|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Obilno povracanje
28.6.2015 11:53:16   
Adian
Pozdrav svima
bebac ima 2 mjeseca i 5 dana dojila sam ga nekih 20 dana medjutim povracao je strasno i odbijao da sisa da bi na kraju skroz odbio sisu pa smo presli na ad mlijeko po preporuci pedijatra novalac ar medjutim on je i dalje nastavio povracati nekad je to samo bljuckanje a cesce u luku radili smo i uz abdomena piloricni misic je u redu posto su sumnjali da on nije dovoljno razvijen i u svemu tome su mu otkrili da ima prosiren kanal na bubregu prvi put je bio 0.68 a poslije dvije sedmice kad smo kontrolisali bio je 1.16 on i dalje povraca i ako je na hrani koja bi trebala to sprijeciti..uglavnom da li je neko imao slican problem ili isti ja malo oduzi al nema kraceg nacina da sve opisem user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Obilno povracanje
28.6.2015 11:56:07   
Adian
Zaboravila sam napisati da je prvi mjesec dobio oko 500 gr. iz razloga sto sam pokusavala da doji a on nije htjeo pa smo tu izgubili na kilazi a drugi mjesec je dobio oko 1000 gr. uglavnom vesela je beba place kad je gladan i kad mu je puna pelena user posted image
A kad povrati i dodje mu to u dodir s kozom izaspe se sitne crvene bubuljicice koje poslije nekoliko sati nestanu a koze se na tom mjestu pocne perutati

< Poruku je uredio Adian -- 28.6.2015 11:59:06 >

(odgovor članu Adian)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Obilno povracanje
28.6.2015 12:10:06   
bejbibi
Cao draga
Ja se javih da pruzim podrsku jer nismo imali takvih problema..suosjecamo stobom jer budem jako zalosna kad cujem da bebice imaju neki problem..zelim vam brzo 'ozdravljenje' da bebac napokon ne povraca vise..
Svakako ti savjetujem da odete kod drugog ljekara i mozda promijenit ad mlijeko..ja mislim da je aptamil najbolji... Mozda mu ovo mlijeko ne odgovara

user posted image

Sretno u svakom slucaju:)

Ps. Pridruzi nam se na temi bebe 0-1, pa za svaku nedoumicu mozes nam se obranit.. Ima dobrih savjeta od iskusnih mamica :)

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Adian)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Obilno povracanje
28.6.2015 12:11:59   
Adian
U svakom slucaju hvala puno a doktorica mu je vec promjenila mlijeko nan 1 al on i dalje povraca kao i do sada

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Obilno povracanje
28.6.2015 12:17:25   
bejbibi
Dusa draga :( iskreno se nadam da ce bit ok, da nije nista strasno :)


_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Adian)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Obilno povracanje
28.6.2015 15:48:45   
Vanne
Adian moja kcerka je povracala sve dok nismo uveli dohranu...nekad je to bilo malo bljuckanje a neka povrati u luku..uglavnom nije bilo obroka kojeg nije povratila vjeruj mi....i dan danas zna povratiti ako se prejede...ona je puno bas dojila pa sam se tjesila da je to visak...dobro je napredovala,prva tri mjeseca dobijala po 1300 gr pa nam je dr rekla da je to zato sto se prejeda...nije tome pridavala bas neku vaznost... a nisam se ni ja htjela sikirati..
Nadam se da ce biti ok sve sa beicom i da nije nista strasno...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Obilno povracanje
29.6.2015 23:03:55   
almondray
Moja beba je obilno,u luku povraćala kad sam ja jela kis.krastavce.Isto u drugom mj.života.

Možda mu nešto u sastavu mlijeka ne godi...povraća li u luku ili bljucka ,onako da kapa pljuska po podu.To pravi veliku razliku.Može pojačano bljuckati ako ga posle hranjenja tumbaš ili mu pritišćeš stomačić dok ga nosiš.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Obilno povracanje
30.6.2015 5:15:40   
Vanja88
Da nema beba intoleranciju na laktozu u sastavu ad mlijeka,,,,pogotovo te AR koje su malo gusce napravljene... ?! Moguce da je i to, a i ako si ti konzumirala mlijecne proizvode pa mu smetalo....
ima li negdje uzeti adaptirano na bazi soje ?!

_____________________________


2010: Andjeo 1 ..6w3d
2011: Andjeo 2 .. 8w0d
2013: Andjeo 3...12w4d
8.12.2014 u 10:57 rodio se ZIVOT.. NIKOLA<3
6.7.2015 Biohem. 5w5d

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *