|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   NERVOZA pred spavanje..
30.4.2011 15:59:25   
lepao
Mojoj bebi je 4 mjeseca i uzasnih problema imamo sa snom pogotovo preko dana...umori se nakon sto je budan 2 sata ali ne moze nikako sam da zaspe vec puno place i onda ga nosam ljuljam hranim sat dva dok ne zaspe a on sto je vise budan bude i vise nervozan...
Da li imate neke savjete kako da ga naucim sam da zaspe bez nervoze?
Probali smo ga stavljati u krevetic kad nije toliko umoran ali on samo lezi pola sata igra se sa rukicama i onda kad postane umoran pocne da se dere bas glasno... :(
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: NERVOZA pred spavanje..
1.5.2011 22:07:35   
Mjeseceva Pratilja
Da nisu grcevi?  Dojis li?

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: NERVOZA pred spavanje..
1.5.2011 22:39:36   
Medić*
 Kao sto rece M.Pratilja mogu biti grcevi u pitanju. Vecina ih prolazi nakon treceg mjeseca, a mogu i duze trajati.
 Male bebice  imaju jos  nerazvijen neurološki sistem user posted image  Mozda je bebica umorna, da je pokusas uspavati dok ne pokazuje te 
 
 znakove nervoze uz dojenje ili flasicu kako se vec hrani.  Neke bebe se ponašaju tako, neke plaču do besvijesti, neke se konstantno
 nosaju i ninaju. To što burno reagira, sto se dere  možda govori o njenom temperamentu user posted image . Moj maleni se pune dvije godine 
 
 uspvaljivao na nogama, drugacije nije htio i nije znao zaspati. Na kraju mu je vise dosadilo i prestao se ljuljati (konacno user posted image )
 
 Proci ce user posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: NERVOZA pred spavanje..
2.5.2011 19:22:18   
lepao
ne vjerujem posto smo vec imali fazu grceva pa nekako mogu vidjeti razliku premda moze biti i to ko zna...
mislim prije da nisu zato sto9 je bas ovakav samo kad je umoran a nece da sam zaspe...
ne dojim

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Da nisu grcevi?  Dojis li?

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: NERVOZA pred spavanje..
2.5.2011 19:24:31   
lepao
ja pokusavam staviti ga da spava ranije ali on samo lezi gleda ruke i onda kad prodje pola sata ili sat pocne da se dere od umora posto ne zna sam zaspati..
najgore je onda i dok ga uzmem place i gica se ali jedino tako barem zaspe nakon pola sata-sat...
a mene sve boli i ne znam kako da ga naucim da sam zaspe kad je umoran...
kako ga ljuljas na nogama..mene i noge bole tako da ne znam kako bih i to mogla...bas me sve boli..inace sam sitnije konstitucije..

IZVORNA PORUKA: medic slatki

 Kao sto rece M.Pratilja mogu biti grcevi u pitanju. Vecina ih prolazi nakon treceg mjeseca, a mogu i duze trajati.
 Male bebice  imaju jos  nerazvijen neurološki sistem user posted image  Mozda je bebica umorna, da je pokusas uspavati dok ne pokazuje te 
 
 znakove nervoze uz dojenje ili flasicu kako se vec hrani.  Neke bebe se ponašaju tako, neke plaču do besvijesti, neke se konstantno
 nosaju i ninaju. To što burno reagira, sto se dere  možda govori o njenom temperamentu user posted image . Moj maleni se pune dvije godine 
 
 uspvaljivao na nogama, drugacije nije htio i nije znao zaspati. Na kraju mu je vise dosadilo i prestao se ljuljati (konacno user posted image )
 
 Proci ce user posted image


(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: NERVOZA pred spavanje..
2.5.2011 22:25:29   
Medić*
Razumijem te potpuno.

Ja sam svog malenog nekad do 6 mjeseca u uspavljivala  u autosjedalici, njezno ninajuci i pjevajuci. Zaspao bi za 15 tak min otprilike i onda bih ga stavila u krevetic ili na bracni krevet.

Onda je to prerastao i bilo mu je ruzno, pa sam probala da spava sam ali bezuspjesno jer je plakao, a ja ga nisam mogla pustiti da place neutjesno. Onda sam fino stavila jastuk na noge, jastuk iza svojih ledja, naslonila se, njega na noge i blago ga ninala pjevajuci, kao sto rekoh pune dvije godine.

Uvijek sam zavidjela roditeljima cija djeca znaju sama zaspati, medjutim kod nas to nije bilo moguce. Mozda da sam ga pustila da place par dana, da ne popustam i ne uzimam ga, mozda bi naucio zaspati sam, ali ja jednostavno nisam htjela i mogla, smatrala sam da s obzirom da poznajem svoje dijete najbolje bolje ga na taj nacin uspavljivati nego li sutra kakvih emocionalnih posljedica po dijete. user posted image  Ne mora znaciti da sam u pravu ali jednostavno sam tada bila slaba na njegove suze i plac. 

Bilo je umora i iscrpljenosti. Sada vec spava sam, mislim bez ljuljanja, ali i dalje ima moje prisustvo dok ne zaspi, ucimo dove, pricamo price, pjevamo i na kraju svega on mi kaze, hajde mama suti sada hocu da spavam user posted image  

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: NERVOZA pred spavanje..
2.5.2011 22:56:12   
Mjeseceva Pratilja
Medic, Fatih je kao pravi sultan. Jos mu samo trebas nabaviti kakvu lepezu od palminih grana da ga hladi dok mu pjevusis.
Moja curica sama zaspi, kako je rodena tako smo ucile..Doji i spavanje..Drugacije ne ide.
Mozda da bebi opipas stomacic..Pa vidi je li tvrd, je li se beba opire dok joj pokusas masirati..Stavi bebu kraj sebe,
lezite zajedno na krevet i pokusaj mu pjevusiti, ceskati po ledima, glavici, obrvama, mozes mu dati i da pije mlijeko ili
ako mu dajes caj..Napravi atmosferu da se beba opusti, a i sama moras biti opustena. Mozda da je okupas prije spavanja..izmasiras
joj leda, nozice i rucice uljem..I njima dosadi lezati..Pa malo masaze nece biti na odmet.
Nije s njima bas uvijek lahko ali kao sto Medic kaze, proci ce.
Nemoj se uzrujavati, srkletiti. Polahko. Osjete bebe nase nervoze, strahove, stresove.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: NERVOZA pred spavanje..
3.5.2011 10:36:33   
lepao
haha dobra si :)
ja sve hocu da ga pustim da place..kanim se ali nikako da istrajem u tome...on pocne plakati ja odmah priletim..sta cu :(
vidjet cu sta ce biti dalje..pustit cu ga da place mozda jeidno kad bas budem umorna i kad bas ne budem imsla snage da ga ljuljam...iskreno mene i noge bole kad tako radim zato me i strah kako cu posto sto je tezi meni je gore..uhhh

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Razumijem te potpuno.

Ja sam svog malenog nekad do 6 mjeseca u uspavljivala  u autosjedalici, njezno ninajuci i pjevajuci. Zaspao bi za 15 tak min otprilike i onda bih ga stavila u krevetic ili na bracni krevet.

Onda je to prerastao i bilo mu je ruzno, pa sam probala da spava sam ali bezuspjesno jer je plakao, a ja ga nisam mogla pustiti da place neutjesno. Onda sam fino stavila jastuk na noge, jastuk iza svojih ledja, naslonila se, njega na noge i blago ga ninala pjevajuci, kao sto rekoh pune dvije godine.

Uvijek sam zavidjela roditeljima cija djeca znaju sama zaspati, medjutim kod nas to nije bilo moguce. Mozda da sam ga pustila da place par dana, da ne popustam i ne uzimam ga, mozda bi naucio zaspati sam, ali ja jednostavno nisam htjela i mogla, smatrala sam da s obzirom da poznajem svoje dijete najbolje bolje ga na taj nacin uspavljivati nego li sutra kakvih emocionalnih posljedica po dijete. user posted image  Ne mora znaciti da sam u pravu ali jednostavno sam tada bila slaba na njegove suze i plac. 

Bilo je umora i iscrpljenosti. Sada vec spava sam, mislim bez ljuljanja, ali i dalje ima moje prisustvo dok ne zaspi, ucimo dove, pricamo price, pjevamo i na kraju svega on mi kaze, hajde mama suti sada hocu da spavam user posted image  

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: NERVOZA pred spavanje..
3.5.2011 10:37:53   
lepao
ma ne mogu biti ipustenija nego sto jesam posto budem toliko umorna nema snage ni razmisljati..stavim ga tako pored sebe ali nece da zaspe satimaa...ono umori se kao zaspao bi ali nema teorie dok ga ne ljuljamo i slicno...

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Medic, Fatih je kao pravi sultan. Jos mu samo trebas nabaviti kakvu lepezu od palminih grana da ga hladi dok mu pjevusis.
Moja curica sama zaspi, kako je rodena tako smo ucile..Doji i spavanje..Drugacije ne ide.
Mozda da bebi opipas stomacic..Pa vidi je li tvrd, je li se beba opire dok joj pokusas masirati..Stavi bebu kraj sebe,
lezite zajedno na krevet i pokusaj mu pjevusiti, ceskati po ledima, glavici, obrvama, mozes mu dati i da pije mlijeko ili
ako mu dajes caj..Napravi atmosferu da se beba opusti, a i sama moras biti opustena. Mozda da je okupas prije spavanja..izmasiras
joj leda, nozice i rucice uljem..I njima dosadi lezati..Pa malo masaze nece biti na odmet.
Nije s njima bas uvijek lahko ali kao sto Medic kaze, proci ce.
Nemoj se uzrujavati, srkletiti. Polahko. Osjete bebe nase nervoze, strahove, stresove.

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: NERVOZA pred spavanje..
3.5.2011 10:44:20   
ivanak
Ej, ženo mislim da je problem što on je naučio da ćeš ti oko njega da ga uspavaš. Ja znam da djeca to znaju iskorištavati.
E ovako, što se tiče spavanja, nisam ti tu baš iskusna, jer ja moju djecu ne ispavljujem nego polegnem u krevetić i neka sami zaspaju.
Dam čuču, eventualno kažem laku noć, pomazim po glavi...
E sad, najbitnije je napraviti okruženje za to, mrka - svjetlo, nema igračaka, nema priče.
Ti ne moraš njega kao i ja. ali svakako moraš ga ak treba malo pomalo uspavati... pa sa vrmeenom smanjivati.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: NERVOZA pred spavanje..
11.5.2011 21:23:56   
lepao
jel samo nije htio da zaspe sam ili se i gicao? nama se beba gica i place i kad ga ljuljam ali jedino tako zaspe pa da mi je barem postici da mirno lezi pa makar trebala ga ljuljala tako pola sata...gucanje i plac dok ga ljuljam mi najvise smeta zato sto me psihicki smori..

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Razumijem te potpuno.

Ja sam svog malenog nekad do 6 mjeseca u uspavljivala  u autosjedalici, njezno ninajuci i pjevajuci. Zaspao bi za 15 tak min otprilike i onda bih ga stavila u krevetic ili na bracni krevet.

Onda je to prerastao i bilo mu je ruzno, pa sam probala da spava sam ali bezuspjesno jer je plakao, a ja ga nisam mogla pustiti da place neutjesno. Onda sam fino stavila jastuk na noge, jastuk iza svojih ledja, naslonila se, njega na noge i blago ga ninala pjevajuci, kao sto rekoh pune dvije godine.

Uvijek sam zavidjela roditeljima cija djeca znaju sama zaspati, medjutim kod nas to nije bilo moguce. Mozda da sam ga pustila da place par dana, da ne popustam i ne uzimam ga, mozda bi naucio zaspati sam, ali ja jednostavno nisam htjela i mogla, smatrala sam da s obzirom da poznajem svoje dijete najbolje bolje ga na taj nacin uspavljivati nego li sutra kakvih emocionalnih posljedica po dijete. user posted image  Ne mora znaciti da sam u pravu ali jednostavno sam tada bila slaba na njegove suze i plac. 

Bilo je umora i iscrpljenosti. Sada vec spava sam, mislim bez ljuljanja, ali i dalje ima moje prisustvo dok ne zaspi, ucimo dove, pricamo price, pjevamo i na kraju svega on mi kaze, hajde mama suti sada hocu da spavam user posted image  

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: NERVOZA pred spavanje..
11.5.2011 21:25:49   
lepao
to sve radimo i opet se problem ponavlja...beba place histericno gica se..sve zato sto postane preumorna a prije te faze nece da zaspe pa kad smo probali uspavati prije te preumorne faze beba samo lezi mirno..

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Medic, Fatih je kao pravi sultan. Jos mu samo trebas nabaviti kakvu lepezu od palminih grana da ga hladi dok mu pjevusis.
Moja curica sama zaspi, kako je rodena tako smo ucile..Doji i spavanje..Drugacije ne ide.
Mozda da bebi opipas stomacic..Pa vidi je li tvrd, je li se beba opire dok joj pokusas masirati..Stavi bebu kraj sebe,
lezite zajedno na krevet i pokusaj mu pjevusiti, ceskati po ledima, glavici, obrvama, mozes mu dati i da pije mlijeko ili
ako mu dajes caj..Napravi atmosferu da se beba opusti, a i sama moras biti opustena. Mozda da je okupas prije spavanja..izmasiras
joj leda, nozice i rucice uljem..I njima dosadi lezati..Pa malo masaze nece biti na odmet.
Nije s njima bas uvijek lahko ali kao sto Medic kaze, proci ce.
Nemoj se uzrujavati, srkletiti. Polahko. Osjete bebe nase nervoze, strahove, stresove.

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: NERVOZA pred spavanje..
11.5.2011 21:35:51   
Malenaoduvijek
ne koristi dudu jeli, imas li kolica, za pocetak mozes pokusati da ga stavis u kolica i da ga malo ljuljas da ga probas tako uspavati.
a ima beba koje i sa 4 mjeseca imaju jos uvijek grceve, to ne bi bilo nista cudno..

moj stariji je bas zeznut bio sa spavanje i uspavljivanjem.

kad je tako mali jedino sto mozes je da ga stavis u krevetic i da ga pustis da place dok ne zaspe ali je to previse gruba metoda za tako malu bebu, tek kada bude veci mozes probati druge metode.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: NERVOZA pred spavanje..
11.5.2011 21:40:03   
ElRa
@lepao

mojoj bebici je 3 mjeseca i imamo isti problem sa spavanjem kao i vi
nemoze da zaspe sam, kad postane umoran i pospan pocne da place bas jako i dere se svom snagom
jedino ga mogu uspavati na rukama ljuljanjem, posle tolke dreke jedva ga nekako smirim gica se kenjka dok ga ja ljuljam i tako nekako zaspane na rukama svaki put
desilo se do sad 2 puta da sam ga uspavala milijuci mu lice
ponekad ga prevarim pa dam u autosjedalicu i ljuljam dok ne zaspe onda prebacim u krevetic ali uglavnom svaki put ga moram ljuljati da bi zaspo
pokusavala sam ga pustiti da se izdere ali bebica se zakocene plakajuci i pocne kasljati postane sav crven pa plav u licu, nisam mogla slusati kako place i da se dere tako  uzela sam ga u ruke ljuljala i uspavala i tako je dan danas skoro 3 mjeseca je star ima oko 8 kila svaka kost me boli ruke, ledza sve ali sta cu, nadam se da ce biti pametniji kad malo poraste user posted image

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: NERVOZA pred spavanje..
11.5.2011 21:50:34   
ElRa
zaboravila sam napisati, da u pitanju nisu grcevi
grceve je imo navece do nekih mjesec i po dana onda su prestali, tako da i kod tebe vjerovatno nisu grcevi nego tako neke male bebice neznaju da se same umire i zaspanu dosta sam istrazivala i citala o tome da neke bebice jednostavno nemogu da se 'samopomire' kako bi zaspale ali prerast ce to dok bude malo aktivniji umori se ima da zaspane gdje stigne nebrini

(odgovor članu ElRa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: NERVOZA pred spavanje..
12.5.2011 1:29:00   
lepao
on voli dudu ali mu ispada iz usta pogotovo kad je nervozan sto je steta posto znam da bi ga to dobro uspavalo...
ne stavljam ga u kolica posto placa bezobzira...kad je umoran place sta god da radis tako da do sada nisam uspjela naci nacina da to sprijecim...jedino da ga drzim u uspravnom polozaju pa da zaspe nakon sat dva..ali to je fizicki ne moguce za mene posto bih crkla...
jednostavno cim osjeti taj neki lezeci polozaj hoce mu nesto biti posto misli opcigledno da cu ga spustiti...

IZVORNA PORUKA: MALA1994

ne koristi dudu jeli, imas li kolica, za pocetak mozes pokusati da ga stavis u kolica i da ga malo ljuljas da ga probas tako uspavati.
a ima beba koje i sa 4 mjeseca imaju jos uvijek grceve, to ne bi bilo nista cudno..

moj stariji je bas zeznut bio sa spavanje i uspavljivanjem.

kad je tako mali jedino sto mozes je da ga stavis u krevetic i da ga pustis da place dok ne zaspe ali je to previse gruba metoda za tako malu bebu, tek kada bude veci mozes probati druge metode.


(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: NERVOZA pred spavanje..
17.5.2011 21:49:23   
BBubica
lepao,
pokusaj da ga zamotas u dekicu, onako dekica na trokut i fino mu umotaj rukice i nogice...probaj to uraditi prije nego postane nervozan..kad vidis da je pospan
uz sve to mozes naci neku muziku koja ce pomoci
mozda ce malo otplakati na pocetku

ja svog bebca zamotavam tako jako dugo vec od mjesec dana mislim, tek ga ovih dana pustam malo da mase rukama dok spava :)
uz to mu pustam muziku - najcesce ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=xbe-oIehMDM&feature=BFa&list=PLDF19855F29168F9B&index=1

http://www.youtube.com/watch?v=oJk3Oo7gPMM&feature=BFa&list=PLDF19855F29168F9B&index=9

moj bebac najcesce sam zaspe, uvece obavezno spava sam..po danu zna da se zaigra pa fuli svoje vrijeme za spavanje i postane nervozan jako..tad ga malo milkim po kosici i on kao na prekidas samo zaspe :)
ovih dana se trudm da spava u isto vrijeme tako da vecinom sam zaspe

nadam se da sam pomogla malo

e da, cucla-probaj je promijeniti, mozda mu ne odgovara oblik cuce!

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: NERVOZA pred spavanje..
17.5.2011 21:55:15   
BBubica
zaboravih napisati, ovo zamotavanje sam pocela zbog grceva koje je bebac imao-stalno.sad mu je 5 mjeseci, a grcevi su prestali tek negdje krajem cetvrtog mjeseca, mada ga i sad zna stomacic muciti jer se naguta puno zraka pa ima vise vjetrova

http://video.about.com/babyparenting/How-to-Swaddle-a-Baby.htm

ovaj savjet sam dobila tu na RR forumu i spasio mi je zivot hehehe
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: NERVOZA pred spavanje..
22.5.2011 18:39:25   
lepao
umotavali smo mi jega dosta dugo pogotovo navece ali sad ima skoro 5 mjeseca punih pa ne znam jeli pametno ga jos uvijek umotavati?
super sto hoce da zaspe kad ga milkis...moj nece nema sanse probali smo sve..meni ne bih nista bilo mrsko ali on stvarno nista ne violi kad je nervozan...jedino na kraju zaspe od umora posto dugo place iako ga nosamo, ljuljamo i slicno...jednostavno bude premoren da zaspi sam a ritam nikako ne mozemo da uspostavimo sve smo probali pa onda mi je zauhar zbog njega da zaspe kad hoce...
probat cemo drugu cuclu...hvala na savjetima...koliko je tvojoj bebi?

IZVORNA PORUKA: BBubica

lepao,
pokusaj da ga zamotas u dekicu, onako dekica na trokut i fino mu umotaj rukice i nogice...probaj to uraditi prije nego postane nervozan..kad vidis da je pospan
uz sve to mozes naci neku muziku koja ce pomoci
mozda ce malo otplakati na pocetku

ja svog bebca zamotavam tako jako dugo vec od mjesec dana mislim, tek ga ovih dana pustam malo da mase rukama dok spava :)
uz to mu pustam muziku - najcesce ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=xbe-oIehMDM&feature=BFa&list=PLDF19855F29168F9B&index=1

http://www.youtube.com/watch?v=oJk3Oo7gPMM&feature=BFa&list=PLDF19855F29168F9B&index=9

moj bebac najcesce sam zaspe, uvece obavezno spava sam..po danu zna da se zaigra pa fuli svoje vrijeme za spavanje i postane nervozan jako..tad ga malo milkim po kosici i on kao na prekidas samo zaspe :)
ovih dana se trudm da spava u isto vrijeme tako da vecinom sam zaspe

nadam se da sam pomogla malo

e da, cucla-probaj je promijeniti, mozda mu ne odgovara oblik cuce!

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: NERVOZA pred spavanje..
22.5.2011 20:31:49   
BBubica
Moj bebac ima 5 mjeseci i 12 dana :)
Na pocetku mi ga bilo zao zamotavati, al sam vidjela da je to dobro i za njega i za mene da mogu malo odmoriti. Ne stegnem ja njega bas onako kako je na klipu, cisto malo smirim ruke. Zna zaspati pola minute nakon sto mu smirim rukice jer dok je budan jednostavno nema mira, ruke , noge...ma ko mala hobotnica user posted image
Evo bas veceras je fulio jedno spavanje jer smo bili u gostima i zaigrao se...Ih kako je samo bio nervozan, al' evo prevarih ga , pa se nana igra s njim jos malo pa na spavanac u 21h :)
Sto se ticeg ritma, ja nadolazim malo po malo zadnjih desetak dana... Nekih 2-2,5 sata je budan pa onda spavanje od pola sata do sat i po..zavisi...

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: NERVOZA pred spavanje..
22.5.2011 20:59:19   
rose
moja se nije dala zamotati nikad...samo sto je umotam...rukica se nadje pored lica ...tako da smo do toga odustali odmah...imala sam srece sto je ona naucila da zaspi sama...rijetko ali bas rijetko je uhvati neka nervoza pa je malo nosam ili stavim u ljulju da zaspi...evo sad mi drami kad je kupam...bebe samo mjenjaju ponasanje user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: NERVOZA pred spavanje..
22.5.2011 21:00:33   
rose
IZVORNA PORUKA: BBubica

Moj bebac ima 5 mjeseci i 12 dana :)
Na pocetku mi ga bilo zao zamotavati, al sam vidjela da je to dobro i za njega i za mene da mogu malo odmoriti. Ne stegnem ja njega bas onako kako je na klipu, cisto malo smirim ruke. Zna zaspati pola minute nakon sto mu smirim rukice jer dok je budan jednostavno nema mira, ruke , noge...ma ko mala hobotnica user posted image
Evo bas veceras je fulio jedno spavanje jer smo bili u gostima i zaigrao se...Ih kako je samo bio nervozan, al' evo prevarih ga , pa se nana igra s njim jos malo pa na spavanac u 21h :)
Sto se ticeg ritma, ja nadolazim malo po malo zadnjih desetak dana... Nekih 2-2,5 sata je budan pa onda spavanje od pola sata do sat i po..zavisi...


moja je danas spavala citavih 20 minuta user posted image  zato je vecaras zaspala u 7 ako ne i ranije user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: NERVOZA pred spavanje..
9.6.2011 10:09:34   
lepao
kako ide? kod mene je nervoza bolja ono cesce zaspi na hapi ali sada nesto zeza pred spavanje posto bude umoran ja ga nahranim on se razbudi i pocne se smijati i nece da spava haha...mislim bolje je to nego da place ali nikako ne mogu da skontam kad je umoran kad nije haha...prije je bilo nervoze pa sam tako znala a sada mu vise nista ne znam...
kad vama bebe spavaju i do koliko? meni je uvijek on spavao izmedju 6-7 pa do 5..onda zadnji mjesec do 374 htjela sam crknuti od umora...sinoc je nesto produzio za divno cudo :)...inace kazu drzi8 ga budnim budi ga ali to nama ne ide...on samo bude nikakav...


IZVORNA PORUKA: BBubica

Moj bebac ima 5 mjeseci i 12 dana :)
Na pocetku mi ga bilo zao zamotavati, al sam vidjela da je to dobro i za njega i za mene da mogu malo odmoriti. Ne stegnem ja njega bas onako kako je na klipu, cisto malo smirim ruke. Zna zaspati pola minute nakon sto mu smirim rukice jer dok je budan jednostavno nema mira, ruke , noge...ma ko mala hobotnica user posted image
Evo bas veceras je fulio jedno spavanje jer smo bili u gostima i zaigrao se...Ih kako je samo bio nervozan, al' evo prevarih ga , pa se nana igra s njim jos malo pa na spavanac u 21h :)
Sto se ticeg ritma, ja nadolazim malo po malo zadnjih desetak dana... Nekih 2-2,5 sata je budan pa onda spavanje od pola sata do sat i po..zavisi...

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *