz tog fola časopisa, nemam vremena ni knjige da čitam, ali baš nekad poželim da kupim dobar časopis mame bebe 


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Literatura za bebe i mame
22.7.2008 21:26:22   
nikka
Jao ja sam bila pravi ovisnik u trudnoći o čitanju,mjesečna izdanja časopisa bebe,sviđa mi se jako i dandanas ih čuvam sve pa kad mi nešto padne na um pronađem a imaju i dosta reklama o proizvodima za bebe za koje tada nisam imala pojma da postoje,a čitala sam i jednu deebelu knjigu "trudnoća i porod",koja obuhvaća i teme čak do adolescencije,neko staro, izvorno francusko, izdanje.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Literatura za bebe i mame
25.8.2008 22:27:34   
Skvo RR
Ja danas kupila knjigu Moja beba - Sve sto treba znati o prvoj godini djetetova zivota...u izdanju Mladinske knjige...

Prve impresije...jako dobro podjeljena po temama..ima super dio babinje, dojenje, razvoj bebe kroz 12 mjeseci...najcesca pitanja, prehrana, boljke, vakcinacije....itd...sve u svemu 5+.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Literatura za bebe i mame
25.8.2008 22:39:52   
mamabb
Ja čitam list bebe&mame -avaz, a i kupila sam sebi knjigu "trudnoća" autor Heather Welford  i super je, a na posudbi od kume je knjiga "nega majke i deteta" Elizabet Fenvik - ova je još bolja, jer osim o trudnoći ima sve i za bebu do 5 godine njenog života -šta, kako kada...odlična je, šteta što je ja ne mogu naći pa da i sebi kupim istu jer valja je imati u kuć. Te se služim internetom.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Literatura za bebe i mame
25.8.2008 22:49:17   
Romali
Ne znam je li neko već spomenuo-za trudnice savršena knjiga ' What to expect when you're expecting'. Za mame ' What to expect the first year'. Za pomoć kod dojenja i uopšte snalaženje prvih dana s bebom ' The new contended little baby book'. Meni su strašno zanimljive, milion postavljenih pitanja iz svakodnevnog života i odgovori. Samo ne znam ima li kod nas prevod na bos.ili hr/srp.user posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Literatura za bebe i mame
25.8.2008 22:49:32   
anitaMO
ja dobila od svekrve enciklopediju za roditelje.ekstra knjiga.larousse napisao.sve ima trudnoca,rodjenje,njega,odgoj.sve do adolescencije.ekstra.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Literatura za bebe i mame
9.9.2008 9:23:09   
ziki
Ja sam od mame u nasledje dobila knjigu po kojoj je ona nas tri gajila"Kako njegovati i odgajati dijete" Benjamin Spock. Oko prehrane je malo zastarelo ali ostalo je ok, ima sve zivo. Kuipila- dobila sam gomilu casopisa moja beba, mame i bebe.... Trudnocu sam pratila preko RR, taj dio RR me osvojio na prvi pasus...

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Literatura za bebe i mame
9.9.2008 9:27:28   
Emina*
IZVORNA PORUKA: anitaMO

ja dobila od svekrve enciklopediju za roditelje.ekstra knjiga.larousse napisao.sve ima trudnoca,rodjenje,njega,odgoj.sve do adolescencije.ekstra.


Bogami ti svekrva zna sta valja user posted image
Imam je i ja.....  
Knjiga je savrsena  user posted image user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Literatura za bebe i mame
9.9.2008 9:30:49   
mamyca
Ja kao i Anita i Emina imam enciklopediju za roditelje,cudo je,a radovno uzmam i novine bebe i mame.A najvise sam savjeta naucila uz rr.Bravo za rruser posted image user posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Literatura za bebe i mame
9.9.2008 17:47:30   
adannn
Ja imam ODGOJ I NJEGA DJETETA autorica Penelope Leach mada je vecina to zastarjelo Drugo izdanje 1977,htjela bih neku finu knjigu ostalo sve na internetu nadjem

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Literatura za bebe i mame
22.9.2008 17:12:07   
bebbe RR
Posto sam ja i inace pasionirani citalac, sada, u trudnoci, ve c imam gomilu knjiga - sto posudjenih sto kupljenih. Odlicne su What to expect when you're expecting'. ' What to expect the first year' i mogu se kupiti i na nasem jeziku. Imam i knnjigu klinike Mayo, sve o trudnoci i prvoj godini zivota djeteta, tri izdanja dr. Spocka, ali modernizovana, da tako kazem, jer njegova prva knjiga izasla je 1949. godine, a sam je umro prije deset godina, od kada se mnogo toga u ljekarskoj praksi promijenilo, te i knjigu "Velika knjiga o dojencku", Mloadinske knjige. Moja je na slovenackom, ali mislim da se da dobiti i kod nas i veoma je dobra, pregledna, jasna i jednostavna, puna prakticnih savjeta... Ja ovdje bas i nemam pristupa casopisima, ali nadoknadjujem te nedostatke satima na internetu. Pozz


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Literatura za bebe i mame
22.9.2008 18:46:53   
Romali
Napisah prije šta čitam, ali me zanima jeste li kod nas naletjeli na hrvatske 'Mame i bebe'? Čula sam da su dobre, ali nisam ih još vidjela na našim trafikama. Ma nisam ustvari ni tražila još user posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Literatura za bebe i mame
22.9.2008 19:10:05   
bebacha
ja mislim da sam vidjela i mislim da kostaju 4 ili 5KM

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Literatura za bebe i mame
23.9.2008 11:02:21   
ziki
Ja sam ih prelistala i nista posebno.Dobar parir, fino opremljene ali da se nesto tekstovi raznovrsni bas i nisu, za te pare sam ocekivala vise. Mnogo su mi bolje moja beba za 2 km.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Literatura za bebe i mame
3.10.2008 11:26:37   
Dinkica
Zna li iko koliko kosta knjiga "Njega majke i bebe" 2005 izdanje od 0 do 3 godine. Sad su nam na posao dolazile tete iz Mladinske knjige koje prodaju enciklopedije izmedju ostalog i ovu knjigu, kao akcija je i kosta 75 km. Meni je to za akciju puno, pa da li neko zna koliko kosta  u drugim knjzarama.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Literatura za bebe i mame
14.11.2008 15:50:57   
juni
Ja imam knjigu Nega majke i deteta od Elizabeth Fenvik i mogu reci da je super. Kostala je 85 km sto znaci da imas popust od 10 km. Inace kupujem mjesecni casopis BEBE; hrvatsko izdanje, i pravo sam zadovoljna jer bude nekih tema koje nigdje drugo nisam procitala a citam puno od pocetka trudnoce. Malo su skuplje ali se isplati, pa su moja preporuka.
P.S. Nekad ih jedva nadjem jer su valjda trazene.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *